2019 m. birželio 19 d., Treciadienis

Spaudos konferencijos

*print*

Archyvas :: Seime rinksis Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija. Spaudos konferencija - balandžio 12 d.

2019-03-07
 
Balandžio 9-12 dienomis Seime posėdžiaus Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija. Komisijos posėdžiuose bus aptarti tautos referendumo dėl pilietybės išsaugojimo, įsibėgėjusių Pasaulio lietuvių metų, Valstybės Prezidento Antano Smetonos metų ir Lietuvių Chartos jubiliejaus minėjimo klausimai. Posėdžiuose taip pat bus diskutuojama dėl nuolat užsienyje gyvenančių vaikų, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečiai, teisių apsaugos, šiuolaikinės prekybos žmonėmis, Lietuvos įvaizdžio pasaulyje bei programos „Globali Lietuva".
Balandžio 8 d. komisijos nariai ketina susitikti su Rygos ir Bauskės lietuvių bendruomenėmis, aptarti jų problemas ir rūpesčius, aplankyti Rygos lietuvių vidurinę mokyklą, kuri yra viena geriausių ir moderniausių Latvijoje, o jai vadovauja komisijos narė Jolanta Naglė.
„Rygos lietuvių mokykla visada buvo lietuvybės puoselėjimo lyderė", - sako komisijos pirmininkas Antanas Vinkus, dirbęs Lietuvos diplomatinės misijos vadovu Latvijoje ir kitose valstybėse, pabrėždamas, kad „pirmasis Lietuvos ambasadoriaus darbas nuvykus į paskyrimo valstybę turi būti susitikimas su tos šalies lietuvių bendruomene".
Į komisijos posėdžius bus kviečiami Seimo nariai, įvairių institucijų ir įstaigų atstovai, mokslininkai bei ekspertai.
Paskutinę posėdžių dieną, balandžio 12 d., komisija planuoja priimti rezoliucijas ir 11 val. spaudos konferencijoje apie savaitės darbo rezultatus informuoti visuomenę.
Komisijos pirmininkas Antanas Vinkus, tel. (8 5) 239 6720

Parengė
Seimo kanceliarijos patarėja
Jolita Šedauskienė, tel. (8 5) 239 6860, el. p. jolita.sedauskiene@lrs.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-03-07 11:28
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media