2024 m. kovo 29 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Spaudos konferencijos

*print*

Archyvas :: Spaudos konferencija „Kartu mes stipresni“, skirta Tarptautinei išsėtinės sklerozės dienai paminėti

2017-05-24
 
 

Gegužės 31 d. 9 val. Seimo spaudos konferencijų salėje (II rūmuose) Vilniaus išsėtinės sklerozės draugija „Feniksai" kartu su partneriais: LR Seimo sveikatos reikalų komitetu ir Izraelio ambasada Lietuvoje rengia spaudos konferenciją „Kartu mes stipresni", skirtą Tarptautinei išsėtinės sklerozės dienai paminėti.

 

Gegužės 31 d. visame pasaulyje minima Tarptautinė išsėtinės sklerozės diena. Ta proga maloniai kviečiame pasikalbėti apie lėtinės diagnozės nepalaužtus jaunus žmones ir gyvenimą su išsėtinės sklerozės diagnoze.

 

Konferencijos programa:

•-                      Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė dr. Agnė Širinskienė. Sveikinimo kalba.

 

•-                      Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon. 25-eri bendradarbiavimo metai kuriant žmonių gerovę.

 

•-                      Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos viceministrė Gintarė Šakalytė. Daugėjant sergančių lėtinėmis ligomis gyvenimo kokybės klausimas tampa svarbesnis.

 

•-                      Seimo narys Justas Džiugelis. Neįgalumas negali sustabdyti mylinčio žmogaus gyvenimo.

 

•-                      Jungtinių Tautų Neįgaliųjų komiteto narys, Prof. Jonas Ruškus. Negalia žmogaus teisių perspektyvoje.

 

•-                      Vilniaus išsėtinės sklerozės draugijos „Feniksai" pirmininkė Ana Staševičienė. Stiprūs pacientų judėjimai leidžia drąsiai teigti, kad kartu mes stipresni.

 

Konferencijos pabaigoje bus rodomas 3 min. trukmės Izraelio pacientų draugijos video klipas su sveikinimu (su vertimu i lietuvių kalbą).

 

Sergančiųjų išsėtine skleroze gerovė ir gyvenimo kokybės klausimai tampa vis aktualesni. Medikamentais gerai kontroliuojant ligos progresavimą žmonės gali dirbti, kurti šeimas, siekti asmeninių tikslų. Tą pasiekti padeda nuolatinis fizinis aktyvumas, teisingi mitybos principai, psichinės sveikatos palaikymas, santykių darbe ir namuose kūrimas. Čia jiems neabejotinai reikalinga pagalba. Konferencijos metu kalbėsime apie tai, ką pasiekti gali patys pacientai, o kokios pagalbos tikimasi iš valdžios institucijų.

 

             Nusprendus dalyvauti konferencijoje, prašome registruotis el.paštu info@feniksai.lt , bus sudaromas dalyvių sąrašas, pagal kurį dalyviai bus įleidžiami į LR Seimą.

             Daugiau informacijos:

             Ana Staševičienė, Vilniaus išsėtinės sklerozės draugijos pirmininkė, el. p. info@feniksai.lt;   tel.: 865527700

Trumpa informacija apie konferenciją.

 

 

Vilniaus mieste gyvena apie 500 išsėtine skleroze sergančių žmonių. Skaičiuojama, kad Lietuvoje su šia diagnoze gyvena virš 3000 žmonių. Penktadalį sostinės sergančiųjų vienijanti organizacija "Feniksai" šiemet Tarptautinę išsėtinės sklerozės dieną minės birželio 15 - 16 dienomis kartu su Izraelio pacientų organizacija. Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su Izraelio ambasada Lietuvoje bei Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjunga.

Sergančiųjų išsėtine skleroze gerovė ir gyvenimo kokybės klausimai tampa vis aktualesni. Medikamentais gerai kontroliuojant ligos progresavimą žmonės gali dirbti, kurti šeimas, siekti asmeninių tikslų. Tą pasiekti padeda nuolatinis fizinis aktyvumas, teisingi mitybos principai, psichinės sveikatos palaikymas, santykių darbe ir namuose kūrimas. Čia jiems neabejotinai reikalinga pagalba. Konferencijos metu kalbėsime apie tai, ką pasiekti gali patys pacientai, o kokios pagalbos tikimasi iš valdžios institucijų.

Išsėtinė sklerozė pažeidžia jaunus žmones. Vidutinis sergančiųjų amžius apie 29 metai. Modernių vaistų dėka ligą dažnai pavyksta pažaboti, sumažinti ligos progresavimą ir jos sukeliamą pasekmę - neįgalumą. Paskaičiuota, kad apie 10 proc. sergančiųjų išsėtine skleroze dirba pilną darbo dieną, 40 proc. dirba pusę darbo dienos.

Atsižvelgiant į tai, kad išsėtine skleroze dažniausiai serga darbingo amžiaus žmonės, kurių gyvenimas tik prasideda, labai svarbu sudaryti sąlygas lėtiniu susirgimu sergantiems žmonėms kuo ilgiau išlikti darbo rinkoje - stiprinti sveikatą, siekiant skatinti aktyvų bei sveiką gyvenimą, mažinti sergamumą gretutinėmis ligomis, neįgalumą.

Išsėtinė sklerozė gali pasireikšti įvairia negalia - nuo nematomos iki visiško paralyžiaus. Dažnai, ligos pradžioje, žmogaus gyvenimą griauna ne funkciniai organizmo sutrikimai, bet psichologiniai, lydimi ateities baimės. Niekas negali pasakyti kaip greitai liga progresuos, bet sergančiam žmogui tenka prisitaikyti prie nuolat besikeičiančios organizmo būklės. Pats adaptavimosi procesas nėra stabilus ir ilgalaikis. Kiekvienas ligos pablogėjimas priverčia iš naujo patirti psichologinę krizę dėl naujo organizmo funkcijos sutrikimo. Todėl yra labai svarbu suteikti sergančiam ne tik medicininę, bet ir psichosocialinę pagalbą. Gerinant išsėtine skleroze sergančio žmogaus bendrą sveikatą, psichinę bei socialinę gerovę, mažėja sergančiojo socialinė atskirtis - sveikesnis žmogus gali aktyviau dalyvauti socialiniame gyvenime, be to, ilgiau išlikti savarankiškas ir netapti našta savo artimiesiems ir / arba valstybei.

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-05-24 08:46
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media