2019 m. gegužes 26 d., Sekmadienis

Aktuali informacija

*print*

Archyvas :: Biržuose kolegei šiaulietei Živilei Kavaliauskaitei įteikta Antano Macijausko premija

2018-08-06
 
 Živilei Kavaliauskaitei įteikta Antano Macijausko premija. Dainiaus Radzevičiaus nuotrauka

Živilei Kavaliauskaitei įteikta Antano Macijausko premija. Dainiaus Radzevičiaus nuotrauka

Vytautas Žeimantas
 
Rugpjūčio 4 dieną, Biržuose, Juliaus Janonio aikštėje, per Biržų miesto šventę žurnalistei Živilei Kavaliauskaitei iškilmingai buvo įteikta šių metų Antano Macijausko premiją. Ją įteikė Biržų rajono meras Valdemaras Valkiūnas ir LŽS bei NŽKA pirmininkas Dainius Radzevičius.
„Didžiuojuosi ir džiaugiuosi už Živilę ir jos pasirinktą žurnalistų profesinį kelią - straipsnių ciklas ir knyga apie skaudžią mūsų tremties istoriją parodė ir kitus šių įvykių kampus. Net ir praėjus daugeliui metų po skaudžių tremties istorijų, šiandien yra gyvi žmonės, kuriems brangi istorinė atmintis. Živilė meistriškai savo darbuose sugebėjo perduoti ir faktus ir jausmus. Labai tikiuosi, kad simbolinė Antano Macijausko premija, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Biržų savivaldybės paskatinimas, įkvėps kolegę naujiems darbams, " - sakė LŽS ir NŽKA pirmininkas Dainius Radzevičius. 
Kolegei Živilei Kavaliauskaitei Antano Macijausko premija buvo paskirta už knygą „Trispalvė Irkutsko karštyje". Ši knyga parašyta po vasarą vykusios lietuvių kelionės į Sibirą - lietuvių tremties vietas.
"Živilės Kavaliaskaitės knyga išsiskiria tuo, kad yra labai jautriai parašyta. Jauna autorė sugebėjo giliai atskleisti psichologinius žmonių charakterius," - sako vertinimo komisijos pirmininke Aldona Žemaitytė - Petrauskienė.
Antano Macijausko (1874-1950), iškilaus kovotojo už lietuvišką spaudą, publicisto ir leidėjo kasmetinę premiją skiria Lietuvos žurnalistų sąjunga, Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija ir Biržų rajono savivaldybė.
Antano Macijausko premija skiriama žurnalistui už geriausius žurnalistikos darbus (straipsnius, publikacijas, televizijos ir radijo laidas paskelbtas visuomenės informavimo priemonėse per kalendorinius metus) arba iniciatyvas (įvykdytas per kalendorinius metus), ugdančias pilietinį patriotizmą, nacionalinio pasididžiavimo jausmą, meilę valstybinei kalbai ir nacionalinei kultūrai.
Antano Macijausko premija teikiama nuo 2008 m. Šia premija apdovanoti:
Indrė Makaraitytė (2008),
Vitalija Morkūnienė (2009),
Juozas Šalkauskas (2010),
projekto www.zurnalistika-kitaip.lt kūrėjai (2011),
Daiva Grikšienė (2012),
Romas Sadauskas-Kvietkevičius (2013) 
Algirdas Vladislovas Butkevičius (2014)
Virginijus Savukynas (2015)
Vaiva Lanskoronskytė-Stanienė ir Ignas Stanys (2016)
Biržų krašto žmonės (2017)
Živilė Kavaliauskaitė (2018) 
Antano Macijausko premija žurnalistui gali būti skiriama tik vieną kartą.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-09-01 09:53
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media