2025 m. lapkricio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Lietuvos žurnalistų sąjungos kreipimasis dėl Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų mėginimo manipuliuoti visuomenės nuomone

2025-11-03
 
Portalo „Delfi" žurnalistams Tomui Janoniui ir Arūnui Milašiui praėjusią savaitę susidūrus su keistu Žemės ūkio ministerijos ir Statybos sektoriaus vystymo agentūros, pavaldžios Aplinkos ministerijai, elgesiu, Lietuvos žurnalistų sąjunga mano, kad valstybinės institucijos bando manipuliuoti informacija. Žurnalistai, išsiuntę paklausimus Žemės ūkio ministerijai ir Statybos sektoriaus vystymo agentūrai, tikėjosi greitai gauti atsakymus į jų klausimus, bet vietoje to pirmiausia buvo viešai paskelbti pranešimai šių įstaigų interneto puslapiuose.
Žurnalistas T. Janonis spalio 29 d. kreipėsi su paklausimu į valstybinę įstaigą (Statybos sektoriaus vystymo agentūrą prie Aplinkos ministerijos), tačiau atsakymo sulaukė spalio 31 d., kai SSVA jau išleido pranešimą savo internetiniame puslapyje.
Šiame pranešime iš esmės atsakyta į visus „Delfi" paklausime išdėstytus klausimus. Tik tada kai SSVA puslapyje buvo paskelbta informacija, buvo atsakyta į „Delfi" klausimus dėl Renatos Saulytės įdarbinimo aplinkybių.
R. Saulytės įdarbinimas SSVA, anot T. Janonio, yra visuomenei aktuali ir svarbi tema, nes ją Aplinkos arba Energetikos ministerijose žadėjo įdarbinti „Nemuno aušros" partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis, teikęs jos kandidatūrą į aplinkos ministres. Primename, kad Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijos yra kontroliuojamos „Nemuno aušros" partijos
A. Milašus, „Delfi" verslo požiūrio redaktorius, spalio 30 d. nusiuntė užklausą į Žemės ūkio ministeriją, nes ūkininkai pradėjo skųstis, kad vėluoja išmokėjimai gavusiems paramą. Esą priemonėje „Investicijos į žemės ūkio valdas" neliko pinigų, kaip kalbama - 20 milijonų eurų, todėl kyla grėsmė, kad ūkininkai nesugebės atsiskaityti su įrangos tiekėjais, statybų rangovais, padėjusiems įgyvendinti ūkiams projektus.
Klausimas buvo kas nutiko, kodėl ir ko laukti ūkininkams. Tačiau vietoj atsakymo į klausimus penktadienio popietę Žemės ūkio ministerija tiesiog atsiuntė ką tik išplatiną pranešimą spaudai:
„Ūkininkams nerimauti neverta: KPP projektai bus baigiami Strateginio plano lėšomis - jokių naujų įsipareigojimų". https://zum.lrv.lt/lt/naujienos/1-DGCA/ Jokių realių paaiškinimų, kodėl taip nutiko ir kas realiai kaltas, nebuvo.
„Kreipiausi į Danguolę Starkuvienę, vyriausiąją ŽŪM ryšių su visuomene ir bendradarbiavimo skyriaus specialistę, su klausimu, kodėl taip elgiamasi. Atsakymas buvo: „Toks sprendimas". Į tolimesnius klausimus specialistė tiesiog nebeatsakinėjo. Kas priėmė šį sprendimą, sužinoti nepavyko. Ministras Andrius Palionis tikino, kad apie „Delfi" kreipimąsi ir mėginimą sužinoti, kas vyksta, nežinojo", - teigė A. Milašius.
Mūsų vertinimu, toks elgesys yra nekorektiškas. Tikrai nėra normali praktika, kad sulaukus žurnalistų klausimų pirmiausia į juos nėra atsakoma, o vietoje to platinamas pranešimas. Mūsų nuomone taip bandoma žlugdyti visuomenei svarbų analitinį žurnalistų darbą, valstybinėms institucijoms kritišką informaciją bandant pateikti sau naudinga linkme.

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2025-11-03 14:57
 
Share |
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Hinson

2025-11-14 01:49

Ar jums reikia finansinės paskolos automobiliui įsigyti, sąskaitoms apmokėti, namui įsigyti, papildomam kapitalui ir pan.? Mes siūlome visų tipų finansines paskolas nuo 10 000,00 iki 10 000 000,00 eurų fiziniams asmenims ir įmonėms su prieinama 2 % palūkanų norma. Susidomėję pareiškėjai turėtų susisiekti su mumis dabar, pateikdami paraiškos formą, pateiktą žemiau:

Skolintojo el. paštas: agenthinson@gmail.com
Arba
„WhatsApp“ per: https://wa.me/message/U3GDQWIXH4GRJ1

Pateikite paraišką pateikdami toliau nurodytą informaciją:

Paskolos suma:
Trukmė:
Telefono numeris:
Šalis:
Profesija:
Kaip mus radote?:

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media