2018 m. gruodžio 18 d., Antradienis

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Lietuvos šimtmečiui dovanoja 100-to dienų pasakojimą apie gamtą

2017-11-08
 
Gamtos mylėtojai Lietuvos šimtmečio proga dovanoja savo šaliai 100-to dienų pasakojimą apie gamtosaugos prasmę. Šis pasakojimas arba iniciatyva „100 dienų gamtai" susidės iš skirtingų žmonių asmeninių istorijų apie tai, kodėl jie saugo gamtą. Tikimasi, jog būtent asmeniniai atradimai ir patirtys padės kitiems žmonėms suvokti gamtosaugos prasmę.
„Istorijos gali būti įvairiausios formos - rašytinės, sakytinės, vaidybinės, poetinės... Svarbiausia - atsakyti į klausimą, kodėl aš saugau gamtą, kas nutiko, kai aš suvokiau to svarbą. Pateikiant istoriją prašysime nurodyti savo vardą bei sritį, kurioje dirbate ar studijuojate. Taip tikimės parodyti, jog gamta svarbi ne tik gamtos srityje dirbantiems specialistams", - teigia iniciatoriai.
Istorijų pasakotojais gali būti visi gamtą mylintys ir jos apsaugos reikalingumu įsitikinę žmonės. Nors pagrindinis kanalas dalintis istorijomis bus specialus iniciatyvos puslapis socialiniame tinkle „Facebook"„100 dienų gamtai", ketinama istorijas viešinti ir kitais kanalais, siūlyti apie gamtosaugos prasmę kalbėti mokyklose, saugomose teritorijose ir pan. Visi norintieji prisidėti gali pateikti savo istoriją feisbuko puslapyje arba kreiptis į iniciatorius el. p. Gamtai@bef.lt 
Kampanijos iniciatoriai sako šimtmečiui šią iniciatyvą dedikuojantys, nes tiki darnios Lietuvos idėja. „Manome, jog 100 metų - tam tikras brandos amžius, kai jau galime kelti sau ambicingą tikslą, jog gamtos svarbą suvoktų kiekvienas pilietis, o gamtos tausojimas taptų kasdienio gyvenimo dalimi", - sako iniciatoriai.
Iniciatyva truks 100 dienų. Jos pradžia - šiandien, lapkričio 8 d. Iniciatyvos simbolis - garsiakalbis. „Kadangi gamta negali už save kalbėti, įgarsinkime ją savo asmeninėmis istorijomis", - prie iniciatyvos visus gamtos mylėtojus jungtis ragina iniciatoriai.
 

Kontaktai

Rita Grinienė
Aplinkosaugos komunikacijos specialistė
Baltijos aplinkos forumas Lietuvoje
Tel. 8 6 223 7720
El. p. rita.griniene@bef.lt

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-11-08 10:56
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media