2019 m. gegužes 26 d., Sekmadienis

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas :: Vytautas Bagdonas: knyga apie Juozo Tumo-Vaižganto vaikystę

2018-07-30
 
Šią vasarą leidykla-spaustuvė „Utenos Indra" išleido Lietuvos žurnalistų sąjungos nario, fotografo, kraštotyrininko, muziejininko Vaižganto respublikinės literatūrinės ir daugelio kitų premijų laureato, žinomo anykštėno žurnalisto Vytauto Bagdono parengtą knygą „Tumų Juozuko vaikystės pasaka". 
Knyga sudaryta iš daugiau kaip trisdešimties ilgesnių ar trumpesnių vaizdelių, pasakojančių apie lietuvių literatūros klasiko, tautos šviesulio, visuomenės veikėjo kanauninko Juozo Tumo-Vaižganto vaikystę. Remiantis paties rašytojo, jo giminių, pažįstamų prisiminimais, pabandyta kitu aspektu pažvelgti į šio iškilaus žmogaus vaikystę, prabėgusią gimtajame Malaišių kaime.
Vaizdeliuose paprastai, suprantamai, kartais net nuotaikingai pasakojama apie Tumų Juozuko kūdikystės dienas, pirmuosius vaikiškus įspūdžius, patirtus žvalgantis po sodžių, bendraujant su vaikystės draugais, tėvais ir kitais artimaisiais, jo pomėgius, pramogas, mokslo metus Kunigiškiuose ir Dinabarke (Daugpilyje). 
Nors knyga ir vadinasi „Tumų Juozuko vaikystės pasaka"- iš tikrųjų čia jokių pasakų nėra, tai tikrais faktais paremti Vaižganto vaikystės epizodai, skirti pasiskaityti tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. 
Pirmą kartą ši knyga buvo išleista 2014 metais ir sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo ir populiarumo. Tačiau dėl mažo tiražo knyga greitai tapo bibliografine retenybe. Dabar skaitytojų dėmesiui pateikiamas didesniu tiražu šiek tiek naujais faktais papildytas, kitokio meninio apipavidalinimo sulaukęs antrasis leidimas.
Autorius antrąjį vaizdelių knygos leidimą simboliškai skiria artėjančioms Juozo Tumo-Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms ir 2019-iesiems metams, kuriuos Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Vaižganto metais. 
Ši knyga „dienos šviesą" išvydo pasirūpinus asociacijai Vaižgantiečių klubas „Pragiedrulys" ir finansiškai paremiant JAV veikiančiam Kazickų šeimos fondui (Kazickas Family foundation).
Pasak autoriaus, minėta knyga knygynuose ir prekybos centruose nebus pardavinėjama dėl pernelyg aukšto prekybininkų taikomo antkainio. O leidyklos kainomis, be jokių antkainių, šią knygą to pageidaujantys galės įsigyti Svėdasų krašto(Vaižganto) muziejuje, taip pat Svėdasų krašte vykstančių renginių metu, pavyzdžiui, per tradicinį respublikinį renginį-„Vaižgantines"-Malaišiuose rugsėjo 15 dieną.
Rubrika Naujos knygos, leidiniai yra Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo projekto dalis 
Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-09-16 12:06
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media