2024 m. kovo 28 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Tylos minutė

*print*

Archyvas :: Mirė žinomas fotožurnalistas Vladimiras Gulevičius

2021-02-22
 
 Vladimiras Gulevičius

Vladimiras Gulevičius

Vytautas Žeimantas
Vilniuje 2021 metų vasario 21-osios vakare, eidamas 81-uosius mirė žinomas fotografas, LŽS narys Vladimiras Gulevičius (Włodzimierz Gulewicz).
Kolega Vladimiras gimė Vilniuje 1940 metų kovo 11 dieną. Vaikystę praleido Pavilnyje, kur stovėjo jų šeimos namas, pastatytas dar senelio, geležinkelininko Dimitro Gulevičiaus 1912 metais.
Gulevičių šeima buvo garsi. Vladimiro tėvas Arsenijus buvo žinomas Vilniuje inžinierius, tiesęs geležinkelį ir Lenkijos Tatruose. Į Pavilnio namus jis atvedė jauną žmoną, varšuvietę, Didžiojo teatro baleto šokėją Zofiją Vernicka. Čia pasaulį išvydo Vladimiras ir jo sesuo Ludmila.
Vladimiras nuo mažens pamėgo fotografiją. Pirmasias nuotraukas padarė su tetos dovanotu vokišku foto aparatu „Rolleicord". Nuo jaunų metų dalyvavo ir mamos sukurtame ir vadovaujamame dainų ir šokių ansamblyje „Wilia", kurį jis įvairomis progoms, ir be progų daug fotografavo. Tačiau kelias į profesianalius fotografus buvo vingiuotas ir nelengvas.
- Pavilnyje baigęs septynias klases, pradėju dirbti. Šeimoje matereali situacija buvo nelengva. Įsidarbinau darbininku siūvimo fabrike „Lelija". Po darbo lankiau vakarinę vidurinę mokyklą. Ją baigęs, pradėjau Vilniaus pedagoginiame institute studijuoti polonistiką. Buvau pašauktas į Sovietinę armiją, tarnavau Archangelske. Prisimenu, esant 45 laipsniams šalčio dirbau prie aerodromo statybos. Grįžęs į Lietuvą, pradėjau neakivaizdiniu budu studijuoti Vilniaus universitete. Studijavau žurnalistiką, jau būdamas profsąjungų žurnalo „Darbas ir poilsis" fotoreporteriu. Nuo 1973 metų pradėjau dirbti fotografu ELTOJE, - pasakojo kolega Vladimiras.
Daugiau kaip du dešimtmečius Vladimiras Gulevičius dirbo naujienų agentūroje ELTA. Dirbo fotografu Lietuvos prezidento (1993-1998) ir Lietuvos vyriausybės spaudos tarnyboje. Jis buvo visur, kur tuo metu Lietuvoje vyko svarbiausi įvykiai. Jį noriai prisileisdavo fotografuoti ir Lietuvos prezidentai, ir eiliniai žmonės.
Kolega Vladimiras sukūrė daug įspūdingų fotografijos ciklų, tarp jų skirtų 1990 m. Kovo 11-osios ir 1991 m. Sausio įvykiams. Savo nuotraukose įamžino Algirdo Mykolo Brazausko prezidentavimą, Popiežiaus Jono Pauliaus II ir Nobelio premijos laureato Česlovo Miłošo vizitus Vilniuje, daug kitų svarbių Lietuvai įvykių.
Buvo aktyvus Vilniaus dainų ir šokių ansamblio „Wilia" veteranų klubo narys.
„2020 m. Lenkijos Respublikos prezidentas Andrzej Duda skyrė Włodzimierzui Gulewicziui Auksinį kryžių už nuopelnus plėtojant Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimą, veiklą Lietuvos lenkų bendruomenės labui ir lenkų kultūros sklaidą. Šiomis sunkiomis akimirkomis reiškiu gilią užuojautą ir dvasinę paramą visiems velionio artimiesiems ir pažįstamiems", - savo užuojautoje rašo Lenkijos Respublikos ambasadorė Lietuvoje Urszula Doroszewska.
Lietuvos žurnalistų šeima neteko garsaus ir talentingo fotografo, gero bičiulio. Nuoširdžiai užjaučiame jo žmoną Gerutą Paleckytę, kitus gimines ir artimuosius.
Atsisveikinti su Velioniu galima vasario 26-ąją, nuo 10 val. laidojimo namuose „Nutrūkusi styga". Urna išnešama 14 val. Amžinojo poilsio Velionis atguls Liepkalnio kapinėse šalia savo tėvų.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-03-04 17:37
 
 

Komentarai (5)

Jūsų el. paštas

Rita AB

2021-03-11 11:28

Nuoširdi užuojauta... Kiek daug jis nuveikė fiksuodamas kultūros lauką! Deja,, nyksta senoji „Vakarinių....“ kultūros skyriaus komanda. Verta didelės meno žmonių pagarbos.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Aurimas

2021-03-07 09:25

Gaila. Geras buvo fotografas.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Mečislovas

2021-03-07 09:23

Nuoširdžiai užjaučiu...

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media