2018 m. liepos 18 d., Treciadienis

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos pranešimas apie nesantaiką kurstančius komentarus Facebook'e

2017-07-26
 
 

Per mėnesį - 160 kreipimųsi panaikinti nesantaiką kurstančius komentarus Facebook‘e. 98 proc. atvejų nesantaika buvo kurstoma dėl seksualinės orientacijos

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba (toliau - ŽEIT) per pastarąjį mėnesį (nuo birželio 20 iki liepos 25 d.) 160 kartų kreipėsi į Facebook‘ą, ragindama panaikinti nesantaiką kurstančius komentarus. 95 proc. komentarų pašalinti per 24 valandas. 8 komentarai (5 proc.) dar nepašalinti.

98 proc. atvejų nesantaika buvo kurstoma dėl seksualinės orientacijos, kitais kartais - dėl tautybės. Nemaža dalis neapykantą kurstančios kalbos (hate speech) atvejų fiksuota komentaruose didiesiems portalams Facebook‘e paskelbus informaciją apie futbolininkės iš Lietuvos santuoką su švede.

Kelioms didžiausioms IT bendrovėms (Facebook, Microsoft, Twitter ir Youtube) su Europos Komisija suderinus veiksmų planą dėl hate speech, kiekviena ES šalis narė įsipareigojo paskirti kontaktinį asmenį veiksmingesniam ir spartesniam šių IT bendrovių ir ES valstybių narių institucijų bendradarbiavimui. Lietuvoje tokiu kontaktiniu asmeniu paskirta ŽEIT atstovė.

IT bendrovės, gavusios pranešimą dėl turinio pašalinimo, įsipareigojo jį įvertinti per 24 valandas ir pašalinti arba panaikinti prieigą prie jo.

Prašome apie nurodytose IT bendrovėse pastebėtus neapykantos raiškos atvejus informuoti ŽEIT (el. p. zeit@zeit.lt) arba tiesiogiai kreiptis į Facebook, Microsoft, Twitter ar Youtube.

 

Pagarbiai

Valdas Dambrava

Viešųjų ir užsienio ryšių specialistas

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba

Gedimino pr. 60, LT-01110, Vilnius

Tel. 8 620 36854

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-08-24 09:59
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Gražina

2017-08-15 09:51

Tas Feisbukas tampa šiukšlių dėže.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media