2021 m. sausio 28 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

2021-01-19Autoritetas – tarsi gyvenimo kelionės gidas

Evelina Masevičiūtė/ Kiekvienam, o ypač jaunam žmogui, bandančiam pažinti ir atrasti save, suprasti, kas jis yra šiame gyvenime ir ko jame nori pasiekti, svarbu turėti autoritetą. Be jo mes esam tarsi avys be piemens – sumišę ir išsisklaidę. Kiekvienas sau ypatingą žmogų renkasi skirtingai, tačiau bet kokiu atveju verta dėmesio asmenybė turi turėti savo sėkmės istoriją, kuri padėtų tikėti savimi ir žengti žingsnį po žingsnio savo tikslo link. Mano sektinas pavyzdys yra Alina – anglų kalbos mokytoja, draugė, mama ir mano korepetitorė. Užsienio kalbos mokiausi su ja dvejus metus ir per šį laikotarpį ji išmokė mane ne tik kalbos.

2021-01-12Į „liūto nasrus“ – savo noru

Liepa Rimkutė/ Datoje jau rašau naujus metus, tačiau visas chaosas ir, atrodo, nerealūs skaičiai žmonių, kurie užsikrėtė koronavirusu, vis dar tie patys. Kadangi mano mama dirba gydytoja, su darbu prie šiuo virusu sergančių žmonių ir jo sąlygomis esu tikrai susipažinusi. Tačiau labai nedaug girdėjau apie žmones, kurie savo noru „lenda liūtui į nasrus“ ir eina savanoriauti bei padėti žmonėms ligoninėse. Šen bei ten Feisbuko platformoje išlenda „postas“ apie patirtis savanoriaujant, tačiau niekada į juos per daug nesigilindavau. Dėl to šiandien kalbinsiu du žmones, kurie jau gana ilgą laiką savanoriauja – studentą Jokūbą Tėvelį ir ir fotožurnalistą Vidmantą Balkūną.

2021-01-12Ar įmanoma ko nors pasiekti pasirinktame būrelyje?

Evelina Masevičiūtė/ Užklasinė veikla padeda moksleiviams įgyti patirties įvairiose srityse. Dalyvaujant būreliuose mokomasi bendradarbiavimo, komandinio darbo ir laiko planavimo. Užklasinė veikla taip pat gali padėti mokiniams atrasti paslėptus talentus, susitikti su žmonėmis, su kuriais jie galbūt šiaip nesusiduria, ir sužinoti apie dalykus, esančius kitoje aplinkoje. Jeigu jaunuoliams patinka užsiėmimai lauke, jie gali rinktis šaudymo iš lanko klubą, jodinėjimą ar kitas sporto šakas. Jei patinka skaityti, galima mėgautis literatūriniais būreliais, kūrybiniu rašymu ar žurnalistika.

2021-01-05Savanorių gretose – ir paaugliai

Gerda Kasčiūnaitė/ Kiekvienais metais Lietuvos savanorių gretos plečiasi. Savanoryste, remiantis 2018 metų duomenimis, užsiėmė 11 proc. visų piliečių, o po metų jų skaičius šoktelėjo iki 15 procentų. Savanorystės sąvoka su laiku pasikeitė. Ši kilni veikla tapo gyvenimo prasmės paieška, galimybe žmonėms nuo maždaug 14 metų įgauti patirties plušant įvairiose šalies vietose su įvairiomis žmonių bei gyvūnų grupėmis. Su kiekvienais metais gausėja paauglių savanorių gretose. Jauni žmonės, nepaisydami savo amžiaus, dirba vardan kitų ir įgauna daugiau žinių, koks ne tik darbas, tačiau ir kokia patirtis dirbant savanoriu.

2020-12-22Socialiniai tinklai – galimybė, bet ne prievolė

Aistė Pugačiauskaitė/ Šiomis dienomis retas nėra įsitraukęs į socialinių tinklų pinkles. Šis interneto monstras gali įtraukti kiekvieną, pasiūlydamas kiekvienam įdomią ir naudingą informaciją. Viena iš labiausiai į socialines medijas įsitraukusių visuomenės dalių – moksleiviai. Daugelis iš jaunų žmonių net turi išsivysčiusią didelę priklausomybę nuo naršymo internete. Kalbinau Jaunųjų žurnalistų klubo narius Vakarį bei Eveliną apie jų įsitraukimą į socialines medijas. Ar naudojiesi socialinėmis medijomis, kiek tokio tipo programėlių turi savo telefone? Vakaris: Taip, naudojuosi, savo telefone turiu dvi socialinių tinklų programėles.

2020-12-16Nuotolinio mokymosi sėkmė - ne tik mokytojų rankose

Gerda Kasčiūnaitė/ 2020-ieji metai mus visus pasitiko su daug naujų ir neatrastų dalykų, tarp jų ir nuotolinis mokymasis. Vaikai turėjo palikti gerai pažįstamas klases ir persikelti mokytis į namus. Ten jie, dažniausiai būdami vieni, buvo priversti išmokti susikaupti mokantis namuose ir priprasti prie mokytojų nebuvimo šalia. Iššūkių dėl nuotolinių pamokų pasitaikė ne tik moksleivių, tačiau ir tėvų bei mokytojų kelyje. Tik jiems visiems susijungus į darnią grupę nuotolinis mokymasis gali tapti smagia ir sėkminga veikla. Jaunųjų žurnalistų klubo narė Evelina nuotolinio mokslo metu šiek tiek pakeitė požiūrį į mokyklą.
Archyvas (104)Naujienų prenumerataRSS
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media