2016 m. spalio 21 d., Penktadienis

2016-10-17Seminaras regioninės žiniasklaidos žurnalistams lapkričio 11–12 d. Kaune

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje š. m. lapkričio 11–12 d. organizuoja seminarą Kaune, į kurį kviečia atvykti regioninės žiniasklaidos žurnalistus ir redaktorius. Registracija į seminarą vyksta iki spalio 20 d. el. paštu Anele.Ausiejute@ec.europa.eu. Registruojantis prašome nurodyti savo mobiliojo telefono numerį, žiniasklaidos priemonę, kurioje dirbate, ir savo pareigas.

2016-10-14Tiramosios žurnalistikos metodai – kaip juos pasirinkti ir gauti patikimos informacijos?  (1)

Spalio 22 d. “Transparency International” Lietuvos skyrius ir Nacionalinis Socialinės Integracijos Institutas kviečia į seminarą „Tiriamosios žurnalistikos metodai – kaip juos pasirinkti ir gauti patikimos informacijos?“, kurį ves Švedijos nacionalinio transliuotojo SVT tiriamosios žurnalistikos laidos redaktorius Nils Hanson.

2016-10-11Ar žurnalistai nori mokytis, kaip reikia dirbti “karštuose taškuose”, nestandartinėse situacijose?  (1)

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija kreipėsi I Lietuvos kariuomenės vadą generolą leitenantą Joną Vytautą Žuką su įdomiu pasiūlymu surengti mokymus žurnalistams, vykstantiems dirbti į “karštuosius taškus”. Pritardamas šiam pasiūlymui, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas pasiteiravo ir Lietuvos žurnalistų sąjungos, ką ji mano šiuo klausimu.

2016-10-09Skelbiamas tradicinis konkursas žurnalistams „Žmogus ir aplinka“

Aplinkos ministerija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga skelbia tradicinį kūrybinį konkursą žurnalistams „Žmogus ir aplinka“. Konkursinius darbus reikia pateikti iki gruodžio 4 dienos. Šio konkurso tikslas – skatinti žurnalistų kūrybiškumą ir profesionalumą supažindinant visuomenę su aplinkos sektoriaus (aplinkos apsaugos, statybos ir būsto plėtros) aktualijomis, problemomis ir jų sprendimo būdais, ugdant sąmoningą šalies gyventojų požiūrį į aplinką. Prizinis fondas – tūkstantis penki šimtai eurų.
archyvas (438)  
 

2016-10-21Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisijos pareiškimas „Dėl žurnalistų dalyvavimo rinkimų agitacijoje“

Viešojoje erdvėje kilus diskusijoms dėl žurnalistų atvirai reiškiamos nuomonės vieno ar kito kandidato naudai rinkimų kampanijų metu, taip pat žurnalistų dalyvavimo rinkimų kampanijoje, Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija – žurnalistų profesinio susivienijimo savitvarkos institucija – primena Visuomenės informavimo etikos kodekso nuostatą – žurnalistinė veikla ir dalyvavimas politinėje veikloje yra nesuderinami.

2016-10-14Sociologai teigia, kad LRT – patikimiausia ir objektyviausia žiniasklaidos grupė (2)

Televizijos auditorijos tyrimai rodo, kad Lietuvai svarbių įvykių metu žiūrovai renkasi LRT, iš 7 Lietuvos žiniasklaidos grupių LRT labiausiai puoselėja kultūrą ir ugdo žiūrovus, yra patikimiausia ir objektyviausia. Tai atskleidžia neseniai Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ šalies gyventojų apklausa apie Lietuvos žiniasklaidos priemones.

2016-10-11Seimo pirmininkei L. Graužinienei – žurnalistų padėka už žodžio laisvės gynimą (1)

Seimo pirmininkei Loretai Graužinienei Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius įteikė padėką už asmeninę iniciatyvą ir paramą dekriminalizuojant žodžio laisvę Lietuvoje.
archyvas (179)Naujienų prenumerata 
 

2016-10-21Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko Zenono Vaigausko spaudos konferencija

Seime spalio 24 d. 12 val. įvyks Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko Zenono Vaigausko spaudos konferencija. Renginys skirtas 2016 m. Seimo rinkimų rezultatams aptarti.

2016-10-20Spaudos konferencija: Naujojo pastato, iškilsiančios vietoje Kauno viešbučio-"vaiduoklio", pristatymas

Spalio 21 d. 11 val. Kaune, Karaliaus Mindaugo pr. 38 „Respublikos“ viešbučio-"vaiduoklio" viršutiniame aukšte "Vičiūnų" grupė pristato šioje vietoje iškilsiantį naująjį statinį. Tai puiki galimybė ne tik pirmiesiems sužinoti viską apie naująjį projektą, bet ir paskutinį sykį apsilankyti kelis dešimtmečius Kauno centre stūksančios ir netrukus nugriausimos „Respublikos“ viršuje, iš kur atsiveria įspūdinga miesto panorama.

2016-10-20Spalio 21 d. 10.45 val. Vilniaus Litexpo parodų ir kongresų centre, ekspozicijų salė nr. 5 vyks Italų ambasadoriaus Lietuvoje Stefano Taliani de Marchio spaudos konferencija

Spalio 21 d. 10.45 val. Vilniaus Litexpo parodų ir kongresų centre, ekspozicijų salė nr. 5 vyks Italijos ambasadoriaus Lietuvoje Stefano Taliani de Marchio spaudos konferencija. Ambasadorius pristatys į Lietuvą savaitgalį verslo pagrindais atvykstančias 80 Italų kompanijų, kurios Lietuvos rinkai ir, pirmiausia, parodos lankytojams pristatys savo gaminius: tekstilę, namų apyvokos reikmenis bei maisto produktus. Paroda "La Dolce vita. Made in Italy" vyks spalio 21-23 dienomis Vilniaus Litexpo parodų ir kongresų centre, Laisvės pr. 5, ekspozicijų salė nr. 5. Paroda darbą pradeda 10 val.

2016-10-20Spaudos konferencija: Žmogaus teisės vaiko gimimo srityje Lietuvoje: deklaracijos ir realijos

2016 spalio 21 d., penktadienį, 10.00–11.30 val. BNS spaudos konferecijų salę (Saltoniškių g. 9, Vilnius (prekybos centro Panorama verslo centras, 3 aukštas) Iniciatyva „Gimimas LT“ kviečia į spaudos konferenciją, skirtą su vaiko gimimu susijusioms žmogaus teisėms ir situacijai Lietuvoje bei kaimyninėse šalyse pristatyti. Pagrindinis dėmesys bus skiriamas planuoto gimdymo ne ligoninėje ir legalios akušerinės pagalbos teikimo tokiame gimdyme klausimui.
archyvas (1275)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-10-16Krescensijus Stoškus. Mes gąsdinami savo Tėvyne (2)

Apie tautą ištikusią dilemą – susitaikymą ar priešinimąsi emigracijai, galimas išeitis iš susidariusios kritinės padėties žurnalo „Pozicija“ redaktorius, žurnalistas VYTAUTAS BUDNIKAS kalbina filosofą, humanitarinių mokslų daktarą, Lietuvos kultūros kongreso tarybos pirmininką KRESCENCIJŲ STOŠKŲ.

2016-10-16Algimantas Zolubas:Kad juos kur perkūnas! (2)

Šiuos „linkėjimus“ siunčiu Delfi.lt redakcijai, Vaikų teisių apsaugos tarnybai, ŠMM-jai, Lygių galimybių kontrolierei ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai už ištisinį, nevaržomą ir nekontroliuojamą lytinio gyvenimo viešinimą, skatinimą, propagavimą žiniasklaidoje per visas 24 valandas paroje su beveik pornografiniais paveikslėliais ir nešvankiomis antraštėmis. Panašu, kad ši redakcija išgyvena sekso badą, nes masturbuojasi tokiais rašinėliais ir paveikslėliais.
archyvas (229)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-10-21Ar tiesa gali būti monopolizuota ir amžina? Kai taip nutinka, tiesos nebelieka

Šiandien (10.20 – red.) kolega Vladimiras Laučius portale delfi.lt viešai klausė, kas yra svarbiau – tiesa ar nešališkumas? Panašu, kad klausimas buvo skirtas vertinantiems žurnalistus ir jų elgesį. Šių dviejų sąvokų teorinis prieštaravimas pasirinktas, matyt, ne be reikalo.

2016-10-20Ar etiška žurnalistui agituoti už konkretų politiką? Manau, kad nevertėtų

Kolega Edmundas Jakilaitis savo Facebook profilyje pasidalino nuotrauka ir įrašu apie jo vakarinius pasivaikščiojimus su viena kandidate į Seimą vienoje rinkimų apygardoje. Jis neslepia, kad nors ir mažai pažįsta šią politikę, bet agituoja žmones balsuoti už ją tik dėl vienos priežasties – kad nepatektų į Seimą kitas kandidatas. Šį komentarą mane paskatino parašyti jau senokai skaitytas ir bemaž prieš dešimtmetį rašytas komentaras apie žurnalistų santykį su politiniais rinkimai, balsavimu rinkimuose bei parama politikams.

2016-10-18Spaudos laisvės egzaminą sunkiai laiko ir pati spauda. Tauragės atvejis

Šiandien (10.18 – red.) perskaičiau kolegų iš „Tauragės kurjerio“ straipsnį apie tai, kad „Tauragės žinių“ redakciją žurnalistė paliko dėl cenzūros. Prisipažinsiu, kad šis atvejis dar kartą labai nuvylė, nes dar 2012 metų gruodį būtent šis leidinys skambiai paskelbė savo veiklos pradžią. Sveikinau juos su tuo. Savo pagrindiniu principu buvo deklaruota žurnalistika be cenzūros. Tai negi ir vėl tik deklaracijos svarbios?
archyvas (105)  
 

2016-10-20Pateikiame sąrašą žurnalistų ir spaudos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“ (2)

Šuo metu straipsnių apie žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus jau yra paruošta net 1240. Tai daug, tačiau ne visi kolegos, kurie galėtų patekti į enciklopedija, atsiuntė apie savę informaciją. Kai kas dar skambina, teiraujasi, ar jie gali tikėtis patekti į leidinį. Todėl, norėdami paspartinti šios informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir spaudos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“. Jei jame rasite save – rašykite mums, jei rasite kolegą – praneškite jam šią gerą naujieną. Mūsų laukia rimtas ir visiems reikalingas darbas. Padėkime vieni kitiems ir tada galėsime visi džiaugtis sėkminga pabaiga.
archyvas (44)  
 

2016-10-12Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia konkursą Premijai už tarpkultūrinio dialogo skatinimą gauti

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, siekdamas paskatinti įvairių tautybių Lietuvos gyventojų tarpkultūrinį dialogą, pasikeitimą gerąja patirtimi bei kultūriniu paveldu, tęsia 2007 m. Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės pradėtą tradiciją apdovanoti asmenis, labiausiai prisidėjusius prie tautinės tolerancijos, tarpkultūrinio dialogo skatinimo visuomenės informavimo priemonėse. Konkursiniai darbai turi būti siunčiama adresu Raugyklos g. 25, 01140 Vilnius. Ant voko būtina nurodyti „Tautinių mažumų departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės". Pašto žymeklyje nurodyta data turi būti ne vėlesnė nei 2016 m. lapkričio 3 d. Informacija teikiama Departamento Tautinių mažumų politikos analizės ir informacijos skyriuje, telefonais (8 5) 219 48 29, (8 5) 219 48 37 arba elektroniniu paštu info@tmde.lt.

2016-09-27Skelbiamas pretendentų Vyriausybės kultūros ir meno premijai gauti sąrašas. Tarp jų yra ir žurnalistų

Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną ir ypatingus šios srities nuopelnus. Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 premijų. Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 m. Nuo 2008 m. premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių. Premijos gali būti skiriamos pavieniams pretendentams arba pretendentų kolektyvui. Premija, skiriama kolektyvui, paskirstoma po lygiai kiekvienam šio kolektyvo nariui. Pakartotinai siūlyti pretendentą galima praėjus 5 metams po premijos skyrimo.

2016-07-13Priminimas dėl LŽS nario mokesčio

Primename gerb. kolegoms, kad nuo 2015 m. sausio 1 dienos, įsigalioja tokia LŽS nario mokesčio mokėjimo tvarka: Tikriesiems nariams metinis mokestis - 30 eurų; Jaunimui iki 25 metų - 15 eurų; Senjorams - 15 eurų; Naujai priimtiems nariams stojamasis mokestis - 7 eurai; Už naują LŽS nario pažymėjimą - 1,5 euro; Mokestis mokamas iki gruodžio 31 d. einamųjų metų.

2015-12-03“Lietuvos žinių” pasiūlymas LŽS nariams

Gerbiami Lietuvos žurnalistų sąjungos nariai, viliuosi, kad laikraščiai buvo ir yra Jūsų gyvenimo dalis. Seniausias Lietuvos dienraštis „Lietuvos žinios“ itin daug dėmesio skiria kultūrai, istorijai, valstybės socialinei ir politinei raidai. Džiaugiamės, kad čia vis dažniau kyla diskusijų šiais klausimais, kad čia galimybę išsakyti savo nuomonę randa įvairių pažiūrų žmonės. Negalime tiesiog padovanoti „Lietuvos žinių“ prenumeratos, bet Jums, kaip Žurnalistų sąjungos nariui, ją siūlome už specialią 78 Eur kainą* ir dovanojame „Lietuvos žinių“ išleistą Aro Lukšo knygą „Lietuvos istorijos mozaika“.
archyvas (285)Naujienų prenumerata 
 

2016-10-11Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su LŽS Senjorų klubo nariais

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius susitiko su Lietuvos žurnalistų sąjungos Senjorų klubo nariais. Susitikimas vyko Vilniaus Savivaldybės Kolegijų salėje, 20 aukšte, belaukdami mero, iš didžiulio balkono galėjome pasigrožėti senuoju Vilniumi. Susitikimą vedė LŽS senjorų klubo pirmininkas Ipolitas Skridla.

2016-10-02Lietuvos žurnalistų sąjungoje – 16 naujų narių

Lietuvos žurnalistų sąjungos valdybos (spalio I dienos) posėdyje į LŽS buvo priimta 16 naujų narių. LŽS Kauno skyrius pasipildė 10 naujų narių, Vilniaus skyrius ir Senjorų klubas – po du, Spaudos fotografijos ir Esperantininkų klubai – po vieną narį.
archyvas (161)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-10-11Svečio įspūdis: „Palanga. Švelnus ilgesys į širdį, į atmintį smelkias“

Kodėl palangiškes – darbštuoles moteris prisiminiau dar Žolinių išvakarėse skindamas sveikatingąsias gražuoles erškėtruožes? Aistringai žydi, aistringai ir gydo, visai žiemai stiprina Imunijos sistemas, atsparumą... visaligėms. Stipresnės už cheminius vaistus, sintetiką. Tokios ir palangiškės. Jos nežino vasaros poilsio, nemato jūros anei saulės smėlynuose, tarp atostogautojų, nes nėr kada, nors pasiusk. reikia vytis kasdieninės duonos plutą. Antai, 7 valandą ryto, ėjau tarp Prokuratūros ir Kęstučio gatvės. Lėbautojai paliko chaosą, net dėžė apversta. Palangiškė pasilenkus renka, renka, renka, renka, - kam pasaka, kam nuovargis, skuba, prakaitas...
archyvas (111)  
 

2016-10-12Žurnalistų namuose - Arūno Sartanavičiaus fotografijos paroda  (2)

Maloniai kviečiame aplankyti Arūno Sartanavičiaus fotografijos parodą "Dinamiškasis Azerbaidžianas", kuri vyksta Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, Vilnius). Parodos atidarymas įvyko spalio 18 dieną.
archyvas (87)  
 

2016-10-04Po „sprogimo“ leidžiame Šakiuose naują laikraštį

Rugsėjo 30 dieną buvęs Šakių rajono laikraščio „Valsčius“ kūrybinis kolektyvas išleido naują leidinį - „Laikraštį „Valsčius“. Laikraštį rengia kol kas iš namų ir be jokio atlygio visas senasis redakcijos kolektyvas. „Laikraštis „Valsčius“ atsitiesė su nauja jėga, tačiau vedinas tų pačių idėjų, kokios buvo puoselėjamos ir prieš 25-erius metus.
archyvas (811)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-10-16Prasmingai paminėta Vydūno palaikų perlaidojimo 25-mečio sukaktis (1)

Vilkiškiuose, Bitėnuose, Rambyne įvyko renginiai, skirti Vydūno palaikų perlaidojimo 25-mečio sukakties paminėjimui. Jį surengė Vydūno draugija ir Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus.

2016-10-12Kaip Mažosios Lietuvos intelektualas Gottfriedas Ostermeyeris sukritikuoja Hallės universiteto profesorių Hansą Eriką Thunmanną (skirta 300-osioms G. Ostermeyerio gimimo metinėms)

2016 m. minime prūsų ir lietuvių mitologijos tyrėjo, pirmojo religinės lietuvių literatūros istoriko, taip pat jos kūrėjo, poezijos teoretiko ir kritiko, religinių raštų vertėjo, lietuvių raštijos ugdytojo, kunigo 300-ąjį gimtadienį. Dvejais metais vyresnis Kristijonas Donelaitis susitikdavo, kai jiedu studijavo teologiją Karaliaučiaus universitete Knypavos saloje Priegliuje, tobulino lietuvių kalbos žinias lietuvių kalbos seminare prie universiteto (dr. L. Citavičiūtė apie šį seminarą yra parašiusi išsamią monografiją). Mano tyrimų tema – apie G. Ostermeyerį kaip Prūsos bei Mažosios (Prūsų) Lietuvos etnogenetiką, etnologą ir istoriką.
archyvas (103)  
 

2016-10-14Fotografijos paroda iš JAV “Filadelfijos gatvės: 1970–1985 /Streets of Philadelphia: 1970–1985

Lietuvos fotomenininkų sąjunga kartu su „The Print Center“ (Filadelfija, Pensilvanija, JAV) maloniai kviečia į parodos „Filadelfijos gatvės: 1970–1985 / Streets of Philadelphia: 1970–1985” atidarymą „Prospekto galerijoje“ (Gedimino pr. 43, Vilnius) spalio 18 d. (antradienį) 17.30 val.
archyvas (287)  
 

2016-10-21Technikos apdovanojimų vedėjais tapo V. Rumšas ir I. Kavaliauskaitė: kalbam daug, bet visada į temą

Tradicija tapę Nacionaliniai technikos apdovanojimai „Tech Top 2016” įgavo pagreitį – vykstant visuotiniam vartotojų balsavimui ir artėjant svarbiam ekspertų komisijos susitikimui, išaiškėjo ir šių metų apdovanojimų vedėjai. Televizijos eteryje dar nematytame duete, techniškiausią metų šou ves aktorius Vytautas Rumšas bei žavioji Indrė Kavaliauskaitė.

2016-10-14Beata Nicholson kvies BTV žiūrovus į kulinarines keliones po Lietuvą

„Jei keliauti – tai tik ragaujant!“ - įsitikinusi žurnalistė ir kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson. Išskirtinį TV projektą „Keliauk ir ragauk. Lietuva“ pristatanti kulinarė sako, kad kiekvienais metais vis daugiau lietuvių nepaisant sezonų kaitos išsiruošia pakeliauti po savo šalį, tad naujasis laidų ciklas pasiūlys idėjų, kaip keliones po Lietuvą paįvairinti netikėtais kulinariniais atradimais.

2016-10-12Didysis išbandymas T. Vaškevičiūtės aktorystės kelyje – suvaidinti Lietuvos žvalgybos legendą

Jau netrukus televizijos ekranus pasieks ilgai laukta premjera – istorinis serialas „Laisvės kaina. Savanoriai“. Kostiuminėje dramoje vienas pagrindinių vaidmenų patikėtas talentingai jaunosios kartos aktorei Tomai Vaškevičiūtei. Aktorė prisipažįsta, kad jai teko didelis iššūkis atlikti vienos labiausiai Lietuvos istorijai nusipelniusios moters – žvalgės Marcelės Kubiliūtės – vaidmenį. Lietuvai šnipinėjusi M. Kubiliūtė yra vienintelė moteris, apdovanota visais aukščiausiais Lietuvos ordinais.

2016-10-12LRT skelbia 2017-ųjų „Eurovizijos“ nacionalinę atranką

Gera žinia Lietuvos atlikėjams ir dainų autoriams: LRT skelbia 2017-ųjų „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos pradžią. Pretendentai dalyvauti atrankoje į žiūrimiausią pasaulyje dainų konkursą gali registruotis jau dabar adresu eurovizija@lrt.lt. Paraiškų laukiama iki gruodžio 1 dienos.
archyvas (442)  
 

2016-10-13Radijo teatre – premjera: Augusto Strindbergo drama „Freken Julija“

LRT RADIJO teatras kviečia į premjerą. Bus transliuojama Augusto Strindbego „Freken Julija“, kurią režisavo jaunas režisierius, Jono Vaitkaus mokinys Martynas Žukas. Premjera – spalio 16 d. 19.03 val. per LRT RADIJĄ ir spalio 22 d. 12.10 val. per LRT KLASIKĄ.

2016-09-22LRT RADIJAS atsigręš į pamirštą Lietuvos žydų praeitį

LRT RADIJAS pradeda dokumentinių pasakojimų ciklą apie Lietuvos žydų miestelius, vadinamuosius štetlus. Klausytojų dėmesio laukia pasakojimai iš devynių Lietuvos miestelių, kuriuose šiandien apie žydų gyvenimą byloja tik keletas išlikusių pastatų ir aštuntą dešimtį perkopusių miestelėnų vaikystės prisiminimai.
archyvas (129)  
 

2016-10-21Rašytojai - Šilutės, Prienų ir Skuodo rajonuose

Rašytojai lankysis Šilutės r. Kintų bibliotekoje,Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje,Prienų r. savivaldybės globos namuose ir Jiezno vaikų globos namuose, Skuodo savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje, Ylakių bibliotekoje, Mosėdžio parapijos vaikų globos namuose, Barstyčių vaikų globos namuose.

2016-10-10Tėvynės pažinimo draugijos renginys skirtas kūrėjams - Irenai Vyšniauskaitei – Šuminienei ir Juozui Elekšiui

Spalio 21 d, 12 val. MA Vrublevskio bibliotekoje, Žygimantų g. 1 (įėjimas nuo Neries upės) vyks Tėvynės pažinimo draugijos renginys skirtas kūrėjams - Irenai Vyšniauskaitei – Šuminienei ir Juozui Elekšiui. Po oficialiosios dalies Sonatos ir Antano Petkų duetas padainuos Juozo Elekšio žemaitiškiems žodžiams Sonatos sukurtas dainas. Taip pat dainuos Irena Bražėnaitė.

2016-09-28Tautotyros savanorių rudens šventė ATRADIMŲ IR KŪRYBOS KRAITĖ

Maloniai kviečiame Jus 2016 m. spalio 21 d. dalyvauti Tautotyros savanorių rudens šventėje ATRADIMŲ IR KŪRYBOS KRAITĖ, skirtoje žymių tautotyros savanorių –žurnalistės, literatės Irenos Vyšniauskaitės-Šuminienės ir žurnalisto, poeto, dainų kūrėjo Juozo Elekšio gyvenimo sukaktims ir jų naujų knygų sutiktuvėms. Šventė rengiama Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1, Vilnius).
archyvas (504)Naujienų prenumerata 
 

2016-10-17Ir išėjo Žmogus… Palydint Anapilin leidėją ir spaustuvininką Alfonsą Pivoriūną (1)

Amžinybėn išlydėjome ir aštuoniasdešimt pirmus gyvenimo metus pradėjusį Alfonsą Pivoriūną, kurio tvarkomoje leidykloje spausdinome žurnalus ir laikraščius, kuriems mes, žurnalistai, Lemties buvome pašaukti atiduoti savo jaunystės metus.
archyvas (101)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" leidimas (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? (1)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite.

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1240 pavardžių  (17)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1240 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2016-10-21Rašytojų klube - skaitymai iš ciklo „Iš būsimų knygų rankraščių“

Spalio 26 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks skaitymai iš ciklo „Iš būsimų knygų rankraščių“. Fragmentus iš būsimos knygos skaitys rašytojas Gytis Norvilas. Rašytojų klube veikia poeto ir fotografo Eugenijaus Ališankos fotografijų paroda „Tanakos keliu“.

2016-10-14Daivos Čepauskaitės pjesių knygos „Aš tave užmiršau“ pristatymas

Spalio 24 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks Daivos Čepauskaitės pjesių knygos „Aš tave užmiršau“ pristatymas. Renginys iš ciklo „Atradimai: knyga ir rašytojas“. Dalyvaus Daiva Čepauskaitė, Laura Sintija Černiauskaitė, Alvydas Šlepikas, aktoriai Rasa Samuolytė, Dainius Gavenonis. Rašytojų klube veikia poeto ir fotografo Eugenijaus Ališankos fotografijų paroda „Tanakos keliu“.
archyvas (273)  
 

2016-10-11Vytautas Leščinskas: miniatiūra, atsiradusi užėjus į bažnyčią (1)

Sveikas, Vytautai. Siunčiu miniatiūrą, staiga atsiradusią sekant neeilinio įvykio, taip sakant, karštais pėdsakais... Vytautas Leščinskas

2016-09-22Kolega Juozas Šalkauskas: kas čia ne taip? (3)

Šią nuotrauką LŽS svetainei atsiuntė kolega Juozas Šalkauskas. Kažkas joje ne taip, kaip turėtų būti. O gal dabar jau viskas taip ir turi būti?
archyvas (175)  
 

2016-10-20Vieša paskaita apie Arnionių dvaro koplyčių istoriją

2016 m. spalio 27 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje, Žygimantų g. 1, vyks menotyrininkės Aistės Bimbirytės – Mackevičienės vieša paskaita „Arnionių dvaro koplyčių pėdsakais“, atskleisianti dar vieną iki šiol nepažintą Lietuvos dvarų kultūros puslapį.

2016-10-12POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija MINČIŲ KLINIKA: VIENATVĖS IR VIENIŠUMO KELIAIS (4)

„Žinijos“ draugijoje (Kalvarijų g. 2, Vilnius) 2016 m. lapkričio 8 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija MINČIŲ KLINIKA: VIENATVĖS IR VIENIŠUMO KELIAIS. Lektoriai: VU doc. dr. Artūras Bautrėnas,rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius.
archyvas (312)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-09-28Bronius Čekanauskas, „Tiesos“ redakcijoje (16 dalis) (2)

Baigiame žinomo sporto žurnalisto, žurnalo "Olimpinė panorama" redaktorius Broniaus Čekanausko prisiminimus apie savo darbą "Tiesos" laikraštyje.
archyvas (38)  
 

2016-10-20Spalio 19 d. įvykusio Lietuvos sporto žurnalistų federacijos prezidiumo posėdžio pagrindiniai sprendimai.

Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) Metų apdovanojimus surengti 2016 m. gruodžio 13 d. 14 val. jau tradicinėje vietoje - „Artis“ viešbučio konferencijų centre. Naujos kadencijos LSŽF vadovybės rinkimus surengti 2017 m. sausio 28 d. Tvarka ir kiti terminai bus patvirtinti gruodžio mėnesį (po Metų apdovanojimų).
archyvas (161)Naujienų prenumerata 
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media