2018 m. sausio 16 d., Antradienis

2018-01-09LŽS nuomonė dėl dėl valdžios ir žurnalistų santykių

2018 m. sausio 8 dieną Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius pasiuntė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkui, Seimo frakcijoms ir mišriai Seimo narių grupei laišką DĖL VALDŽIOS IR ŽURNALISTŲ SANTYKIŲ. Skelbiame jo tekstą.

2017-12-27Prienų rajono savivaldybė kartu su LŽS teiks M. Šalčiaus premiją (1)

Dabar ir Prienų rajono savivaldybė kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga teiks garbingą M.Šalčiaus apdovanojimą. Susitarimas dėl šios premijos buvo iškilmingai pasirašytas baigiantis 2017-iesiems metams. Jį savo parašais sutvirtino Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. M. Šalčiaus premija dabar garsins šio Prienų krašto sūnaus vardą, tuo pačiu ir žemę, dovanojusią jį ne tik Lietuvai, bet ir pasauliui.

2017-12-19NŽKA narių dėmesiui! Meno kūrėjai turi teisę tapti paramos gavėjais

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymo Nr. I-172 pakeitimo įstatymo nuostatomis, fiziniai asmenys, kuriems Meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų statuso įstatymo nustatyta tvarka yra suteiktas meno kūrėjo statusas, turi teisę tapti paramos gavėjais.

2017-12-18LŽS TARYBOS POSĖDYJE PATVIRTINTA, KAD LŽS XVII SUVAŽIAVIMAS VYKS 2018-ŲJŲ LAPKRIČIO 24-ĄJĄ VILNIUJE

2017-ųjų gruodžio 16-ąją, šeštadienį į Žurnalistų namus Vilniuje suvažiavo žurnalistai iš visos Lietuvos – čia įvyko Lietuvos žurnalistų sąjungos tarybos posėdis. Jo dalyviai patvirtino naujus LŽS pirmininko pavaduotojus Brigitą Sabaliauskaitę ir Darių Lukoševičių. LŽS Tarybos posėdyje patvirtinta, kad LŽS XVII suvažiavimas vyks 2018-ųjų lapkričio 24-ąją Vilniuje.
archyvas (579)  
 

2017-12-29Almanachas „Žurnalistika“ 2017 II – apie Šiaulių ir Panevėžio žurnalistus

Pralėkė lyg vėjo gūsis 2017 –ieji, ir mes su Jumis, mieli skaitytojai, metų pabaigoje imsime ir skaitysime antrąją almanacho „Žurnalistika” knygelę. Su kūrybine almanacho komanda, talentingais Šiaulių ir Panevėžio miestų žurnalistais, fotografais labai stengėmės, kad mūsų „Žurnalistika” būtų ne tik įdomi, naudinga profesine prasme, bet ir turėtų išliekamąją vertę. Antrasis šių metų almanachas – tai pasakojimas apie Šiaulių ir Panevėžio žurnalistus, šių regionų žiniasklaidos priemones, žurnalistikos aktualijas.

2017-12-23Brigita Sabaliauskaitė: gyvybinių žiniasklaidos funkcijų onkologija (2)

Socialinių tinklų era iš esmės ėmė keisti žiniasklaidos reikšmę visuomenėje, silpninti jos daromą įtaką, antravertus, žiniasklaida buvo ir išliks vienu svarbiausių veiksnių, užtikrinančių demokratinius valstybės valdymo procesus. Kuo stipresnė, kuo aštresnė, kuo kritiškenė žiniasklaida – tuo daugiau spaudimo visuomenės negerovėms, politikų savivalei, valdininkų piktnaudžiavimui. O ką apie tai mano portalo „Kas vyksta Kaune“ redaktorė Brigita Sabaliauskaitė, kuri neseniai, gruodžio 16 dieną LŽS Tarybos posėdyje buvo išrinkta LŽS pirmininko pavaduotoja?

2017-12-18Ar etiška socialiniuose tinkluose tyčiotis? Tikrai ne (2)

Pastaruoju metu vis dažniau žmonės klausinėja, kaip vertinu Facebook ar kituose socialiniuose tinkluose žurnalistus (ir ne tik juos), kurie kitus žmones savo komentarais akivaizdžiai įžeidinėja, žemina ar tiesiog suvedinėja sąskaitas vienas su kitu. Atsakyti visada paprasta. Ir sunku. Taip elgtis nedera niekam. Tačiau man ypač nesmagu jei užgaulioja kitus žmones žurnalistas.
archyvas (218)Naujienų prenumerata 
 

2018-01-15Spaudos konferencija „Mentorystė – Lietuvos ekonominis variklis“

Spaudos konferencija vyks sausio 16 d. (antradienį) 10.00 val. „ARTIS Centrum Hotels“, (Totorių g. 23, Vilnius) „Tosca“ konferencijų salėje. Renginio trukmė ~ 1 val. Apie savo sprendimą dalyvauti prašome pranešti el. paštu ligitas.zvaliauskas@novamedia.lt arba tel. +370 685 52931.

2018-01-15Kvietimas žiniasklaidos atstovams į „Šimtmečio pusryčius“

Sausio 16-osios „Šimtmečio pusryčiai“ prasidės 10:00 val., ČIOP ČIOP studijoje (Žvejų g. 2, Vilnius). Renginio moderatorius – Neringa Vaisbrodė, Valstybės atkūrimo šimtmečio programos koordinatorė. Renginio dalyvių registracija – http://bit.ly/2EAxLka
archyvas (1639)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-01-14Vilniaus forumas palaiko Seimo iniciatyvą įstatymu įtvirtinti Lukiškių aikštės statusą

Atsižvelgdami į tai, kad Lietuvos Respublikos Seimas yra aukščiausia valstybės politinė institucija, išreiškianti suverenią Tautos valią, palaikome Seimo iniciatyvą įstatymu įtvirtinti valstybinį-reprezentacinį Vilniaus Lukiškių aikštės statusą ir apibrėžti pamatines jos politinio ir meninio įprasminimo gaires.

2018-01-14Pareiškimas "Dėl iškilių Lietuvos žmonių atminimo žeminimo"

Lietuvos žmogaus teisių asociacija (Vytautas Budnikas), Piliečių gynybos paramos fondas (Stasys Kaušinis), Lietuvos Helsinkio grupė (Stasys Stungurys) ir Nepartinis demokratinis judėjimas (Krescencijus Stoškus) paskelbė viešą pareiškimą "Dėl iškilių Lietuvos žmonių atminimo žeminimo".

2017-12-23Česlovas Skaržinskas: Sustingusio laiko grimasos (4)

Andai 2017 m. gruodžio mėnesio žurnale Metai. Savotiškai po daugelio tylos metų baigti publikuoti Juozo Baltušio dienoraščiai. Be abejonės, didelio rašytojo. Nenorėčiau J. Baltušio gretinti su pasaulio genijumi, norvegų rašytoju, Nobelio premijos laureatu Knutu Hamsunu. Tačiau vienokių ar kitokių sąsajų tarp jų yra. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui K. Hamsunas rėmė nacistines bei fašistines idėjas ir palaikė Norvegijos vyriausybės vadovą, Hitlerio statytinį Vidkuną Quislingą. Žodžiu, okupacinį režimą. Tą patį galima pasakyti apie didįjį žodžio meistrą J. Baltušį, palaikiusį, kartais ir šlovinusį kitą baisų – sovietų okupacinį režimą.
archyvas (272)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-01-09Įdomus tyrimas: gyventojų pasitikėjimas spauda lenkia portalus

2017 metų pabaigoje buvo užbaigtas įdomus tyrimas, kuris atskleidė, kad Lietuvos gyventojų pasitikėjimas interneto portalais yra kiek mažesnis nei popierine spauda, radiju ar televizija. Tai praėjusių metų pabaigoje pranešė visuomenės apklausos duomenis pristačiusi Kultūros ministerija. Visų pirma, džiugu, kad mūsų Kultūros ministerija domisi žiniasklaidos būkle Lietuvoje, daro tokius tyrimus. Tik žinant realią situaciją galimi teisingi sprendimai.

2016-10-20Pateikiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie dar galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“ (34)

Šuo metu straipsnių apie žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus jau yra paruošta net per 1750. Tai daug, tačiau ne visi kolegos, kurie galėtų patekti į enciklopedija, atsiuntė apie savę informaciją. Kai kas dar skambina, teiraujasi, ar jie gali tikėtis patekti į leidinį. Todėl, norėdami paspartinti šios informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir spaudos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“. Jei jame rasite save – rašykite mums, jei rasite kolegą – praneškite jam šią gerą naujieną. Mūsų laukia rimtas ir visiems reikalingas darbas. Padėkime vieni kitiems ir tada galėsime visi džiaugtis sėkminga pabaiga.
archyvas (50)  
 

2018-01-11Vakaras, skirtas paminėti mūsų kolegą, žurnalistą, rašytoją Joną Vėlyvį

Stasio Vainiūno namuose (A. Goštauto g. 2 - 41, Vilnius, įėjimas nuo Operos ir baleto teatro pro arką) 2017 m. sausio 17 d. 17,30 val. įvyks trečiadienio vakaras-koncertas. Skambant muzikai, dalyvaujant folkloro ansambliui “Vilniaus dzūkeliai” (vadovas Juozas Žitkauskas), bus paminėtas mūsų kolega, žurnalistas, rašytojas Jonas Vėlyvis, istorinių romanų apie Vincą Krėvę (“Neleisk mūsų gundyti”), Vincą Kudirką (“Tegul saulė Lietuvos”) ir Joną Basanavičių (O, kad prašvistų Lietuvos dvasia!“) autorius.

2018-01-10Žurnalisto ir poeto Juozo Elekšio kūrybos vakaras Klaipėdoje

Žurnalisto ir poeto Juozo Elekšio kūrybos vakaras įvyks Klaipėdos bendruomenių rūmuose (Debreceno g. 48) balandžio 20 dieną. Pradžia 15 val.

2018-01-09Genocido tyrimo centro informacija apie paviešintą KGB agentų registracijos žurnalą

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vyresnysis specialistas Dalius Egidijus Stancikas atsiuntė LŽS svetainei Genocido tyrimo centro informaciją apie paviešintą KGB agentų registracijos žurnalą
archyvas (339)Naujienų prenumerata 
 

2018-01-09Algimantas Zolubas: ar tinka Sausio 13-ajai neužmirštuolė?

Gėlę tarsi galėtume laikyti lietuviška, nes ji čia gerai tarpsta, ilgai žydi, nors spalva daugiau Europos Sąjungai ar slavams tinka. Jei jau neužmirštuolę norime pamerkti į vazą ar dovanoti, tai imame puokštę. Iš tikrųjų po vieną neužmirštuolę nedovanojame, todėl ir jos žiedelio mūsų tautiniuose raštuose nėra, iki 2014 tokio simbolio niekur nevartojome.

2017-12-29Kijeve - Ukrainos lietuvių bendrijų pirmininkų susitikimas

Kijeve, Lietuvos Respublikos ambasadoje įvyko Ukrainos lietuvių bendruomenių pirmininkų suvažiavimas. Gausiai susirinkusius sveikino Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Jo Ekscelencija Marius Janukonis, sakydamas, kad „susirinkta pasidalinti patirtimi, išgirsti, ko tikimasi ateityje, bendraujant su ambasada ir tarpusavyje“, priminė artėjančio Lietuvos šimtmečio reikšmę, trumpai kalbėjo apie rengiamą nacionalinę ekspediciją Dniepro upe, sustojant ties lietuviams brangiomis vietomis.
archyvas (156)  
 

2018-01-14A. Siaurusevičius: „Mūsų pareiga ir atsakomybė – kad laisvas žodis niekad nenutiltų”

Mūsų pareiga ir atsakomybė – kad laisvas žodis niekad nenutiltų. Visada prisimenu tuos, kurių daugelis taip ir liks bevardžiai Sausio 13-osios didvyriai, – tai Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos to meto darbuotojai, dažnai neprisimenami, kartais apspjaudyti, bet jie tuo metu buvo pagrindiniai didvyriai kartu su lietuvių tauta.

2017-12-30Daugiausia konkurso „Žmogus ir aplinka“ laurų atiteko naujienų portalų žurnalistams

Gruodžio 28 dieną Aplinkos ministerijoje paskelbti ir apdovanoti tradicinio žurnalistų kūrybinio konkurso „Žmogus ir aplinka“ laimėtojai. Juos pasveikino aplinkos ministras Kęstutis Navickas ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Šį konkursą ministerija ir LŽS surengė jau penkioliktąjį kartą. Šiemet varžėsi 18 autorių, kurie pateikė 42 darbus. Tai spaudoje ir internetinėje žiniasklaidoje skelbti straipsniai, televizijos ir radijo laidos.
archyvas (878)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-01-15Sausio 23 d.: žurnalui „Muzikos barai“ – 20 metų

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos muzikų sąjunga kviečia į vakarą-susitikimą „20 metų su „Muzikos barais“. Nepraleiskite progos – sužinoti, pasveikinti, palinkėti ilgiausių metų. Vakaras įvyks sausio 23 d. 18 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Renginių erdvėje, III aukšte.

2018-01-14Atminimo vakaras, skirtas rašytojo Vaidoto Daunio 60-osioms gimimo metinėms

Sausio 22 d. 18.00 val. Rašytojų klube įvyks Atminimo vakaras, skirtas rašytojo Vaidoto Daunio 60-osioms gimimo metinėms.

2018-01-07Algirdas Matulevičius: Lietuvos Respublikos šimtmečiui. „Aušros“ leidimas ir platinimas

Iš pradžių "Aušros" tiražas buvo 1000 egzempliorių. J. Basanavičius pabrėžia, kad tai buvo sunkus darbas, nes leidinio aktyvistai asmeniškai vienas su kitu mažai buvo susipažinę, susirašinėjo laiškais. J. Basanavičius tuomet gyveno Prahoje, A. Vištelis – Poznanės provincijoje, Orliniece (Lenkija), J. Šliūpas – Maskvoje, J. Mikšas – Ragainėje, M. Šernius – Klaipėdoje.

2017-11-29„Lietuvos aidas“ – Tautos mokykla (1)

Taip pavadintą 320 puslapių knygą su paantrašte: „Lietuvos aidui“ – 100 metų 2017 metų vasarą išleido leidykla „Trys žvaigždutės“. Jos autorė – garsi Lietuvos mokslininkė ir visuomenės veikėja, Lietuvos moterų lygos prezidentė, prof. habil. dr. Ona Voverienė.
archyvas (160)  
 

2017-12-29Loreta Nikolenkienė: žurnalistai, poezijos mūzos pavilioti…

Juozas Elekšis, Jonas Endrijaitis, Jonas Laurinavičius, Leopoldas Stanevičius, dar keli žinomi žurnalistai, tarp jų ir turintys valstybės pripažintą meno kūrėjo statusą, yra ir Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos (LNRS) nariai. Baigiantis 2017-iesiems LNRS išleido savo narių kūrybos almanachą „Mieloji mano, rudenio žemele...".
archyvas (342)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-01-14Vilmos Samulionytės paroda LIEBE OMA, GUTEN TAG! ARBA TYLOS PAKTAS

2018 m. sausio 16 d. 17.30 val. atidaroma Vilmos Samulionytės paroda “Liebe Oma, Guten Tag! arba Tylos paktas” Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 / Didžioji g. 19, Vilnius). Paroda veiks iki 2017 m. vasario 17 d.

2018-01-05Fotografijos paroda “Tai yra Kanada ...”

LMA Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1) eksponuojama paroda „Canada, synonym of… / Le Canada, synonyme de...“ („Tai yra Kanada…“). Kanados ambasados biuras Lietuvoje dar kartą su džiaugsmu Lietuvos žmonėms pristato parodą, kuri supažindina su spalvinga, nepakartojama Kanados panorama, jos žmonėmis, kultūra – Kanados tapatumą atskleidžiančiais šalies elementais. Paroda veiks iki sausio 20 d.

2017-12-31Valentino Juraičio fotoparoda ir knyga A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje Utenoje

- Esu rengęs parodų, parodėlių įvairaus statuso galerijose, muziejuose, statybų aikštelėje TE-3 Vilniuje, Šilkalnio kaime po atviru dangumi, fotografijas prožektoriais projektavo ant pastatų sienų Duisburge, bet bibliotekos skaitykloje dar nerengiau. Taigi, Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekos skaitykloje surengta parodėlė man buvo miela naujovė, - sako fotografas, leidėjas Valentinas Juraitis.
archyvas (349)  
 

2018-01-14Inga Jankauskaitė apie naują laidos partnerį: „Mums viskas bus gerai“

Lietuvoje antrininkų superšou „Mes – vieno kraujo“ vasarį sugrįžo į LNK eterį. Kaip ir pirmąjį sezoną, prie muzikinių įsikūnijimų projekto vairo stojo Inga Jankauskaitė, kurios šį kartą laukia iššūkis – naujas scenos partneris - Rolandas Mackevičius.

2018-01-10Laida "Legendos" - patogesniu žiūrovams laiku

Daug metų pripažįstama geriausia kultūrine laida "Legendos" nuo šio sekmadienio - patogesniu žiūrovams laiku Nuo šio sekmadienio LRT Kultūra kanalu transliuojamą laidą "Legendos" žiūrovai matys nuo 14 valandos

2018-01-10LNK pradeda tiesioginės rytinės laidos transliacijas

„Rytas su LNK“ – nauja informacinė, pramoginė ir pokalbių laida – žiūrimiausios televizijos LNK eteryje startuos jau vasario 12 dieną. Tiesioginė rytinė laida pirmoji LNK eteryje supažindins žiūrovus su naujausiais šalies ir pasaulio įvykiais, pakvies pasikalbėti aktualiais klausimais, aptars kasdienes šeimos, santykių, sveikatos aktualijas.

2018-01-05TV3 eteryje nauja laida – miesto ir kaimo kovoms vadovaus V. Cololo ir G. Martirosianaitė

Tautos žaidimas „Miestas ar kaimas“ TV3 eteryje jau nuo sausio 8 d. pirmadieniais 20 val.
archyvas (514)  
 

2017-12-29Antanas Šimkūnas: Sausio 13 - oji užsieniečių akimis

Dramatiška 1990 m. sausį teko vadovauti Radijo monitoringui, užrašinėti užsienio radijo pranešimus apie Lietuvą, perduoti surinktą informaciją Aukščiausiosios Tarybos vadovybei. Pasaulis suklusęs sekė įvykius ne tik Persijos įlankoje, kur prasidėjo Kuveito vadavimas nuo Irako okupacijos, bet ir Sovietų Sąjungos rengimąsi agresijai prieš Baltijos valstybes.

2017-12-28Radijo teatro premjera: „Vilius Karalius“ – pirmasis vaidybinis Lietuvos radijo serialas

Lietuvos radijas 2017-uosius, rašytojos Ievos Simonaitytės jubiliejinius metus, palydi premjera. Sukurtas pirmasis radijo vaidybinis serialas „Vilius Karalius“ – Ievos Simonaitytės romano motyvais. Jame atsiskleis ištisa Mažosios Lietuvos epocha ir dramatiški žmonių likimai. Serialo režisierius Juozas Javaitis. Vaidina įvairių kartų talentingi aktoriai.

2017-12-23LRT RADIJO kelionė aplink Lietuvą – vienas sėkmingiausių žiniasklaidos projektų, skatinančių turizmą

Turizmo departamento organizuojamame geriausių šių metų turizmo projektų konkurse kaip vienas sėkmingiausių žiniasklaidos projektų, skatinančių turizmą, nominuota ir LRT RADIJO kelionė aplink Lietuvą. Ši LRT RADIJO kelionė dėl apdovanojimo varžosi su dar dviem pretendentais.
archyvas (161)  
 

2018-01-14Giedrės Bulotaitės-Jurkūnienės akvarelės parodos „Žemaičių žemė“ atidarymas

Sausio 15 d. 16.30 val. Rašytojų klube įvyks dailininkės Giedrės Bulotaitės-Jurkūnienės akvarelės parodos „Žemaičių žemė“ atidarymas. Koncertuos Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės folkloro ansamblis „Vilnelė“, meno vadovė Laima Purlienė.

2018-01-04Paroda „Baltijos iliustracija. Komiksai #2“ LT / LV / EST

VšĮ „Kūrybinės idėjos“ ir VDA galerija „Akademija“ kviečia į parodos „Baltijos iliustracija. Komiksai #2“ LT / LV / EST atidarymą, kuris įvyks 2018 01 08 17 val. VDA galerijoje „Akademija“ (Pilies g. 44 , Vilnius). Paroda veiks iki 2018 m. sausio 20 d. Parodos kuratorės: Ula Šimulynaitė ir Rusnė Šimulynaitė

2017-12-15Paroda „Šiandien ir Rytoj. Jaunieji dailininkai iš Baltarusijos“

2017 metais gruodžio 20 dieną 17 val. Lietuvos Dailininkų Sąjungos galerijoje „Arka“ įvyks parodos „Šiandien ir Rytoj. Jaunieji dailininkai iš Baltarusijos“ projekto atidarymas. Parodoje eksponuojami 39 Baltarusijos dailininkų darbai, kurie vaizduoja skirtingas kryptis, technikas ir žanrus (tapyba, grafika, fotografija, objektai).Paroda veiks iki 2018 metų sausio 20 dienos.
archyvas (607)Naujienų prenumerata 
 

2018-01-10Dainius Ručinskas: Alfonsas Pipiras buvo patikimas, źingeidus ir linksmas bičiulis

Kai sužinai apie pažįstamo žmogaus netektį - skaudu, tačiau kuomet netenki ilgus metus greta dirbusio bendradarbio - širdį perveria nenumaldoma gėla. Atrodo taip neseniai telefono ragelyje girdėjau klaipėdiečio Alfonso Pipiro linksmą balsą pranešantį, kad jo naujoji knyga apie Klaipėdos gražiausias vietas pagaliau jau parduota ir sėkmingai mažėja leidybinių finansų našta. Ir štai netikėta liūdna žinia - po sunkios ligos Alfonsas Pipiras paliko šį pasaulį.

2018-01-08Atsisveikinant su kolega: žurnalistui Alfonsui Pipirui perlai žibėjo šalia

Sekmadienio rytą (2018 01 07) eidamas 79-uosius metus mirė žinomas žurnalistas klaipėdietis Alfonsas Pipiras
archyvas (143)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas dar gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? Pateikiame ir sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į šią enciklopediją (5)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite. Norėdami paspartinti informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją".

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1760 pavardžių  (23)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1750 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2018-01-14Romualdas Račkauskas: plačiose gyvenimo brydėse - nuo traktoristo iki reaktyvinio lėktuvo šturvalo

Mano žemietis šiauliškis Romualdas Račkauskas - iš tų žmonių, kurie nuo pat jaunumės atkakliai siekė užsibrėžto tikslo ir jį įgyvendino. Nuo pat vaikystės pradėjęs svajoti apie aviaciją, įveikęs sunkų, erškečiuotą kelią tapo lakūnu. Jis raižė žydrą padangę beveik 30 metų. Leidykla “Gairės” išleido šio Lietuvos civilinės aviacijos veterano dvi atsiminimų knygas - “Autografas dangaus mėlynėje” ir “Nesibaigiantis skrydis”.

2018-01-14Vladimiro Litvino romano „Kelias arba Dialogas apie ateitį“ pristatymas

Sausio 17 d. 17.30 val. Rašytojų klube įvyks Vladimiro Litvino romano „Kelias arba Dialogas apie ateitį“ pristatymas. Renginio vedėjas – Vladimir Jarmolenko. Dalyvaus humanitarinių mokslų dr. Arvydas Vidžiūnas, redaktorė Onutė Gudžiūnienė, operos solistė Rasa Juzukonytė, violončelininkas Marius Sakavičius, arfininkė Miglė Sakavičiūtė, skaitovė Nijolė Kazlauskaitė.

2018-01-10Radviliškyje pristatyta R. Dambrauskaitės eilėraščių knyga

Šiais metais buvo išleista poetės Ritos Dambrauskaitės (1949–2017) eilėraščių knyga „Kaip debesų ėjimas“. Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko šios knygos pristatymas. Susirinkusiems į renginį buvo rodomas trumpas filmas apie R. Dambrauskaitę, dalijamasi asmeniniais prisiminimais, skaitomos eilės.
archyvas (349)  
 

2018-01-15Jonas Paulauskas: SVEIKI, SULAUKĘ SENŲJŲ NAUJŲJŲ METŲ!

Ši šventė švenčiama ne taip pompastiškai ir trankiai, kaip tradiciniai Naujieji Metai. Žinoma, stalą taip pat puošia puikūs patiekalai, dėvimi šventiniai drabužiai, sveikinami giminaičiai ir draugai. Tačiau visi šie iškilmingi procesai yra šiek tiek kuklesni ir nėra tiek blizgesio ir šarmo, kaip sausio 1 dieną. Tai – tiesiog papildoma priežastis dar kartą susirinkti su giminaičiais ir draugais, gerai praleisti laiką geroje kompanijoje, atsipalaiduoti, pakelti šampano taurę į svečių ir kaimynų sveikatą, gerovę ir laimingesnį gyvenimą.

2018-01-14Juozas Nekrošius: IŠKLAUSIUS NEKLYSTANČIOS

Poetas Juozas Nekrošius: IŠKLAUSIUS NEKLYSTANČIOS.

2017-12-18Petras Motiejūnas. Iš literatūrinio palikimo: Mitai (1)

Kolega Adolfas Strakšys parinko iš velionio kolegos Petro Motiejūno (1942-2016) literatūrinio palikimo keletą mitų.
archyvas (239)  
 

2018-01-10POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija KAIP NULEMTI SAVO LEMTĮ (2)

„Žinijos“ draugijoje (Kalvarijų g. 2, Vilnius) 2018 m. vasario 13 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija KAIP NULEMTI SAVO LEMTĮ. Lektoriai: VU doc. dr. Artūras Bautrėnas, rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius.
archyvas (352)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-01-07Vilniaus krašto lietuvių periodinė spauda. „Kelio“ ir „Vilniaus rytojaus“ konfiskavimai

Julius Navikas tapo laikraščio „Vilniaus rytojus“ atsakinguoju redaktoriumi. Laikraštis išėjo sujungus „Kelią“, „Vilniaus aidą“ ir „Dirvą“. Iš pradžių „Viln. rytojus“ buvo savaitraštis, o vėliau ėjo du kartus per savaitę. J. Navikas jo ats. redaktoriumi buvo visą laiką – nuo 1928 m. gruodžio 1 d. iki 1937 m. spalio 26 d., kai dėl lenkų valdžios sulaikymo išėjo paskutinis numeris („Viln. rytojaus“ faktiškasis redaktorius buvo Vincas Budrevičius). 1932–1937 m. su „Viln. rytojumi“ ėjo priedas vaikams „Aušrelė“ (išleisti 172 numeriai). Jos redaktoriumi taip pat pasirašinėjo J. Navikas. „Aušrelė“ atskirai nebuvo prenumeruojama, o siuntinėjama tik su „Viln. rytojumi“.
archyvas (81)  
 

2017-12-22Žurnalistas ir tremtinys Rimantas Greičius savo giminės šaknis surado Kunigiškiuose (1)

Šią vasarą iš Klaipėdos krašto į Anykščių rajoną atvažiavęs buvęs pedagogas, žurnalistas, rašytojas, šešių knygų autorius Rimantas Greičius Svėdasų seniūnijoje ieškojo savo giminės šaknų. Kunigiškiuose, Vaitkūnuose ir kitur jis teiravosi sutiktų žmonių, ar šie nieko nežinantys apie Kuzmickų (ar Kuzmickių) šeimą, ieškojo kokių nors duomenų ir bibliotekoje. Tačiau nieko taip ir nesužinojo, visi tiktai gūžčiojo pečiais, skėsčiojo rankomis. Tiktai kai klaipėdietis užsuko į Kunigiškių I kaime jau tris dešimtmečius veikiantį Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejų, garbaus žmogaus akyse suspindėjo džiaugsmo ašaros.
archyvas (88)  
 

2017-12-19NŽKA narių dėmesiui! Meno kūrėjai turi teisę tapti paramos gavėjais.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymo Nr. I-172 pakeitimo įstatymo nuostatomis, fiziniai asmenys, kuriems Meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų statuso įstatymo nustatyta tvarka yra suteiktas meno kūrėjo statusas, turi teisę tapti paramos gavėjais.

2017-02-09Dėmesio! Prenumeruokime „Žurnalistiką“!

Kviečiame prenumeruoti almanachą “Žurnalistika”. Dabar specializuotas mūsų profesinis leidinys išeina du kartus per metus. Tai didelės apimties, 130 puslapių, gausiai iliustruotas, informatyvus ir įdomus leidinys. Užsiprenumeruoti 2017 m. almanachą „Žurnalistika” (leidinio indeksas 5329) galima Lietuvos pašto skyriuose arba internetu, užpildžius prenumeratos kvitą adresu: http://www.prenumeruok.lt/NewSubscription.aspx Metinė prenumerata kainuoja 5,79 Eur, vieno numerio kaina 2,90 Eur.
archyvas (150)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media