2021 m. birželio 23 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

2021-06-22Broniaus Raguočio plunksnakotis – geriausio žurnalistikos baigiamojo bakalauro darbo absolventui Lukui Aluzui (8)

Pirmuoju Lietuvos žurnalistų sąjungos prizo „Broniaus Raguočio plunksnakotis“ laureatu tapo Lukas Aluzas, Žurnalistikos bakalauro studijų programos absolventas.

2021-06-14Kaunas: po karantino sugrįžęs tradicinis spaudos balius pateikė staigmenų

29-erius metus vykstantis tradicinis spaudos balius po karantino sugrįžo atsinaujinęs ir dar didesnis nei būdavo iki šiol. Ilgametes tradicijas išlaikiusi šventė šiemet atnaujino savo veidą ir pristatė naujovių.

2021-05-29Vilniaus Rotušės aikštėje įvyko 20-ojo nacionalinio fotografijų konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2021“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonija (3)

Tęsiant praeitų metų praktiką, šiemet dvidešimtojo konkurso „Lietuvos spaudos fotografija” nugalėtojų apdovanojimo ceremonija įvyko atvirame ore, Vilniaus Rotušės aikštėje. “Auksiniais kadrais” buvo apdovanoti devyni fotografai - Lukas Balandis, Ričardas Vitkus, Justinas Stacevičius, Laura Vansevičienė, Arnas Čemerka, Aistė Ridikaitė, Kęstutis Vanagas, Virgilijus Usinavičius - Augulis ir Asta Sabonytė-Jankauskienė. Be to, buvo įteiktas tradicinis „Kolegų prizas“ - tai pačių konkurso dalyvių renkama labiausiai patikusi viena iš į metraštį bei parodą patekusių nuotraukų. Šiemet „Kolegų prizas“ atiteko Pauliui Peleckiui už anglies kasėjo portretą iš Luhansko regiono, Ukrainos.

2021-05-26Šiemet Petro Babicko premija paskirta radijo žurnalistei Madonai Lučkaitei (1)

Komisijos nariai svarstė ir vienbalsiai siūlė 2021 metų Petro Babicko premiją skirti LRT radijo žurnalistei Madonai Lučkaitei už jos ilgametį darbą eteryje, kūrybingumą, objektyvumą, principingumą, pagarbą taisyklingai lietuviškai kalbai. Jai bus išmokėta 1000 (vieną tūkstantį) eurų premiją.
archyvas (828)  
 

2021-06-21LRT atsiskaito: 20 pagrindinių LRT veiklos reiškinių, kuriuos LRT įgyvendino 2020 metais

Kaip ir kiekvienais metais visuomeninis transliuotojas pateikia metinę veiklos ataskaitą. LRT apžvelgė praėjusius metus ir išskyrė 20 pagrindinių veiklos reiškinių, kurie plačiau išanalizuoti 2020 metų ataskaitoje – LRT kuriamas turinys, kainuojantis vienam Lietuvos gyventojui 1,38 euro per mėnesį.

2021-06-17Erika Drungytė: Kultūros leidinių situacija Lietuvoje ir kaimyniniuose kraštuose (1)

Visame kultūros lauke didžiausios pertvarkos palietė žiniasklaidą. Dešimtmečiais šviečiamąją ir informuojamąja funkciją atlikusios literatūrai, teatrui, kinui, dailei ir kitiems menams atstovavusios redakcijos privalėjo persitvarkyti. Vyriausieji redaktoriai ir kiti kūrybiniai darbuotojai neteko galimybės gauti aiškų, pastovų atlyginimą, nes iš biudžetinių visos įstaigos virto viešosiomis, o vienintelis kelias gyvuoti – projektų rašymas naujai susikūrusiems fondams.
archyvas (355)Naujienų prenumerata 
 

2021-06-22Dar galite registruotis į „Žurnalistų pusryčių“ seminarą apie pinigų plovimo prevenciją su „Finance Uncovered“

Norime pranešti, jog dėl nenumatytų iššūkių, susijusių su sveikata, pirmasis šių metų “Žurnalistų pusryčių” ciklo renginys buvo perkeltas. Į virtualų seminarą apie pinigų plovimo prevenciją su atstovais iš „Finance Uncovered“ Jus kviečiame birželio 30 d. 11 val.

2021-06-21Spaudos konferencija pasaulinei „Palaikyti. Negalima bausti“ dienai paminėti

Birželio 22 d., antradienį, 9 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje bus organizuojama spaudos konferencija „Pasaulinė kampanija „Palaikyti. Negalima bausti“ Priklausomybės prevencijos ir gydymo paslaugų plėtra Lietuvoje“.
archyvas (2570)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-06-17Seimas: Pirmajame darbo grupės posėdyje pradėta diskusija dėl žiniasklaidos savireguliacijos pokyčių

Birželio 16 d. įvyko pirmasis nuotolinis Seimo valdybos sprendimu sudarytos darbo grupės posėdis dėl viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų veiklos reglamentavimo ir savitvarkos institucijų sistemos peržiūros. Pagrindinė darbo grupės užduotis – parengti Visuomenės informavimo įstatymo pataisas.

2021-06-14Kolegos, gal žinote kokie žurnalistai čia nufotografuoti? (11)

„Siunčiu LŽS svetainei apie 1976-79 metus padarytą fotografiją. Neatsimenu nei įvykio, nei kolegų - žurnalistų vardų, nei iš kokių redacijų jie buvo. Gal jums yra žinomi šie veidai ir galėtumėte juos atpažinti?

2021-06-02„Biržiečio žodžio“ redakcija nuoširdžiai atsiprašė už apmaudžią techninę klaidą (2)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Dalia Asanavičiūtė kreipėsi į Seimo Kultūros komitetą, Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisiją bei Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą dėl birželio 1 d. publikacijos „Nemunėlio Radviliškio apylinkės metraštis“ rajono laikraštyje „Biržiečio žodis“. „Biržiečio žodžio“ redakcija nuoširdžiai atsiprašė už apmaudžią techninę klaidą.

2021-05-29Dovydas Pancerovas: atsiranda nauja cenzūros forma (3)

Prašau dėmesio. Mano supratimu, tai svarbu žinoti ne tik jums, bet ir išrinktiems politikams. Apie naują cenzūros formą, kurią plačiai taiko valstybės institucijos. Su tokia realybe susiduria Lietuvos žurnalistai. Lietuvos valstybės institucijos formuoja politiką, kai ne žurnalistai, bet tarnautojai sprendžia, ką turi žinoti ir ko negali žinoti visuomenė. Ne demokratijos principai ar laisvos žurnalistikos tradicija nulemia, ką svarbu žinoti jums, bet visokios biurokratinės tvarkos.
archyvas (471)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-06-18Vrublevskių bibliotekoje: įdomi fotografijų paroda „Lietuvos bažnyčios“ (4)

Į mane pažvelgė „Visa reginčios akys“ – pro bažnyčios langus prasiskverbusios saulės du spinduliai, meistriškai Birutės Simanavičienės pagauti ir įamžinti. Šių akių žvilgsnis skverbėsi į mane, stovintį Lietuvos MA Vrublevskių bibliotekoje, kur pradėjo veikti Lietuvos fotografų mėgėjų asociacijos „Fotoexpress.lt" paroda „Lietuvos bažnyčios". Jos eksponatai iš karto sudomino, privertė ne tik dairytis, bet ir susimąstyti.

2021-06-06Punsko šviesuoliui, poetui Sigitui Birgeliui – 60! Sveikiname!  (20)

Punsko šviesuoliui, poetui Sigitui Birgeliui – 60! Sveikiname! Linkime sukaktuvininkui tvirtos sveikatos ir neblėstančios kūrybinės ugnies!

2021-05-28Gediminas Budnikas: publicistiniu žodžiu apie pergales... ir atmintyje įsirėžusias šiurpias netektis (11)

Garsaus krepšininko Gedimino Budniko knyga, intriguojančiai pavadinta „Likimo spalva – žalia“, išėjo 2021 metais. Išleido leidykla „Naujasis lankas“. Ji gana solidi, 383 puslapių, gausiai iliustruota. Nemažai nuotraukų skelbiamos pirmą kartą.
archyvas (88)  
 

2021-06-04Kultūros periodinių leidinių asociacijos vadovas naujas - Gytis Norvilas  (1)

Kultūros periodinių leidinių asociacija (KPLA) įkurta 2018 m. gegužės 11 d. paaštrėjus poreikiui organizuotai atstovauti kultūrinius leidinius, ypač teisėkūros procesuose. Šiuo metu KPLA vienija didžiąją dalį ryškiausių, tradicinių ir progresyvių, kultūros ir meno periodinių leidinių: „Artnews.lt“, „Dailė“, „Kinas“, „Krantai“, „Literatūra ir menas“, „Metai“, „Naujasis Židinys-Aidai“, „Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“. Pirmus trejus kalendorinius metus KPLA vadovavo kultūros savaitraščio „7 meno dienos“ vyriausioji redaktorė, menotyrininkė Monika Krikštopaitytė. Nuo birželio 1 d. Asociacijai vadovauti išrinktas kultūros žurnalo „Literatūra ir menas“ vyriausiasis redaktorius, poetas Gytis Norvilas.

2021-04-22Skelbiamas žurnalistų kūrybinis konkursas „Organų donorystei – taip!“  (1)

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija skelbia žurnalistų kūrybinį konkursą „Organų donorystei – taip!“ Konkurso dalyviai Komisijai pateikia nuo praėjusiųjų metų rugsėjo 16 dienos iki einamųjų metų rugsėjo 16 dienos šalies žiniasklaidoje skelbtas publikacijas, reportažus ar nuotraukas organų donorystės tema.
archyvas (531)Naujienų prenumerata 
 

2021-06-20Petrui Palilioniui - LŽS Kauno apskrities skyriaus Garbės ordinas (1)

Rašytojas, Kauno meno kūrėjų asociacijos pirmininkas Petras PALILIONIS, LRT radijo, kuriame daug metų yra dirbęs, 95-mečio ir asmeninio jubiliejaus proga, apdovanotas Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyriaus Garbės ordinu. Sveikiname!

2021-05-30Sveikiname kolegas senjorus gimusius birželio mėnesį! (12)

LŽS Senjorų klubo Tarybos vardu nuoširdžiai sveikinu kolegas, žinomus žurnalistus, aktyvius klubo narius, birželio mėnesį švenčiančius savo gimtadienius.

2021-05-27Mato Šalčiaus premijos konkurso nugalėtojas - Vytautas Kandrotas (1)

Žymaus Lietuvos visuomenės veikėjo, rašytojo, žurnalisto, keliautojo ir idealisto, kraštiečio Mato Šalčiaus premijos steigėja yra Prienų rajono savivaldybė. Konkursas ir apdovanojimo renginys rengiami kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga. Šiemet komisijos sprendimu Mato Šalčiaus premijos konkurso nugalėtoju tapo Vytautas Kandrotas, keliautojas, VšĮ „Terra publica“ steigėjas ir vadovas.

2021-05-18Baigiama rengti leidybai nauja knyga „Žurnalistai senjorai“ (5)

Knyga „Žurnalistai senjorai" bus informacinis - pažintinis leidinys, skirtas LŽS Senjorų klubo nariams. Kiekvienas kolega knygoje galės prisistatyti pats, tai yra parašyti tekstą apie save, savo darbus, kūrybą ir pateikti prie šio teksto nuotraukų ar kitokių iliustracijų. Tik šį kartą kiekvienam bus skirta ne po vieną, kaip buvo kolegos Jono Vėlyvio 2009 metais išleistoje „Senjorų" knygoje, bet po du knygos puslapius.
archyvas (305)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-06-11„Metų investuotojo“ titulu šiemet įvertintos dvi Lietuvoje veikiančios biotechnologijų įmonės. Metų verslo žurnalistės titulas suteiktas „Verslo žinių“ vyr. redaktoriaus pavaduotojai Liucijai Zubrutei

Metų verslo žurnalistės titulas suteiktas „Verslo žinių“ vyr. redaktoriaus pavaduotojai Liucijai Zubrutei, daugelį metų rašančiai investuotojams aktualiausiomis temomis, ypač – viešųjų pirkimų iššūkius ir darbų saugą pramonės įmonėse, organizuojančiai vertingas diskusijas apie padėtį statybų sektoriuje ir šio sektoriaus viešuosius pirkimus. Į 2020 m. verslo žurnalisto laurus pretendavo ir kitos dvi „Verslo žinių“ profesionalės – pramonės rubrikos redaktorė Rima Rutkauskaitė ir smulkiojo bei vidutinio verslo aktualijų apžvalgininkė Rasa Dževeckytė.

2021-05-28Kolega Jeronimas Laucius prabilo ir kazachų kalba (9)

Iš nelabai tolimo, bet ir nelabai artimo Kazachstano atskriejo įdomi žinia: kazachų svarbiausias literatūrinis laikraštis „Kazak edebieti“ (Қазақ әдебиеті) paskelbė mūsų kolegos, žurnalisto, žurnalo „Žvaigždutė“ redaktoriaus, rašytojo Jeronimo Lauciaus interviu literatūros klausimais. Šalia interviu laikraštis paskelbė ir pluoštą kolegos Jeronimo literatūrinių miniatiūrų.
archyvas (333)  
 

2021-05-27Evgenia Levin: „Žurnalistai bei redaktoriai per mažai dėmesio skiria vaizdų pateikimui“ (1)

Šiais metais jubiliejinį, dvidešimtąjį, kartą surengtas Lietuvos spaudos fotografijų konkursas, kurį lydėjo geriausių darbų atranka bei jų paroda Vilniaus rotušėje. Artėjant šio jubiliejinio konkurso finaliniams akordams, siūlome pokalbį su viena jo organizatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos Spaudos fotografų skyriaus vadove, fotografe EVGENIA LEVIN.
archyvas (97)  
 

2021-05-28Albertas Vaidila: Pasaulis kolegų žurnalistų tapyboje (12)

Vilniuje, Žurnalistų namuose veikia tapybos paroda „Aš ir pasaulis“, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Šios parodos (kaip ir ankstesnių) organizatorius - Lietuvos žurnalistų sąjunga. Žiūrovų vertinimui 20 autorių pristatė apie 40 darbų. Tai jau 9 - oji žurnalistų meninės kūrybos paroda, kuri rengiama kasmet šios šventės proga, išskyrus 2020 metus (sutrukdė dėl pandemijos skelbtas karantinas).

2021-05-27Žurnalistų namuose - LŽS Senjorų klubo Tarybos išplėstinis posėdis (3)

Gegužės 26 dieną Žurnalistų namuose įvyko LŽS Senjorų klubo Tarybos išplėstinis posėdis. Posėdžiui pirmininkavo Ipolitas Skridla, posėdžio sekretorius - Alfonsas Kairys. Dalyvavo visi 9 klubo Tarybos nariai: Gerda Gudjurgienė, Alfonsas Kairys, Gediminas Končius, Algirdas Matulevičius, Loreta Nikolenkienė, Ipolitas Skridla, Albertas Vaidila, Vytautas Petras Vaitkus, Vytautas Žeimantas. Susirinkime dalyvavo ir kalbą pasakė LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius.
archyvas (176)  
 

2021-05-26Darbą pradeda Seimo opozicijos lyderio patarėjas Kęstutis Butvydas (1)

Seimo opozicijos lyderio Sauliaus Skvernelio patarėjo ryšiams su visuomene pareigas pradeda eiti Kęstutis Butvydas.

2021-05-10Lietuvių kalbos draugija: Išrinkti žurnalistai – kalbos bičiuliai

2021 metais Lietuvių kalbos draugijos Kalbos tvarkytojų skyriaus iniciatyva pirmą kartą surengti Žurnalisto – kalbos bičiulio – rinkimai. Siūlymus teikė Lietuvių kalbos draugijos nariai ir savivaldybių kalbos tvarkytojai.
archyvas (1066)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-06-04Kūrėjas, mokėjęs mirti už savo Žodį. Poeto Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms

Vytautas buvo poetas, bet jį domino filosofija. Skaitė vokiečio filosofą Frydrichą Nyčę, Sioreną Kirkegorą, kitus egzistencialistus, o filosofas Vosylius Sezemanas tikėjosi iš jo rimto filosofo ateities. Kai 1946 metais buvo išleista poeto Alfonso Nykos-Niliūno poezijos knyga „Praradimo simfonijos“, eilėraštis „Marche Funebre“ buvo skirtas V. Mačerniui.

2021-05-31Marija Montvilaitė: Tremtinė ir pogrindinės spaudos bendradarbė (1)

Prieš 90 metų, 1931 m. balandžio 1 d., Opšrūtų k., Paežerių vlsč., Vilkaviškio apskr., Pijaus ir Agnietės Montvilų šeimoje gimė Marija Montvilaitė, būsimoji tremtinė, pasižymėjusi pogrindžio veikloje, pogrindžio spaudos platinime.

2021-05-27Mūsų kolegai, žinomam radijo žurnalistui Antanui Šimkūnui – 90 metų! Nuoširdžiai sveikiname! (25)

Šiandien geras mūsų kolega, žinomas radijo žurnalistas, aktyvus LŽS Senjorų klubo narys Antanas Šimkūnas pažymi gražią sukaktį – 90-metį! Savo jubiliejų pasitinka pilnas įvairių kūrybinių sumanymų, rašydamas savo prisiminimus iš darbo Lietuvos radijuje, aktyviai bendradarbiaudamas LŽS internetinėje svetainėje, “Lietuvos aido” laikraštyje.
archyvas (371)  
 

2021-06-22Ipolitas Skridla: JONINIŲ BURTAI

Pasitinkant Jonines kolega Ipolitas Skridla atsiuntė naują eilėraštį - "JONINIŲ BURTAI"

2021-06-21Algirdas Butkevičius: nauji eilėraščiai

Kolega Algirdas Butkevičius iš Biržų šį kartą atsiuntė keletą naujų eilėraščių.

2021-06-14Juozas Stasinas: Maironis spalio scenoje (1)

Kolega Juozas Stasinas toliau siunčia ištraukas iš spaudai ruošiamos autobiografinės knygos „Gyvenimo pynė".

2021-06-03Jeronimas Laucius: BIRŽELIO mėnesio vaistažodžiai (3)

Kolega Jeronimas Laucius, linkėdamas savyje ir gyvenime atrasti vasariškos energijos, vėl atsiuntė savo naujų BIRŽELIO mėnesio vaistažodžių.
archyvas (529)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-06-19Virginijus Kinčinaitis: Tarp karo turizmo ir fotožurnalizmo

Kur yra tikroji Antrojo pasaulinio karo foto žurnalistika – karo korespondentų archyvuose ar niekam nežinomų eilinių kareivių fotoalbumuose? Iš vienos pusės turime ideologiškai kontroliuojamų ir montuojamų vaizdų galeriją, iš kitos pusės mus užtvindo mėgėjiškų, labai asmeniškų, atsitiktinių, nuotaikingų fotografijų archyvai.

2021-06-12Vytauto Kumžos personalinė paroda „Permainingas būvis“

Birželio 15 d. – liepos 10 d. „Prospekto“ galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) veiks Vytauto Kumžos personalinė paroda „Permainingas būvis“.

2021-06-11Fotografas irgi yra žmogus arba „Uždaros teritorijos: tėkmėje“

Panevėžio Fotografijos galerijoje atidaryta fotografų plenero paroda „Uždaros teritorijos: tėkmėje“. Parodos kūrėjai susitiko estetiškoje, idėjų ir meninių impulsų prisodrintoje Kuršių nerijoje. Atitolinę įprastą rutiną, susitarę dėl pradinės krypties bei bendro laiko sinchronizavimo taškų autoriai judėjo metonimiškomis vaizduotės, atminties, mąstymo, nuotaikos, aplinkos, garso, vaizdo, įvykio nuorodomis.
archyvas (531)  
 

2021-06-14Česlovas Iškauskas: „A. Šimkūnas man tapo tarsi tvirta atspara tolesnei žurnalistinei karjerai“

Redakcijai tuomet vadovavo Antanas Šimkūnas – patyręs radijo „vilkas“, daugelį metų rengęs laidą „Pasaulis per savaitę“ („Pasaulis ir Lietuva“). Man jis pasirodė gana rūstus, sausas ir rimtas.

2021-05-31LRT RADIJAS pasitinka vasarą – klausytojų laukia atsinaujinusi programa (1)

Gegužės 31 d. prasideda LRT RADIJO vasaros sezonas, kuriame klausytojų laukia naujos ir anksčiau pamėgtos laidos bei tiesioginės transliacijos iš skirtingų Lietuvos miestų.

2021-05-26Šiemet Petro Babicko premija paskirta radijo žurnalistei Madonai Lučkaitei (1)

Komisijos nariai svarstė ir vienbalsiai siūlė 2021 metų Petro Babicko premiją skirti LRT radijo žurnalistei Madonai Lučkaitei už jos ilgametį darbą eteryje, kūrybingumą, objektyvumą, principingumą, pagarbą taisyklingai lietuviškai kalbai. Jai bus išmokėta 1000 (vieną tūkstantį) eurų premiją.
archyvas (254)  
 

2021-05-27Paroda „Nepaprasto teatro nepaprasta istorija. Viskas Apie Mataičių Teatro Spektaklį „Scenos Vaizdeliai“ (1)

Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejus drauge su Lietuvos liaudies buities muziejumi birželio 3 dieną pristato parodą „Nepaprasto teatro nepaprasta istorija. Viskas Apie Mataičių Teatro Spektaklį „Scenos Vaizdeliai“.

2021-05-11Gintaro Kaltenio knygos apie Pikselį iliustracijų paroda. Kviečiame (1)

LŽS narys Gintaras Kaltenis su dailininke Rita Anskaitiene surengė savo knygos apie Pikselį iliustracijų parodą (toks beveik naujas žanras - iliustracijos su trumpomis teksto ištraukomis). Iki gegužės 15 d. ši paroda bus eksponuojama Kaune, vaikų literatūros muziejuje, o nuo birželio 28 d. iki liepos pradžios ją bus galima apžiūrėti Seime (globėjas Emanuelis Zingeris). Kviečiame aplankyti.
archyvas (887)Naujienų prenumerata 
 

2021-06-16Mirė ilgametis mėnraščio “Gimtinė” leidėjas ir redaktorius, LŽS ir NŽKA narys Kazimieras Račkauskas (22)

Vilniuje birželio 15 dieną mirė ilgametis mėnraščio “Gimtinė” leidėjas ir redaktorius, LŽS ir NŽKA narys Kazimieras Račkauskas.

2021-06-05Mirė ilgametis „Naujosios Romuvos“ žurnalo vyr. redaktorius Andrius Konickis (44)

Vilniuje birželio 3 dieną, po staigios ir klastingos ligos mirė Lietuvos kultūros tyrimų instituto vyresnysis mokslo darbuotojas, mokslų daktaras, ilgametis „Naujosios Romuvos“ žurnalo vyr. redaktorius Andrius Konickis.
archyvas (271)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" leidimas (3)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas dar gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? Pateikiame ir sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į šią enciklopediją (6)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutinis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kriterijų, sėskite ir rašykite. Norėdami paspartinti informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją".

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (31)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1820 pavardžių  (27)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1820 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2080 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2021-06-18Žurnalistė Virginija Skučaitė: „Tada neįsivaizdavau, kiek savo gyvenimo dešimtmečių reikės tam paaukoti, kiek daug patirti, sužinoti...“

Žurnalistė Virginija Skučaitė knygoje „Traukinio į mirtį pėdsakais. Kazimieras Skučas istorijos akivaruose“, įamžino dėdės, prieškario Lietuvos ministro, gyvenimo ir mirties istoriją. Knygoje glaustai, nuosekliai pasakojama, kada, kodėl ir kaip buvo suimtas K. Skučas, kaip jis nuvežtas į Maskvą, ten tardytas, kalintas ir nužudytas. V. Skučaitė atrado ir trijų prieškario Lietuvos ministrų (K. Skučo, Juliaus Čapliko ir Antano Tamošaičio) užkasimo vietą buvusiame NKVD objekte „Komunarka“. Dabar V. Skučaitė ruošiasi knygos pristatymams, K. Skučo sušaudymo 80-mečio minėjimui Raudondvario pilyje.

2021-06-16Juozas Žitkauskas: "Dubeltavos išpažintis" (12)

Šiandien (birželio 16 d. – red.) iš spaustuvės parsivežiau savo "Dubeltavos išpažintis". Kad būtų aiškiau kas jose, paantraštėje parašiau: eilėraščiai dzūkiškai ir lietuviškai.

2021-06-0980-osios tremties metinės: Paulius Saudargas ir Goda Krukauskienė virtualiai pristato knygą „Kalinio riba“

Artėjant birželio 14-ajai, minint Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dieną, politikai, Seimo Pirmininko pavaduotojas, dr. Paulius Saudargas ir Vilniaus m. Tarybos narė Goda Krukauskienė, pristato savo naujausią, Gulago sąlygas įvairiais pjūviais nagrinėjančią knygą „Kalinio riba“. 80-ųjų tremties pradžios Lietuvoje metinių proga Seime vyks nuotolinis autorių knygos pristatymas – prisijungti prie jo bus galima trečiadienį, birželio 9 d., 15 val. „Microsoft Teams“ platformoje.
archyvas (594)  
 

2021-06-11Jonas Paulauskas: Atėjo vasara, virusai baigia išeiti. Valiooo!

"Atėjo vasara, virusai baigia išeiti. Valiooo! Palydėsim juos smagiais anekdotiškais juokeliais..." - sako mūsų kolega Jonas Paulauskas.

2021-06-01Horacijus Drapakas: OMUO IR ASMUO (3)

Horacijui Drapakui labai patinka žodžiai su galūne "uo". Iš jų jis sueiliavo keletą posmų...

2021-06-01Kęstutis Šiaulytis: HUMORO KALENDORIUS. BIRŽELIS. Vasaros maratonas (2)

Su rabarbarų derliaus rūgštele ir daržuose suvešėjusių svogūnų laiškų kvapu ant pietų stalo, prasideda lietuviška vasara.
archyvas (395)  
 

2021-05-27Vrublevskių bibliotekoje paroda 1941 metams atminti

Iki 2021 metų birželio 29 dienos LMA Vrublevskių bibliotekos fojė veikia paroda, pavadinta „Tragiškų 1941 metų atspindžiai dokumentuose: skiriama Lietuvos gyventojams – totalitarinių režimų aukoms“.
archyvas (462)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-06-09Borisas Dauguvietis - įkūrė nepriklausomą, pažangios, nepartinės minties dienraštį „Diena“ (7)

O čia dar tie žurnalistai J. Paleckis ir J. Petrėnas. Neduoda ramybės: „Kada, ponas Dauguvieti, parašysi, kaip kūrei nepriklausomą, pažangios, nepartinės minties dienraštį „Diena“?
archyvas (150)  
 

2021-06-19Geriausioje gegužės sporto nuotraukoje – futbolo vartininkės skrydis

Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso penktuoju 2021 metų laureatu tapo Elvis Žaldaris. Vilnietis fotografas, užfiksavęs Moterų futbolo akademijos „Žalgiris“ vartininkės skrydį, nugalėjo geriausios gegužės mėnesio sporto fotografijos rinkimuose.

2021-05-16Detektyvo prieskoniu pagardintai istorijai – mėnesio titulas

Portalo delfi.lt sporto redaktoriaus Lauryno Butkausko pokalbis su legendiniu krepšininku Šarūnu Marčiulioniu, inicijuotas Ispanijos žiniasklaidos, išrinktas geriausiu balandžio mėnesio Lietuvos sporto žiniasklaidos darbu.
archyvas (280)Naujienų prenumerata 
 

2021-06-12Suklastota nuotrauka skelbė apie „Indijos atvertimą“

Birželio pradžioje įvairūs Indijos leidiniai paskelbė straipsnius ir įrodymus, jog nuotrauka su Sonia Gandhi, vadovaujančia vienai iš svarbiausių Indijos partijų, yra suklastota. Nuotraukos pirmame plane buvo vaizduojama politikė, o už jos esančioje knygų lentynoje buvo galima pamatyti knygą „Kaip atversti Indiją į krikščionybę“, greta – „Šventąjį Raštą“, kiek žemiau – Kristaus statulėlę. Pastarieji trys elementai buvo pridėti pakoregavus nuotrauką. Knyga apie Indijos atvertimą visai neegzistuoja.

2021-06-05Vysbadene - paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945–1948“

Vysbadene buvo atidaryta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945–1948 / Wolfskinder: Auf dem Brotweg von Ostpreußen nach Litauen 1945–1948“.

2021-06-01Naujienų agentūra AP atleido palestiniečius parėmusią žurnalistę

Naujienų agentūra „The Associated Press“ (AP) atleido savo žurnalistę Emily Wilder už socialiniuose tinkluose reiškiamą paramą palestiniečiams, kadangi tai pažeidžia organizacijos vidaus taisykles ir pakerta jos neutralumą nušviečiant Palestinos ir Izraelio konfliktą.

2021-01-21Argentinos lietuvių kultūros ir savišalpos draugija ,,Nemunas”: Šokių šventė Argentinoje „Ten, kur Nemunas banguoja“

Argentinos lietuvių kultūros ir savišalpos draugijos „Nemunas” valdyba ir Pasiruošimo komitetas informuojame, kad jau galite aplankyti mūsų atnaujintą „Nemuno” draugijos svetainę, kurioje pateikiama visa reikalinga informacija apie Šokių Šventę Argentinoje „Ten, kur Nemunas banguoja“: Ši šventė, organizuojama tautinių šokių kolektyvo „Nemunas“ 50-mečiui paminėti, įvyks 2021 m. gruodžio mėn. 18 d.
archyvas (264)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-06-14Horacijus Drapakas: BUS GERIAU ir TURI LIAUTIS

Kolega Horacijus Drapakas atsiuntė du eilėraščius: BUS GERIAU ir TURI LIAUTIS.

2021-06-01Apolinaras Juodpusis: Sveika, vasarėle ! (1)

Birželis - kalendorinės vasaros pradžia, o ji prasidėjo Tarptautine vaikų gynimo diena. Bet aš šiandien ne apie vaikų gynimą nuo visokių pavojų, nors tai irgi labai svarbu. Man norisi garsiai pamąstyti apskritai apie vaikystę ir bėgantį laiką.
archyvas (141)  
 

2021-06-22Spaudos dizainerė ieško darbo (1)

Leidyklos „Trys žvaigždutės“ darbšti, pareiginga dizainerė, dirbusi be pertraukos mūsų leidykloje 21 metus, sėkmingai sumaketavusi kelis šimtus knygų (1988 metais baigusi VU ekonominės informacijos mechanizuoto apdorojimo organizavimo specialybę) ieško spaudos dizainerės, maketuotojos darbo. Gali būti įvairūs variantai: pilna darbo dieną, pusę etato, gali dirbti nuotoliniu būdu, gali naudotis ir mūsų leidyklos patalpomis (Kalvarijų 134-42, Vilnius). Rašyti el. p. JeronimasL@gmail.com, skambinti tel. 8 687 75147, 8 631 88728.

2021-06-19Ieškomas Podcast‘o vedėjas ❗ (1)

Siųskite į info@parakomanai.lt informaciją apie save ir tuomet su Jumis susisieks projekto partneriai - prodiuserinė kompanija Media bona, kurie ir įvertins Jūsų gebėjimus ir galbūt tapsite neatsiejama L’N’L dalimi - podcasto vedėju.

2021-06-14Delfi ieško naujienų redaktoriaus

Darbo aprašymas: - naujienų rengimas ir redagavimas. Reikalavimai: - aukštasis/nebaigtas aukštasis; - žurnalistinio darbo patirtis; - puikios lietuvių, anglų ir rusų kalbos žinios; - gebėjimas greitai ir kokybiškai rašyti.

2021-06-11LNK Žinios prie savo komandos kviečia prisijungti sporto žurnalistą/ę

LNK Žinios prie savo komandos kviečia prisijungti sporto žurnalistą/ę
archyvas (185)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media