2018 m. rugsejo 21 d., Penktadienis

2018-09-04NŽKA neeilinės konferencijos, įvyksiančios 2018 09 21, darbotvarkė

Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos neeilinė konferencija įvyks 2018 09 21 asociacijos LATGA salėje (J. Basanavičiaus 4B). Pradžia 10 val.

2018-08-02Žurnalistai kviečiami dalyvauti kūrybiniame konkurse „Dirbančiųjų sauga ir sveikata“, kurį rengia Lietuvos Respublikos valstybinė darbo inspekcija ir LŽS (1)

Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Lietuvos Respublikos valstybinė darbo inspekcija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sudarė sutartį dėl žurnalistų autorinių darbų konkurso organizavimo. Skelbiame šio konkurso nuostatus. KVIEČIAME KOLEGAS AKTYVIAI DALYVAUTI.

2018-07-19NŽKA konferencija įvyks rugsėjo 21 dieną

2018 m. liepos 18 dieną Žurnalistų namuose įvyko Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos Valdybos posėdis, kuriame buvo nutarta 2018 m. rugsėjo mėn. 21 d. surengti NŽKA konferenciją.
archyvas (655)  
 

2018-09-14Vilniaus politikos analizės institutas skelbia 2018 metų Tiriamosios žurnalistikos konkurso laureatus (1)

Vilniaus politikos analizės instituto tiriamosios žurnalistikos konkurso tikslas – skatinti nešališkus ir nuodugnius žurnalistinius tyrimus, padedančius visuomenei geriau suprasti Lietuvos socialinius, ekonominius, politinius iššūkius ir problemas, ginančius visuomenės interesą, žmogaus teises, analizuojančius nacionalinio ir regioninio lygmens viešojo valdymo atvirumą, veiksmingumą ir skaidrumą, socialinės atskirties priežastis, visuomenės atsparumą išorės grėsmėms.

2018-09-13Viešas kreipimasis dėl visuomenės informavimo etikos pažeidimų dienraštyje „Lietuvos rytas“ (1)

Visuomenės informavimo etikos komisija, skelbdama šį viešą kreipimąsi, siekia atkreipti redakcijos ir skaitytojų dėmesį, kad atsakymo teisės užtikrinimas tapo rimtu iššūkiu dienraščiui „Lietuvos rytas“.

2018-09-10Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas kviečia pateiktas paraiškas 2019 metų konkursui

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo taryba skelbia kultūrinių, visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamųjų projektų, kuriems per Fondą gali būti suteikta valstybės dalinė finansinė parama 2019 m., konkursą. Užpildytos nustatytos formos paraiškos priimamos iki 2018 m. spalio 1 d. adresu: Vokiečių g. 4, LT-01130 Vilnius. Siunčiant paštu galioja spalio 1 d. spaudas.

2018-08-30Žiniasklaidos priemonės su Krašto apsaugos ministerija pasirašė susitarimą dėl kibernetinio saugumo  (2)

Galime pasidžiaugti Krašto apsaugos ministerijos iniciatyva. Jai pavaldus Nacionalinis kibernetinio saugumo centras ir didžiausios Lietuvos interneto žiniasklaidos priemonės rugpjūčio 28 dieną pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje.
archyvas (244)Naujienų prenumerata 
 

2018-09-20Spaudos konferencija „Kodėl Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasitinka popiežių Pranciškų šmeiždama antrąjį kardinolą katalikiškos Lietuvos istorijoje?“

Seime rugsėjo 21 d., penktadienį, 10 val. įvyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų Audriaus Butkevičiaus, Bronislavo Genzelio ir Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Kodėl Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasitinka popiežių Pranciškų šmeiždama antrąjį kardinolą katalikiškos Lietuvos istorijoje?“
archyvas (1871)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-09-08Korupcija žiniasklaidoje – per neskaidrius viešinimo konkursus (1)

Kalbant apie korupciją Lietuvos žiniasklaidoje itin probleminė sritis yra viešojo administravimo subjektų administruojamos viešinimui skirtos (dažniausiai Europos Sąjungos struktūrinės paramos) lėšos, kurios galimai įsisavinamos per neskaidrius konkursus ir dažnai kaip tarpininkams veikiant viešųjų ryšių agentūroms, kurių veikla yra mažai reglamentuojama. Tokią išvadą savo mokslo straipsnyje pateikė Lietuvos teisės instituto (LTI) mokslininkas Mindaugas Lankauskas.
archyvas (310)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-09-12Kaip ir ką viešai kalbėsime apie savižudybių problemą ir kaip gelbėsime gyvybes? (1)

Šiandien (2018 09 11) Seimas papildė Visuomenės informavimo įstatymą nuostata, kad viešosios informacijos rengėjai, skleidėjai ir jų dalyviai, skelbdami žinias apie savižudybes ar bandymus nusižudyti, neturi skelbti savižudybės ar bandymo nusižudyti motyvų, priemonių ir būdų. Taip pat draudžiama traktuoti savižudybes kaip tinkamo kokios nors problemos sprendimo būdą ar kaip savaime suprantamą, kasdienį faktą. Draudžiama vartoti ir savižudybes romantizuojančius apibūdinimus, rodyti savižudybės procesą ar bandantį nusižudyti žmogų ar nusižudžiusio kūną. Seimas dar įdėjo ir prievolę informacijoje apie savižudybes ar bandymus nusižudyti pranešti apie esamas emocinės ir psichologinės pagalbos galimybes bei pagalbos sau grupes nusižudžiusiųjų artimiesiems.
archyvas (126)  
 

2018-08-28Mūsų sostinė vėl turi laikraštį – pradėjo eiti savaitraštis “Vilniaus diena” (3)

Šį pirmadienį savo pašto dėžutėje, kiek nustebęs, radau laikraštį “Vilniaus diena”. Jis storas, net 64 puslapių, spalvotas, gausiai iliustruotas, nemokamas. Redakcijos skiltyje radau ir laikraščio vyriausiojo redaktoriaus Alfredo Zdramio žodį “Sveiki, mes sugrįžome”.

2016-10-20Pateikiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie dar galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“ (38)

Šuo metu straipsnių apie žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus jau yra paruošta net per 1780. Tai daug, tačiau ne visi kolegos, kurie galėtų patekti į enciklopedija, atsiuntė apie savę informaciją. Kai kas dar skambina, teiraujasi, ar jie gali tikėtis patekti į leidinį. Todėl, norėdami paspartinti šios informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir spaudos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“. Jei jame rasite save – rašykite mums, jei rasite kolegą – praneškite jam šią gerą naujieną. Mūsų laukia rimtas ir visiems reikalingas darbas. Padėkime vieni kitiems ir tada galėsime visi džiaugtis sėkminga pabaiga.
archyvas (60)  
 

2018-09-17Kviečiame į jaunųjų žurnalistų stovyklą „Medijų akademija. Mitų detektyvai“

Jei Tau svarbu tobulėti ir svajoji kurti aukštos kokybės istorijas, o viešojoje erdvėje plintantys mitai ir klaidinga informacija kelia susirūpinimą, dalyvauk jaunųjų žurnalistų stovykloje „Medijų akademija. Mitų detektyvai“!

2018-09-14LR Seimas patenkino LRTK pirmininko atsistatydinimo pareiškimą

2018 m. rugsėjo 13 d. Lietuvos Respublikos Seimas patenkino Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) pirmininko Edmundo Vaitekūno atsistatydinimo pareiškimą ir atleido jį iš pareigų. LRTK pirmininko pareigas laikinai eis LRTK pirmininko pavaduotojas Matas Martišius.

2018-09-12Filmų apie gamtą kūrėjai kviečiami dalyvauti P. Abukevičiaus vardo konkurse (2)

Minint garsiojo filmų apie Lietuvos gamtą kūrėjo Petro Abukevičiaus 90-ąsias gimimo metines, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija bei Aplinkos ir Kultūros ministerijos rengia jo vardo konkursą. Filmų apie Lietuvos gamtą autoriai kviečiami pristatyti darbus iki spalio 1 dienos. Premijos dydis – 5000 eurų. Filmai turi būti sukurti per pastaruosius trejus kalendorinius metus.

2018-08-20Skelbiamas dokumentų priėmimas Balio Buračo premijai gauti

Skelbiamas dokumentų priėmimas Balio Buračo premijai gauti Premija skiriama Lietuvos meninės fotografijos kūrėjams už reikšmingiausią kūrinį ar kūrinių ciklą, kuriame analizuojamos, dokumentuojamos ar interpretuojamos Lietuvos kultūros temos ir objektai. Kūrėjus premijoms gauti turi teisę siūlyti kultūros įstaigos ir organizacijos. Dokumentus prašome siųsti paštu arba pristatyti iki 2018 m. spalio 1 dienos.
archyvas (370)Naujienų prenumerata 
 

2018-09-17Malaišiuose jubiliejinės 10-osios Vaižgantinės. Juozo Tumo Vaižganto premija - Loretai Jastramskienei (5)

Rugsėjo 6 dieną Žurnalistų namuose įvyko iš šių organizacijų atstovų sudarytos Vaižganto premijos vertinimo komisijos posėdis. Buvo nutarta šiemet septynioliktąją Vaižganto premiją skirti Loretai Jastramskienei už esė knygą „Bilietas į Grįžulio Ratus“. Šiemet Malaišiuose L. Jastramskienei Vaižganto premiją įteikė Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko pavaduotoja Aldona Žemaitytė – Petrauskienė.

2018-08-25LŽS vėliava aukščiausiame Japonijos kalne – “Brydė per pasaulį 2018” ekspedicija sugrįžo namo

Iš Tokijo pasiekti Kawaguchiko miestelį, nuo kurio nuvykstama į Fuji papėdę, nėra paprasta, teko važiuoti gerą pusdienį, nors atstumas tik 90 km. Jau temstant pradedame savo žygį į viršų. Penktoje stotyje, nuo kurios dažniausiai visi kopia, žmonių tarsi Kernavėje per Joninių šventę, tik dešimteriopai daugiau.
archyvas (212)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-09-18Tegul mus vienija tikėjimas tikėjimu (1)

Mylėk kiekvieną, nekęsk nei vieno – tai musulmonų bendruomenės „Ahmadija“, kuri jungia keliasdešimtis milijonų pasaulio musulmonų, devizas. Rugsėjo 7–9 dienomis Vokietijos mieste Karlsruhe vyko šios bendruomenės kasmetinis suvažiavimas „Jalsa Salana 2018“. Jame, gavę kvietimą iš Lietuvos asociacijos „Ahmadija“ prezidento Ahmedo Farazo, dalyvavo 60 įvairių profesijų žmonių, panorusių susipažinti su Islamo religijos skirtingumais ir panašumais, įsitikinti kiek teisingos mūsų stereotipinės nuostatos apie musulmonus.
archyvas (185)  
 

2018-09-10Žurnalistų namuose - Alberto Vaidilos parodos "Kosmoso reginiai" atidarymas

Rugsėjo 14 dieną 15.00 val. Vilniuje, Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11) įvyks kolegos Alberto Vaidilos autorinės parodos "Kosmoso reginiai" oficialus atidarymas . Kviečiame kolegas dalyvauti.
archyvas (133)  
 

2018-09-04„100 valandų Lietuvai“ suveikė ir kaip unikali komandos ugdymo iniciatyva

Nuaidėjus 100-ui būgnų, Vilniaus Lukiškių aikštėje penktadienio vakarą LRT baigė rekordinę „100 valandų Lietuvai“ transliaciją, sujungusią 3 LRT platformas – televiziją, radiją ir portalą. Rekordą registravo agentūra „Factum“.

2018-08-28LRT RADIJO laidos – tinklalaidžių platformose

LRT RADIJO sukuriamu turiniu gali mėgautis platesnė auditorija. Laidų įrašai nuo šiol pasiekiami dar paprasčiau – visos laidos, keliamos į LRT mediateką, atsiranda ir populiariausiose tinklalaidžių platformose, kurių programėles galima parsisiųsti tiek į telefoną, tiek į kompiuterį ar planšetę.
archyvas (916)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-09-15Tilžės aktas – Mažosios Lietuvos nepriklausomybės deklaracija (šimtmečiui paminėti: 1918–2018)

Mažojoje (Prūsų) Lietuvoje – Ragainėje, Tilžėje, Bitėnuose – leidžiami žurnalai (tada vadinti laikraščiais) Aušra (1883–1886), Varpas (1889–1905) tapo Didžiosios Lietuvos lietuvių (didlietuvių) tautinio atgimimo centrais, o jų organizatoriai, ideologai, redaktoriai, autoriai – mažlietuviai ir didlietuviai – dr. Jonas Basanavičius, Martynas Jankus, Jurgis Mikšas, Jonas Šliūpas, Juozas Bagdonas, Vincas Kudirka ir kiti – laisvės šaukliais ir vėliavnešiais. Iš aušrininkų ir varpininkų ilgainiui iškilo Mažosios ir Didžiosios Lietuvos politiniai, visuomenės veikėjai, valstybininkai, kultūrininkai, literatai, rašytojai, lietuvių raštijos, kalbos ugdytojai.

2018-09-13Kas „už“ paminklą pajūryje 2020-aisiais tautos dainiui Pauliui Širviui

2020 metų rugsėjo 6-ąją visi kas gyvi Lietuvoje, kas dar neabejingi sakytinei-rašytinei-dainuotinai meninei kūrybai minėsime poeto, drąsaus savanorio (ir nesavanorio!) kareivio, jūreivio Klaipėdos žvejybiniame laivyne Povilo (Pauliaus) Širvio 100-ąsias gimimo metines. Šis vyras valdė didelius lobius, kurie tebešildo kiekvieno lietuvio likimą. Iš kartos į kartą. Tad ar nevertėtų iškilesniu skulptūriniu ženklu 2020-ųjų rudenį pagerbti poeto buvimą?

2018-08-28Valentino Sventicko sukaktuvinis vakaras su nauja knyga „Dar gurinių“

Rugsėjo 25 d. 18.00 val. Rašytojų klube įvyks Valentino Sventicko sukaktuvinis vakaras su nauja knyga „Dar gurinių“. Renginyje kalbės literatūrologės prof. Viktorija Daujotytė, habil. dr. Jūratė Sprindytė, poetas Rimvydas Stankevičius. Poeziją skaitys aktoriai Rimantas Bagdzevičius ir Jūratė Vilūnaitė. Dalyvaus Lazdijų krašto žmonės, žodį tars Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

2018-08-23Gamtosauginės žiniasklaidos plėtotojui, kolegai Juozui Stasinui – tik 80! (5)

Kolega Juozas Stasinas – daug metų leido ir redagavo laikraštį „Tėviškės gamta“, jis nusipelnęs Lietuvos gamtos apsaugos darbuotojas, Aplinkos ministerijos Česlovo Kudabos ir Juozo Kazicko premijų laureatas, rugpjūčio mėnesį pažymi savo gimimo 80-etį ir 55-erių gamtosauginės bei žurnalistinės veiklos metinių datas.
archyvas (186)  
 

2018-09-11Lietuvių žurnalistų pasakojimas apie tremtį – vienas geriausių Europoje

Lietuvių žurnalistų dokumentinis multimedijų projektas apie Sibiro tremties istoriją bei keturių keliautojų žygį per trėmimų vietas „Žymės: Pereiti praeitį” PRIX EUROPA festivalyje įvertintas kaip vienas iš 23-ijų geriausių internetinių projektų Europoje.
archyvas (370)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-09-18Arūno Baltėno fotografijų paroda Prospekto galerijoje

2018 rugsėjo 18 d. 17.30 val. Prospekto fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43) atidaroma Arūno Baltėno fotografijų paroda „Dirbame. Esame“.Paroda veiks iki spalio 6 d.

2018-09-16Martyno Mažvydo bibliotekoje - fotografijų paroda „Liudiję žmogiškumą“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia apsilankyti Rūtos Rylaitės fotografijų parodoje „Liudiję žmogiškumą“. Paroda skirta Pasaulio tautų teisuoliams įamžinti. Parodos atidarymas rugsėjo 24 d. 18 val. Renginių erdvėje, III a.

2018-09-12Nauji fotografijos įrankiai: nuo Google'o iki algoritmo

Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 / Didžioji g. 20) rugsėjo 14 d. 18.00 val. atidaroma grupinė fotografijos paroda “Nauji fotografijos įrankiai: nuo Google'o iki algoritmo“. Atidaryme dalyvaus parodos kuratorius Paul Paper. Vakaro metu gros Mavros Skylos, ievaie, yfyf. Paroda veiks iki spalio 13 d.
archyvas (384)  
 

2018-09-06LNK pokalbių laidoje „Yra, kaip yra“ bus naujas veidas – Viktoras Jakovlevas

Naująjį sezoną LNK laida „Yra, kaip yra“ pasitinka pasikeitusi – vedėjos kėdę Asta Stašaitytė dalinsis su nauju partneriu – Viktoru Jakovlevu.
archyvas (572)  
 

2018-09-12Antanas Šimkūnas: rugsėjo 17 –oji istorinė diena. 1991 09 17 radijo laida „Pasaulis ir Lietuva“

Mūsų kolega, radijo žurnalistas Antanas Šimkūnas atsiuntė 1991 metų rugsėjo 17 –ąją dieną jo ruoštą radijo laidą „Pasaulis ir Lietuva“

2018-09-07Radijo žurnalistei Vitai Ličytei - prestižinė Ake Blomstrom vardo stipendiją

LRT RADIJO dokumentinių laidų autorė Vita Ličytė laimėjo prestižinę Ake Blomstrom vardo stipendiją, kasmet kūrybinio konkurso būdu skiriamą vos keliems perspektyviems jauniems profesionalams.

2018-09-07LRT RADIJO dokumentika – prestižiniame PRIX EUROPA festivalyje

LRT RADIJO pasakojimas apie susitikimus su vilkais nominuotas tarptautiniame PRIX EUROPA festivalyje Radijo dokumentikos kategorijoje ir dėl apdovanojimo varžysis drauge su kitais 28 kūriniais iš įvairių žemyno šalių.

2018-09-04LRT RADIJUJE – nauja autorinė M. Mikutavičiaus laida „Darbas – ne vilkas“

LRT RADIJUJE startavo nauja autorinė žinomo atlikėjo ir visuomenininko Marijaus Mikutavičiaus laida „Darbas – ne vilkas“. Laida bus transliuojama kiekvieną antradienį po vidurdienio žinių, 12 val. 12 min.
archyvas (189)  
 

2018-09-19Pokalbis apie kūrybinio proceso ištakas, tėkmę ir pasekmes – KŪRYBOS KULISAI

2018 m. rugsėjo 26 d. (trečiadienį) 17.00 val. Lietuvos mokslų akademijos didžiojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) įvyks KŪRYBOS KULISAI - Pokalbis apie kūrybinio proceso ištakas, tėkmę ir pasekmes.

2018-09-16Paroda ir diskusija „Rusų egzodo kolekcija

Parodos „Rusų egzodo kolekcija“ atidaryme, kuris vyks rugsėjo 21 d. 17 val. (Valstybingumo erdvė. II a.), dalyvaus kolekciją Nacionalinei bibliotekai padovanojęs svečias iš Šveicarijos A. Sciolli. Parodą ir jos kontekstą pristatys pokalbis su poetu, publicistu, Jeilio universiteto emeritu, slavistikos prof. Tomu Venclova ir Vilniaus universiteto dėstytoju, rusistu, rusų išeivijos literatūros tyrėju doc. dr. Pavelu Lavrinecu. Renginį ves Nacionalinės bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Lituanistikos skyriaus vyriausioji tyrėja dr. Dalia Cidzikaitė.

2018-09-11Žurnalistės, fotomenininkės Lilijos Valatkienės ir tapytojos Živilės Jasutytės paroda/instaliacija „Ambulatorija“

Sveiki, mielieji kolegos, kviečiame atvykti į žurnalistės, fotomenininkės Lilijos Valatkienės ir tapytojos Živilės Jasutytės parodą/instaliaciją „Ambulatorija“. Atidarymas įvyks rugsėjo 18 d. 18 val. galerijoje „Artifex“ (Gaono g. 1, Vilnius).

2018-09-06Avromas Suckeveris: paroda „Žaibo prisiminimas“

Pirmąją rudens savaitę Lietuvoje vyks Europos žydų kultūros dienos. Šia proga Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centras kviečia į Meno erdvę (V aukštas) apsilankyti parodoje „Žaibo prisiminimas“, kuri skirta poetui Avromui Suckeveriui. Pirmų publikuotų Vilniaus geto memuarų autorius ir antinacistinio pasipriešinimo dalyvis prisidėjo prie žydiško Vilniaus klestėjimo ir liudijo jo žūtį įamžindamas tai mūsų atmintyje. Paroda veiks iki rugsėjo 24 dienos.
archyvas (674)Naujienų prenumerata 
 

2018-09-10Algimantui Zurbai: Tebūnie lengva... (1)

Ir lieka tik atodūsis – Nebėr Algimanto Zurbos. To amžinai gyvo, judraus, išmintingo Kūrėjo, šmaikštaus žodžio neieškančio kišenėje ar kitur, optimisto, visiems gero linkinčio Žmogaus, su kuriuo buvo malonu bendrauti.

2018-09-10Mirė žinomas rašytojas, žurnalistas, redaktorius Algimantas Zurba (1)

Vilniuje rugsėjo 8 d. po ilgos ir sunkios ligos mirė žinomas rašytojas, žurnalistas, redaktorius Algimantas Zurba. Jis ėjo septyniasdešimt septintuosius metus.
archyvas (166)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas dar gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? Pateikiame ir sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į šią enciklopediją (5)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutinis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kriterijų, sėskite ir rašykite. Norėdami paspartinti informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją".

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (5)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1780 pavardžių  (23)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1780 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2018-09-16Gretos Ambrazaitės pirmosios poezijos knygos „Trapūs daiktai“ pristatymas

Rugsėjo 26 d. 19.00 val. Rašytojų klube įvyks poetės Gretos Ambrazaitės pirmosios poezijos knygos „Trapūs daiktai“ pristatymas. Renginyje dalyvaus knygos autorė Greta Ambrazaitė, ekspermentinės muzikos kūrėjas ir atlikėjas Julius Čepukėnas. Renginį moderuos poetas, literatūros kritikas Marius Burokas.

2018-09-07Stasys Lipskis: jie gyvi savo darbuose ir mūsų mintyse

Leidykla “Žuvėdra” išleido rašytojo, Lietuvos žurnalistų sąjungos nario Stasio Lipskio knygą “...negesk, žiburėlį, negesk...” Iš karto pasakysiu - šią knygą nelengva skaityti. Ji - apie paskutines dienas žymių žmonių likimuose.
archyvas (401)  
 

2018-09-08Vytautas Leščinskas: Politikuotojai

Vytautas Leščinskas: Politikuotojai.

2018-09-06Albertas Skyrelis: epigramos - be programos

Albertas Skyrelis debiutavo satyrinės poezijos knyga „Velnio tuzinas", išėjusia 1977 metais. Vėliau išleido dar dešimtį lyrinės poezijos, satyrinių eilėraščių, epigramų ir parodijų rinkinių. Jo kūriniai publikuoti satyrinės poezijos antologijoje „Lietuvių epigrama ir parodija" (1988), literatūrinių epigramų rinkinys išleistas rusų kalba. Kartu su LŽS nariu (dabar LŽS Senjorų klubo pirmininko pirmasis pavaduotojas) Alfonsu Kairiu yra sudaręs Rytų Lietuvos mokytojų kūrybos rinktinę „Ties rugsėjo taku".
archyvas (268)  
 

2018-09-12„Žinijos“ draugijoje - POZITYVISTŲ KLUBO seminaras-diskusija MINČIŲ DOVANA

„Žinijos“ draugijoje (Kalvarijų g. 2, Vilnius) 2018 m. spalio 1 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO seminaras-diskusija MINČIŲ DOVANA IR SKRIAUDA. Lektoriai: VU doc. dr. Artūras Bautrėnas, rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius.

2018-08-22Teatralizuotas festivalis jaunoms šeimoms „Miško burtai“ kviečia į legendomis apipintą Žemaitijos nacionalinį parką

Spalio 6 d. Žemaitijos nacionalinio parko širdyje – Plateliuose – pirmą kartą organizuojamas išskirtinis festivalis jaunoms šeimoms „Miško burtai“. Nuo 12 val. iki 18 val. Platelių dvaro parke su atvykusiais vaikais žais legendų herojai. Jie pakvies į paslaptingą kaukų ir laumių pasaulį, kuriame persipina slėpiningas gamtos pasaulis ir magija.
archyvas (371)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-09-13Gediminas Griškevičius: nors kai kam pražilo ūsai, bet dar menasi Bebrusai

Ežerų akimis besižvalgančio Molėtų krašto gražuolių Bebrusų pakrantė kadaise susemdavo visos šalies žurnalistų šurmulį. Anuomet čia rengtos stovyklos-seminarai, plunksnos brolių ir sesių sambūris būdavo kupinas šviesių potyrių. Per laiką „Privatizavimo škvalas“ nupūtė stovyklos namelius, suprivatizuoti buvo ir žurnalistai, bet Bebrusų pakrantėje klegesys nenurimo...

2018-09-03Algirdas Butkevičius: spaustuvininkas iš Zizonių

Po daugelio metų 1999 metais išleistoje memuarų knygoje „Pupų dėdė. Atsiminimai“ Petras Biržys rašė: „Mano didieji sumanymai išleisti visų Lietuvos miestų ir miestelių monografijas apskritims baigėsi tuo, kad 1932 metais biržiečio Valerijono Atkočiūno lėšomis (jis Kaune turėjo savo spaustuvę) išleidau antrą tomą, Biržų apskritį, ir dar du tomus – apie Kėdainių ir Marijampolės apskritis.“

2018-09-03Algirdas Butkevičius: lietuviška spauda apie Biržus prieš 111 metų

1907 metų sausio 16 dienos „Nedėldienio skaitymo“ laikraštyje (Nr. 3) senokai Biržuose buvęs, Martino Verpeto slapyvardžiu pasirašęs autorius pasakoja savo įspūdžius iš Biržų. Atvykęs į Biržus čia atradęs didelių permainų.

2018-09-03Savitarpinės pagalbos organizacija Lietuvoje. Laikraštis „Savitarpinės pagalbos žinios“

Karo metu pradėtos steigti greitosios pagalbos įstaigos apskričių miestuose. Organizacija per tėvų komitetus teikė maisto produktus mokykloms. Leistas laikraštis „Savitarpinės pagalbos žinios“, žurnalas vaikams „Žiburėlis“.
archyvas (96)  
 

2018-09-18Tarptautiniame žurnalistų turnyre Druskininkuose triumfavo titulą apgynę kaimynai baltarusiai

Praėjusį savaitgalį Druskininkuose įvyko jau keturioliktus metus iš eilės Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) sporto žurnalistų klubo „Press'as“ organizuojamas tarptautinis žurnalistų futbolo turnyras. Jame varžėsi dešimt komandų iš devynių šalių, o titulą antrus metus iš eilės iškovojo Baltarusijos atstovai.
archyvas (208)Naujienų prenumerata 
 

2018-09-18LŽS Kelionių žurnalistų klubo vėliava Džiakartoje (1)

2018 m. rugsėjo 13 – 19 Indonezijos Javos salos sostinėje Džakartoje vyko Tarptautinė moterų tarybos Generalinė asamblėja, kurioje dalyvauja LŽS Kelionių žurnalistų klubo vicepirmininkė, Lietuvos moterų draugijos vadovė Nijolė Steponkutė.

2018-09-03Lietuviškas kūrinys – pasaulinėje kompiuterinės muzikos konferencijoje Pietų Korėjoje

Daegu mieste, Pietų Korėjoje įvyko 43-oji tarptautinė kompiuterinės muzikos konferencija ICMC 2018, organizuojama tarptautinės kompiuterinės muzikos asociacijos, kurioje šiemet dalyvavo ir kompiuterinės muzikos kūrėjas iš Lietuvos Gintas Kraptavičius.
archyvas (193)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-09-14Alio.lt komanda ieško laisvai samdomo žurnalisto

Alio.lt komanda ieško laisvai samdomo žurnalisto, kuris rašytų apie skelbimo portale esančius skelbimus. Straipsniai talpinami į DELFI. Rašykite arba siūlykite kolegas, kam gali būti idomu. Straipsnio pavyzdys: https://www.delfi.lt/bustas/darni-pletra/sodybos-uz-kelis-milijonus-euru-lietuvoje-ne-issigalvojimas-kas-ir-kodel-tokias-perka.d?id=78926061

2017-02-09Dėmesio! Prenumeruokime „Žurnalistiką“!

Kviečiame prenumeruoti almanachą “Žurnalistika”. Dabar specializuotas mūsų profesinis leidinys išeina du kartus per metus. Tai didelės apimties, 130 puslapių, gausiai iliustruotas, informatyvus ir įdomus leidinys. Užsiprenumeruoti 2018 m. almanachą „Žurnalistika” (leidinio indeksas 5329) galima Lietuvos pašto skyriuose arba internetu, užpildžius prenumeratos kvitą adresu: http://www.prenumeruok.lt/NewSubscription.aspx Metinė prenumerata kainuoja 5,79 Eur, vieno numerio kaina 2,90 Eur.
archyvas (160)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media