2016 m. gruodžio 5 d., Pirmadienis

2016-12-02Žiniasklaidos atstovus kviečiame į „X Faktoriaus“ tiesioginę transliaciją

Mieli žiniasklaidos atstovai, kviečiame Jus į populiariausio TV3 muzikinio projekto „X Faktorius“ tiesioginę transliaciją! Lauksime Jūsų studijoje ARTETA šį sekmadienį, gruodžio 4 dieną, Tarandės g. 34, Vilnius. Tiesioginės transliacijos pradžia – 19.30 val. Atvykite bent 15 min. prieš. Labai prašome patvirtinti savo dalyvavimą el. paštu sandra@tvmanija.lt, nes visi bilietai į projektą yra išparduoti!

2016-12-02Žurnalistai kviečiami į Užsienio reikalų ministerijoje vykstančią diskusiją „Žodžio laisvės svarba užtikrinant žmogaus teises“

Žmogaus teisių dienos proga, maloniai kviečiame žurnalistus šių metų gruodžio 9 d. (penktadienį), 9:00 val. atvykti į LR Užsienio reikalų ministeriją ir sudalyvauti organizuojamoje diskusijoje, tema „Žodžio laisvės svarba užtikrinant žmogaus teises“.

2016-12-01Žurnalistai kviečiami į konferenciją “Medijų ir informacinis raštingumas Lietuvoje. Būklė ir perspektyvos”

Konferencijos pradžia 2016 m. gruodžio 5 d. 13 val. Vieta: M. Mažvydo biblioteka, Vilnius Organizatorius: Viešosios komunikacijos katedra, Vytauto Didžiojo universitetas, Kaunas; Lietuvos žurnalistų sąjunga Konferencijos tikslas: Šiuo renginiu siekiame sutelkti įvairių Lietuvos valstybės ir viešojo sektoriaus institucijų, mokslininkų ir praktikų, aktyviai veikiančių ir dirbančių medijų ir informacinio raštingumo (MIR) srityse, žinojimą, patirtis bei iniciatyvas. Tokiu jungtiniu veiksmu ne tik galėsime išryškinti aktualiausias MIR intereso sritis, tokias kaip švietimas, medijų politika, įtrauki ir atvira visuomenė, informacinis saugumas ir kt., sykiu tai mus įgalins numatyti aktualiausias šios srities vystymo Lietuvoje gaires ir analizės bei taikymų perspektyvas.
archyvas (448)  
 

2016-12-01Tautinių mažumų departamento renginyje – apie geresnę dabartį ir pakantumą skirtybėms ir apdovanojimus žurnalistams

„Nėra nieko pastovesnio už kintamą“ – šie žodžiai istorijos tėkmėje neprarado savo vertės, nes ir modernioje šių dienų visuomenėje mąstymo, pasaulėžiūros ir atvirumo kitoms kultūroms nuostatos nuolat kinta, tačiau tik nuo mūsų noro ir pastangų atsiverti kitokiam pažinimui priklauso rytdienos istorijos tėkmė. Nuolat nesikeičiančiame šių dienų pasaulyje tolerancija tampa vis svarbesne, taiką ir skirtingų tautų savastį padedančia išsaugoti sąlyga. Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės sukvietė tautinių bendrijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus, departamento rengtų konkursų dalyvius ir laureatus, žurnalistus į iškilmingą renginį, skirtą Tolerancijos dienai.
archyvas (184)Naujienų prenumerata 
 

2016-12-03Pirmadienį Seime įvyks dvi spaudos konferencijos

Seime gruodžio 5 d. 9 val. įvyks Seimo narės, Žmogaus teisių komiteto narės Viktorijos Čmilytės-Nielsen spaudos konferencija „Lietuva pasaulyje – žvelgiant per moterų žmogaus teisių užtikrinimo prizmę“. *** Seime gruodžio 5 d. 10 val. įvyks Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Mykolo Majausko ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narės Dovilės Šakalienės spaudos konferencija „Seimo sprendimas uždrausti visų formų smurtą prieš vaikus yra pirmas žingsnis užbaigiant šulinių Lietuvą“.
archyvas (1312)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-12-04Pasipriešinimas neturi nutrūkti nė vieną akimirką

Deja, 26-aisias Lietuvos nepriklausomybės metais žmonės ir vėl pasigenda teisingumo: Lietuva dar nesukūrė geros teisinės sistemos – iki šiol neturime nei teismo tarėjų instituto, nei teismuose visuomenės atstovų, todėl visuomenė negali kontroliuoti teismų. Šalies rinkimų sistema nėra demokratiška – dominuoja politinių partijų ir pažeidžiamos nepartinių asmenų teisės, piliečiai neturi realios savivaldos. Beveik trečdalis visuomenės gyvena skurde, vyrauja didžiulė socialinė atskirtis – pagal nelygybę matuojantį GINI koeficientą Lietuva lygintina su Lotynų Amerikos šalimis, todėl per tuos 26-erius Nepriklausomybės metus valstybė neteko trečdalio savo gyventojų (beveik milijono piliečių).

2016-11-10Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas: Viešas kreipimasis dėl politinės kultūros nuosmukio ir patyčių kulto viešoje erdvėje

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas atsiuntė Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkui Dainiui Radzevičiui VIEŠĄ KREIPIMASĮ DĖL POLITINĖS KULTŪROS NUOSMUKIO IR PATYČIŲ KULTO VIEŠOJE ERDVĖJE
archyvas (233)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-10-20Pateikiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“ (8)

Šuo metu straipsnių apie žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus jau yra paruošta net 1320. Tai daug, tačiau ne visi kolegos, kurie galėtų patekti į enciklopedija, atsiuntė apie savę informaciją. Kai kas dar skambina, teiraujasi, ar jie gali tikėtis patekti į leidinį. Todėl, norėdami paspartinti šios informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir spaudos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“. Jei jame rasite save – rašykite mums, jei rasite kolegą – praneškite jam šią gerą naujieną. Mūsų laukia rimtas ir visiems reikalingas darbas. Padėkime vieni kitiems ir tada galėsime visi džiaugtis sėkminga pabaiga.
archyvas (44)  
 

2016-11-02Lietuvos kultūros taryba: Medijų ir informacinio raštingumo skatinimo projektai

Lietuvos kultūros taryba kviečia rengti medijų ir informacinio raštingumo skatinimo projektus.

2016-07-13Priminimas dėl LŽS nario mokesčio (1)

Primename gerb. kolegoms, kad nuo 2015 m. sausio 1 dienos, įsigalioja tokia LŽS nario mokesčio mokėjimo tvarka: Tikriesiems nariams metinis mokestis - 30 eurų; Jaunimui iki 25 metų - 15 eurų; Senjorams - 15 eurų; Naujai priimtiems nariams stojamasis mokestis - 7 eurai; Už naują LŽS nario pažymėjimą - 1,5 euro; Mokestis mokamas iki gruodžio 31 d. einamųjų metų.

2015-12-03“Lietuvos žinių” pasiūlymas LŽS nariams

Gerbiami Lietuvos žurnalistų sąjungos nariai, viliuosi, kad laikraščiai buvo ir yra Jūsų gyvenimo dalis. Seniausias Lietuvos dienraštis „Lietuvos žinios“ itin daug dėmesio skiria kultūrai, istorijai, valstybės socialinei ir politinei raidai. Džiaugiamės, kad čia vis dažniau kyla diskusijų šiais klausimais, kad čia galimybę išsakyti savo nuomonę randa įvairių pažiūrų žmonės. Negalime tiesiog padovanoti „Lietuvos žinių“ prenumeratos, bet Jums, kaip Žurnalistų sąjungos nariui, ją siūlome už specialią 78 Eur kainą* ir dovanojame „Lietuvos žinių“ išleistą Aro Lukšo knygą „Lietuvos istorijos mozaika“.
archyvas (291)Naujienų prenumerata 
 

2016-12-01LŽS senjorai su sostinės meru – prie kavos puodelio

Prie puodelio kavos Vilniaus meras bendravo su Lietuvos žurnalistų sąjungos Senjorų klubo atstovais, domėjosi jų veikla, išklausė jų pasiūlymų ir pageidavimų.

2016-11-19LŽS Senjorų klubo Tarybos posėdis – Šalčininkų rajone (1)

Šį kartą LŽS Senjorų klubo Taryba nutarė surengti išvažiuojamąjį posėdį, juolab Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos KARININKŲ RAMOVĖ maloniai suteikė žurnalistams autobusiuką...

2016-11-10LŽS Senjorų klubo susirinkimas su Vėlinių nuotaika ir naujomis knygomis (1)

Tradicinis, kasmėnesinis LŽS Senjorų klubo susirinkimas lapkrityje įvyko Vėlinių nuotaikoje. Klubo pirmininkas Ipolitas Skridla pastatė Teatrų sąjungos salės scenoje didelę žvakę ir pakvietė kolegas Gerdą Gudjurgienę ir Kazį Kilčauską ją uždegti. Po to tylos minute buvo pagerbti visi Anapilin išėję kolegos žurnalistai.
archyvas (163)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-11-20Palanga – likimo honoraras, čia kiekvienas turim savą „Dainų dvarą“

Palangiškis kolega Gediminas Griškevičius toliau "stato" inernetinį tiltą „Palanga - Vilnius".
archyvas (112)  
 

2016-12-01Naujas Airijos lietuviams skirtas portalas  (1)

Neseniai pradėjo veiklą Airijos lietuviams skirta internetinė naujienų svetainė „Airijos Diena“ – www.adiena.lt
archyvas (38)  
 

2016-11-22Kolega Gediminas Griškevičius padovanojo savo knygų Žurnalistų namų bibliotekai

Palangiškis kolega Gediminas Griškevičius Žurnalistų namų bibliotekai padovanojo dvi šiemet išleistas savo knygas: "Mirę ir moterys, dar - jūra" ir "Maišto jūra. Vėjožvalgos". Ačiū kolegai.

2016-11-21Kolega Apolinaras Juodpusis padovanojo savo knygų Žurnalistų namų bibliotekai

LŽS Senjorų klubo narys Apolinaras Juodpusis Žurnalistų namų bibliotekai padovanojo dvi savo knygas: "Stasė Niūnievaitė" ir "Buvo rašyta, fotografuota, piešta". Ačiū kolegai.
archyvas (91)  
 

2016-11-17Sustabdytas televizijos programos „RTR Planeta“ retransliavimas

Lapkričio 16 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) priėmė sprendimą 3 mėn. sustabdyti televizijos programos „RTR Planeta“ retransliavimą Lietuvos Respublikos teritorijoje dėl šioje programoje besikartojančių Europos Sąjungos Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos ir Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo pažeidimų.

2016-11-08Katalikiško laikraščio žurnalistą perskaitytos knygos įkvėpė rašyti apybraižas apie kunigus

„XXI amžiaus“ redaktorius Romas Bacevičius šiemet išleido jau trečiąją knygą apie išskirtinio luomo žmones – kunigus. Kalbėjomės apie ją ir katalikišką spaudą," - sako kolegė Daiva Červokienė.
archyvas (817)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-12-04Žurnalistui ir poetui Ipolitui Skridlai – 80! (1)

Pasitinkant gražią kolegos Ipolito sukaktį, jis už svarų indėlį stiprinant ir puoselėjant žurnalistų bendruomenę bei žurnalistų solidarumą ir už pastangas stiprinant LŽS veiklą buvo apdovanotas medaliu “Už nuopelnus žurnalistikai”. Palinkėkime nenuilstančiam kolegai kūrybinės sėkmės.

2016-12-02Renginys, skirtas rašytojo Antano Masionio 75-osioms gimimo metinėms

Gruodžio 12 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks renginys, skirtas rašytojo Antano Masionio 75-osioms gimimo metinėms. Dalyvauja literatūrologė prof. Viktorija Daujotytė, studijų draugai: literatūrologas prof. Petras Bražėnas, filosofas prof. Vacys Bagdonavičius, dramaturgas, vertėjas Antanas Gudelis, tautosakininkė dr. Lilija Kudirkienė. Rašytojo kūrybą skaitys aktorė Aldona Vilutytė. Dainuos liaudies dainų atlikėjos Jurga Česnienė, Liongina Gudelienė, Rolanda Valenčiūtė. Vakarą ves rašytojas Romas Gudaitis. Rašytojų klube veikia dailininko Mindaugo Lukošaičio piešinių paroda „Kompozicijos“. Paroda veiks iki gruodžio 14 d.

2016-11-13Žurnalistui darbas brangesnis už žmoną ir vaikus

Prie svetainėje paskelbto LRT.lt žurnalistės Vilijos Andrulevičiūtės interviu su Algimantu Čekuoliu norėčiau pridurti ir savo trigrašį. Yra taip, kad mano žurnalistiniai keliai buvo susiėję (laimei) su A. Čekuolio žurnalistine veikla, kai jis redagavo „Gimtąjį kraštą“.

2016-11-10Algimantas Čekuolis: žvakutes ant torto pūčiau 80 kartų – nusibodo

Svajonių turėti yra būtina, LRT.lt tvirtina 85 metų jubiliejų ketvirtadienį švenčiantis televizijos laidų vedėjas, žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis. Jis sako, kad svajonės jį dažniausiai aplanko naktį, o štai galvoti norą, pučiant žvakutes ant gimtadienio torto, A. Čekuolio teigimu, nusibodo po 80-ojo gimtadienio.
archyvas (108)  
 

2016-12-05Kolegos Alfonso Kairio knygos pristatymas Tautinių bendrijų namuose

Vėsų gruodžio vakarą į Tautinių bendrijų namus rinkomės išskirtine proga: Lietuvos žurnalistų sąjungos Tarybos narys, LŽS Senjorų klubo pirmininko pirmasis pavaduotojas Alfonsas Kairys kolegoms, bendraminčiams, pristatė savo naują knygą „Saulė visiems viena“. Knyga – straipsnių, interviu rinkinys - skirta tautinėms mažumoms, gyvenančioms ne tik čia, su mumis, Lietuvoje (romai, gruzinai, rusai, azerbaidžaniečiai, kiti), bet ir lietuviams, kaip tautinei mažumai, gyvenantiems Karaliaučiuje, Maskvoje, Gruzijoje, Kryme, Jakutske, Krasnojarske).

2016-11-24Elektrėnuose kolegos Juozo Šalkausko fotografijos paroda "Sakurų paunksmėje"

Elektrėnų viešosios bibliotekos salėje nuo lakričio 25 dienos pradėjo veikti kolegos Juozo Šalkausko fotografijos paroda "Sakurų paunksmėje". Parodos atiaryme dalyvavo japoniojs ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda.

2016-11-10Kolegos Algimanto Valentino Indriūno knyga “Atsakingos demokratijos valstybės kūrimas” – vaisingas pokalbis apie tikrąją demokratiją

Ką tik dienos šviesą išvydo nauja LŽS nario, docento, daktaro Algimanto Valentino Indriūno knyga “Atsakingos demokratijos valstybės kūrimas”. Ši knyga – tai plėtotė tos pačios temos, kurią autorius gvildeno 2014 metais išleistoje monografijoje “Atsakingos demokratijos valstybė”.
archyvas (295)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-12-02Parodos „Sartų fotovasara 2016 / fotografijos poetiškumas, poezijos fotografiškumas“ pristatymas

Gruodžio 15 d. 18.00 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks parodos „Sartų fotovasara 2016 / fotografijos poetiškumas, poezijos fotografiškumas“ pristatymas ir poetiniai „Žiemos skaitymai“. Dalyvauja parodos autoriai poetai Alis Balbierius, Dainius Dirgėla, Dainius Gintalas, Gytis Norvilas, Ričardas Šileika.

2016-11-26Atsinaujinusi Galerija 555 kviečia aplankyti menininkės Lilijos Valatkienės parodą „(Iš)likimas“ (4)

Lilijos Valatkienės parodą „(Iš)likimas“ - tai grožio ir meno, kultūrinio simbolizmo ir istorinių žinių santykis. Parodą galima apžiūrėti kasdien 10 - 20 val. iki gruodžio 11 dienos. Galerija 555, įsikūrusi viešbutyje eLOFT Hotel (Ševčenkos g. 16, Vilnius).

2016-11-24SetP Stanikas paroda URAGANAS THERESA

Gruodžio 1 d. (ketvirtadienį) 18.00 val., Prospekto fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma SetP Stanikas paroda URAGANAS THERESA. Atidarymo metu bus pristatytas parodos katalogas. Parodą bus galima aplankyti iki gruodžio 23 d.
archyvas (291)  
 

2016-12-01Aurelija Razmarataitė-Žakaitienė grįžta televiziją projekte „Lietuvos patriotai“

Dešimtmetį žinias vedusi Aurelija Razamarataitė-Žakaitienė grįžta į televiziją visiškai naujame amplua: jau sausio 5 dieną LRT eteryje startuos nauja viktorina „Lietuvos patriotai“, prie kurios vairo žiūrovai išvys senokai matytą Aureliją.

2016-12-01„Labas rytas, Lietuva” švenčia 29-ąjį gimtadienį: laidą vedė beveik 5 dešimtys vedėjų

29-ąjį gimtadienį švenčiančiame LRT TELEVIZIJOS „Labame ryte“ šeimininkavo abu jos vedėjai. Eglę Daugėlaitę ir Igną Krupavičių žiūrovai iš visos Lietuvos sveikino šventinėmis nuotraukomis ir palinkėjimais. Buvo tokių, kurie sakė be „Labo ryto“ negalį pradėti dienos, o gimtadienio tortą į laidą atnešusi maisto tinklaraštininkė Renata Ničajienė prisipažino žiūrinti „Labą rytą“ kasdien jau devyniolika metų – nuo tada, kai persikėlė į naujus namus.

2016-11-25LRT kultūros kanale televizijos apybraižų ciklas „Lietuvos gamtininkai – kūrėjai“

„Lietuvos gamtininkai – kūrėjai“ - taip vadinasi televizijos apybraižų ciklas, kuris pradedamas transliuoti LRT kultūros kanalu jau šį šeštadienį. Filmuotų pasakojimų herojai - profesorius Tadas Ivanauskas, rašytojas Selemonas Paltanavičius, fotografas ir filmų autorius Eugenijus Drobelis, rašytojas Bronius Šablevičius, gamtininkas Leonas Jezerskas ir filmų autorius Vytas Jankevičius.

2016-11-18Į eterį sugrįžta Ryčio Zemkausko „Pasivaikščiojimai“

Į „Info TV“ grįžtančiuose Ryčio Zemkausko „Pasivaikščiojimuose“ - naujoji Lietuvos karta: chemikai, inžinieriai, rašytojai, TV laidų vedėjai, sportininkai, gyvenantys Lietuvoje ir užsienyje. „Jie valdys Lietuvą. Ir kurs kitus pasivaikščiojimus, - šypsosi Rytis Zemkauskas. - Jie tikrai geresni už mus, nors ne visada lengva tai pastebėti, o kartais labai nesinori tą pripažinti.
archyvas (447)  
 

2016-12-02Fragmentus iš būsimos knygos skaitys rašytojas Marius Burokas

Gruodžio 13 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks skaitymai iš ciklo „Iš būsimų knygų rankraščių“. Fragmentus iš būsimos knygos skaitys rašytojas Marius Burokas. Rašytojų klube veikia dailininko Mindaugo Lukošaičio piešinių paroda „Kompozicijos“. Paroda veiks iki gruodžio 14 d.

2016-12-02Spektaklis-kalbos vakaras „...jeigu ne Tėvynė, iš kurios gavote vardą...“

Gruodžio 8 d. 18.30 val. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose /Katedros a. 4, Vilnius/ įvyks politinės istorijos spektaklis-kalbos vakaras „...jeigu ne Tėvynė, iš kurios gavote vardą...“, iškilmingas renginys dedikuojamas Petrui Skargai (1536 – 1612) pamokslininkui, Universiteto rektoriui, valdovų patarėjui paminėti. Renginyje bus įteikta 2016-ųjų Kalbos premija. (Renginys nemokamas, tačiau prašome iš anksto registruotis tinklalapyje www.valdovurumai.lt/registracija).

2016-12-02Pokalbis su rašytoju Rimvydu Stankevičiumi

Gruodžio 5 d. 13.00 val. VU Krėvės auditorijoje /Universiteto g. 3, Vilnius/ įvyks pokalbis su rašytoju Rimvydu Stankevičiumi. Rašytoją kalbins literatūrologė dr. Audinga Peluritytė-Tikuišienė.

2016-12-02Fragmentus iš būsimos knygos skaito rašytoja Aldona Ruseckaitė

Gruodžio 5 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks skaitymai iš ciklo „Iš būsimų knygų rankraščių“. Fragmentus iš būsimos knygos skaito rašytoja Aldona Ruseckaitė. Rašytojai talkins aktorė Daiva Škelevaitė ir gitaristas Justinas Rubinovas.
archyvas (514)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" leidimas (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? (1)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite.

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1320 pavardžių  (19)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1320 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2016-12-02Rašytojo Romo Gudaičio knygos „Vytauto vergo įdagas. Rudnia iškeliauja į dangų“ pristatymas

Gruodžio 6 d. 12.00 val. Igliaukos bibliotekoje /Vytauto g. 19, Igliauka, Marijampolės rajonas/ įvyks rašytojo Romo Gudaičio apysakos ir novelių knygos „Vytauto vergo įdagas. Rudnia iškeliauja į dangų“ pristatymas. Dalyvaus knygos autorius Romas Gudaitis, literatūrologas prof. Petras Bražėnas, aktorius Rimantas Bagdzevičius. *** Gruodžio 7 d. 17.00 val. Varėnos r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje /Vytauto g. 19, Varėna/ įvyks renginys iš ciklo „Tarp romano ir novelės“. Rašytojo Romo Gudaičio apysakos ir novelių knygos „Vytauto vergo įdagas. Rudnia iškeliauja į dangų“ pristatymas. Dalyvauja knygos autorius Romas Gudaitis, aktorius Rimantas Bagdzevičius. Vakaro vedėjas – literatūrologas prof. Petras Bražėnas.

2016-11-26Romualdo Tupčiausko knyga "Vytautai" – žvilgsnis ne tik į praeitį (1)

Lietuvos technikos bibliotekos salėje buvo gražiai pristatyta kolegos Romualdo Tupčiausko knyga "Vytautai". Pristatyme dalyvavęs knygos autorius, renginį vedęs Lietuvos technikos bibliotekos direktorius Kazimieras Mickevičius, kiti kalbėjo apie šios knygos atsiradimo priežastis, Vytauto vardo svarbą Lietuviai ir lietuviams.

2016-11-25Naujoje knygoje - Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos 20-metis

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungoje pristatyta LŽS Vilniaus skyriaus nario Alvydo Valentos sudaryta knyga „Prikelti atmintį: Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga 1996-2015 m.“ Susitikime Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos pirmininkas Sigitas Armonas ir jo pavaduotoja Ramunė Balčikonienė akcentavo, kad šis leidinys, pratęsiantis V.V. Toločkos pasakojimą „Lietuvos aklųjų organizuotos veiklos 70-metis: faktai ir datos“, nuosekliai, metai po metų atskleidžia organizacijos veiklą.
archyvas (283)  
 

2016-11-07Kolega Jonas Paulauskas: sveiki, sulaukę pirmojo sniego !!!

Kolega Jonas Paulauskas pasveikinęs mus visus su pirmuoju sniegu, atsiuntė ir žiupsnelį anekdotų.
archyvas (178)  
 

2016-11-16POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija MINČIŲ KLINIKA: POZITYVUMAS – (NIE)KIENO ŽEMĖ (4)

„Žinijos“ draugijoje (Kalvarijų g. 2, Vilnius) 2016 m. gruodžio 6 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija MINČIŲ KLINIKA: POZITYVUMAS – (NIE)KIENO ŽEMĖ. Lektoriai: VU doc. dr. Artūras Bautrėnas, rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius.
archyvas (316)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-11-23Romualdas Čėsna: Aukščiausioji Taryba - dienos ir naktys  (1)

Pradedame spausdinti žinomo žurnalisto Romualdo Čėsnos prisiminimus, kai jis lemtingomis, jau istorinėmis tapusiomis 1990-ųjų kovo dienomis kartu su kolega žurnalistu Jonu Bagdanskiu dirbo Lietuvos telegramų agentūros ELTA korespondentais Lietuvos Respublikos Aukščiausiojoje Taryboje.

2016-11-13Vilių Chadzevičių giedrai prisimenant

Anapilin iškeliavo Vilhelmas Chadzevičius (1932 – 2016). Sunku prie Jo rašyti žodelį „buvo“, bet su likimu nepasiginčysi. O Vilius buvo tikrai giedros ir linksmos sielos žmogus. Kad ir kokias pareigas eitų.
archyvas (39)  
 

2016-12-02Režisieriaus Lino Mikutos filmas „Šaltos ausys‘‘ rodomas tarptautiniame dokumentinio kino festivalyje Florencijoje

Galimybę pamatyti ir įvertinti Lino Mikutos dokumentinį filmą turėjo ir Italijos žiūrovai. „Šaltos ausys‘‘ buvo parodytas „Festival dei Popoli“ (liet. „Žmonių festivalyje‘‘) kino teatre La Compagnia, Via Cavour 50/R, Florencijoje, Italijoje. Filmą pristatys ir su žiūrovais susitiks režisierius Linas Mikuta ir prodiuserė Jurga Gluskinienė.

2016-12-02Lietuvos fotografas M. Kavaliauskas dalyvauja tarptautiniame festivalyje Kijeve

Tarptautinis fotografijos festivalis ,,KievFotoCom“ prasidėjo Lietuvos fotomenininko Mindaugo Kavaliausko paroda ,,Travel‘AIR“. Kijevo galerijoje ,,RA“ žinomas Lietuvos menininkas, parodų kuratorius, organizatorius bei edukologas pristatė savo darbų ciklą, skirtą kelionėms lėktuvu. Ši paroda jau buvo demonstruota Lietuvoje, Belgijoje ir Naujoje Zelandijoje.

2016-12-02Sigutė Chlebinskaitė – „Viva Literatura!“ festivalyje Berlyne

Berlyne vyko antrasis tarptautinis festivalis „Viva literatura!“, pristatantis Vidurio ir Rytų Europos iliustruotą literatūrą vaikams, kuriame dalyvavo knygų dailininkė, Knygų Šalies kūrybinės studijos „Tu gali sukurti knygą“ įkvėpėja Sigutė Chlebinskaitė.
archyvas (158)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-11-15Politinė organizacija ieško viešųjų ryšių specialisto (2)

Politinė organizacija ieško viešųjų ryšių specialisto. Reikalavimai: iniciatyvumas, kokybiškas pranešimų spaudai rengimas, gebėjimas greitai ir kūrybiškai kurti tekstus įvairiomis temomis (nuo ekonomikos iki aplinkosaugos), domėjimasis politinėmis aktualijomis, anglų kalba. Privalumas: panašaus darbo patirtis. Darbas pilnu etatu. Dėl detalesnės informacijos rašyti, o taip pat CV ir motyvacinius laiškus siųsti PR.specialist.is.needed.ASAP@gmail.com
archyvas (129)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media