2016 m. rugsejo 26 d., Pirmadienis

2016-08-24Spalio 1 d. vyks LŽS tarybos ir valdybos posėdžiai

Sveiki, mielieji LŽS tarybos nariai. Š.m. spalio 1d. – šeštadienį, Žurnalistų namuose, vyks LŽS tarybos ir valdybos posėdžiai. Valdybos posėdį pradėsime 11.00 val., o tarybos – 11.30.
archyvas (430)  
 

2016-09-19Giedrimė Didžiapetrienė: skaitytojams reikėjo paaiškinti laikraščio redakcijos pasitraukimo iš darbo priežastis  (31)

Šakių rajono laikraščio “Valsčius” redaktorė Giedrimė Didžiapetrienė: "Skaitytojams reikėjo paaiškinti laikraščio redakcijos pasitraukimo iš darbo priežastis. Kadangi jokių kitų teisinių būdų, kaip galėtume išsaugoti savo minties ir žodžio nepriklausomybę, nebuvo, priėmėme būtent tokį sprendimą - kad nauji akcijų valdytojai savo remiamų politikų į Seimą neprastumtų, žmonėms smegenų „neplautų“, kad laikraščio tribūna nepasinaudotų ir jo vardo neterštų. O juk nepriklausoma spauda ir yra valstybės demokratijos garantas, argi ne?"

2016-09-12Antano Macijausko premijos laureatai apie žurnalistiką ir šviesos skleidimą (1)

Antano Macijausko vardo premija šiemet įteikta fotonovelių ciklo „Lietuvos šviesovaizdžiai" kūrėjams, portalo Bernardinai.lt žurnalistams ir projekto Fragmentai.lt kūrėjams Vaivai Lanskoronskytei-Stanienei ir Ignui Algirdui Staniui. Premija įvertintos 2015 metais sukurtos fotonovelės apie dailininką, skulptorių Antaną Kmieliauską, dailininkę Jūratę Stauskaitę, aktorių Regimantą Adomaitį, aktorių, režisierių Valentiną Masalskį, filosofą Arvydą Šliogerį. Su jaunais žurnalistais kalbėjomės apie jų darbus ir požiūrį į žurnalistiką.
archyvas (176)Naujienų prenumerata 
 

2016-09-25Spaudos konferencija: Jau pirmadienį pirmą kartą Lietuvoje startuoja „Inovacijų savaitė 2016“!

Visa tai jums pristatysime spaudos konferencijoje, kuri vyks rugsėjo 26 d. 11.30 val. VGTU „Linkmenų fabrike“ (Linkmenų g. 28, Vilnius) – ten, kur gimsta idėjos.

2016-09-23Monografijos "Žiniasklaidos atskaitingumas ir žurnalisto atsakomybė" sutiktuvės

Mieli kolegos,maloniai kviečiame rugsėjo 26 d. (pirmadienį) 13 val. dalyvauti monografijos "Žiniasklaidos atskaitingumas ir žurnalisto atsakomybė" sutiktuvėse Europos informacijos biure (Seimo III rūmai, Vilnius, Gedimino pr.53). Leidimų nereikia. Dalyvaus Seimo pirmininkė, knygos autoriai ir rengėjai, LŽS nariai.

2016-09-18Vilniuje atidengiami Česlovo Milošo laiptai

Rugsėjo 26 d. 12.00 val. bus atidengiami Česlovo Milošo laiptai Vilniaus Bokšto ir Onos Šimaitės gatvių sankirtoje (skulptorius Jonas Gencevičius, architektas Tauras Budzys). Renginį ves idėjos autorė, žurnalistė Ramunė Sakalauskaitė.
archyvas (1248)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-09-19Silpnų studentų Vyriausybė ir brangus jų darbo brokas

Nors šalies valdantieji skambiai pasisako už pažangą, kuo patrauklesnes sąlygas verslui, elgiasi priešingai. Politinis blaškymasis ir akis badantis kompetencijos trūkumas daro didžiausią žalą šaliai. Prezidentės veto atmestas ir naujas Darbo kodeksas priimtas tokiu pačiu stiliumi kaip 2002-aisiais. Tai yra visuomenei itin svarbus ir jautrus įstatymas, bet abu kartus, vos tik jį priėmus, iš karto paskelbta apie laukiančius pakeitimus ir taisytinas klaidas. Taip pademonstruojamas paprastas dalykas: priimamas įstatymas – brokuotas produktas. Ar čia šitaip tapsime patrauklesne šalimi investicijoms?

2016-09-14Mini komentaras: Sveiki, sulaukę auksinio rudens!

Tiesa, pamiršau priminti, kad ruduo - viščiukų skaičiavimo metas. Spalio 9 dieną suskaičiuosime, kiek tų viščiukų (partinių rinkėjų) turime. Jaučiu, kad kai kurios partijos (o jų rinkimuose dalyvauja net 12) ir partijėlės gali pasigesti dalies savo viščiukų… Kurie iki šiol ieško pokemonų…

2016-09-08Seimo narės Marijos Aušrinės Pavilionienės pranešimas (1)

Seimo narės Marijos Aušrinės Pavilionienės pranešimas: „Dėl nesąžiningo reportažo apie M. A. Pavilionienę įspėta LNK teigia, kad melagingą informaciją jiems pateikė Seimo narys Povilas Urbšys“.

2016-09-08Įtakingiausių žiniasklaidos atstovų dešimtukas: jų spindesys ir skurdas (1)

Neseniai pagal žurnalo „Reitingai“ atliktą apklausą buvo renkamas įtakingiausių žiniasklaidos atstovų dešimtukas. Reitinguoti E. Jakilaitis ir M. Garbačiauskaitė-Budrienė, R. Valatka, I. Makaraitytė, R. Miliūtė ir kiti. Politikų, teisininkų, verslininkų ir žiniasklaidos atstovų reitingavimas populiarėja prieš kiekvienus artėjančius rinkimus. Gal tai ir neblogai. Bet visuomenei svarbi ne tiek šių atstovų įtaka ir jų galia, kiek įtakos vertybinis pagrindas, kuris turėtų būti vienas svarbiausių vertinimo kriterijų. Šiuo atveju visuomenei labai svarbu, kaip savo įtaką žiniasklaidos įtakingiausieji naudoja bendram gėriui kurti, kas lemia jų vertybines nuostatas ir apsisprendimą svarbiausiais valstybės ir visuomenės klausimais
archyvas (225)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-09-21Žaidžiame demokratiją rajonuose? Kai kam tai tik žaidimas. Pavojingas žaidimas

Kolegos iš Šakių „Valsčiaus“ redakcijos pranešė apie išskirtinį atvejį. Tiksliau, atvejis gal ir neišskirtinis, bet jų reakcija tikrai principinga ir svarbi – viešai paskelbė apie bandymus perimti laisvą spaudą ir sunaikinti nepriklausomą žurnalistiką.

2016-09-05Labai didžiuojuosi šituo mūsų projektu - "Balsuok atsakingai" (1)

59 nacionaliniai debatai su kandidatais į Seimą net ir atokiausiose apygardose. 17 žymiausių Lietuvos žurnalistų iš visų žiniasklaidos priemonių juos moderuos. Be honoraro, tiesiog skirdami savo laiką, nes tai svarbu.
archyvas (103)  
 

2016-09-08Ar gali žurnalistas dalyvauti rinkimų kampanijoje? (2)

Anksčiau į tokią rinkiminę veiklą įsitraukę ar įtraukti žurnalistai elgėsi įvairiai, nes jų veikla nebuvo konkrečiai reglamentuota. Tačiau šiemet buvo priimtas Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksas, kuriuo turėtų vadovautis kiekvienas profesionalus žurnalistas. Šiame Kodekse yra ir nuostatų, kaip elgtis arba kaip nesielgti žurnalistui per įvairius rinkimus.

2016-09-06Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksas – jau atskira knygele (1)

Naujasis Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksas buvo priimtas Vilniuje 2016 metų vasario 29 dieną Viešosios informacijos rengėjų, skleidėjų ir Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių atstovų susirinkime. Iki tol jį buvo galima paskaityti tik internete. Dabar šis mums, žurnalistams labai svarbus Kodeksas jau išleistas ir atskira knygele.
archyvas (42)  
 

2016-09-21Vandališkas išpuolis prieš Kaišiadorių laikraštį „Atspindžiai“ (4)

Tą rytą pirmoji į „Atspindžių“ redakciją atvažiavusi laikraščio redaktorė Virginija Šimkūnienė, kaip įprasta, atrakino duris ir žengė per slenkstį. Tai, ką pamatė viduje, pribloškė: – Pirmiausia į akis krito išmėtyti daiktai ir dokumentai, išvartyti stalai, stiklo šukės. Atsitokėjusi pamačiau, kad nėra visų keturių kompiuterių, dalies monitorių, - sakė V. Šimkūnienė.

2016-09-16Petro Abukevičiaus konkurso laureatui atiteks 5 tūkst. eurų premija

Primename, kad iki spalio 1 dienos vyksta Petro Abukevičiaus vardo konkursas. Filmų apie Lietuvos gamtą, sukurtų per pastaruosius trejus kalendorinius metus, autoriai kviečiami pateikti savo darbus iki spalio 1 dienos Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai. Pretendentus gali siūlyti fiziniai ir juridiniai asmenys. Kartu reikia pateikti filmo anotaciją, kūrybinės grupės narių sąrašą ir dvi filmo kopijas DVD formatu. Video ar kino filmo trukmė – ne mažiau kaip 10 minučių. Filmuojant turi būti laikomasi bioetikos reikalavimų. Jeigu filmuojami saugomi gyvūnai jų veisimosi vietose, prie lizdų, tam reikia gauti Aplinkos apsaugos agentūros leidimą.

2016-07-13Priminimas dėl LŽS nario mokesčio

Primename gerb. kolegoms, kad nuo 2015 m. sausio 1 dienos, įsigalioja tokia LŽS nario mokesčio mokėjimo tvarka: Tikriesiems nariams metinis mokestis - 30 eurų; Jaunimui iki 25 metų - 15 eurų; Senjorams - 15 eurų; Naujai priimtiems nariams stojamasis mokestis - 7 eurai; Už naują LŽS nario pažymėjimą - 1,5 euro; Mokestis mokamas iki gruodžio 31 d. einamųjų metų.

2015-12-03“Lietuvos žinių” pasiūlymas LŽS nariams

Gerbiami Lietuvos žurnalistų sąjungos nariai, viliuosi, kad laikraščiai buvo ir yra Jūsų gyvenimo dalis. Seniausias Lietuvos dienraštis „Lietuvos žinios“ itin daug dėmesio skiria kultūrai, istorijai, valstybės socialinei ir politinei raidai. Džiaugiamės, kad čia vis dažniau kyla diskusijų šiais klausimais, kad čia galimybę išsakyti savo nuomonę randa įvairių pažiūrų žmonės. Negalime tiesiog padovanoti „Lietuvos žinių“ prenumeratos, bet Jums, kaip Žurnalistų sąjungos nariui, ją siūlome už specialią 78 Eur kainą* ir dovanojame „Lietuvos žinių“ išleistą Aro Lukšo knygą „Lietuvos istorijos mozaika“.
archyvas (283)Naujienų prenumerata 
 

2016-09-15Kitas LŽS Senjorų klubo narių susirinkimas – pas Vilniaus merą Remigijų Šimašių

Kitas LŽS Senjorų klubo susirinkimas įvyks tradiciškai – pirmąjį mėnesio trečiadienį (spalio 5 d.) 11 val. Tik šį kartą jis įvyks ne Teatrų sąjungos salėje, o Vilniaus Savivaldybėje, Kolegijų salėje, esančioje 20-ajame aukšte. Mus priims Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Merija prašo tikslaus susitikimo dalyvių sąrašo (vardų pavardžių), kad visiems būtų užsakyti leidimai. Todėl LŽS Senjorų klubo narius, norinčius pabendrauti su Vilniaus meru, prašome registruotis pas klubo pirmininką Ipolitą Skridlą. Jeigu atsiras žurnalistų iš kitų LŽS skyrių ar klubų, norinčių užduoti Remigijui Šimašiui klausimų, irgi prašome kreiptis į Ipolitą Skridlą.

2016-09-05Lietuvos žurnalistų sąjunga - Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka: bendradarbiavimas nacionaliniu lygmeniu

„Tai – ne šiaip bendradarbiavimas, tai – bendradarbiavimas nacionaliniu lygmeniu“, – prie tapytojo Aloyzo Stasiulevičiaus paveikslo „Senojo Vilniaus motyvai“ šypsojosi Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, pasirašydamas Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos bendradarbiavimo sutartį.

2016-09-04Ekspedicija “Baltoscandia 2016” (IV)

LŽS Kelionių ir pramogų klubo pirmininkas Gerimantas Statinis tęsia savo pasakojimą apie ekspediciją “Baltoscandia 2016”.
archyvas (155)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-09-08 Britų reguliuotojas įvertino dar vieną „NTV Mir Lithuania“ laidą

Jungtinės Karalystės audiovizualinės žiniasklaidos reguliuotojas (toliau – OFCOM) informavo Lietuvos radijo ir televizijos komisiją (toliau – LRTK), kad, atlikęs išsamų televizijos programos „NTV Mir Lithuania“ 2015 m. rugsėjo 2 d. transliuotos laidos „Dienos anatomija“ turinio įvertinimą, nustatė britų Transliavimo kodekso pažeidimų.

2016-09-08Rinkti Lietuvos metų medį kviečiami visi šalies gyventojai. Kviečiami ir žurnalistai

Dabar šalies gyventojai gali dalyvauti Lietuvos metų medžio rinkimuose balsuodami elektroninėje erdvėje. Tereikia spustelėti nuorodą „Rinkime Lietuvos medį 2016“, kuri yra pati pirmoji Aplinkos ministerijos tinklalapio kairėje rubrikų skiltyje. Rinkti Lietuvos medį kviečiami visi šalies gyventojai. Nuo rugsėjo 5-osios iki šios dienos (09. 08) ryto sulaukta jau 1420 balsų. Balsuoti galima iki spalio 10 d.
archyvas (109)  
 

2016-09-25Ką skaitė Mažosios Lietuvos lietuviai XX amžiaus pabaigoje ir ar skaito dabar

Karaliaučiaus krašto mylėtojų laikraštyje (taip skelbia paantraštė) “Donelaičio žemė” (redaktorius Steponas Lukoševičius) apstu rašinių iš Karaliaučiaus krašto istorijos, kultūros. “Naujasis varpas” (redaktorius Sigitas Šamborskis) aprašo Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės, atskirų jos draugijų gyvenimą, žvilgsniu nukrypsta ir į Lietuvą.

2016-09-07Baltarusijos, Latvijos, Ukrainos lietuviai skaitė lietuviškai, o dabar?

Kolega Alfonsas Kairys domisi ką Baltarusijos, Latvijos ir Ukrainos lietuviai skaitė lietuviškai, ir ar ką nors skaito dabar?

2016-09-05Ką skaitė Rusijos lietuviai XX a. pabaigoje ir ar skaito dabar

Ką skaito Rytų kraštų lietuviai išeiviai? Tuo domėjausi, dirbdamas Tautinių mažumų ir išeivijos departamente prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Vienas pagrindinių šios institucijos prioritetų - parama lietuviškai spaudai. Skiriamos lėšos nebuvo didelės, tačiau pridėjus lietuvių bendruomenių surinktus „pinigėlius“, leisti nors ir nedidelės apimties (o kai kur ir visai solidžios apimties, pvz., Maskvoje leidžiamas žurnalas „Moscovia“) galima buvo.
archyvas (35)  
 

2016-09-21LRT tarybos posėdyje buvo pristatytas spalį prasidėsiantis LRT KULTŪROS sezonas

Antradienį vykusiame LRT tarybos posėdyje buvo pristatytas spalį prasidėsiantis LRT KULTŪROS sezonas. Jame – nemažai naujų laidų: Andriaus Rožicko pokalbių su kultinėmis kultūros asmenybėmis projektas, lietuvių kalbai skirta Antano Smetonos interaktyvi laida, aplinkosaugai, bendruomenių veiklai, Lietuvos kulinariniam paveldui skirtos laidos. LRT KULTŪROS tinklelį papuoš ir naujas projektas „Nacionalinis turtas“, pristatysiantis Nacionalinės premijos laureatus.

2016-09-18Susipažinkite – “Vilniaus review” (1)

Lietuvoje, regis, pagaliau suvokta, kad pasaulyje jau 20 metų geriausias sklaidos ir populiarinimo įrankis yra internetas. Ir kad nedidelės šalies literatūrą geriausia pristatyti ne dalinant nemokamai brošiūras, lankstinukus, vizitines korteles ar žurnalus, o atveriant skaitmeninį langą visiems smalsiems, ieškantiems ar tik keliaujantiems pro šalį. Interneto svetainė „Vilnius review“ ir yra toks langas.

2016-09-12Pogrindinė spaustuvė „ab“

Ypatingos reikšmės sovietmečiu, nešant laisvą žodį Lietuvoje, turėjo Kaune įkurta ir nuo 1980 metų pradėjusi veikti pogrindinė spaustuvė ,,ab“, vadinamosios Kauno katakombos, kur buvo leidžiami ne laikraščiai, bet įvairios religinio ir patriotinio turinio knygos. Šios spaustuvės įkūrėjai – Vytautas Andziulis ir Juozas Bacevičius, kurių pavardžių pirmosios raidės ir tapo pavadinimu. Ji buvo įkurta Salių kaime, dešiniajame Neries krante, kalne, po šiltnamiu ir gyvenamuoju namu iškastame tunelyje, ir veikė nesusekta beveik dešimt metų, iki pat Lietuvos atgimimo.
archyvas (807)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-09-06Apie skaitmenininį meną ir Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykstančią parodą ,,Būties ženklai II“ (1)

Ką tik po ilgai trūkusios restauracijos Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksta mūsų kolegos, LŽS nario Alberto Vaidilos skaitmeninio meno paroda "Būties ženklai II". Ta proga paprašėme kolega Albertą plačiau pakalbėti apie šią parodą ir apie skaitmeninį meną apskritai.
archyvas (289)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-09-22Paroda „Lietuvos spaudos fotografija“ jau trečią kartą atkeliauja į Klaipėdą

Parodos atidarymas rugsėjo 27 dieną 17.00 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Galerijoje 13 L. „Auksinių kadrų“ ir Viktorijos Vaišvilaitės-Skirutienės fotografijas galite parsisiųsti: https://we.tl/AzxxcS6efP Nuotraukų parašai teksto apačioje.

2016-09-21Vaizdų archyvas / sąsiuvinis Nr. 2 (Kaip XIX a. optimizmas virto XX a. barbarizmu)

Kęstutis Grigaliūnas ir Jurijus Dobriakovas 2016 m. rugsėjo 21 d. 18.00 val. "Prospekto" fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43) pristato Vaizdų archyvo / sasiuvinį Nr. 2 (Kaip XIX a. optimizmas virto XX a. barbarizmu). Vaizdų archyvas yra Lietuvos ypatingojo archyvo baudžiamosiose bylose rastų fotografijų bei vaizdų rinkinys, kuris žiūrovui pateikiamas kaip klausimas – ką su jomis daryti, kaip jas žiūrėti ir perskaityti.

2016-09-06Nidoje - paroda „Pasisavintos teritorijos"

Paroda „Pasisavintos teritorijos“, veiksianti iki rugsėjo 10 dienos VDA Nidos meno kolonijoje (Taikos g. 43), yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos 39-tojo fotografų seminaro „Nida 2016“ dalis.

2016-09-04Fotografijų paroda „Vroclavas – Europos kultūros sostinė 2016“

Fotografijų paroda „Vroclavas – Europos kultūros sostinė 2016“ veiks rugsėjo 6-30 d., Laisvės aikštėje, Panevėžyje.
archyvas (278)  
 

2016-09-05LRT taryboje darbą baigia trys nariai

Savo darbą LRT taryboje baigė LR Seimo į ją deleguoti politikas, buvęs žurnalistas Česlovas Juršėnas, žurnalistas Edmundas Ganusauskas, verslininkas Tomas Eitutis. Jų vietą nuo rugsėjo užims žurnalistė Dalia Kutraitė, tapytojas Raimundas Savickas, signataras Vytautas Plečkaitis.

2016-09-04LRT dokumentikos ciklas „Nematoma Lietuvos istorija“ – apie valstybės pergalę prieš mafiją

„Nematoma Lietuvos istorija“ – nuo rugsėjo 5 d. pirmadieniais 21:30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.
archyvas (436)  
 

2016-09-22LRT RADIJAS atsigręš į pamirštą Lietuvos žydų praeitį

LRT RADIJAS pradeda dokumentinių pasakojimų ciklą apie Lietuvos žydų miestelius, vadinamuosius štetlus. Klausytojų dėmesio laukia pasakojimai iš devynių Lietuvos miestelių, kuriuose šiandien apie žydų gyvenimą byloja tik keletas išlikusių pastatų ir aštuntą dešimtį perkopusių miestelėnų vaikystės prisiminimai.

2016-09-08LRT radijo partijų debatai: išgirsk, stebėk ir užduok klausimą

Rinkimuose dalyvaujančių partijų biografijas narpliojantys žurnalistai teigia, kad kai kurie pamiršti arba negirdėti faktai apie partijas nustebins. Pavyzdžiui, ar žinote, kuri partija buvo įkurta greitkelyje, kuri yra sudariusi memorandumą su Rusija, kurios partijos ministrams dažniausiai išreiškiamas nepasitikėjimas? IŠGIRSK per LRT radiją, STEBĖK portale LRT.LT, ateik tiesiai į radijo kilnojamąją studiją ir UŽDUOK klausimą arba rašyk adresu https://lt-lt.facebook.com/rytogarsai/

2016-09-05Marijos radijas Lietuvoje

Lietuvoje Marijos radijas transliacijas pradėjo 2004 m. rugpjūčio 30 d. Kaune. Po mėnesio buvo įjungti siųstuvai Klaipėdoje ir Šiauliuose. 2005 m. birželio 29 programa pradėta transliuoti Vilniaus mieste ir apylinkėje. Šiuo metu Lietuvos Marijos radijas turi 25 dažnius.
archyvas (127)  
 

2016-09-25Geležinkelių muziejui – 50-ties metų sukaktis

Šiemet Geležinkelių muziejus mini 50-ties metų jubiliejų. Šia gražia proga rugsėjo 27–30 dienomis visus kviečiame nemokamai jame apsilankyti ir plačiau susipažinti su geležinkelių istorija, dabartimi ir praeitimi, aplankyti senuosius lokomotyvus, traukinius ir riedmenis.

2016-09-14LMA Vrublevskių bibliotekoje eksponuojamas gausus archeologės Reginos Volkaitės-Kulikauskienės mokslinis palikimas

LMA Vrublevskių bibliotekoje eksponuojamas gausus archeologės Reginos Volkaitės-Kulikauskienės mokslinis palikimas Iki rugsėjo 30 d. Lietuvos mokslų akademijos bibliotekoje (Žygimantų g. 1) veikia paroda Atvėrusi žemę su joje slypinčiomis paslaptimis būsimoms kartoms, skirta archeologės, istorikės, kultūrologės Reginos Volkaitės-Kulikauskienės 100-mečiui.
archyvas (499)Naujienų prenumerata 
 

2016-09-20Mirė žurnalistė Aldona Baltrūnienė (Čepaitė)

Vilniuje 2016 metų rugsėjo 19 dieną, eidama 94-uosius metus, mirė ilgametė (nuo 1958 m.) Lietuvos žurnalistų sąjungos narė ir žurnalo ,,Tarybinė moteris" darbuotoja Aldona Baltrūnienė (Čepaitė). Lietuvos žurnalistų šeima neteko žinomos žurnalistės, geros kolegės. Nuoširdžiai užjaučiame kolegės Aldonos gimines ir artimuosius. Velionė bus pašarvota Vilniaus laidojimo rūmuose Olandų gatvėje (trečioji salė) rugsėjo 20 d. nuo 12 val. Karstas išnešamas rugsėjo 21 d. 14 val. Laidojama Antakalnio kapinėse (Menininkų kalnelyje).

2016-09-14Mirus mylimai mamai, nuoširdžiai užjaučiame LŽS pirmininko pavaduotoją Audrį Antanaitį (1)

Mirus mylimai mamai, nuoširdžiai užjaučiame LŽS pirmininko pavaduotoją, kolegą ir bičiulį Audrį Antanaitį. Reiškiame užuojautą ir velionės giminėms bei artimiesiems. LŽS Taryba ir LŽS Valdyba.

2016-09-04Mirė žurnalistas, poetas, Lietuvos Nepriklausomybės Aktro signataras Gintautas Iešmantas (1)

Vilniuje 2016 m. rugsėjo 4 dieną mirė žurnalistas, poetas, Lietuvos Nepriklausomybės Aktro signataras Gintautas Iešmantas. Jis bus kremuojamas. Antradienį bus pašarvotas Laidojimo rūmuose, Olandų gatvėje. Laidotuvės trečiadienį 12 val. Antakalnio kapinių Signatarų kalnelyje.

2016-08-30Mirė „Lietuvos aido“ vyr. redaktorius ir leidėjas Algirdas Pilvelis

Vilniuje rugpjūčio 27 dieną, eidamas 73-uosius metus, mirė „Lietuvos aido“ vyr. redaktorius ir leidėjas Algirdas Pilvelis. Su velioniu galima atsisveikinti rugpjūčio 31 dieną, trečiadienį nuo 10 iki 15 val. adresu Olandų g. 22, 5 salėje.
archyvas (97)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" leidimas (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? (1)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite.

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1210 pavardžių  (17)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1210 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2016-09-25Editos Baltrėnaitės, Prano Baltrėno ir Arvydo Lietuvninko knygos „Tvarus medžių vaidmuo aplinkosaugos technologijose“ sutiktuvės

2016 m. rugsėjo 29 d. (ketvirtadienį) 17 val. Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje(Gedimino pr. 3, Vilnius)įvyks prof. dr. Editos Baltrėnaitės,prof. habil. dr. Prano Baltrėno ir prof. dr. Arvydo Lietuvninko knygos THE SUSTAINABLE ROLE OF THE TREE IN ENVIRONMENTAL PROTECTION TECHNOLOGIES(Tvarus medžių vaidmuo aplinkosaugos technologijose)sutiktuvės.

2016-09-25Lietuvių situacinių posakių rinkinio VILKĄ MINIM, VILKAS ČIA sutiktuvės

2016 m. rugsėjo 27 d. (antradienį) 17 val. Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius)įvyks Lietuvių situacinių posakių rinkinio VILKĄ MINIM, VILKAS ČIA sutiktuvės. Dalyvauja: rinkinio sudarytojos dr. Lilija KUDIRKIENĖ ir Rasa KAŠĖTIENĖ,Venantas MAČIEKUS, dr. Daiva VAITKEVIČIENĖ,knygos ištraukas ir tautosakos tekstus skaito Aldona DAUČIŪNIENĖ. Renginio vedėja – etnologė Gražina KADŽYTĖ.

2016-09-18Fragmentus iš būsimos knygos skaitys Vilniaus tyrinėtojas Darius Pocevičius

Rugsėjo 26 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks skaitymai iš ciklo „Iš būsimų knygų rankraščių“. Fragmentus iš būsimos knygos skaito Vilniaus tyrinėtojas Darius Pocevičius. Nuo rugsėjo 21 d. Rašytojų klube veiks Eugenijaus Ališankos fotografijų paroda „Tanakos keliu“.

2016-09-04Išskirtinis informacinis-reprezentacinis leidinys „Passport“

Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) pristatytas leidinys anglų kalba „Passport“. Leidinį, kurio dėmesio centre yra žmogaus asmenybės santykis su jį supančia aplinka, pristatė jo sudarytojas Kęstutis Pikūnas, istorikas, humanitarinių mokslų daktaras Norbertas Černiauskas, menotyrininkė, humanitarinių mokslų daktarė Eglė Jaškūnienė, teatro režisierius Oskaras Koršunovas ir politikos mokslų daktaras Darius Udrys.
archyvas (264)  
 

2016-09-22Kolega Juozas Šalkauskas: kas čia ne taip? (2)

Šią nuotrauką LŽS svetainei atsiuntė kolega Juozas Šalkauskas. Kažkas joje ne taip, kaip turėtų būti. O gal dabar jau viskas taip ir turi būti?

2016-09-18Albertas Skyrelis: Lietuviški rubajai  (1)

Su Alberto Skyrelio kūryba susipažinau, kai neseniai besilankant Vilniaus rajone Marijampolyje žinomas Rytų Lietuvos mokytojas Almimantas Masaitis padovanojo man A. Skyrelio knygelę su gerokai intriguojančiu pavadinimu – “Kas kvailesnis?” Jo satyrinėje poezijoje atsiskleidžia aštrus protas, aiški pilietinė pozicija, kandus, ironiškas stilius. Keletą jo “Lietuviškų rubajų” siūlau ir mūsų svetainės skaitytojams.

2016-09-08Loreta Nikolenkienė: Tai bent skelbimas!

Šį skelbimą LŽS svetainei atsiuntė "Lietuvos aide" dirbanti kolegė Loreta Nikolenkienė.
archyvas (173)  
 

2016-09-25EKO ŽYGIS 2016: Skatina taupų ir saugų vairavimą

Spalio 15-ąją šalies keliais vyks ekonominis žygis automobiliais, kurio dalyvių pagrindinis tikslas – renginio organizatorių numatytą maršrutą įveikti ne tik saugiai, bet ir sunaudojant kaip įmanoma mažiau degalų. Ekonominio žygio automobiliais organizatoriai jau priima dalyvių paraiškas. Žurnalistai irgi kviečiami dalyvauti žygyje.

2016-09-13„Žinijos“ draugijoje – pozityvistų klubo susiėjimas-diskusija “Minčių sveikata – daugiau nei sveikata” (3)

„Žinijos“ draugijoje (Naujas adresas! – Kalvarijų g. 2, Vilnius) 2016 m. spalio 4 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija MINČIŲ SVEIKATA – DAUGIAU NEI SVEIKATA. Lektoriai: VU doc. dr. Artūras Bautrėnas, rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius
archyvas (309)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-09-14Bronius Čekanauskas, „Tiesos" redakcijoje (15 dalis) (3)

Tęsiame žinomo sporto žurnalisto, žurnalo "Olimpinė panorama" redaktorius Broniaus Čekanausko prisiminimus apie savo darbą "Tiesos" laikraštyje.
archyvas (36)  
 

2016-09-15Jeronimas Laucius: bendrauti – vadinasi, duoti ir gauti

Mūsų kolega, LŽS narys, žurnalo “Žvaigždutė” redaktorius, Baltarusijos rašytojų sąjungos narys Jeronimas Laucius ką tik sugrįžo iš Minsko. Mes paprašėme pasidalyti įspūdžiais iš šios kelionės.
archyvas (157)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-09-20Video studija "Media lab": naujam TV projektui reikia komandos

Video studija "Media lab" visai darbo dienai Kaune ieško reporterio(ės). Reikalavimai: žurnalistinis išsilavinimas; darbo arba praktikos patirtis televizijoje; vairuotojo pažymėjimas; taisyklinga kalba ir dikcija.

2016-09-12„Šiaulių televizija“ prie komandos kviečia prisijungti žurnalistą ir laidos diktorių

„Šiaulių televizija“ prie komandos kviečia prisijungti žurnalistą ir laidos diktorių! Kviečiame patyrusius, iniciatyvius ir vis dar negalinčius vietoje nustygti žmones prisijungti prie veiklios „Šiaulių televizijos“ komandos. Jei esi: smalsus, atsakingas, punktualus, komunikabilus, turi greitą reakciją, moki dirbti komandoje, esi linksmas, originalus, turintis idėjų - siųsk savo gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką info@stv.lt arba zinios@stv.lt Aktyvumas, veiklumas ir lankstumas - būtini šiame darbe. Pageidautina, kad pavyzdingai mokėtumėte lietuvių kalbą.
archyvas (127)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media