2017 m. spalio 20 d., Penktadienis

2017-10-12Skelbiamas tradicinis konkursas žurnalistams „Žmogus ir aplinka“

Aplinkos ministerija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga skelbia tradicinį kūrybinį konkursą žurnalistams „Žmogus ir aplinka“. Konkursinius darbus reikia pateikti iki gruodžio 4 dienos.
archyvas (557)  
 

2017-10-18Providence Equity Partners ir MTG sandoris dėl verslų Baltijos šalyse užbaigtas. Lietuvos žiūrovų sulaukia pokyčiai (1)

Gavusi visus patvirtinimus, JAV bendrovė Providence Equity Partners (PEP) baigė įsigijimo procesą ir tapo iki šiol MTG valdytų nemokamos ir mokamos televizijos, taip pat interneto bei radijo verslų Baltijos šalyse savininke. Už šiuos verslus bendrovė sumokėjo 115 milijonų eurų.

2017-10-07Giedrime Didžiapetriene: metai nebuvo lengvi, bet kupini kūrybos, lūkesčių ir vilčių (1)

Praėjo jau metai, kai rugsėjo 16 dieną, Šakių rajono laikraštis „Valsčius“ paskelbė, kad išleidžia paskutinį numerį, o redakcija nutraukia savo veiklą. Situacija gal ir nebūtų išskirtinė, pastaruoju metu kartais užsidaro laikraščiai, tačiau „Valsčiaus“ redakcija paskutinį numerį išleido neslėpdama priežasčių – pirmajame laikraščio puslapyje buvo didžiulėmis raidėmis įdėta iškalbinga antraštė – „MUS BANDĖ NUPIRKTI“. Kas per tą laiką pasikeitė Šakių krašte, laikraštyje ? Apie tai LŽS svetainės redaktorius Vytautas Žeimantas kalbasi su Šakių krašto “Laikraščio Valsčius” redaktore Giedrime Didžiapetriene.

2017-09-28Kas trukdo aktyviau kovoti su priešiška propaganda (1)

Apie tai, kad Lietuvoje su priešiška propaganda kovojame nepakankamai, pastebėjo ir neseniai Vilniuje viešėjusi Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovė Dunja Mijatovič. Ji paragino mus daugiau investuoti ir įgalinti nepriklausomą žiniasklaidą, stiprinti naujienų portalus, jaunų žurnalistų mokymą, skatinti žiniasklaidos suvokimą, stiprinti nacionalinius transliuotojus, panaikinti baudžiamąją atsakomybę už šmeižtą.
archyvas (211)Naujienų prenumerata 
 

2017-10-19Spaudos konferencija, skirta tarptautiniam renginiui „Kaip pagerinti komunikaciją tarp gydytojo ir paciento?“

Seime spalio 20 d., penktadienį, 9.20 val. įvyks Sveikatos reikalų komiteto spaudos konferencija, skirta tarptautiniam renginiui „Kaip pagerinti komunikaciją tarp gydytojo ir paciento?“. Renginyje numato dalyvauti: sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga, Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkė dr. Agnė Širinskienė, Pagalbos onkologiniams ligoniams acociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas, POLA viceprezidentas Gediminas Žižys, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius, Nacionalinio vėžio instituto direktorius prof. Feliksas Jankevičius, Jaunųjų gydytojų asociacijos valdybos narys Aurimas Pečkauskas.
archyvas (1566)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-10-17Žiniasklaidoje kaip ir žemėlapyje – matomiausi didžiausi miestai

Žiniasklaidos dėmesys, skiriamas didiesiems Lietuvos miestams, pasiskirsto daugmaž tolygiai pagal jų dydį ir ekonominį pajėgumą. Tuo tarpu kurortai ir kurortinės vietovės viešojoje erdvėje dėl dėmesio konkuruoja stipriau, neatsižvelgiant į miesto gyventojų skaičių. Tai rodo žiniasklaidos stebėsenos ir analizės bendrovės „Mediaskopas“ atliktas tyrimas, skaičiuojant dešimties didžiausių Lietuvos miestų, trijų pagrindinių kurortų ir keturių kurortinių vietovių paminėjimus žiniasklaidoje nuo 2015 metų pradžios iki 2017 pirmojo pusmečio pabaigos.

2017-10-15Paremkime Nijolės Sadūnaitės kandidatūrą „Laisvės“ premijai

Nijolė Sadūnaitė – kovos už laisvę ir žmogaus teises simbolis tiek okupacijos, tiek nepriklausomybės metais – yra verta „Laisvės“ premijos. Dvi bendruomenės jau pasiūlė Laisvės premijų komisijai šį valstybės apdovanojimą skirti Nijolei Sadūnaitei, kurios 80-etį kaip tik minėsime kitąmet, tad kviesčiau ir kitas organizacijas, pavienius piliečius palaikyti šią iniciatyvą ir iki spalio 31 dienos (liko tik dvi savaitės) siųsti palaikomus laiškus adresu Laisvės premijų komisijai, Gedimino pr. 53, 01109 Vilnius (el. paštas priim@lrs.lt). Laiškai gali būti išsamiai argumentuoti, gali būti ir labai trumpi: „Laisvės premiją – Nijolei Sadūnaitei“.

2017-09-15„TALKA už valstybinę kalbą“ rugsėjo 22 d. kviečia vienytis – ginti baltų kalbas (1)

Rugsėjo 22 d., Baltų vienybės dieną, 11-14 val. Vilniuje, Lietuvos Mokslų akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 3) Lietuvos piliečių iniciatyvinė grupė „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“ kviečia į renginį-pasitarimą „Apginkime baltų kalbas“.
archyvas (263)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-08-05Dėl lietuvių emigracijos kalčiausia žiniasklaida. Kas taip susuka valdžiai smegenis? (7)

Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė viešai savo Facebook paskyroje ieško priežasčių, dėl ko žmonės emigruoja iš Lietuvos. Sunku patikėti, bet ji šventai įsitikinusi, kad dėl lietuvių emigracijos labiausiai kalta… žiniasklaida.
archyvas (117)  
 

2017-10-16Žurnalistų desantas į Ventės Ragą

Vieną jaunavedžių porą matėme ir mes. Jaunieji kabino “ištikimybės spyną”, turėjo darbo ir žurnalistai. Jolanta Jurkūnienė, Selemonas Paltanavičius, Adolfas Drungilas šnekino stoties darbuotojus, čia dirbančius savanorius, bus įdomios laidos per LRT radiją. Salomėja Pranaitienė su Gintautu Čepulėnu ruošė reportažą “Panoramai”. Blykčiojo Jūratės Mičiulienės fotoaparatas, bus nuotraukų “Lietuvos žinioms”. Rinko medžiagą Arūnas Marcinkevičius, bus įspūdžių, kuriuos paskelbs savaitraštyje “Savaitė”. Augustas Uktveris dirbo ir su diktofonu, ir fotoaparatu, vadinasi, bus fotoreportažas "Žaliajame pasaulyje". Kažką užsirašinėjo ir šių eilučių autorius…

2017-06-19Įsibėgėja Žurnalistų dainų knygos leidimas (5)

Šios knygos leidimas iš pradžių pradėjo strigti dėl lėšų stokos. Buvo ieškomi rėmėjai. Dabar galima pasidžiaugti, kad pradinės lėšos, leisti knygą jau gautos. Knygos leidimą dalinai finansavo Jungtinėse Amerikos Valstijose dabar dirbantis mūsų kolega Juozas Karsokas. Jam savo ir būsimųjų autorių vardu tariu nuoširdų AČIŪ. Dabar Žurnalistų dainų knygos leidimas jau įsibėgeja. Manau, kad yra ir daugiau kolegų, sukūrusių dainų. Taigi, laukiu ir naujų autorių, naujų dainų. Draugaukime toliau.

2016-10-20Pateikiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie dar galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“ (31)

Šuo metu straipsnių apie žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus jau yra paruošta net per 1730. Tai daug, tačiau ne visi kolegos, kurie galėtų patekti į enciklopedija, atsiuntė apie savę informaciją. Kai kas dar skambina, teiraujasi, ar jie gali tikėtis patekti į leidinį. Todėl, norėdami paspartinti šios informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir spaudos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“. Jei jame rasite save – rašykite mums, jei rasite kolegą – praneškite jam šią gerą naujieną. Mūsų laukia rimtas ir visiems reikalingas darbas. Padėkime vieni kitiems ir tada galėsime visi džiaugtis sėkminga pabaiga.
archyvas (46)  
 

2017-10-17Į Lietuvos žurnalistų sąjungą priimti devyni nauji nariai (1)

LŽS Valdyba, posėdžiavusi Kernavėje, priėmė į sąjungą 9 naujus narius.

2017-10-12Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje rengia seminarą regioninės žiniasklaidos atstovams

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje š.m. lapkričio 10-11 d. organizuoja seminarą Kaune, į kurį kviečiame atvykti regioninės žiniasklaidos žurnalistus ir redaktorius. Registracija vyksta iki spalio 27 d. Registruotis gali ne daugiau kaip du tos pačios žiniasklaidos priemonės atstovai.
archyvas (327)Naujienų prenumerata 
 

2017-09-24Juozo Tumo-Vaižganto gimtinėje Malaišiuose – šaunios Vaižgantinės (4)

Tądien į Juozo Tumo-Vaižganto gimtinę Malaišius, esančius Svėdasų seniūnijoje, Anykščių rajone, sugūžėjo daug svečių – iš Vilniaus ir Anykščių, Kauno ir Svėdasų, Rokiškio ir Pakruojo, Ukmergės ir Panevėžio, iš kitur. Iš sostinės, Lietuvos žurnalistų sąjungos iniciatyva, atvažiavo pilnas autobusas žurnalistų, kuriems vadovavo LŽS Senjorų klubo pirmininkas Ipolitas Skridla. Smagu buvo su Domu Šniuku, Juozu Šalkausku, Albertu Vaidila, Juozu Pociumi, Vytautu Leščinsku, kitais kolegomis važiuoti į šventę. Visi susirinko į tradicines, jau šešioliktas “Vaižgantines”. Šventė irgi vyko tradiciškai, nuo laureatų pagerbimo, smagių dainų ir liaudiškos muzikos, nuo turiningo bendravimo.
archyvas (181)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-10-03Ar sąvoką „są-ži-nė“ primena tik rašytojo Eduardo Selelionio poemą „Sąžinė“?

Vėl baru save. Aš nesąžiningai net 56 metus užmiršau ir poemą „Sąžinė“. Knygikę gelsvais drobiniais viršeliais, išleistą 1960 metais. Poemą parašė mano neblogas literatūrinis bičiulis Vilniuje, poetas, žurnalo „Sveikatos apsauga“ vyriausiasis redaktorius 1961-1989 metais Eduardas Selelionis (1928-1993).
archyvas (146)  
 

2017-09-27Žurnalistų namuose lankėsi kolegos iš Baltarusijos

Lietuvoje lankėsi Baltarusijos žurnalistų asociacijos delegacija, kuri domėjosi žurnalistų darbo sąlygomis, žiniasklaidos funkcionavimo teisine aplinka. Žurnalistų namuose surengtame apskirto stalo susitikime diskutuota apie žurnalistų savitvarkos organų veiklą Lietuvoje ir Baltarusijoje, įstatymų taikymo praktiką.
archyvas (116)  
 

2017-10-17Klaipėdoje pradeda veikti naujas žinių portalas „Atvira Klaipeda.lt“ (1)

Klaipėdoje startuoja naujas miesto ir regiono naujienų portalas „Atvira Klaipeda.lt“. Portalą „Atvira Klaipėda.lt“ valdo VšĮ „Klaipėda atvirai“, kurios steigėjai – Algirdas Sabaliauskas, vienas iš programavimo mokyklos „Baltic Talents“ steigėjų, įvairių visuomeninių projektų organizatorius, ir daugiau nei 15 m. žurnalistikos srityje dirbantis Martynas Vainorius.

2017-10-12Alfa.lt turi naujus savininkus, keičiasi portalo vadovai

Naujienų portalą Alfa.lt valdančią bendrovę „Alfa Media“ įsigijo „Baltic Media Ltd“, jos pardavimo sandoris su „MG Baltic Media“ užbaigtas spalio 9 d.

2017-10-12Galutinai paaiškėjo: „Savaitraštis Kaunui“ nebebus leidžiamas

Nuo rugpjūčio mėnesio Kaune nebeleidžiamas savaitinis leidinys galutinai stabdo savo veiklą. Tai portalui „Kas vyksta Kaune“ patvirtino patys leidėjai, nepanorę detaliau komentuoti susidariusios situacijos.

2017-10-12Permainos „Ūkininko patarėjo“ redakcijoje: keičiasi akcininkai, direktorius, redaktorius

„Ūkininko patarėjo“ redakcijoje – pokyčių dienos. Pasikeitus daliai bendrovės akcininkų, naujoje valdyboje buvo patvirtintas naujas leidinio vyr. redaktorius, taip pat paskirtas naujas direktorius.
archyvas (863)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-10-18Lietuvos esperantininkų sąjunga 2018 metais švęs savo šimtmetį

Lietuvos esperantininkų sąjunga įkurta 1918 metais Kaune. Jos kūrėjas ir pirmasis jos vadovas buvo žymus Lietuvos visuomenės veikėjas, prelatas, rašytojas, poetas, publicistas, literatūros kritikas, mokslininkas profesorius Adomas Jakštas-Aleksandras Dambrauskas. Lietuvos esperantininkų sąjunga 2018 metais švęs savo šimtmetį.

2017-10-17Aleksandro Kuršaičio 160-osioms gimimo metinėms skirta paroda

Iki 2017 m. lapkričio 17 dienos LMA Vrublevskių bibliotekos Tado Vrublevskio skaitykloje veiks paroda „Tėvų šalies kelius išmyniau rudenį, žodyno lobių žmonėse vogčia ieškodamas...“ (J. Sakalas, Gimtojo žodžio žynys. Aleksandrui Kuršaičiui atminti), skirta lituanisto, etnografo, žodynininko, leidėjo Aleksandro Teodoro Kuršaičio 160-osioms gimimo metinėms paminėti.

2017-10-02A. J. Greimo 100-osioms gimimo metinėms skirti renginiai Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje

Šiemet Lietuva švenčia 100-ąsias Algirdo Juliaus Greimo gimimo metines. Minėdama šią sukaktį, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka rengia projektą „Algirdas Julius Greimas: sugrįžimai“ ir spalio mėnesį kviečia visuomenę dalyvauti įvairiuose renginiuose.

2017-09-26Kolegai Algiui Juozui Kustai - 75!  (2)

Kolegai Algiui Juozui Kustai spalio 9 dieną sukanka 75-eri metai. Ta proga kolegos Jonas Laurinavičius (Kaišiadorys) ir Gediminas Griškevičius (Palanga) atsiuntė LŽS svetainei eiliuotus sveikinimus.
archyvas (143)  
 

2017-10-17Vytautas Leščinskas: kaštonkelis vėl gyvas

Prieš rengdamasis jau rudenėjant, 2017-ųjų metų rugsėjo 7-ąją, Leipalingio bibliotekoje suorganizuotoms mano naujos knygos – romano, šiurpoku pavadinimu – „Žmogėdros tarnas“ – sutiktuvėms, pajutau troškimą pirmiau nei su galimais šios knygos skaitytojais, susitikti su puikiaisiais gimtojo kaimo medžiais ir kaip vaikystėje pasirinkti jau pradedančių kristi žemėn iš perskilusių spygliuotų apvalkalėlių išsiritančių tokių nepaprastai gražių, rausvai rudų, blizgančių kaštoniukų.

2017-10-15Žurnalistas, gyvenęs ir kūręs audringos epochos verpetuose

Vilniuje veikianti leidykla “Žuvėdra” išleido praeityje žinomo žurnalisto, politiko ir visuomenės veikėjo Justo Paleckio (1899 - 1980) knygą “Žurnalisto kelio atšvaitai”.

2017-10-02Jonas Laurinavičius: apie žurnalistą su išskirtiniais nuopelnais (1)

Jono Laurinavičiaus knyga „Žurnalistai“ įdomi ir jo kraštiečiams – Trakų rajono gyventojams, nes joje tarp gerai žinomų žmonių – literatūros tyrinėtojo prof. Juozo Girdzijausko, filosofo Romualdo Ozolo, rašytojų Aloyzo Tenzegolskio ir Juozo Kundroto, pedagogo, tautotyrininko Juliaus Norkevičiaus, poetų Vacio Bukausko ir Nijolės Blaževičiūtės bei kitų, – pateko ir „Trakų žemės“ vyr. redaktorius Juozas Vercinkevičius.

2017-08-16Antanas Šimkūnas: dedikacijos kolegoms ir bičiuliams

Skelbiame pluoštelį dedikacijų, kurias žurnalistas Antanas Šimkūnas paskyrė kolegoms ir bičiuliams.
archyvas (327)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-10-10Šarūno Barto fotografijų paroda „Keletas iš jų“

Spalio 12 d., 17.30 val. Lietuvos fotomenininkų sąjungos (LFS) Prospekto fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) vyks režisieriaus Šarūno Barto fotografijų „Keletas iš jų / Few of Them“ parodos atidarymas. Atidaryme dalyvaus parodos kuratorė Sonia Voss.Paroda veiks iki lapkričio mėn. 4 d.

2017-09-27Dainiaus Labučio fotopaveikslų paroda „Sluoksniai plius“

Lietuvos spaudos fotografų klubas kviečia į žinomo šalies fotografo Dainiaus Labučio fotopaveikslų parodos „Amžinas atvaizdas“ atidarymą, vyksiantį 2017 m. rugsėjo 27 dieną 18.00 val. „Židinio“ galerijoje, Vilniuje, Dominikonų g. 15. Tai fotopavekslų ciklo „Sluoksniai“ tęsinys. Paroda bus eksponuojama iki spalio 26 dienos.

2017-09-12Paskaitų ciklas „Pasaulinė fotografijos raida“ su Stanislovu Žvirgždu

Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rugsėjo 13 d. – lapkričio 8 d. vyks paskaitų ciklas „Pasaulinė fotografijos raida“ su Stanislovu Žvirgždu. Pradžia 17.30 val.
archyvas (336)  
 

2017-10-19„Tech Top 2017“ šou: kartu su Vytautu Rumšu ir Indre Kavaliauskaite renginį ves ir robotas humanoidas

Liko vos dvi savaitės iki trečiųjų nacionalinių technikos apdovanojimų „Tech Top 2017“, kuriuose bus apdovanota geriausia šių metų technika. Ruošiantis vienam brangiausių renginių metuose, šou organizatoriai skelbia naujieną – šiais metais, kartu su vedėjais Vytautu Rumšu ir Indre Kavaliauskaite renginį ves ir humanoidas robotas Pepper.

2017-10-19LRT skelbia „Eurovizijos“ nacionalinę atranką: laukiama atlikėjų ir autorių paraiškų

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija kviečia muzikos kūrėjus ir atlikėjus dalyvauti nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. Šio konkurso tikslas – išrinkti geriausią dainą, atstovausiančią Lietuvai tarptautinėje „Eurovizijoje“, kuri kitų metų gegužės 8-12 dienomis vyks Lisabonoje, Portugalijoje. Dainų autoriai gali būti iš viso pasaulio, o štai atlikėjai privalo turėti Lietuvos Respublikos pilietybę. Pavieniai atlikėjai ar grupės iš visos Lietuvos gali teikti paraiškas LRT iki gruodžio 1 d., kartu pateikdami niekur neišleistą ir viešai neskambėjusią 3 minučių trukmės naują dainą.

2017-10-17Jau greitai LRT TELEVIZIJOS eteryje – „Dviračio žinios”

Į LRT „prasigraužusios“ pelės Mauzeris ir Sūrskis paskui save atsitempė ir „Dviratį“. Jau nuo lapkričio 2-osios aktualijų humoro laidą „Dviračio žinios” matys LRT TELEVIZIJOS žiūrovai.

2017-10-07Buvusi atlikėja Agota Mašanauskaitė tapo naujo LNK televizinio projekto „Gyvūnų policija“ vedėja

Jau greitai LNK televizijoje eteryje žiūrovai išvys naują projektą „Gyvūnų policija“, kuriame laidos vedėjos rolėje debiutuos buvusi merginų grupės „Pinup Girls“ narė Agota Mašanauskaitė. Gražuolės Agotos partneris laidoje bus žurnalistas Paulius Kaupelis.
archyvas (498)  
 

2017-10-07LRT RADIJO žinių vedėja kolekcionuoja Odeta Vasiliauskaitė... operas

Dvylika metų Lietuvos radijo žinių vedėja Odeta Vasiliauskaitė beveik kas rytą keliasi ketvirtą. Žiemą svarbios net sekundės, o štai vasarą kiek lengviau. Bet nuskambėjus žadintuvui negalima snausti nė akimirkos.

2017-09-23Paskelbti LRT radijo dramaturgijos konkurso laureatai

Baigėsi LRT RADIJO organizuotas radijo dramaturgijos konkursas „Kviečia radijo teatras“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Nugalėtoju tapo ir 2000 eurų prizą laimėjo Aidas Jurašius už pjesę „Įvaikinti“, jo pjesė „Vypsonė“ taip pat užėmė trečią vietą (piniginis prizas – 1000 eurų). Antrąją vietą ir 1500 eurų prizą pelnė Dainius Dirgėla už pjesę „Ąžuolas“.
archyvas (155)  
 

2017-10-19Kviečiame į daktaro Aleksandro Adamkovičiaus naujų knygų prezentaciją

Gudų kultūros draugija Lietuvoje kviečia į daktaro Aleksandro Adamkovičiaus naujų knygų prezentaciją. Bus pristatomos dvi knygos: “Vilniaus baltarusių istorija asmenyse (2016) ir šiemet išleistą “Germanavičiai, Zorka (Sinicai), apylinkės (iki 1939 m.)” Prezentacija vyks š. m. spalio 23 d. 17 val. Tautinių bendrijų namuose (Raugyklos g. 25, Vilnius). Dalyvaus svečiai iš Lietuvos, Baltarusijos, Vokietijos. Maloniai kviečiame.

2017-10-14Susitikimas su tapytoja, animacinių filmų režisiere ir dailininke Ieva Bunokaite

2017 m. spalio 20 dieną, penktadienį, 15 val. maloniai kviečiame į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų (Vilniaus g. 41, Vilnius), kur įvyks susitikimas su tapytoja, animacinių filmų režisiere ir dailininke Ieva Bunokaite. Nuo spalio 5 d. iki lapkričio 4 d. muziejuje vyks Ievos Bunokaitės tapybos ir animacijos paroda „Žvilgsnis atgal“.

2017-10-14Rašytojų klube - vakaras „Fleita miške“

Spalio 19 d. 19.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks vakaras „Fleita miške“: Ieva Toleikytė ir alternatyvaus folko grupė „Elas ir Sparkis“. Renginys iš ciklo „Salvete, juvenes“. Rašytojų klube veikia dailininkės Godos Balbieriūtės akvarelės ir piešinių paroda „Augalai ir grybai“. Paroda veiks iki spalio 20 d.

2017-10-14Kristinos Inčiūraitės filmų retrospektyva ir susitikimas su autore

Martyno Mažvydo bibliotekos Kino salėje, V aukšte, spalio 20 dieną, 12, 15, 16, 17 ir 18 val. vyks peržiūros. Kviečiame susipažinti su Kristina Inčiūraite – filmų, vaizdo instaliacijų, fotografijų ir performansų kūrėja.
archyvas (575)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas dar gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? Pateikiame ir sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į šią enciklopediją (4)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite. Norėdami paspartinti informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją".

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1730 pavardžių  (21)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1730 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2017-10-16Poeto Sigito Birgelio naujausios eilėraščių knygos „OŽKINIAI LINŲ MĖLYNŲ“ sutiktuvės

2017 m. spalio 20 d. (penktadienį) 17.00 val. Maironio lietuvių literatūros muziejuje (Kaunas, Rotušės a. 13) vyks poeto SIGITO BIRGELIO naujausios eilėraščių knygos „OŽKINIAI LINŲ MĖLYNŲ“ sutiktuvės. Dalyvaus rašytojai: Sigitas Birgelis, Aldona Ruseckaitė, Viktoras Rudžianskas, Mykolas Karčiauskas, Birutė Jonuškaitė, Vladas Braziūnas. Punsko teatras „Aurora“ parodys kompoziciją, parengtą pagal Sigito Birgelio eiles iš rinkinio „Ožkiniai linų mėlynų“. Atlikėjai: Jolanta Malinauskaitė-Vektorienė ir Arnoldas Vaznelis.

2017-10-14Vaikų žurnalas “Žvaigždutė” – baltarusių literatūrai

Šių metų naujausias vaikų žurnalo “Žvaigždutė” numeris išėjo išskirtinis – jis visas skirtas kaimynų baltarusių literatūrai.

2017-10-07Indrė Valantinaitė apie poezijos rinkinį „Trumpametražiai“: „Tai – lyg viešbutis, kurio kambariai išnuomoti skirtingiems atvykėliams“

Indrė Valantinaitė, žinoma kaip žurnalistė, kultūros laidų autorė ir vedėja, dainininkė bei poetė, prieš penkerius metus Druskininkų poezijos rudenyje pripažinta Jaunąja Jotvinge, sėkmingai tęsia savo kūrybinę veiklą. Iki pusšimčio eilėraščių, parašytų nuo antrosios knygos „Pasakos apie meilę ir kitus žvėris“ pasirodymo, sugulė į leidyklos „Alma littera“ išleistą naują poezijos knygą „Trumpametražiai“.

2017-10-02Petras Deltuva: „Liūdesio juostų rašytojas"

Šiais metais Petras Deltuva išleido naują knygą – romaną „Liūdesio juostų rašytojas".
archyvas (331)  
 

2017-10-17Juozas Nekrošius: IŠKLAUSIUS NEKLYSTANČIOS

Šį kartą skelbiame keletą kolegos Juozo Nekrošiaus satyrinių eilėraštukų.

2017-10-09Būna ir tokių skelbimų... (1)

Šį šmaikštoką reklaminį skelbimą LŽS svetainei atsiuntė mūsų kolegė, "Lietuvos aido" korespondentė Loreta Nikolenkienė.

2017-09-22Rolandas Vizgirda: žiupsnelis anekdotų (1)

Kolega Rolandas Vizgirdaatsiuntė žiupsnelį anekdotų.
archyvas (227)  
 

2017-10-09POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija GROŽIO POZITYVUMAS IR GROŽIO BURTAI (4)

„Žinijos“ draugijoje (Kalvarijų g. 2, Vilnius) 2017 m. lapkričio 7 d.18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija GROŽIO POZITYVUMAS IR GROŽIO BURTAI. Lektoriai: VU doc. dr. Artūras Bautrėnas, rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius.
archyvas (342)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-10-14Pasitinkant Lietuvos Respublikos 100-metį. Iš Lietuvos radijo laidų. Vincas Trumpa: istorijos iššūkius įveikėme neblogai (1)

Žurnalisto Antano Šimkūno pokalbis su buvusiu „Lietuvos aido“ korespondentu, žinomu istoriku Vincu Trumpa, transliuotas per Lietuvos radiją 1997 12 26

2017-09-26Palangiškiai – idealistai visaip rėmė, stiprino ir mūsų laikraštį „Palanga“

Leidybą įvairiais būdais parėmė ne tik miesto tarybos nariai, bet kultūrinę šviesą, ryškią ir dabar, blaivybės idėjas spinduliavo „Palangos“ laikraščio neetatiniai autoriai – palangiškiai, daugumos „idėjų generatoriai“.

2017-09-26Emilis Jokūbas Trečiokas: žurnalistas, istorikas, politikas

Šiuos Emiliui Jokūbui Trečiokui skiriamus titulus galėčiau tęsti toliau: pedagogas, literatas ir poetas, vertėjas, fotografas, kraštotyrininkas, bibliografas, kalbininkas ir pan
archyvas (71)  
 

2017-09-28Baltarusijos žurnalistai: nepriklausomoje žiniasklaidoje LGBT* tema nebėra tabu

Pasak organizacijos „Žurnalistai už toleranciją“ atstovų Andruso ir Aleho Razhkou, reporteriai, net ir dirbantys ne valstybei, norėdami tinkamai pranešti apie LGBT* baltarusius, susiduria su nemažai sunkumų.
archyvas (171)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-07-16Jonas Bačiulis: džiaugiuosi, kad esu žurnalistas

Manau, kad potraukis ir gabumai gludi žmogaus genuose, tik ne visi juos išnaudoja. Mano prigimtyje, be abejo, buvo potraukis žurnalisto profesijai. Vos tik pramokęs skaityti nutverdavau bet kuri laikraštį ar žurnalą ir viską perskaitydavau, nors daug ko nesuprasdavau.
archyvas (85)  
 

2017-02-09Dėmesio! Prenumeruokime „Žurnalistiką“!

Kviečiame prenumeruoti almanachą “Žurnalistika”. Dabar specializuotas mūsų profesinis leidinys išeina du kartus per metus. Tai didelės apimties, 130 puslapių, gausiai iliustruotas, informatyvus ir įdomus leidinys. Užsiprenumeruoti 2017 m. almanachą „Žurnalistika” (leidinio indeksas 5329) galima Lietuvos pašto skyriuose arba internetu, užpildžius prenumeratos kvitą adresu: http://www.prenumeruok.lt/NewSubscription.aspx Metinė prenumerata kainuoja 5,79 Eur, vieno numerio kaina 2,90 Eur.
archyvas (150)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media