2017 m. vasario 21 d., Antradienis

2017-02-20Žurnalistai kviečiami į seminarą „Neapykantos kalba: vertinimas ir atsakomybė“.

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės rengia seminarą „Neapykantos kalba: vertinimas ir atsakomybė“. Jis vyks 2017 vasario 21, antradienį viešbutyje PANORAMA (Sodų gatvė 14, Vilnius). Pradžia 9 val. Kviečiami žurnalistai.

2017-02-15NŽKA metinė konferencija “Kultūrinė spauda ir spaudos kultūra” įvyks balandžio mėnesį (1)

Žurnalistų namuose vasario 15 dieną įvyko Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos (NŽKA) valdybos posėdis. Buvo aptarta NŽKA veikla pastaraisiais metais, NŽKA veikla Lietuvos meno kūrėjų asociacijoje. Valdyboje buvo išreikštas didelis susirūpinimas dėl kultūrinės spaudos padėties, žurnalistų veiklos etikos, lietuvių kalbos spaudoje ir televizijoje būklės. Nutarta NŽKA metinę konferenciją surengti Žurnalistų namuose balandžio 21 dieną 11 val. Konferencijos leitmotyvas – “Kultūrinė spauda ir spaudos kultūra”.

2017-02-09Dėmesio! Prenumeruokime „Žurnalistiką“! (1)

Kviečiame prenumeruoti almanachą “Žurnalistika”. Dabar specializuotas mūsų profesinis leidinys išeina du kartus per metus. Tai didelės apimties, 130 puslapių, gausiai iliustruotas, informatyvus ir įdomus leidinys. 2017 m. almanachą „Žurnalistika” (leidinio indeksas 5329) galima užsiprenumeruoti Lietuvos pašto skyriuose arba internetu, užpildžius prenumeratos kvitą adresu: http://www.prenumeruok.lt/NewSubscription.aspx Metinė prenumerata kainuoja 5,79 Eur, vieno numerio kaina 2,90 Eur.

2017-02-06Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetu  (2)

2017 m. vasario 6 dieną Vilniuje, Žurnalistų namuose Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas (MČTAU), atstovaujamas rektorės dr. Zitos Žebrauskienės, Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija (NŽKA), atstovaujama pirmininko Dainiaus Radzevičiaus, ir Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS), atstovaujama pirmininko pavaduotojos Audronės Nugaraitės, pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ji numato įvairiomis priemonėmis ir būdais bendradarbiauti, plėtojant ir įgyvendinant veiklas meno, mokslo, kultūros, žiniasklaidos ir mokymo srityse.
archyvas (471)  
 

2017-02-19Vytautui Žeimantui - medalis "Už nuopelnus Vilniui ir Tautai" (3)

Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjime medaliais "Už nuopelnus Vilniui ir Tautai" buvo pagerbti asmenys, aktyviai dalyvaujantys visuomeninėje, bendruomenių veikloje, vietos savivaldoje, savo darbais ir veikla stiprinantys Lietuvos Nepriklausomybę, puoselėjantys gynybą ir nacionalinį saugumą, turintys didžių nuopelnų mūsų Tautai ir jos Sostinei. Šiemet tarp apdovanotųjų medaliais "Už nuopelnus Vilniui ir Tautai" buvo ir žinomas žurnalistas, rašytojas, LŽS Tarybos narys Vytautas Žeimantas.

2017-02-11Jolanta Beniušytė: kurkime „Žurnalistiką“ kartu (3)

Ką tik dienos šviesą išvydo naujas, jau antrasis “Žurnalistikos” almanachas, kurį suredagavo klaipėdietė žurnalistė Jolanta Beniušytė. Apie almanacho leidimą, kitas žurnalistikos aktualijas ją šnekina LŽS svetainės redaktorius Vytautas Žeimantas.

2017-02-08Algis Kusta: periodinė spauda tautiniame sąjūdyje (1)

Periodinė spauda, kaip rašo J. Rudokas, „daugelį dešimtmečių buvo vienintelė masinės žiniasklaidos priemonė, todėl jos vaidmuo ypač išaugo atsiradus poreikiui platinti visuomenėje naująsias idėjas: socialinio teisingumo, tautiškumo, jų propagandai ir agitacijai, burti apie leidinius bendraminčius tam tikrų idėjų pagrindu, organizuoti juos į visuomenines-politines struktūras“.

2017-01-30Daiva Červokienė: Ar skiriasi žurnalisto ir rašytojo žvilgsnis?  (1)

Sausio 31 d. sukaks 95-eri metai, kai Kaune buvo įsteigta lietuvių rašytojų ir žurnalistų profesinė organizacija. Tai padarė garsūs to meto visuomenės veikėjai Juozas Tumas - Vaižgantas, Jonas Strimaitis, Antanas Žukauskas, Adolfas Klimas ir Jonas Laurinaitis. 1925 metais naujoji organizacija buvo pavadinta Lietuvos rašytojų ir žurnalistų sąjunga. Šios datos proga kelių kolegų, save vadinančių žurnalistais ir rašytojais, paklausėme, ar skiriasi rašytojo ir žurnalisto žvilgsnis į mūsų kasdienybę. O jei skiriasi, tai būtent kuo.
archyvas (191)Naujienų prenumerata 
 

2017-02-21Ar žinote, kokia bus jūsų pensija po 30 metų?

Mieli žurnalistai, šį trečiadienį, vasario 22 d. 11.30 val., laukiame jūsų UAB „Spinter tyrimai“ atlikto reprezentatyvaus visuomenės tyrimo pristatyme žiniasklaidai, kurio metu sužinosite, kokių pensijų Lietuvos žmonės gali tikėtis po 30 metų, ar lietuviai supranta tuos iššūkius, su kuriais susidurs ir kuo jie, planuodami savo ateitį, labiau linkę pasikliauti – savimi ar valstybe. Tyrimo pristatymas vyks Vilniaus universiteto bibliotekos patalpose Universiteto g. 3.

2017-02-20Lietuvos futbolo 2017 m. sezono pradžia – su nauju partneriu BMW

Vasario 21 d. (antradienį) 10:30 val. kviečiame Jus į renginį žiniasklaidai, kurio metu bus pristatyta 2017 m. Lietuvos futbolo sezono pradžia ir artimiausi bei strateginiai planai. Renginyje taip pat bus paskelbta apie prasidedančią Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir Vokietijos automobilių gamintojo BMW planuojamą ilgametę partnerystę, o federacijai perduodami nauji BMW automobiliai.

2017-02-20Antradienį Seime įvyks tris spaudos konferencijos

Seimo Spaudos konferencijų salėje 2017-02-21, antradienį, 10 val. įvyks Seimo narių Justo Džiugelio ir Aušros Maldeikienės spaudos konferencija „Kaip perkirsti socialinių įmonių Gordijaus mazgą?“ -*- Seimo Spaudos konferencijų salėje 2017-02-21, antradienį, 10:30 val. įvyks spaudos konferencija, kurioje bus glaustai pristatyta Etninės kultūros tęstinumo ir kaitos tyrimų 2016–2022 metų programa.Dalyvauja: Seimo Kultūros komiteto narys Robertas Šarknickas, Etninės kultūros globos tarybos pirmininkas Virginijus Jocys, dr. Nerijus Brazauskas, doc. dr. Arūnas Vaicekauskas.*-* Seimo Spaudos konferencijų salėje 2017-02-21, antradienį, 11:30 val. įvyks spaudos konferencija, kurioje dalyvaus Seimo TS-LKD frakcijos narys Vytautas Juozapaitis, Laisvės kovotojų sąjungos garbės pirmininkas Jonas Burokas, Sausio 13-osios brolijos pirmininkas Kasparas Genzbigelis, Nacionalinės premijos laureatas skulptorius Arūnas Sakalauskas, Vyčio paramos fondo atstovai architektas Kęstutis Akelaitis ir Vilius Kavaliauskas.

2017-02-20Baltarusijos informacijos viceministras Aleksandras Karliukevičius susitiks su žiniasklaidos atstovais

Baltarusijos informacijos viceministras Aleksandras Karliukevičius 2017 vasario 23 d. 11 val. susitiks su žiniasklaidos atstovais Vilniaus knygų mugės metu (LITEXPO parodų centre) prie Baltarusijos informacijos ministerijai ir UNESCO pasaulinio paveldo objekto Myro piliai skirtų stendų (3.27, 3.28). Vasario 23 d. 14.30 val . Aleksandras Karliukevičius aplankys P. Skorinos baltarusių gimnaziją (Sietyno g. 21), kur dalyvaus P. Skorinos metų Lietuvoje paskelbimo reprezentacijoje. Renginio metu Lietuvos baltarusių visuomeninėms organizacijoms bus perduoti baltarusiškų knygų komplektai. Kviečiami žurnalistai besidomintys kaimynų baltarusių knygų leidyba.
archyvas (1368)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-02-13Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centro paklausimas „Dėl patyčių žiniasklaidoje ir žodžio laisvės suvaržymų“ (1)

Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centras mano, jog dėl padažnėjusių patyčių ir diskriminacijos apraiškų žiniasklaidoje pažeidėjams turėtų būti taikomos sankcijos, nustatytos Įstatyme (50 str.). Tačiau nei visuomenė, nei žmogaus teisių organizacijos apie tokias faktiškai pritaikytas sankcijas neturi jokios informacijos.

2017-02-11Dėl komercinių audiovizualinių pranešimų LRT eteryje (1)

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje skleidžiama nepagrįstų nuomonių apie tai, kad LRT galbūt daro pažeidimus – neva transliuoja reklamą, taip klaidingai įvardijami rėmimo pranešimai. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) netgi kreipėsi į LR Seimo Kultūros komitetą su pasiūlymu keisti LRT įstatymą – uždrausti LRT transliuoti rėmimo pranešimus.

2017-02-08Naujas žurnalo “Pozicija “ numeris apie šeimą ankstesnę už valstybę (1)

Taip išryškėjo du šeimos sampratos skirtumai, o iš esmės dvi skirtingos pasaulėžiūros, kurioms atskleisti yra išleistas „Pozicijos“ žurnalo 4 numeris pavadinimu „Tvarumas: šeima ir valstybė“. Jame skelbiamos įvairių Lietuvos tautinių bendrijų atstovų, Europos Parlamento narių bei Seimo frakcijų atstovų nuomonės dėl santuokos ir šeimos svarbos valstybei, jų požiūriai į prigimtinę šeimą.

2017-01-29Česlovas Skaržinskas: Ar buvo pastarąjį metą tokių kūrinių, kurie sukrėstų visuomenę? (3)

Anądien žiniasklaidininkai atrado naują rašytoją. Žodžiu, liaupsės pilsis ir iš kairės, ir - dešinės... Mažiausiai – dvejus metus. Gaudys kiekvieną tokio rašytojo ar rašytojos driokstelėjimą visuomenėje. Tokie neva talentingų autorių atradimai Lietuvoje tapo kasdienybe. Bet vėliau viskas į kasdienybę nueina. Dažniausiai atrastieji jau po poros metų išnyksta mūsų pilkame gyvenime. Ir juos mažai kas prisimena. Kas iš to, kad prirašyta daug, išleista dešimtys storų knygų?
archyvas (241)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-10-20Pateikiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“ (12)

Šuo metu straipsnių apie žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus jau yra paruošta net 1490. Tai daug, tačiau ne visi kolegos, kurie galėtų patekti į enciklopedija, atsiuntė apie savę informaciją. Kai kas dar skambina, teiraujasi, ar jie gali tikėtis patekti į leidinį. Todėl, norėdami paspartinti šios informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir spaudos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“. Jei jame rasite save – rašykite mums, jei rasite kolegą – praneškite jam šią gerą naujieną. Mūsų laukia rimtas ir visiems reikalingas darbas. Padėkime vieni kitiems ir tada galėsime visi džiaugtis sėkminga pabaiga.
archyvas (44)  
 

2017-02-20Europos Komisija pripažino – LRTK sprendimas proporcingas ir pagrįstas

Praėjusią savaitę Europos Komisija paskelbė Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) sprendimo, kuriuo buvo uždrausta laikinai retransliuoti televizijos programą „RTR Planeta“ Lietuvoje, įvertinimą. Ji nustatė, kad laikinas – 3 mėnesių – šios rusų kalba rengiamos televizijos programos retransliavimo Lietuvoje sustabdymas neprieštarauja Europos Sąjungos teisei.

2017-02-18EBU statistika: kokia LRT informacija įdomiausia Europos transliuotojams

Vien per praėjusius metus LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnybos parengta medžiaga EBU (Europos transliuotojų sąjungos) narių TV kanalais buvo transliuota daugiau kaip 1000 kartų. Labiausiai Europos televizijas sudomino LRT parengti reportažai apie Seimo II-ojo turo rezultatus. Šią medžiagą rodė 24 skirtingi EBU kanalai, o iš viso ji transliuota 60 kartų.

2017-02-10LRT skelbia televizijos laidų konkursą

Jau greitai LRT TELEVIZIJOS laidų arsenalą papildys nauji projektai. Penktadienį oficialiai paskelbtas LRT programų konkursas. Kūrėjai kviečiami teikti paraiškas iki š.m. vasario 24 d. Plačiau apie konkurso sąlygas: http://www.lrt.lt/apie-lrt/skelbimai/programu_konkursas-2017 Laukiama pasiūlymų dėl informacinių ir aktualijų laidų, šviečiamųjų programų įvairiomis temomis, meno, kultūros ir mokslo populiarinimui skirtų laidų. Taip pat LRT domina įvairaus pobūdžio pramoginės laidos, vaikams ir jaunimui skirti projektai, serialai, regionams bei tautinėms bendrijoms skirtos programos.

2016-11-02Lietuvos kultūros taryba: Medijų ir informacinio raštingumo skatinimo projektai

Lietuvos kultūros taryba kviečia rengti medijų ir informacinio raštingumo skatinimo projektus.
archyvas (304)Naujienų prenumerata 
 

2017-01-23Į LŽS priimta 13 naujų narių (1)

2017 m. sausio 21 dieną įvykusiame LŽS valdybos posėdyje į LŽS buvo priimta 13 naujų narių. Sveikiname naujus kolegas.
archyvas (170)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-02-20Replika: Pasirodo žiauriai klydau...

Vitalius Zaikauskas‎Žurnalistų namai Sekti · 13 val. · Pasirodo žiauriai klydau, manydamas, kad kuriant laidas - daugiausia darbo įdeda ir daugiausiai nusipelno žurnalistai. Bet kur tau - pagal šrifto dydį titruose, didžiausios pagarbos ir padėkos nusipelno, ir daugiausiai prie laidos triūsia nusiplūkę drabuželių parinkėjai. Ką ten žurnalistai, palyginus... Kitose laidose, kitose televizijose - svarbiausi būna rėmėjai, kuriuos parodo bet visą ekraną ir vos per sekundės dalį pralekia žurnalistų pavardės.
archyvas (122)  
 

2017-02-15NŽKA metinė konferencija “Kultūrinė spauda ir spaudos kultūra” įvyks balandžio mėnesį

Žurnalistų namuose vasario 15 dieną įvyko Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos (NŽKA) valdybos posėdis. Buvo aptarta NŽKA veikla pastaraisiais metais, NŽKA veikla Lietuvos meno kūrėjų asociacijoje. Valdyboje buvo išreikštas didelis susirūpinimas dėl kultūrinės spaudos padėties, žurnalistų veiklos etikos, lietuvių kalbos spaudoje ir televizijoje būklės. Nutarta NŽKA metinę konferenciją surengti Žurnalistų namuose balandžio 21 dieną 11 val. Konferencijos leitmotyvas – “Kultūrinė spauda ir spaudos kultūra”.

2017-02-10Žurnalistų namuose įdomi Alberto Vaidilos paroda „Trupantys reljefai“ (1)

Vilniuje, Žurnalistų namuose pradėjo veikti LŽS Senjorų klubo nario, žurnalisto ir dailininko Alberto Vaidilos paroda „Trupantys reljefai". “Galima tik pasidžiaugti Alberto Vaidilos kūrybiniu aktyvumu, kurį jis rodo pastaraisiais metais, - atidarydamas parodą, pasakė rašytojas ir žurnalistas Vytautas Žeimantas. - Albertas Vaidila pasireiškė kaip įvairiapusis dailininkas: kalė iš akmens skulptūras, tapė, kūrė žurnalistų portretus, ekslibrisus, knygų grafiką. Yra vienas iš kompiuterinio meno pradininkų Lietuvoje. 2014 metais pirmasis Lietuvos žurnalistikos istorijoje surengė dvi autorines žurnalistų portretų parodas, kuriose buvo eksponuota per 60 darbų. Jie buvo epsponuoti Žurnalistų namuose ir sostinės Rotušėje. Naujoji jo paroda – akivaizdus jo žingsnis meninio tobulėjimo kryptimi”.

2017-02-02LŽS tarybos posėdis įvyks š.m. kovo 4 d. Žurnalistų namuose

LŽS tarybos posėdis įvyks š.m. kovo 4 d., Žurnalistų namuose. Pradžia 11.30 val. Darbotvarkė bus paskelbta vėliau.
archyvas (100)  
 

2017-02-17Portalas tv3.lt perkopė milijono lankytojų ribą

Portalo tv3.lt populiarumas nuolat auga tarp mobiliųjų įrenginių vartotojų, tačiau naujausiais duomenimis itin padidėjo ir portalo lankymas asmeniniais kompiuteriais. Iš viso tv3.lt sulaukė daugiau nei milijono lankytojų.

2017-01-25Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo parama nacionaliniam ir regioniniam radijui ir televizijai

Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams, visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas 2017 metų 4 programos (Nacionalinių radijo ir televizijos) REZULTATAI. *** Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams, visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas 2017 metų 5 programos (Regioninių radijo ir televizijų) REZULTATAI.

2017-01-25Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo parama nacionalinei ir regioninei periodinei spaudai

Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams, visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas 2017 metų 2 programos (Nacionalinė periodinė spauda) REZULTATAI. *** Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams, visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas 2017 metų 3 programos (Regioninė spauda) REZULTATAI.

2017-01-25Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo parama kultūros ir meno leidiniams

Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams, visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas 2017 metų 1 programos (Kultūros ir meno leidinių) REZULTATAI
archyvas (830)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-02-18Poeto, vertėjo Georgijaus Jefremovo sukaktuvinis kūrybos vakaras su rinktiniais raštais

Kovo 2 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks poeto, vertėjo Georgijaus Jefremovo sukaktuvinis kūrybos vakaras su rinktiniais raštais. Kartu su autoriumi vakare dalyvaus Vladas Braziūnas, Algimantas Bučys, Sigita Jonynaitė-Budienė, Marija Krupoves-Berg, Renatas Norkus, Gediminas Storpirštis, Alvydas Šlepikas, Jūratė Vilūnaitė.

2017-02-18Uteniškių kraštiečių choro „Indraja“ koncertas „Įaugom Nemuno upyne“, skirtas poeto Kazio Bradūno 100-osioms gimimo metinėms

Vasario 26 d. 13.00 val. Vilniaus dailės akademijos Gotikinėje salėje (Maironio g. 6, Vilnius) įvyks Uteniškių kraštiečių choro „Indraja“ (vadovė Daina Abariūtė- Lazauskienė) koncertas „Įaugom Nemuno upyne“, skirtas Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato poeto Kazio Bradūno 100-osioms gimimo metinėms. Poeto kūrybą skaitys Paulius Šironas, prisiminimais dalinsis poeto duktė Elena Bradūnaitė. Koncertą ves kompozitorius Lionginas Abarius.

2017-01-29“Lietuvos aido” šimtmečio sukakčiai: Vytautas Žeimantas buvo tarsi „Lietuvos aido“ siela (5)

„Lietuvos aidas“ šiemet ruošiasi gražiai ir prasmingai paminėti savo šimtmečio sukaktį. Man “Lietuvos aidas” neatskiriamas nuo žinomo žurnalisto, rašytojo Vytauto Žeimanto, šio laikraščio vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoju išdirbusio net dešimt metų, nuo 1999 iki 2008. Taip jau buvo, dienraščio savininkas ir vyriausiasis redaktorius Algirdas Pilvelis tvarkė redakcijos finansinius, ekonominius, ūkinius reikalus, vadovavo laikraščio pagrindinei politinei linijai, o kolega Vytautas – rūpinosi bendrais žurnalistiniais reikalais.
archyvas (119)  
 

2017-02-17Česlovas Skaržinskas ir sugrįžimų viltis (1)

Štai skaitau publicisto ir eseisto Česlovo Skaržinsko knygą „Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras“ ir kartu su autoriumi jaučiu, kaip „nebyliai prabyla medžiai, žolės su žemės gyvybe, ateina pasišnekėti kadaise sutikti nepažįstami žmonės“. Žodis po žodžio ir kartu su autoriumi pavakaroti lipi į palėpę, prigrūstą enciklopedijų, senų ir labai vertingų leidinių. Pagarbiai juos imi, vartai, skaitai, prisimeni, stebiesi... Ir trokšti, kad tie vakarai nesibaigtų, kad jų būtų daugiau.

2017-02-16Žurnalisto Arkadijaus Vinokuro knygos „Mes nežudėme“ pristatymas

Nacionalinė biblioteka kviečia į žurnalisto Arkadijaus Vinokuro knygos „Mes nežudėme“, kurią 2017 m. išleido Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, pristatymą, kuris vyks vasario 22 d. 18 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (Gedimino pr. 51, Vilnius) III a. bendradarbystės erdvėje.

2017-02-16LŽS Senjorų klubo nariui Povilui Šimkavičiui - apdovanojimas iš Latvijos

Latvijos 1991 metų barikadų statytojų Marupės bendrija (1991 Gada Barikazu Dalibnieku Marupes Biedriba – BDMB) už žurnalistinę veiklą apdovanojo padėkos raštu LŽS Senjorų klubo narį Povilą Šimkavičių. Sveikiname.

2017-02-15Kristinos Stalnionytės knygos “Kelias į Santjago de Kompostelą” pristatymas

Vilniaus piligrimų centre (Dominikonų g. 6) vasario 22 dieną 18 val. įvyks Kristinos Stalnionytės klnygos “Kelias į Santjago de Kompostelą” pristatymas.
archyvas (301)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-02-20Lietuvos fotomenininkų sąjunga 18–oji tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje

Vasario 23-26 dienomis Litexpo parodų rūmuose vyks gausia renginių programa pasižyminti 18–oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Jau kelintus metus iš eilės mugėje dalyvaujančios ir leidinius pristatančios Lietuvos fotomenininkų sąjungos stendas (5.A15) – vienintelis visoje mugėje skirtas fotografijos menui.

2017-02-16Lietuvos mokinių fotografijos konkurso darbų parodą

Paroda veiks iki kovo 31 d., Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (Gedimino pr. 51, Vilnius) Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvėse (I a.).

2017-02-08„Vaizdų biblioteka“ kviečia į „Vero Cafe“ (1)

Vasario 9 d. 13 val. „Vero Cafe“ kavinėje Gedimino pr. 1 Vilniuje Lietuvos spaudos fotografų klubo inicijuotas projektas – atvirlaiškių serija „Vaizdų biblioteka“ atidaro pirmąją bibliotekos ekspozicinę erdvę. Kavinėje bus eksponuojamos 8 Ramūno Danisevičiaus ir Sauliaus Žiūros – jos kavinės lankytojus pasitiks ir parodos, ir atvirlaiškio forma. Atidarant „Vaizdų bibliotekos“ parodinę erdvę dalyvaus fotografijų autoriai. Pirmųjų lankytojų lauks staigmena – bus dovanojami atvirlaiškiai su autorių autografais. Ši paroda veiks du mėnesius. Vėliau ją pakeis kitų autorių parodos.

2017-01-24„We love Lithuania 2016“ nuotraukų čempionato nugalėtojas – gyvena už Atlanto, bet gimtinės nepamiršta

Finalu vainikuotas baigėsi antrus metus organizuojamas ir meilę Lietuvai žadinantis „We love Lithuania“ nuotraukų čempionatas. Savaitgalį vykusios laisvalaikio ir turizmo parodos „Adventur“ metu buvo eksponuojami geriausi čempionato kadrai, apdovanoti etapų nugalėtojai ir išrinktas 2016 metų nugalėtojas, kuriuo tapo jau daugiau nei dvidešimtmetį JAV gyvenantis fotografas – Laimis Urbonas.
archyvas (300)  
 

2017-02-16Atidaryta moderniausia Baltijos šalyse LRT TELEVIZIJOS žinių studija

Valstybės atkūrimo dieną, Vasario 16-ąją, Lietuvos nacionalinis transliuotojas pasveikins žiūrovus iš naujosios, moderniausios Baltijos šalyse žinių studijos. Nuo 9 valandos iš čia pirmoji tiesiogiai transliuos laida „Labas rytas, Lietuva“. Studija inauguruota valstybės dienos išvakarėse, vasario 15 d. Renginį vedė robotas NAO, buvo priastatytos atnaujintos visų LRT TELEVIZIJOS naujienų laidų – „Labas rytas, Lietuva“, „Laba diena, Lietuva“, „Šiandien“, „Panorama“ ir „Savaitė“ vinjetės. Iš esmės atnaujinti žinių studiją, įskaitant techniką, įrangą, vizualiką, ventiliacijos sistemų įdiegimą ir pan., kainavo apie milijoną eurų.

2017-02-10Edita Mildažytė pristato naują laidą „Lietuvos kolumbai“

LRT pradejo rodyti Editos Mildažytės rengiamą dokumentinių laidų ciklą „Lietuvos kolumbai“, skirtą Lietuvos valstybės šimtmečiui paminėti.

2017-02-10Asta Stašaitytė- Masalskienė pasirodys netikėtame amplua

Laidų ir renginių vedėja Asta Stašaitytė – Masalskienė netrukus ners į dar vieną naują projektą – žinoma moteris taps vasario 12 dieną startuosiančio antrininkų superšou „Mes – vieno kraujo“ komisijos nare. Projekte bus ieškoma ne tik geriausiai dainuojančių, bet ir artistiškiausių atlikėjų antrininkų Lietuvoje.

2017-01-27D. Gutauskienė ir T.Rimgaila tapo naujo šou vedėjais: prie kūrybinio laidos proceso prisidėjo ir pati Laisva

Po sėkmingo „Muzikinės kaukės“ sezono, BTV eteryje šeštadieniais debiutuoja naujas muzikinis šou ir netikėtas vedėjų duetas. Dar niekur nerodytą, visiškai naują projektą „Muzikinis iššūkis“ ves Donata Gutauskienė-Laisva ir Tadas Rimgaila. „Pirmą kartą tapsiu laidos vedėja. Jaučiuosi drąsiai. Nekantrauju savo jėgas išbandyti naujoje srityje“, - džiaugsmo neslėpė Laisva, o jai pritarė ir Tadas, kuriam laidos vedimas taip pat taps nauja patirtimi. „Muzikinis iššūkis“ – jau sausio 28 dieną per BTV.
archyvas (459)  
 

2017-02-18Docentės Julijos Stupnianek-Kalėdienės klasės studentų koncertas

Vasario 28 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks LMTA dainavimo katedros docentės Julijos Stupnianek-Kalėdienės klasės studentų koncertas. Dainuoja Julija Stupnianek, Anastasija Jančenko, Julija Smolic, Milda Drejerytė, Justyna Jacevič. Akompanuoja Giedrė Muralytė – Eriksonė. Skambės kompozitorių A. Vivaldžio, Dž. B. Pergolezio, G. F. Hendelio, R. Hahno, V. A. Mocarto, R. Šumano, A. Rubinšteino, A. Ponkjelio, J. Haidno, Ž. Masnė, Dž. Pučinio, D. Olivierio kūriniai.

2017-02-13Rašytojų klube - kamerinės muzikos koncertas

Vasario 23 d. 18.00 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks kamerinės muzikos koncertas. Poeziją skaito Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas poetas Antanas A. Jonynas. Groja LVSO kamerinis ansamblis: Andrius Radziukynas /fleita/, Andrius Puplauskis /fagotas/, Zbigniev Levicki /mandolina, smuikas/, Dainius Narkevičius /mandolina, smuikas/, Ieva Sipaitytė /smuikas/, Vytautas Martišius /smuikas/, Toma Bandzaitė /smuikas/, Ričardas Vytas /altas/, Povilas Jacunskas /violončelė/, Arnas Kmieliauskas /violončelė/, Arūnas Kučinskas /kontrabosas/, Vaiva Eidukaitytė-Storastienė /klavesinas/.

2017-02-13VYTA meno parodos „Vandens veidas“ atidarymas

Vasario 22 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks VYTA meno parodos „Vandens veidas“ atidarymas. Dalyvauja Irma Čekanauskienė, Evelina Jokubkienė, Eglė Daubaraitė, Jūratė Narmontaitė.

2017-02-10„Žinijos“ draugijoje įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija MINČIŲ KLINIKA: ŠIANDIEN GALIU – RYTOJ NUGALIU (6)

„Žinijos“ draugijoje (Kalvarijų g. 2, Vilnius) 2017 m. kovo 7 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija MINČIŲ KLINIKA: ŠIANDIEN GALIU – RYTOJ NUGALIU. Lektoriai: VU doc. dr. „Žinijos“ draugijoje (Kalvarijų g. 2, Vilnius) 2017 m. kovo 7 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija MINČIŲ KLINIKA: ŠIANDIEN GALIU – RYTOJ NUGALIU. Lektoriai: VU doc. dr. Artūras Bautrėnas, rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius.
archyvas (522)Naujienų prenumerata 
 

2017-02-10Mirė žurnalistas ir redaktorius Juozas Baušys (2)

Vilniuje vasario 9 dieną po ilgos ligos mirė žinomas žurnalistas ir redaktorius Juozas Baušys.
archyvas (114)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? (1)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite.

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1490 pavardžių  (19)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1490 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2017-02-16Česlovas Skaržinskas: knyga apie žurnalistiką, Vilnių ir mirštantį kaimą

Česlovas Skaržinskas – poezijos "Lietus ir muzika, neturinti namų" (1999) bei publicistikos – "Šiaurės vėjo smėlynai" (2007) – autorius. Skaitytojų teismui atidavė trečiąją – publicistikos knygą "Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras". Joje autorius daug vietos skiria tarpukario Lietuvos ir nūdienos žurnalistikai. Pateikia pasakojimus iš darbo "Valstiečių laikraščio", "Respublikos", "Kauno dienos", tuomečio Šalčininkų rajono laikraščio "Lenino priesakai" redakcijose.

2017-02-13Poeto Vlado Braziūno kūrybos vakaras su nauja eilėraščių knyga „Lėtojo laiko aky“

Vasario 21 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato poeto Vlado Braziūno kūrybos vakaras su nauja eilėraščių knyga „Lėtojo laiko aky“. Dalyvaus poetas Vladas Braziūnas, literatūrologas prof. Skirmantas Valentas, literatūrologė dr. Elena Baliutytė, poetė Nijolė Daujotytė, dailininkė Sigutė Chlebinskaitė, saksofonininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas prof. Petras Vyšniauskas. Vakarui diriguos Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas prof. Donatas Katkus.

2017-02-08Vaclovo Juodpusio kalendoriuje – muzikos pasaulis (1)

Pažvelkime į kitokios krypties kalendorių – “Muzikos kalendorių 2017”. Šiuos kalendorius jau daug metų rengia muzikologas Vaclovas Juodpusis, o leidybą finansuoja Lietuvos muzikų rėmimo fondas, šiomis dienomis atšventęs veiklos 25-metį.

2017-02-02Kas sieja Guy de Maupassant‘ą, Antaną Šileiką ir Imbi Paju naujausioje L. Jastramskienės knygoje

Rašytojos ir žurnalistės Loretos Jastramskienės ketvirtoji knyga „Bilietas į Grįžulo Ratus“ (leidykla „Homo liber) – tai esė apie dvylika pasaulio rašytojų, kurių kūriniai gyvena Šiaurės miestelyje kartu su autore. Vilniaus knygų mugėje Loreta Jastramskienė knygą „Bilietas į Grįžulo Ratus“ pristatys vasario 23 d. 15 val. 5.5 salėje.
archyvas (294)  
 

2017-02-21Loreta Nikolenkienė: Neatsakingas pilietis

"Lietuvos aide" dirbanti Loreta Nikolenkienė atsiuntė tekstą: "Neatsakingas pilietis". Pasijuokime kartu.

2017-02-13Antanas A. Jonynas: BLAIVYBĖS ORGIJOS (1)

Antanas A. Jonynas: BLAIVYBĖS ORGIJOS. Sonetas, paskelbtas Facebook.

2017-02-04Jonas Paulauskas: sveiki, sulaukę paskutinio žiemos mėnesio!

Štai ir atėjo jis – paskutinis mėnuo žiemos, kuri šiemet kiek keistoka. Netradiciškai (o gal kaip tik tradiciškai?) daugiau lyja nei sninga…Nežinau, kaip kituose Lietuvos rajonuose, bet mes, vilniečiai, tikrąją žiemą šiemet matome tik “Vilniaus energijos” sąskaitose (ką ir anksčiau esu sakęs). O su jos (teisingiau, prancūzų “Dalkijos”) išėjimu nuo balandžio 1 d. (keista ta jų išėjimo data, ar ne?) iš Vilniaus šilumos ūkio, tikriausiai ir žiema baigsis Vilniuje. Bent to tikimės mes –vilniečiai.

2017-02-02Apie išeivių spaudą – linksmai „Antrame kaime“

Nuo 1963 m. lietuvių išeivijoje JAV, ypač Čikagos apylinkėse, garsėjo humoro ir satyros trupė „Antras kaimas“. Vienas iš jo pradininkų buvo Kazys Almenas, aktyvus išeivijos renginių organizatorius, dabar žinomas atominės energetikos profesorius, rašytojas, knygų leidėjas. Čia norėčiau pateikti iš leidinio „Antras kaimas: veidai ir tekstai“ (Čikaga, 1989) vieną sąmojingą programos vaizdelį, kuriame kalbama apie spaudą. Taigi įsivaizduojamoje „Archeologijos pamokoje“ apie tolimo dvidešimtojo amžiaus civilizaciją kalba nuo lietuvių paliktų rūpestingai prižiūrėtų šiukšlynų pakrypsta apie laikraščius. Čia veikia Profesorius ir studentai 2XP-8,ZPR-3,STU-5, JP-8,VD-2, XY-9, ZXP-8
archyvas (188)  
 

2017-02-21Dokumentinio filmo „Misija Sibiras’16. 2 savaitės, trukusios 1 poliarinę dieną.“ premjera

Dokumentinio filmo „Misija Sibiras’16. 2 savaitės, trukusios 1 poliarinę dieną.“ premjera įvyks kovo 5 d. 16 val. kino teatro „Pasaka“ (Šv. Ignoto g. 4/3, Vilnius) Didžiojoje salėje. Kviečiami žurnalistai. Kartu praleiskime valandą, pilną emocijų bei istorijų, kurios metu saulė nenusileidžia!

2017-02-10Kviečiame į dokumentinės parodos „Juozas Urbšys: gyvenimu liudiju istoriją“ atidarymą

Maloniai kviečiame apsilankyti dokumentinėje parodoje „Juozas Urbšys: gyvenimu liudiju istoriją“. Parodos atidarymas vyks vasario 13 d. 17.30 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (Gedimino pr. 51, Vilnius) V a. atrijuje. Ta proga pristatysime ir Nacionalinės bibliotekos išleistą knygą, kurioje publikuojama beveik du šimtai unikalių J. Urbšio nuotraukų ir su juo susijusių dokumentų.
archyvas (320)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-02-09Romualdas Čėsna, Aukščiausioji Taryba - dienos ir naktys (5 dalis)  (1)

Baigiame kolegos Romualdo Čėsnos prisiminimus "Aukščiausioji Taryba - dienos ir naktys"

2017-01-30Domas Šniukas: Lietuvos žurnalistų profesinės sąjungos užuomazgos

Istorinis steigiamasis literatų ir žurnalistų sąjungos susirinkimas įvyko 1922 m. sausio 31 d. Jame dalyvavo 14 abiejų profesijų atstovų – Juozas Tumas-Vaižgantas, Matas Šalčius, Bronius Prapuolenis, Jonas Laurinaitis, Antanas Bružas, K.Kristutis, Juozas Pronskus, Petras Ruseckas, Adolfas Klimas, Jonas Strimaitis, Matas Bagdonas, Kazys Samajauskas, Antanas Vienuolis-Žukauskas ir Pranas Būdvytis. Paruoštus įstatus pasirašyti ir pirmąją Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjungos valdybą sudaryti buvo patikėta Juozui Tumui-Vaižgantui, Jonui Strimaičiui, Antanui Žukauskui-Vienuoliui, Adolfui Klimui ir Jonui Laurinaičiui. Jie tapo organizacijos signatarais. Vaižgantas, pirmininkavęs susirinkimui, buvo išrinktas ir sąjungos pirmininku.

2017-01-24Leonas Bukauskas: Rašiau rajoniniam laikraščiui

Laikraščio ,,Kaišiadorių aidai“ 70-mečio sukakties proga, spausdiname Leono Bukausko prisiminimus apie jo bendradarbiavimą su šio laikraščio redakcija.
archyvas (46)  
 

2017-01-29Išrinkta nauja Lietuvos sporto žurnalistų federacijos vadovybė

Šių metų sausio 28 dieną Lietuvos sporto ir kūno kultūros departameto salėje įvyko Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) ataskaitos – rinkimų konferencija, kurios metu buvo išrinkta nauja organizacijos vadovybė. Naujuoju LSŽF prezidentu vienbalsiai išrinktas vienintelis į šias pareigas pretendavęs LSŽF narys, LŽS Sporto žurnalistų klubo valdybos pirmininkas - Tautvydas Vencevičius. LSŽF viceprezidentais artimiausius 4 metus bus Stasys Petkus ir Dalius Matvejevas, generaliniu sekretoriumi – Tomas Gaubys, o prezidiumo nariais – Ingrida Petuchovaitė, Romanas Buršteinas, Paulius Cubera, Andrius Čerškus, Marius Grinbergas, Šarūnas Mazalas ir Rytis Sabas.
archyvas (167)Naujienų prenumerata 
 

2017-02-10Baltarusijoje Laisvės gynėjų metinės paminėtos fotografijų paroda „Fotoamnestija. 1988 -1999“

Baltarusijoje minint Laisvės gynėjų dienos 26-ąsias metines atidaryta fotožurnalisto Pauliaus Lileikio fotografijų paroda „Fotoamnestija. 1988 -1999“ – atgimstančios Lietuvos vaizdai. Lietuvos Respublikos ambasados Baltarusijoje iniciatyva ši Spaudos fotografų klubo surengta paroda buvo atidaryta Minske. Visą ambasados erdvę užpildę darbai liudija ypatingą tautos dvasią, o taip pat ir kontrastingą sistemų kaitos periodą.
archyvas (162)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-02-18Garbė – ir dabar nepamirštantiems kančių ir vilčių už lietuviškąją Trispalvę

Daiktai yra laikini. Amžinas yra visose be išimties parašytose ir išleistose knygose išliekantis tautos, valstybės egzistencinis – istorinis paveldas. Atminties ilgaamžiškumas. Dvasinės vertybės išlaiko valstybes. Knyga yra žmogiškosios kartų estafetės Laike dalis, todėl ir vertybė, kuriai neprilygsta jokio krašto jokia valiuta. Jokia. Beartėjant ant 100-mečio aukštumėlės 2018-ųjų Vasario 16-ąją ypač brangintina šio teksto pradžioje pristatyta naujoji mūsų valstybės istorijos tyrinėtojos žurnalistės Živilės Kavaliauskaitės knyga iš ekspedicijų Sibiro „džiunglėse“, kur verkė, liūdėjo, vylėsi, meldėsi ir kantriai, sąžiningai, lietuviškai kruopščiai dirbo, dirbo, dirbo neplanuotą prievartą patyrė tūkstančiai Nemuno šalies tarp Palangos – Zarasų gyventojų, vis žvalgydamiesi „bėgių atgalios, į gimtąją Lietuvą“. Jos knygą išleido ketvirčio amžiaus patirtį turinti kultūros tyrinėtojo ir kritiko Stasio Lipskio leidykla „Žuvėdra“.
archyvas (75)  
 

2017-02-09Dėmesio! Prenumeruokime „Žurnalistiką“!

Kviečiame prenumeruoti almanachą “Žurnalistika”. Dabar specializuotas mūsų profesinis leidinys išeina du kartus per metus. Tai didelės apimties, 130 puslapių, gausiai iliustruotas, informatyvus ir įdomus leidinys. Užsiprenumeruoti 2017 m. almanachą „Žurnalistika” (leidinio indeksas 5329) galima Lietuvos pašto skyriuose arba internetu, užpildžius prenumeratos kvitą adresu: http://www.prenumeruok.lt/NewSubscription.aspx Metinė prenumerata kainuoja 5,79 Eur, vieno numerio kaina 2,90 Eur.

2017-02-08Gal kas norėtų prisijungti prie Lietuvos žinios webo komandos?

Sveiki kolegos, gal kas nori permainų, naujų iššūkių ar pan. ir norėtų prisijungti prie Lietuvos žinios webo komandos? Reikalavimai - bent šiokia tokia patirtis politikos-ekonomikos srityje, atvirumas naujovėms, iniciatyva ir idėjos. Lauksiu laiškų e.labanauskas@lzinios.lt arba į PM. P.S. nebijokite teirautis ar net ateiti pasikalbėti - "blogiausia" kas gali nutikti, tai pasididinsite algą dabartinėje darbovietėje :)

2017-02-03INFO TV žinių tarnyba ieško UŽSIENIO naujienų redaktoriaus

INFO TV žinių tarnyba ieško UŽSIENIO naujienų redaktoriaus. CV siųskite į zinios@infodiena.tv
archyvas (133)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media