2018 m. gegužes 25 d., Penktadienis

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas

 

2018-05-20Rašytojų klube vakaras, skirtas baltarusių poetui Alesiui Razanavui.

Gegužės 22 d., antradienį, 19.30 val. Rašytojų klube įvyks vakaras, skirtas baltarusių poetui Alesiui Razanavui. Jis skaitys savo kūrybą, vertėjai – jo kūrybą lietuvių kalbą. Bus pristatyta pirmoji jo lietuviškos kūrybos knyga "Lietuviški punktyrai".

2018-05-16Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje - Kino popietė: Filmas „Niekas nenorėjo mirti“

Gegužės 18 d. 12 val. – Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje - Kino popietė: Filmas „Niekas nenorėjo mirti“ (rež. Vytautas Žalakevičius, 1965 m.) „Niekas nenorėjo mirti“ – pirmas sovietinis filmas, parodęs Lietuvos partiznų gyvenimą. Filme parodomi 1947 m. įvykiai Lietuvos kaime, bandant įtvirtinti sovietų valdžią.

2018-05-09Raimundo Banionio vaidybinis filmas „Mano mažytė žmona“

Martyno Mažvydo bibliotekoje gegužės 11 d. 12 val. – Kino popietė. Vaidybinis filmas „Mano mažytė žmona“ (rež. Raimundas Banionis, 1984 m.)

2018-05-0954-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“

Gegužės 13 d. 17 val. Lietuvos nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje, Nacionaliniame Kauno dramos teatre ir Klaipėdos Teatro aikštėje prasideda didžiausias Lietuvoje literatūros renginys – 54-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“. Jį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Per 15 festivalio dienų įvyks 157 renginiai visoje Lietuvoje ir šešiose užsienio šalyse. Poetai su skaitytojais ir vėl susitiks ne tik įprastose erdvėse, bet ir netikėčiausiose vietose.

2018-05-02Poetinis renginys „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu”

Kaip ir kasmet, asociacija „Balturka" kartu su savo partneriais ir savanoriais organizuoja tradicija tapusį pavasarinį poetinį renginį „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu”, kuris šiemet vyks Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose (Katedros a. 4,Vilnius), gegužės 17 d. 18 val. Renginio metu 30 užsieniečių, gyvenančių Lietuvoje deklamuos ir atliks lietuvių poetų, autorių dainas ir eilėraščius. Kaip ir kasmet, renginys yra įtrauktas į „Poezijos pavasario" programą, jį filmuos LRT Kultūros kanalas.

2018-04-30Kolegos žurnalistai, nepraleiskite pirmosios virtualios kalbos viktorinos!

Artėja gegužės 7 d. – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Šia proga Lietuvių kalbos draugija pakvies visus dalyvauti pirmojoje visuotinėje virtualioje lietuvių kalbos viktorinoje, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Viktorinos tikslas – skatinti visuomenę labiau domėtis lietuvių kalba. Joje galės dalyvauti ir Lietuvoje, ir užsienyje gyvenantys kalbos įdomybių mėgėjai. Viktorinos dalyviams reikės atsakyti į 25 nestandartinius klausimus, parinktus iš įvairių kalbos sričių. Tikimės, kad ypač nuotaikingų akimirkų dalyviai patirs, ieškodami atsakymų į žaismingus frazeologijos, dialektologijos ir kt. klausimus.

2018-04-26Kultūros ministerijoje – diskusija „Lietuvių kalbos apsauga: mitai ir tikrovė“ Kultūros ministerijoje – diskusija „Lietuvių kalbos apsauga: mitai ir tikrovė“

Įvyko Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kartu su Valstybine kalbos inspekcija ir Valstybine lietuvių kalbos komisija organizuota konferencija-diskusija „Lietuvių kalbos apsauga: mitai ir tikrovė“.

2018-04-24Mokytojų namuose - senovinės kupiškėnų vestuvės

Sveiki, gerbiamieji kolegos. turime garbės pakviesti Jus į etnografinį senovinių kupiškėnų vestuvių vaidinimą. Ši tradicija šiemet pripažinta nematerialiuoju kultūriniu paveldu. Pasiplanuokite, kad gegužės 5 d., šeštadienį, 15.00 galėtumėte pažiūrėti valandos trukmės vaidinimą Vilniaus mokytojų namų Didžiojoje salėje.

2018-04-22Poezijos ir muzikos vakaras „Per šaknis – tiesiog į kamieną“, skirtas Vydūno metams

Balandžio 25 d. 17.30 val. Rašytojų klube įvyks poezijos ir muzikos vakaras „Per šaknis – tiesiog į kamieną“, skirtas Vydūno metams. Skaitys aktorė Gražina Urbonaitė. Koncertuos liaudiškos muzikos ansamblis „Kankleliai“ (vadovė Daiva Čičinskienė). Rašytojų klube veikia tapytojo Kipro Černiausko paroda „Tarp žiemos ir vasaros“. Paroda veiks iki gegužės 11 d.

2018-04-19Roma Kišūnaitė ir Kęstutis Urba: įspūdžiai iš Londono ir Bolonijos knygų mugių

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia pasiklausyti specialistų įspūdžių iš Londono ir Bolonijos knygų mugių ir padiskutuoti šia tema. Renginys įvyks balandžio 26 d. 15 val. Renginių erdvėje, III aukšte. Pokalbyje dalyvauja iš Tarptautinės vaikų knygų parodos Bolonijoje grįžę Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento darbuotojai Roma Kišūnaitė ir dr. Kęstutis Urba.

2018-04-19Paskaita „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – modernizmo Lietuvos fotografijoje pradininkas“

Kviečiame į Lietuvos Respublikos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, fotografijos istorijos tyrinėtojo, fotografo Stanislovo Žvirgždo paskaitą „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – modernizmo Lietuvos fotografijoje pradininkas“. Ji įvyks Martyno Mažvydo bibliotekoje balandžio 25 d. 12 val. Konferencijų salėje, V aukšte.

2018-04-09Seminaras „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2017 metais"

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Konferencijų salė, V a.) balandžio 17 d. 10 val. įvyks seminaras „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2017 metais“, skirtas praėjusių metų vaikų literatūros leidybos, iliustracijų, knygų ir vaikų skaitybos tendencijoms aptarti.

2018-04-06Kipro Černiausko paroda „Tarp žiemos ir vasaros, truputis meilės, truputis neapykantos“

Balandžio 16 d. 17.30 val. Rašytojų klube (Sirvydo g. 6, Vilnius) įvyks tapytojo Kipro Černiausko parodos „Tarp žiemos ir vasaros, truputis meilės, truputis neapykantos“ atidarymas.

2018-03-26Nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje –susitikimas su garsiu esperantininku Ištvanu Ertlu

2018 m. balandžio 5 d. 17.30 val. Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje ( Vilnius,Gedimino pr. 51, Humanitarinių mokslų skaitykla, susitikimų kambarys Nr.307; 2-as aukštas ) įvyks susitikimas su Europos Audito Rūmų ( Liuksemburgas ) vertėju, buvusiu žurnalų "Internacia Pedagogia Revuo " ( 1987-1991 ), "Opus Nigrum" ( 1987-1990 ), "Kontakto" ( 1990-1991 ) , "Esperanto" ( 1992-2001 ) redaktoriumi, poliglotu, daugelio knygų vertėju į prancūzų, olandų, vengrų, Esperanto kalbas, Esperanto kalbos ir literatūros dėstytoju, daugelio prozos, poezijos, literatūros kritikos kūrinių autoriumi Esperanto kalba Ištvanu ERTLU (Vengrija/Liuksemburgas ). Maloniai kviečiame dalyvauti !

2018-03-25Jaunųjų žurnalistų festivalis „Dramblys 2018“

Jaunųjų žurnalistų festivalis „Dramblys“ - tai trijų dienų jaunųjų žurnalistų susitikimas, į kurį iš visos Lietuvos susirenka 150 moksleivių, studentų, jaunimo - jaunųjų žurnalistų ir jų mentoriai – žiniasklaidoje puikiai žinomi žurnalistikos profesionalai. Renginys skirtas ne tik tiems, kurie užsiima žurnalistika, bet ir kiekvienam aktyviam jaunam žmogui, kuriam svarbu išmanyti visuomenės informavimo priemonių veikimo principus bei jų poveikį.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media