2021 m. vasario 27 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas

 

2020-03-04Kviečiame į iškilaus režisieriaus Eimunto Nekrošiaus gyvenimo ir kūrybos retrospektyvą

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus ir teatras ,,Meno fortas“ kviečia į iškilaus režisieriaus Eimunto Nekrošiaus gyvenimo ir kūrybos retrospektyvą. Kovo 13 dieną 16 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje pristatomas keturių parodų ciklas, sąlyginiu pavadinimu ,,Kvadratas“. Tai išsamiausia šiuo metu esanti ekspozicija, skirta pasauliniu mastu pripažintam menininkui.

2020-03-02Martyno Mažvydo bibliotekoje - Frankofoniškojo kino šeštadieniai

Frankofoniškojo kino šeštadieniais (7-28 kovo) bus rodomi Tarptautinės frankofonijos organizacijos narių ar narių stebėtojų sukurti filmai. Tai puiki galimybė susipažinti su skirtingais prancūzų kalbos vartojimo, sklaidos kontekstais ir pasimėgauti kokybišku, didelę temų įvairovę siūlančiu kinu.

2020-03-02Dovilės Junigedos knygos „Kalno durys“ pristatymas

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo departamente kovo 7 d. 12 val. vyks Dovilės Junigedos knygos „Kalno durys“ pristatymas. Maloniai kviečiame į kelionę po viduramžius ir 2060 metus.

2020-02-27Tautinių bendrijų namuose - Vytauto A. Gocento tapybos paroda

Klaipėdiškio Vytauto A. Gocento tapybos darbų paroda “Rusnės, Šilutės ir Klaipėdos peizažai. 2012–2019” sudaryta iš autoriaus aštuonių tarptautinių tapybos plenerų, vykusių 2012–2019 m. Rusnėje, o taip pat Klaipėdos bei Šilutės etiudų. Parodos atidarymas įvyks 2020 m. vasario 12 d. Tautinių bendrijų namų svetainėje (Raugyklos g. 25, Vilnius). Susitikimas su autoriumi - ten pat vasario 27 d. 17.00 val.

2020-02-27Kultūros paveldo entuziastų iniciatyva išauga į festivalį ir kviečia į „Heritas‘2020: (Į)krauk paveldą!” (1)

2020 m. gegužės 14-16 d. vyks jau tradiciniu tampantis kultūros paveldo pažinimo renginys „Heritas“, kuris šiais metais išauga į įvairias pažintines ir edukacines veiklas visuomenei siūlantį kultūros paveldo festivalį. Renginys kartą per metus suburia visus, dirbančius kultūros paveldo srityje ir juo besidominčius, kviečia megzti ryšius ir kurti bendras iniciatyvas, pažinti kultūros paveldą per edukacines programas ir kūrybinius užsiėmimus.

2020-02-24Rašytojų klube - poeto Kęstučio Navako kūrybos skaitymai

Vasario 27 d. 18.00 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, poeto Kęstučio Navako kūrybos skaitymai. Dalyvaus rašytojai Eugenijus Ališanka, Liudvikas Jakimavičius, Antanas A. Jonynas, Birutė Jonuškaitė, Audinga Peluritytė-Tikuišienė, Kornelijus Platelis, Alvydas Šlepikas, Indrė Valantinaitė ir kiti.

2020-02-23Diskusija „Kaip lietuvių autorių poezija (ne)ateina į muziką?“ Kviečiame

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks diskusija intriguojančiu pavadinimu „Kaip lietuvių autorių poezija (ne)ateina į muziką?“, kuria norima gilintis į muzikos ir poezijos sąryšio esmę, niuansus bei problematiką. Renginys vyks vasario 25 d. 18 val., Valstybingumo erdvėje, II aukšte.

2020-02-23Pokalbis „Mano kalbos ribos žymi mano pasaulio ribas: semantika ir pasaulio vaizdas kalboje“. Kviečiame

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks Kalbos klubo pokalbis „Mano kalbos ribos žymi mano pasaulio ribas: semantika ir pasaulio vaizdas kalboje“. Renginys įvyks vasario 26 d. 17.30 val. Valstybingumo erdvėje, II aukšte.

2020-02-18KOMOLOKO - burtažodis, atveriantis duris į dar nematytą Miglės Kosinskaitės tapybos pasaulį

Vasario 21 d., penktadienį, 18 val. Antakalnio galerijoje (Antakalnio g. 86, Vilnius) atidaroma Miglės Kosinskaitės tapybos paroda KOMOLOKO. Komoloko, tai slaptažodis arba burtažodis, atveriantis duris į uždarą teritoriją, slaptus kambarius, privačius išgyvenimus.

2020-02-14Diskusija „Sostinės rotušės – svarbiausiojo valstybės laikrodžio atstatymo prielaidos“ pasitinkant prof. Liberto Klimkos knygą „Vilniaus rotušė ir jos laikrodis“

2020 m. vasario 18 d. (antradienį) 17.00 val. Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) įvyks diskusija „Sostinės rotušės – svarbiausiojo valstybės laikrodžio atstatymo prielaidos“ pasitinkant mokslo istoriko, etnologo prof. Liberto Klimkos knygą „Vilniaus rotušė ir jos laikrodis“. Renginio vedėjai – Lietuvos kultūros politikos instituto direktorius Antanas Staponkus ir LMA skyriaus „Mokslininkų rūmai“ vadovė Aldona Daučiūnienė.

2020-02-12Susitikimas su poetu, vertėju Aisčiu Žekevičiumi ir jo eilėraščių knyga „Maratonas“

Vasario 13 d. 19.00 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks susitikimas su poetu, vertėju Aisčiu Žekevičiumi ir jo eilėraščių knyga „Maratonas“. Renginio antroje dalyje savo vertimus iš anglų kalbos skaitys Aistis Žekevičius ir Dominykas Norkūnas, iš ispanų kalbos Simonas Bernotas.

2020-02-08Atgimimo laikų „Šėpos“ teatras ir jo istorijos – iš pirmų lūpų. Kviečiame

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus kviečia prisiminti ir iš arčiau pažinti „Šėpos“ teatrą, kuris pasirodė prieš tris dešimtmečius, sukūrė du spektaklius, gyvavo trejetą metų ir įėjo į Lietuvos teatro istoriją kaip drąsus politinių parodijų kūrėjas. „Šėpos“ teatro trupę iš savo bendramokslių buvo subūręs tuometis režisūros pirmo kurso studentas Gintaras Varnas, dabar – vienas reikšmingiausių Lietuvos teatro režisierių, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas. Vasario 13 d. 18.30 val. muziejuje rengiamas susitikimas su Gintaru Varnu ir nepamirštamo „Šėpos“ teatro kūrėjais. Susitikimą moderuos teatro kritikė Rūta Oginskaitė.

2020-02-06Nemokami kino filmai Nacionalinėje bibliotekoje

Vasarį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus pristatytos kino juostos apie kovotojus dėl simpatijų dėmesio ir savo gyvenimo paieškas. Artėjant Valstybės atkūrimo dienai sinefilus kviečiame žiūrėti režisieriaus Juozo Saboliaus dokumentinį filmą apie monsinjorą Alfonsą Svarinską ir Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) pristatomą režisieriaus Žilvino Žusino dokumentinį ciklą „Įkvėpti laisvės“ apie žymius Lietuvos menininkus, prisidėjusius prie Lietuvos valstybės atkūrimo. Taip pat galėsime pamatyti Lietuvos tautodailininkų sąjungos pristatomą filmą „Nuogi jausmai medyje“ apie vieną garsiausių Lietuvos medžio drožėjų skulptorių Saulių Lampicką. Filmai bus rodomi Kino salėje, V aukšte.

2020-02-06Donelaičių giminės genealognio medžio plakato pristatymas

LŽS nario Valentino Juraičio vadovaujama „Žemės traukos“ leidykla atliko labai rimtą ir reikalingą darbą: parengė ir lietuvių, vokiečių bei rusų kalbomis išleido plakatą „Donelaičių giminės genealoginis medis nuo 1600 iki 1945 metų". Šio plakato sudarytojai yra Donelaičių giminės palikonys C. Donalies ir L. Wenau, Mažosios Lietuvos istorikas dr. A. Matulevičius (LŽS narys), architektas restauratorius dr. N. Kitkauskas ir Mažosios Lietuvos kraštotyrininkas V. Juraitis. Donelaičių giminės genealognio medžio plakato pristatymas įvyks š. m. vasario 13 d. (ketvirtadienį) M. Mažvydo bibliotekos Meno erdvėje (5 a. 535 kab.). Pradžia 16 val.

2020-02-04Susitikimai su lenkiška knyga Vilniaus knygų mugėje 2020

Vilniaus knygų mugėje 2020 vyks įdomūs susitikimai su lenkiška knyga.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media