2020 m. vasario 27 d., Ketvirtadienis

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas

 

2019-03-21Nauja knygų rubrika „Atrask iš naujo“ – ypatingos knygos į namus

Nežinai, ką skaityti? Nori sužinoti apie išskirtines asmenybes, istorijas ar vietas? Kviečiame apsilankyti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir skaityti, atrasti iš naujo ar net išsinešti ypatingas istorijas į namus. Pirmoje ypatingų istorijų rubrikoje „Atrask iš naujo“ pristatoma Prezidentui Antanui Smetonai skirtų spaudinių ekspozicija. Šiemet sukanka 100 metų, kai teisininkas, Sankt Peterburgo universiteto absolventas A. Smetona buvo išrinktas pirmuoju atkurtos Lietuvos Valstybės Prezidentu.

2019-03-19Vakaras “Kad vaikų vaikai atmintų” - In Memoriam aktoriui Tomui Vaisietai (1)

Kovo 27 d. 18 val. sostinės Adomo Mickevičiaus bibliotekos Didžiojoje salėje (Trakų g. 10) įvyks literatūrinis muzikinis vakaras iškiliam aktoriui ir skaitovui Tomui Vaisietai atminti. Įėjimas laisvas.

2019-03-14Rašytojų klube: publicistikos ir poezijos vakaras

Kovo 20 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks Pasaulinei Žemės dienai skirtas publicistikos ir poezijos vakaras „Lietuvos kaimas: vakar, šiandien, rytoj“ su nauja Česlovo Skaržinsko eseistikos knyga „Kvepiantis, skambantis laikas“.

2019-03-09Pasaulinio lygio paroda atkeliauja į Lietuvą

Paroda, sukurta tarptautinio simpoziumo „Mark Rothko 2018“ metu, atkeliauja į Lietuvą. Parodos atidarymas įvyks kovo 12 d. 16 val. VDU Švietimo akademijoje Vilniuje (T. Ševčenkos g. 31).

2019-03-04Rytų Europos tvarka: Lenkija ir Lietuva – Mykolo Romerio monumentaliuose „Dienoraščiuose“

Lenkų ir lietuvių kalbomis išleistų „Dienoraščių” pristatymas įvyks kovo 21 d. 18 val. Konferencijų salėje, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius).

2019-02-27Antakalnyje duris atveria pirmoji meno galerija

Kovo 1 d. 18 val. Vilniuje, Antakalnio g. 86 duris atvers nauja meno erdvė – Antakalnio galerija, pakviesianti į Lietuvos modernizmo klasiko Lino Leono Katino tapybos parodą „Kita pusė“. Paroda veiks iki balandžio mėn. 5 d.

2019-02-20Vrublevskių bibliotekoje paroda “Vietų vardais į mus kalba pati Žemė”

2019 m. iki kovo 29 d. LMA Vrublevskių bibliotekoje veikia mažoji trijų stendų paroda „Vietų vardais į mus kalba pati Žemė“ (K. Būga), skirta Vietovardžių metams paminėti. Parodoje eksponuojami Vrublevskių bibliotekos fondų dokumentai, iliustruojantys Lietuvos vietovardžių rinkimo bei tyrimo istoriją.

2019-02-19Dainius Ručinskas: daug paslaptingų įdomybių glūdi mūsų etninėje kultūroje

“Žiema, žiema, bėk iš kiema!” Per šimtmečius Lietuvos kaimo žmonės kūrė, tobulino, saugojo kalbą, tautosaką, papročius. Kaip profesorius Libertas Klimka pastebi savaitraštyje “Žaliasis pasaulis”, mūsų tautos kultūrinio paveldo skrynioje kiekvienai metų dienai ten rasime ką nors įdomaus, jaudinančio, o svarbiausia - priverčiančio susimąstyti apie tautos istorijos kelią.

2019-02-13Išrinkti 2019 m. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatai

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisijos 2019 m. vasario 12 d. posėdyje apsvarstyti pateikti kandidatai ir slaptu balsavimu išrinkti 2019 m. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatai.

2019-02-12„Baltijos pegasas“ - jaunoji lenkų poezija iš Vilniaus

Tęsiant ciklą „Susitikimai su lenkiška knyga“, Lenkijos institutas Vilniuje kartu su Tautinių mažumų departamentu, Lietuvos lenkų literatų draugija Vilniuje ir Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka kviečia į susitikimą su jaunąja lenkų poezija iš Vilniaus. Susitikimas vyks vasario 14 d., ketvirtadienį, 18:00 val. Adomo Mickevičiaus viešoje bibliotekoje (Trakų g. 10, Vilnius). Susitikimas lenkų ir lietuvių kalba. Įėjimas nemokamas.

2019-02-07Parsiveskim vėl į Palangą šventą poezijos karalių Maironį – „Karaliaus maršui“...

Mūsų pati pirmoji tautinio sąjūdžio figūra Maironis ir jo jūrai, Palangai paskirtieji posmai ir šiandien tebėra visą Lietuvą tebegarsinantys garbingi kultūriniai ambasadoriai. Tuo mes, mandagūs maištininkai, ir išdidūs.

2019-02-02Sonetų vakaras su poetais Violeta Židonyte ir Tadu Žvirinskiu

Vasario 14 d. 17.30 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6) Vilnius vyks sonetų vakaras su poetais Violeta Židonyte ir Tadu Žvirinskiu. Gros pianistė Irma Vidugirienė.

2019-02-02Dailininko Kęstučio Ramono kūrybos parodos „Linijų raštai ir spalvų žiedai“ atidarymas

Vasario 4 d. 17.30 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6) Vilnius vyks dailės ir literatūros dialogai – iliustracijos, ekslibriai, kaligrafija ir poezija. Dailininko Kęstučio Ramono kūrybos parodos „Linijų raštai ir spalvų žiedai“ atidarymas.

2019-02-01CIKLAS „SUSITIKIMAI SU LENKIŠKA KNYGA”. VASARIO RENGINIAI

Lenkijos institutas Vilniuje kviečia į susitikimų su lenkiška knyga ciklą. Juose kartu su lenkų ir lietuvių partneriais pristatysime Lietuvos skaitytojams įdomiausius lenkų autorių arba bendrus lenkų-lietuvių leidinius, susijusius su Lietuva bei lietuvių ir lenkų santykiais. Lenkų literatūros Lietuvoje skaitytojai turės galimybę susipažinti su lietuviškais lenkų autorių knygų leidimais, susitikti su lenkų rašytojais, literatūros kritikais, mokslininkais ir vertėjais.

2019-01-24Vytauto V. Landsbergio autorinis kūrybos vakaras

Vasario 8 d. 17.00 val. Rašytojų klube įvyks Vytauto V. Landsbergio autorinis kūrybos vakaras. Renginys iš ciklo „Poezijos posmai virtę dainomis“. Dalyvaus rašytoja Ilona Ežerinytė.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media