2017 m. lapkricio 23 d., Ketvirtadienis

2017-11-21LŽS pirmininko pavaduotojas Audrys Antanaitis paskirtas Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininku. Sveikiname kolegą!

2017 m. lapkričio 21 dieną Seimas Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) vadovu paskyrė portalo alkas.lt redaktorių, LŽS pirmininko pavaduotoją Audrį Antanaitį.

2017-11-17Seminaras-diskusija žurnalistams: lobizmas Europos parlamente ir Lietuvoje

Žurnalistams skirtas seminaras-diskusija “Lobizmas Europos parlamente ir Lietuvoje” įvyks gruodžio 4 d., pirmadienį, 15-17 val. Europos namuose (Gedimino pr. 16, Vilnius). Prašome turėti asmens dokumentą. Registracija iki lapkričio 27 d. el. paštu: robertas.pogorelis@europarl.europa.eu

2017-11-14Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija

Lietuvos meno kūrėjų asociacija skelbia priimanti siūlymus savo kasmetinei premijai, kuri skiriama Lietuvos menininkams už išskirtinius profesionalaus meno kūrinius, paskelbtus per pastaruosius dvejus metus. Premijos kandidatus iki gruodžio 1 d. gali siūlyti Lietuvos meno kūrėjų organizacijos, universitetai, kultūros ir meno institucijos bei patys autoriai.

2017-10-12Skelbiamas tradicinis konkursas žurnalistams „Žmogus ir aplinka“ (4)

Aplinkos ministerija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga skelbia tradicinį kūrybinį konkursą žurnalistams „Žmogus ir aplinka“. Konkursinius darbus reikia pateikti iki gruodžio 4 dienos.
archyvas (565)  
 

2017-11-22Žurnalistai kviečiami į „Lietuvos religinių bendruomenių forumą už taiką ir pilietinę visuomenę“

Lietuvos Kolpingo draugija kartu su Vokietijos ambasada, kviečia Jus į „Lietuvos religinių bendruomenių forumą už taiką ir pilietinę visuomenę“. Forumas vyks lapkričio 30 d. Vilniuje, VU Mažojoje auloje, Universiteto g.3, Vilnius. Renginio pradžia 10 val. Renginys nemokamas.

2017-11-08Lietuvos šimtmečiui dovanoja 100-to dienų pasakojimą apie gamtą

Gamtos mylėtojai Lietuvos šimtmečio proga dovanoja savo šaliai 100-to dienų pasakojimą apie gamtosaugos prasmę. Šis pasakojimas arba iniciatyva „100 dienų gamtai” susidės iš skirtingų žmonių asmeninių istorijų apie tai, kodėl jie saugo gamtą. Tikimasi, jog būtent asmeniniai atradimai ir patirtys padės kitiems žmonėms suvokti gamtosaugos prasmę.

2017-11-04Vytautas Visockas: apginkime lietuvių kalbą (2)

Rugsėjo 22 d. Lietuvos mokslų akademijos Didžiojoje salėje įvyko Baltų vienybės dienai skirta visuomeninė konferencija-pasitarimas „Apginkime baltų kalbas“, kurios organizatorius – Piliečių iniciatyvinė grupė „TALKA už valstybinę kalbą“. Iniciatyvinės grupės narys Gintaras Songaila perskaitė pranešimą apie TALKOS tikslus ir būtinybę organizuotis. Įsteigta asociacija, patvirtinti įstatai. Išrinkta taryba (18 narių), revizijos komisija.
archyvas (331)Naujienų prenumerata 
 

2017-10-31Dainius Radzevičius: sumažinus blogų naujienų skaičių gyvenimas nepagerės (1)

„Pradedame galvoti, kad reikia kažką apriboti, kažko neleisti, kad dėl to bus geresnis gyvenimas. Gyvenimas dėl to geresnis nebus ir viešoji erdvė nebus geresnė.“

2017-10-31Ar bus įsteigta Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinę sistema (VIRSIS)?

Vyriausybės posėdyje bus siūloma įsteigti Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinę sistemą (VIRSIS). Tokios sistemos steigimo kaina – 420 tūkst. eurų. Visą ar bent dalį lėšų Kultūros ministerija žada gauti iš ES fondų. Sistemos palaikymui metams, manoma, reikėtų 35 tūkst. eurų. Sukūrimo data – 2019 metų pabaiga.
archyvas (118)  
 

2017-11-08Minske – turiningas pokalbis apie Lietuvos ir Baltarusijos literatūrinius ryšius

Minske, nacionalinio dienraščio baltarusių kalba “Zviazda” redakcijoje įvyko “apvalaus stalo” diskusija “Baltarusija-Lietuva: literatūriniai horizontai”. Ją surengė leidybos namai “Zviazda”, leidžiantys ne tik laikraštį “Zviazda”, bet ir kultūros ir literatūros savaitraštį “Litaratura i mastactvo” (Literatūra ir menas), žurnalus: moterims “Alesia”, vaikams Biarozka (Berželis), satyros “Vožyk” (Ežiukas), leidžia ir knygas baltarusių, rusų kalbomis.

2017-10-31Žurnalistų desantas į Juodkrantę  (2)

Jau Ventėje už Kuršių marių mėlio esanti Juodkrantė viliojo mus, tarsi kukli jaunamartė, save pridengusi lyg retu rūku, lyg permatoma skraiste.

2016-10-20Pateikiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie dar galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“ (33)

Šuo metu straipsnių apie žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus jau yra paruošta net per 1750. Tai daug, tačiau ne visi kolegos, kurie galėtų patekti į enciklopedija, atsiuntė apie savę informaciją. Kai kas dar skambina, teiraujasi, ar jie gali tikėtis patekti į leidinį. Todėl, norėdami paspartinti šios informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir spaudos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“. Jei jame rasite save – rašykite mums, jei rasite kolegą – praneškite jam šią gerą naujieną. Mūsų laukia rimtas ir visiems reikalingas darbas. Padėkime vieni kitiems ir tada galėsime visi džiaugtis sėkminga pabaiga.
archyvas (48)  
 

2017-11-22LRT taryba: atsakysime į visus LR Seimo narių klausimus

LRT taryba ketina artimiausiu metu, greičiausiai kitos savaitės pradžioje, pateikti atsakymus į LR Seimo narių pateiktus klausimus dėl LRT veiklos. LRT tarybai prieš dvi savaites adresuotą 66 Seimo narių, kurių absoliuti dauguma – valdančiosios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai, klausimų paketą sudaro 45 klausimai.

2017-11-08Romas Bacevičius: bendrakursiai – Sausio 13-osios įvykių herojai. 10 dalis

Kaunietis kolega Romas Bacevičius tęsia savo interviu seriją "Bendrakursiai – Sausio 13-osios įvykių herojai". Šį kartą - pokalbis su Nijolė KRASNIAUSKIENĖ, 1991 metais buvusia „Akiračio“ korespondente.

2017-11-07Nuo naujienų agentūros „Elta“ atskiriamas turtas

Naujienų agentūra „Elta“ yra reorganizuojama atskyrimo būdu, kurio metu nuo jos atskiriama dalis turto, nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų. Dėl to sukuriama nauja įmonė – „Gedimino 21“, kuri užsiims nekilnojamojo turto valdymu, nekilnojamojo turto nuoma ir kita veikla, kuri neprieštarauja teisės aktams.
archyvas (869)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-11-22Pasaulinė televizijos diena: ką apie televiziją sako eterio žvaigždės, ką sako žiūrovai?

Lietuvoje televizija TV3 šiandien drauge su visu pasauliu švenčia pasaulinę televizijos dieną. Pasaulyje TV diena švenčiama nuo 1996 m., kai Jungtinių tautų organizacija taip įprasmino lapkričio 21 d. Šia proga paklausėme televizijoje dirbančių žmonių, ką jiems reiškia televizija.Skelbiame ir žiupsnelį žiūrovų minčių, kuriomis jie pasidalino TV3 televizijos Facebook paskyroje.

2017-11-15Lietuvos Respublikos šimtmečio didieji. Dailininkas Rimantas Dichavičius

Už laisvę daugybė žmonių paaukojo gyvybes ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, ypač vaduodamiesi iš įvairiausių okupacijų pavergimo, siekdami atkurti savo nepriklausomas valstybes. Tik nepriklausomoje savo valstybėje kūrėjas gali pilnutinai išskleisti savo kūrybinės minties sparnus ir kurti savo tautinį meną. Gal kaip tik dėl to dailininkas Rimantas Dichavičius ir pavadino savo tritomę knygą „Laisvės paženklinti“ (2012, 2014, 2016) – savo „gulbės giesme, tapusia Lietuvos epochiniu kūriniu ir Lietuvos kultūros istorijos visu skyriumi.
archyvas (215)Naujienų prenumerata 
 

2017-11-23Atsargiai – ne visi žiniasklaidos magnatai veikia sąžiningai

Prieš dvejus metus Kaune pradėtas leisti „Savaitraštis Kaunui“ miestiečių buvo sutiktas entuziastingai. Deja, 2017-ųjų rugpjūčio 3 dieną pasirodė paskutinis šio socialiai atsakingo dienraščio numeris, o leidybos pabaigą lydi keista tyla. Galbūt prie tyliai gedinčiųjų prisidėtume ir mes, „Savaitraštis Kaunui“ darbuotojai, jei su mumis ir prenumeratoriais būtų pasielgta socialiai atsakingai. Tačiau buvę savininkai, atrodo, nė neketina grąžinti pinigų leidinį užsisakiusiems žmonėms ir skolų savaitraščio darbuotojams.

2017-11-19Vytautas Radžvilas: Nekalti žaidimai? (1)

Pasirodo, Lietuvos menininkams apsimetę Rusijos propagandos kanalo žurnalistais, skambinėjo Andriaus Tapino komandos nariai. Suprask, tikrino budrumą.

2017-10-26Europos intelektualų Paryžiaus pareiškimas: Europa, kuria galime tikėti

Spalio pradžioje gerai žinomi Europos filosofai pasirašė viešą pareiškimą „Europa, kuria galime tikėti“. Jame išreiškiamas atsidavimas „tikrajai Europai“. Europiečiai kviečiami saugoti bei atkurti tai, kas geriausia jų tradicijoje dėl taikios ir viltingos ateities. Paryžiaus pareiškimą pasirašė dešimt žymių Europos intelektualų.
archyvas (268)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-11-21Žurnalistų namai: žurnalistai moko senjorus informacinio raštingumo

Nuo spalio 2 dienos Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, Vilnius) kasdien renkasi Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto (MČTAU) klausytojai. Kiekvieną pirmadienį – vis nauja grupė. Čia vyksta LŽS ir MČTAU bendro projekto „Medijų ir informacinio raštingumo programa“ praktiniai seminarai. Šio unikalaus, didelės apimties projekto, kuriuo siekiama apmokyti apie 500 senjorų, tikslas – didinti vyresnio amžiaus žmonių gebėjimą naudotis skirtingomis žiniasklaidos priemonėmis, geriau suprasti ir kritiškai vertinti žiniasklaidos turinį, ugdyti gebėjimus užmegzti ryšius įvairių medijų kontekste.

2017-11-04Žurnalistų namai: teletiltas Vilnius – Kijevas

2017 metų lapričio 2 dieną Žurnalistų namuose įvyko teletiltas Vilnius – Kijevas. Jį iniciavo ir surengė iš Lietuvos pusės - Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija (NŽKA), iš Ukrainos pusės – Ukrainos informacinės politikos ministerija, Kijevo spaudos klubas ir Ukrainos A. Jeriomenkos vardo socialinių tyrimų institutas.
archyvas (117)  
 

2017-02-09Dėmesio! Prenumeruokime „Žurnalistiką“!

Kviečiame prenumeruoti almanachą “Žurnalistika”. Dabar specializuotas mūsų profesinis leidinys išeina du kartus per metus. Tai didelės apimties, 130 puslapių, gausiai iliustruotas, informatyvus ir įdomus leidinys. Užsiprenumeruoti 2017 m. almanachą „Žurnalistika” (leidinio indeksas 5329) galima Lietuvos pašto skyriuose arba internetu, užpildžius prenumeratos kvitą adresu: http://www.prenumeruok.lt/NewSubscription.aspx Metinė prenumerata kainuoja 5,79 Eur, vieno numerio kaina 2,90 Eur.
archyvas (150)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 

2017-11-20Ipolitas Skridla: Ašarojantis Gedimino kalnas (3)

Kolega Ipolitas Skridla apsiuntė LŽS svetainei eiliuotas mintis apie dabar ašarojantį Gedimino kalną.

2017-11-14„Vingio“ almanache – žurnalistai J. Elekšis ir J. Laurinavičius

Gildija "Vingis" kasmet išleidžia savo narių kūrybos almanachą „Vingis“. Šiais metais išleista septintoji almanacho knyga (23 autoriai).Gildijos veikloje aktyviai dalyvauja ir du žurnalistai, Lietuvos žurnalistų sąjungos Senjorų klubo nariai. Tai Juozas Elekšis ir Jonas Laurinavičius, abu turintys valstybės pripažintus meno kūrėjų statusus. Jie abu ir almanacho „Vingis“ septintosios knygos bendraautoriai.

2017-11-11Vydūno metams artėjant: Šiauliuose pristatyta žurnalisto Leono Stepanausko knyga apie Vydūną

Į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Konferencijų salę rinkosi svečiai, neabejingi didžiam lietuvių humanistui, rašytojui, žymiausiam Mažosios Lietuvos kultūros veikėjui Vydūnui ir jo kūrybai. Aukščiausia vertybe laikęs žmoniškumą, Vydūnas buvo tvirtai įsitikinęs, kad tautiškumas yra ne tikslas sau, o žmoniškumo ugdymo sąlyga. Čia buvo pristatyta žurnalisto Leono Stepanausko knyga „Filosofas ir rašytojas Vydūnas po Tilžės žūties“.

2017-11-10Alfonsas Čepauskas: žaidimai Neringos smėlynuose

Maloniai kviečiame į dailininko ir LŽS nario Alfonso Čepausko žemės meno instaliacijų ŽAIDIMAI NERINGOS SMĖLYNUOSE parodą. Ji atidaromą lapkričio 14 d. 17 val. Lietuvos dailininkų sąjungoje (Vokiečių g. 4/2 Vilniuje)

2017-11-08Žurnalistės, rašytojos ir dailininkės Elenos Kurklietytės paroda „Būties žaismė“

LMA Vrublevskių bibliotekoje veikia žurnalistės, rašytojos Elenos Kurklietytės monotipijų paroda „Būties žaismė“. Ji veiks iki gruodžio 30 dienos.
archyvas (331)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-11-15Žurnalistė ir rašytoja Erika Umbrasaitė: lietuviams reiktų pasimokyti santykių meno iš prancūzių (2)

Žinoma žurnalistė ir rašytoja Erika Umbrasaitė jau aštuonerius metus gyvena mažame Prancūzijos pietvakarių miestelyje. Lietuvoje Erika buvo žinoma visuomenės veikėja, o ten tapo svetimšale. Tėvynėje Erika išgarsėjo po atviros išpažinties apie ją užklupusią onkologinę ligą knygoje „Vienos krūties istorija”.
archyvas (86)  
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas dar gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? Pateikiame ir sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į šią enciklopediją (5)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite. Norėdami paspartinti informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją".

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1750 pavardžių  (22)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1750 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2017-11-15Julius Lebedys: vertėjo ir redaktoriaus šimtasis gimtadienis

Šiomis dienomis, 2017 m. lapkričio 15 d., vertėjui ir redaktoriui Juliui Lebedžiui sukanka gražus šimto metų gyvenimo jubiliejus.
archyvas (154)  
 

2017-11-22Albumo „Išrinktieji“ autorė Lilija Valatkienė į kultūros lauką žvelgia savaip

Albumo ir parodos „Išrinktieji“ autorė Lilija Valatkienė į kultūros lauką žvelgia savaip. Būdama fotografe, ji aktualizuoja menininko atvaizdą, fotografuodama išryškina specifinius herojaus charakterio bruožus, vidinės savasties atspindį veiduose, ieško savitų tipažų. L. Valatkienei menas tiek svarbus, kiek jis siejasi su menininku – asmenybe, jo charakteriu, būdu.

2017-11-13Ritos Aleknaitės-Bieliauskienės knyga “Aleksandras Livontas ir Olga Šteingerg” pristatyta Lietuvos mokslų akademijoje

Apie du ypatingus atlikėjus, pedagogus prof. dr., kultūrologės, žurnalistės Ritos Aleknaitės-Bieliauskienės knygą išleido Lietuvos muzikų rėmimo fondas, dalinai finansavo Geros valios fondas. Knyga visuomenei buvo pristatyta rugsėjo 14 d. Žydų bendruomenėje, o spalio 24 d. Lietuvos mokslų akademijos Didžiojoje salėje.

2017-11-08Nauja knyga: “Lietuvos televizija. 1957–2017. Faktai. Kūrėjai. Laidos”

Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras ką tik išleido naują knygą: “Lietuvos televizija. 1957–2017. Faktai. Kūrėjai. Laidos”.

2017-10-31 Žurnalisto Česlovo Skaržinsko knygos

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Konferencijų salėje lapkričio 29 d., 17.30 val., įvyks žurnalisto Česlovo Skaržinsko knygos "Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras" pristatymas. Laukiame kolegų!
archyvas (338)  
 

2017-11-23Pasitinkant Lietuvos Respublikos 100-metį. Iš Lietuvos radijo laidų. Vincas Trumpa: istorijos iššūkius įveikėme neblogai (1)

1999 m.minėjome 60-metį, kai du baisiausi XX amžiaus diktatoriai Hitleris ir Stalinas karpė Europos žemėlapį, dalijosi tarpusavyje tautas ir valstybes, paskui okupavo jas ir rengė jose genocidą. Tos kruvinos diktatorių peštynės nusinešė daugiau kaip 50 milijonų gyvybių. Kodėl taip atsitiko? Šį klausimą aptariame su žinomu istoriku, žurnalistu Vincu Trumpa. Pokalbis buvo transliuotas per Lietuvos radiją 1999 07 23 laidoje „Pasaulis ir Lietuva“.

2017-11-12Algimantas Zolubas: susitikimai su Pauliu Širviu (3)

"Varpo" žurnalo redaktorius Algimantas Zolubas atsiuntė žiupsnelį prisiminimų apie jo susitikimą su poetų Paulium Širviu.
archyvas (74)  
 

2017-11-11"Tiktai mūsų žmogus, antrą kartą užlipęs ant grėblio, džiaugiasi, kad jo dar nepavogė"

Šį kartą kolega Adolfas Strakšys atsiuntė keletą ką tik mirusio rusų satyriko M. Zadornovo pašmaikštavimų.

2017-11-09Mykolas Paronžis: rudeninis

Šį kartą Mykolas Paronžis iš Būtingės atsiuntė eilėraštį kvepaintį liudnoku rudeniu.

2017-11-05Jonas Paulauskas: sveiki, sulaukę „atšilusio klimato“ rudens! (Bet nėr to blogio, kuris neišeitų į gera...)

Man prašosi viena, bet svarbi išvada – kol vis dar lyja, nesėdėkime namie po stogais ar skėčiais, bet rinkime tą krentantį iš dangaus, it kokia mana, vandenį. Nes per prognozuojamą sausrą Europoje galėsime tą surinktą vandenį labai brangiai pardavinėti. Kaip kokia Rusija – naftą. Kad ir tai pačiai Rusijai mainais į naftą. Gera idėja Lietuvai, ar ne? Tad pirmyn ! Link anekdotų...
archyvas (230)  
 

2017-11-22Lilija Valatkienė: edukacinė paroda „Žaidimų galerija. Išrinktieji“ kviečia susipažinti su garsių dailės kūrėjų veidais (1)

Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius), raudonu kilimu žengė Lilijos Valatkienės foto parodos „IŠRINKTIEJI“ herojai, projekto partneriai ir draugai. O dabar visiems duris atvėrė edukacinė paroda „Žaidimų galerija. Išrinktieji“. Paroda skiriama vaikų, jaunuolių ir šeimų edukacijai. Suaugę taip pat galės išbandyti rankų ir proto miklumą bei praplėsti meno žinias. „Žaidimų galerija“ veiks iki gruodžio 5 d. Lankymas nemokamas.

2017-11-11Paulius Normantas: Išdžiūstantys šaltiniai

2017 m. lapkričio 14 d., 17.30 val. Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 / Didžioji g. 19, Vilnius) atidaroma Pauliaus Normanto fotografijų paroda „Išdžiūstantys šaltiniai“. Paroda veiks iki gruodžio 2 d.

2017-11-07Vilniaus rotušėje - Ramūno Danisevičiaus paroda „LIKĘ“

Nuo lapkričio 7 dienos Vilniaus rotušęje (Didžioji g. 31) vyksta fotografo Ramūno Danisevičiaus paroda „LIKĘ“. Fotografas Ramūnas Danisevičius, unikalus pasaulio tyrinėtojas, kviečia apsilankyti parodoje ir pamatyti, kaip kasdieniu stebėjimu autorius dokumentuoja santykį su mus supančia aplinka.
archyvas (341)  
 

2017-11-22Minint Pasaulinę televizijos dieną – įkvepiančios sociologinės tendencijos TV pramonei

Europoje auga gyventojų pasitikėjimas tradicine žiniasklaida, lyginant su internetine ir socialiniais tinklais. Tai atskleidžia paskutinės gyventojų apklausos duomenys, kuriuos skelbia Europos transliuotojų sąjunga (European Broadcasting Union, EBU).

2017-11-19Per INFO TV startavo naujas „Pasivaikščiojimų“ sezonas

Jau tapo gera tradicija, kad kiekvieną rudenį per INFO TV startuoja naujas „Pasivaikščiojimų“ sezonas. Šiemet jis irgi įvyko – pirmoji laida eteryje vyko lapkričio 18 dieną. Koks buvo didysis šio rudens pasivaikščiojimas?

2017-11-10Valstybinė mokesčių inspekcija pasirašė sutartį dėl „čekių loterijos“ viešinimo ir televizijos laidos transliacijos

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad šiandien institucija pasirašė sutartį su įmone UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“, laimėjusia viešųjų pirkimų konkursą kasos aparatų Kvitų žaidimui viešinti ir žaidimo TV laidai sukurti bei transliuoti.

2017-11-05Naują TV projektą apie vestuves kurianti V. Skaisgirė: „Visi svajojame tuoktis pirmą ir paskutinį kartą“ (2)

. Viešųjų ryšių specialistės, prodiuserės ir laidų vedėjos Vaidos Skaisgirės iniciatyva televizijos ekranus jau visai greitai išvys naujas projektas, padėsiantis likimo mažiau apdovanotoms būsimoms nuotakoms išpildyti visas svajones.
archyvas (505)  
 

2017-11-14Radijo eteryje – lietuviškai kalbantis nigerietis

Iš Nigerijos į Lietuvą studijuoti atvykęs Toye Samsonas Abiodunas Lietuvoje gyvena jau penkerius metus. Čia jis yra vedlys kitiems užsieniečiams studentams. Socialinių mokslų kolegijoje studijuoja verslo programą, o dabar dar ir veda laidą radijo stotyje Power Hit Radio.

2017-11-04Ilgaamžiškiausia Lietuvoje radijo laida - „Gamta – visų namai“  (1)

Malonu kolegų balsus išgirsti ir per LRT radiją. Negalėčiau pasakyti, nuo kada klausausi šios laidos, ar girdėjau pirmąją, eteryje nuskambėjusią 1957 metų rugsėjo 28 dieną. Bet gerai prisimenu, kad tuomet buvau paauglys, su įdomumu klausiausi, kas ir kaip gyvena mūsų krašte, gamtos įdomybes. Ir galiu teigti, kad vėlėsnį susidomėjimą gamta nemaža dalimi lėmė radijo laidos, tuomet vadintos „Gamta, medžioklė, žūklė“.
archyvas (157)  
 

2017-11-16Lietuva - Rusija: rodiklių palyginimas

Mūsų kolega Rolandas Vizgirda apsiuntė LŽS svetainei įvairių Lietuvos ir Rusijos rodiklių palyginimus. Čia iškalbingas yra spaudos ir žodžio laisvės indeksų skirtumas.

2017-11-15Medijų raštingumas: ką reikia žinoti, kad nebūtume apgauti netikrų žinių, propagandos ir reklamos?

Kad sukurtas vaizdo įrašas, naujiena ar kita informacija lengvai pasklistų internete, šiandien nereikia turėti specialaus išsilavinimo ar didelių investicijų. Dėl to atsiradus dideliam informacijos srautui šiandien sunku orientuotis, kas yra tiesa, o kur tik netikros žinios (angl. fake news), propaganda, užslėpta reklama ar melas, kuris tapatinamas su neginčijamais faktais. Pasak Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dekanės doc. dr. Živilės Sederevičiūtės-Pačiauskienės, su tuo susiduriame kiekvieną dieną, todėl svarbu, kaip tai veikia mus ir mūsų kasdienybę.
archyvas (147)  
 

2017-11-22Mirė ilgametė LRT radijo žinių vedėja Lilija Giniotienė

Eidama 62-uosius po sunkios ligos mirė ilgametė LRT darbuotoja, radijo žinių vedėja Lilija Giniotienė. Atsisveikinti su Lilija Giniotiene bus galima penktadienį, lapkričio 24 d. nuo 10 valandos, Vilniaus laidojimo namuose, Olandų gatvėje. Urna išnešama šeštadienį 12 valandą, laidojama Juodšilių kapinėse.

2017-11-20Mirė buvusi LRT režisierė Vanda Vainoraitė

2017 lapkričio 18 d. Palangoje mirė ilgametė Lietuvos televizijos režisierė Vanda Vainoraitė. Urna su V. Vainoraitės palaikais bus pašarvota Palangos laidojimo namuose antradienį, lapkričio 21 d. nuo 14 val. Trečiadienį, lapkričio 22 d. 8.30 val. Palangos bažnyčioje bus laikomos šv. Mišios, urna išnešama 13 val. Laidojama Palangos kapinėse. TV režisierei Vandai Vainoraitei atminti antradienį, lapkričio 21 d. 20.30 val. LRT KULTŪRA kviečia žiūrėti jos kurtą dokumentinį filmą „Vilniaus bažnyčios“ (1993m.

2017-11-12Mirė muzikologė, žurnalistė, redaktorė Irena Mikšytė

Vilniuje 2017 m. lapkričio 11 dieną mirė muzikologė, žurnalistė, redaktorė Irena Mikšytė. Lietuvos žurnalistų ir muzikologų šeima neteko kūrybingos kolegės, geros draugės.

2017-11-02Mirė garsus šachmatininkas ir žurnalistas Algimantas Butnorius

Tik dvidešimt vienai dienai belikus iki septyniasdešimt pirmojo gimtadienio, po ilgos sunkios ligos Kaune mirė ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje žinomas šachmatininkas, Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) narys Algimantas Butnorius.
archyvas (138)Naujienų prenumerata 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media