2018 m. kovo 22 d., Ketvirtadienis

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas

 

2018-03-11Kovoja vertybės ir pinigai – žiniasklaidos kritika

Šiais laikais žurnalistikos studentai mokomi objektyviai informuoti visuomenę, laikytis profesinės etikos normų ir principų, dirbti sąžiningai ir kokybiškai. Tačiau, žvelgdami į dabartinę Lietuvos žiniasklaidos situaciją, pastebime, jog jai tenka susidurti su daugybe iššūkių. Kalbėti apie padorumą, profesinę etiką Lietuvoje labai keblu, nes vertybės žiniasklaidoje pasikeitusios.

2018-02-28Keletas publikacijų apie Seimo laikinosios komisijos, tiriančios LRT finansinę veiklą, darbą, ir komentaras tuo klausimu

Kolegė Virginija Bunevičiūtė atsiuntė LŽS svetainei kolegių Laurynos Vireliūnaitės (15 min) ir Dalios Plikūnės (BNS) publikacijas apie Seimo laikinosios komisijos, tiriančios LRT finansinę veiklą, darbą ir komentarą tuo klausimu.

2018-02-222017-ųjų METŲ ŽODIS ir METŲ POSAKIS – jau išrinkti

Vasario 21 d., Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, paaiškėjo pirmą kartą Lietuvoje surengtų Metų žodžio ir Metų posakio rinkimų rezultatai. Kandidatai dalyvauti šiuose rinkimuose buvo siūlomi nuo praėjusių metų birželio. Už organizatorių atrinktus žodžius ir posakius nuo sausio 10 d. buvo balsuojama portale www.lzinios.lt. Internetiniame balsavime daugiausia balsų gavo žodis ŠVAISTUOMENĖ ir posakis LAIKAUSI KAIP… GEDIMINO KALNAS.

2018-02-15Laikinai sustabdytas televizijos programos „RTR Planeta“ laisvas priėmimas Lietuvoje

2018 m. vasario 14 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą 12 mėn. sustabdyti televizijos programos „RTR Planeta“ laisvą priėmimą Lietuvos Respublikos teritorijoje dėl šioje programoje besikartojančių Europos Sąjungos Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos ir Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo pažeidimų – programos laidose nuolat kurstomo karo, nesantaikos ir tautinės neapykantos.

2018-02-08Šimtmečio minėjimas - konferencija "Lietuvos valstybė buvo, yra ir bus!"

Kviečiame Jus į Lietuvos valstybės šimtmečio paminėjimą - konferenciją „Lietuvos valstybė buvo, yra ir bus!“ Pranešėjai: Kun. Robertas Grigas, Prof. Rasa Čepaitienė,Prof. Vytautas Radžvilas Renginio vieta: Lietuvos nacionalinis muziejus (įėjimas iš Arsenalo gatvės), konferencijų salė (II aukštas). Laikas: vasario 15 diena (ketvirtadienis), 16.45 val.

2018-02-05Diskusijų festivalis „Būtent!“ kviečia kurti renginio programą

Rugsėjo 7–8 dienomis Birštone vyks jau antrasis visuomeniškų piliečių, verslo, mokslo, nevyriausybinių organizacijų ir politikos atstovų susitikimas – diskusijų festivalis „Būtent!“. Renginys, praėjusiais metais sulaukęs net 3 tūkst. dalyvių, šiemet išaugs dvigubai. Į Birštoną susirinkusių dalyvių lauks 80 skirtingų diskusijų ir renginių, daugiau nei 60 valandų kokybiškų debatų, 200 įkvepiančių pranešėjų. Šių metų naujovė – festivalyje planuojančios dalyvauti organizacijos bei privatūs asmenys gali siūlyti jiems įdomias ir aktualias temas, kurios bus įtrauktos į renginio programą.

2018-02-02Marius Markuckas: Lietuvą – į Grūto parką?

Netrukus minėsime modernios Lietuvos šimtmetį. Valstybei tai nėra daug. Tačiau jaunas amžius ne visada reiškia ir jėgų žydėjimą. Mūsų šalies atveju, deja, būtent taip ir yra. Žinant, ką per pastarąjį šimtą metų Lietuvai teko patirti, kaip brutaliai ji buvo žalojama sovietmečiu ir kaip aplaidžiai šie sužalojimai gydyti po 1990-ųjų, nėra keista, kad šventinę nuotaiką trikdo klausimas: ar Lietuva sulauks kito jubiliejaus?

2018-02-01LRT kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją

LRT kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama paaiškinti, ar Seimo įkurtos Laikinosios komisijos, atliekančios LRT veiklos tyrimą, reikalavimas per 20 dienų pateikti didelės apimties skirtingų sričių 5-erius ar daugiau LRT veiklos metus apimančius dokumentus ir informaciją nepažeidžia LR Seimo laikinųjų komisijų įstatymo reikalavimo netrikdyti valstybės institucijų darbo.

2018-01-23Europos parlamento nariai kreipėsi į Lietuvos vadovus dėl politikų spaudimo Lietuvos visuomeniniam transliuotojui (1)

Šių metų sausio 12 d. Lietuvos Respublikos Seimas valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos balsų dauguma priėmė nutarimą įkurti Seimo komisiją, kuri atliks Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) valdymo struktūros, finansinės ir ūkinės veiklos tyrimą. Nutarime nurodyta, kad Komisijos prašoma įvertinti tokius klausimus, kaip racionalus biudžeto lėšų naudojimas, palyginimas su nacionaliniams transliuotojams taikoma kitų Europos šalių praktika, taip pat LRT veiklos atskaitingumas ir skaidrumas. Komisija baigs darbą ir pateiks išvadas iki 2018 m. birželio 1 d. Mes, žemiau pasirašiusieji ALDE frakcijos nariai, esame įsitikinę, kad toks nutarimas prieštarauja Europos Tarybos nustatytiems visuomeninės žiniasklaidos laisvės standartams.

2018-01-14Vilniaus forumas palaiko Seimo iniciatyvą įstatymu įtvirtinti Lukiškių aikštės statusą

Atsižvelgdami į tai, kad Lietuvos Respublikos Seimas yra aukščiausia valstybės politinė institucija, išreiškianti suverenią Tautos valią, palaikome Seimo iniciatyvą įstatymu įtvirtinti valstybinį-reprezentacinį Vilniaus Lukiškių aikštės statusą ir apibrėžti pamatines jos politinio ir meninio įprasminimo gaires.

2018-01-14Pareiškimas "Dėl iškilių Lietuvos žmonių atminimo žeminimo"

Lietuvos žmogaus teisių asociacija (Vytautas Budnikas), Piliečių gynybos paramos fondas (Stasys Kaušinis), Lietuvos Helsinkio grupė (Stasys Stungurys) ir Nepartinis demokratinis judėjimas (Krescencijus Stoškus) paskelbė viešą pareiškimą "Dėl iškilių Lietuvos žmonių atminimo žeminimo".

2017-12-23Česlovas Skaržinskas: Sustingusio laiko grimasos (5)

Andai 2017 m. gruodžio mėnesio žurnale Metai. Savotiškai po daugelio tylos metų baigti publikuoti Juozo Baltušio dienoraščiai. Be abejonės, didelio rašytojo. Nenorėčiau J. Baltušio gretinti su pasaulio genijumi, norvegų rašytoju, Nobelio premijos laureatu Knutu Hamsunu. Tačiau vienokių ar kitokių sąsajų tarp jų yra. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui K. Hamsunas rėmė nacistines bei fašistines idėjas ir palaikė Norvegijos vyriausybės vadovą, Hitlerio statytinį Vidkuną Quislingą. Žodžiu, okupacinį režimą. Tą patį galima pasakyti apie didįjį žodžio meistrą J. Baltušį, palaikiusį, kartais ir šlovinusį kitą baisų – sovietų okupacinį režimą.

2017-11-28Vytautas Leščinskas: kas ko daugiau Lietuvoje turi tarp kojų??

"Kad ministras Veryga žiniasklaidoje yra pats populiariausias žmogus, abejoti nereikia. Tai akivaizdu. Regis, formuojasi net nauja žurnalistikos kryptis (ar gal - formatas).- verygiada. Tad nusprendžiau ir aš įnešti savo kuklų indėlį į verygiados aruodą", - rašo LŽS svetainei LŽS narys, rašytojas Vytautas Leščinskas.

2017-11-23Atsargiai – ne visi žiniasklaidos magnatai veikia sąžiningai

Prieš dvejus metus Kaune pradėtas leisti „Savaitraštis Kaunui“ miestiečių buvo sutiktas entuziastingai. Deja, 2017-ųjų rugpjūčio 3 dieną pasirodė paskutinis šio socialiai atsakingo dienraščio numeris, o leidybos pabaigą lydi keista tyla. Galbūt prie tyliai gedinčiųjų prisidėtume ir mes, „Savaitraštis Kaunui“ darbuotojai, jei su mumis ir prenumeratoriais būtų pasielgta socialiai atsakingai. Tačiau buvę savininkai, atrodo, nė neketina grąžinti pinigų leidinį užsisakiusiems žmonėms ir skolų savaitraščio darbuotojams.

2017-11-19Vytautas Radžvilas: Nekalti žaidimai? (1)

Pasirodo, Lietuvos menininkams apsimetę Rusijos propagandos kanalo žurnalistais, skambinėjo Andriaus Tapino komandos nariai. Suprask, tikrino budrumą.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media