2018 m. lapkricio 12 d., Pirmadienis

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas

 

2018-11-03Reikalavimas LRT – parodyti mitingą prieš vaikų atiminėjimą (1)

"Didžiosios visuomenės dalies valią išreiškusį mitingą nacionalinis transliuotojas nušvietė lygiai taip pat, kaip komunistinės LTSR valdžios dar kontroliuoti LRT 1988 m. rudenį nušviesdavo kylančio Sąjūdžio veiklą ir renginius." - citata iš Kreipimosi.

2018-10-09Vilniaus forumo pareiškimas dėl LRT vykdomos V. Landsbergio cenzūros (1)

Tautos forumo steigėjai paskelbė reikalavimus Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybai bei generalinei direktorei dėl žiniasklaidoje įsivyravusios vienpusiškos „teisingų“ pažiūrų propagandos ir „neteisingų“ pažiūrų cenzūros, prie kurių gerokai prisideda ir nacionalinis transliuotojas.

2018-10-08LRT Tarybos kreipimasis dėl grėsmės lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos nepriklausomumui

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos taryba 2018 10 08 d. kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo narius dėl iškilusios grėsmės Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos nepriklausomumui.

2018-09-28Reikalavimai LRT vadovybei ir LRT tarybai: nutraukti cenzūrą, nepažeidinėti piliečių teisių ir laikytis įstatymo (1)

Rugsėjo 26 d. Tautos forumo steigėjai paskelbė raginimą ir rekomendacijas LRT tarybai ir LRT direktorei nutraukti nuolatines TV laidas, kuriose juodinamas JAV prezidentas D.Trumpas, neleisti laidų vedėjams demonstruoti atvirą priešiškumą Seimo valdančiajai daugumai, necenzūruoti ir nevaržyti žmonių teisės laisvai reikšti savo politines pažiūras ir įsitikinimus.

2018-09-26Seimo siūlomas LRT valdymo modelis kelia diskusijas: kas keistųsi?

„Galbūt politikai susipainioja, ypač, kai turi valdžią, kad LRT tarybos narius deleguoja ne Seimo kadencijos, o Seimas, kaip institucija“, – sako Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, komentuodamas Seimo laikinosios komisijos LRT finansams tirti idėją keisti Tarybos narių skyrimo tvarką, susiejant su skiriančiosios institucijos kadencijos metais.

2018-09-08Korupcija žiniasklaidoje – per neskaidrius viešinimo konkursus (1)

Kalbant apie korupciją Lietuvos žiniasklaidoje itin probleminė sritis yra viešojo administravimo subjektų administruojamos viešinimui skirtos (dažniausiai Europos Sąjungos struktūrinės paramos) lėšos, kurios galimai įsisavinamos per neskaidrius konkursus ir dažnai kaip tarpininkams veikiant viešųjų ryšių agentūroms, kurių veikla yra mažai reglamentuojama. Tokią išvadą savo mokslo straipsnyje pateikė Lietuvos teisės instituto (LTI) mokslininkas Mindaugas Lankauskas.

2018-09-03Ar reikėjo naikinti Tautinių mažumų ir išeivijos departamentą?

Laikraštyje ,,Lietuvos aidas“ (2018 01 27, Nr.19-1) rašiau apie Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbuotojus. Ir atėjo A.Kubiliaus vyriausybės laikas tą instituciją panaikinti, instituciją, dariusią tiek daug gero žmonėms, gyvenantiems Lietuvoje ir už jos ribų.Vartau jau agonijoje esančio departamento susirašinėjimus.

2018-08-28Diskusija „Išdavystė ir patriotizmas Antrajame pasauliniame kare“

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Adolfo Damušio demokratijos studijų centras ir leidykla „Briedis“ rugsėjo 4 d. 17.30 val. Valstybingumo erdvėje (II aukšte) pristato diskusiją „Išdavystė ir patriotizmas Antrajame pasauliniame kare“.

2018-08-27Kazys Starkevičius: vėl gaminsim lietuvišką traktorių?

Ši vyriausybė, o ypač Aplinkos ministerija, garsėja originaliais projektais. Šįkart, jos iniciatyva, užsimota išguiti iš kelių transporto priemones su dyzeliniais varikliais. Kol kas tik iš miestų gatvių, bet visada galima „tobulėti“.

2018-08-27Arūnas Gelūnas: apkartęs MEDUS mokytojams ir moksleivių ašaros dėl ilgesnių mokslo metų

Seimo narys Arūnas Gelūnas dalyvavo idėjų festivalio „Laisvės piknikas“ diskusijoje „Kas pasikeitė švietimo sistemoje per 2 metus?“. Skelbiame jo mintis.

2018-08-22Algų negaunantys „Ūkininko patarėjo“ žurnalistai grasina skelbti streiką

Pirmadienį naujiesiems savininkams ir vadovams 7 „Ūkininko patarėjo“ darbuotojai įteikė prašymą – išmokėti du mėnesius vėluojančius atlyginimus, priklausančius autorinius atlygius. Jei ne, grasinama kelti streiką. Tačiau redakcijos vadovas patikina, kad atlyginimai mokami, neaiškumai kyla tik dėl tų atlygių, kurie nenumatyti pagal jokias sutartis.

2018-08-21Jonas Paulauskas: Matyt, nebe tie jau valstiečiai… (1)

Be to, ankstyvas ruduo gal anksčiau pritrauks į rudeninę sesiją Seime mūsų įstatymų leidėjus. O jų šį rudenį laukia labai svarbūs darbai (įstatymai). Ypač jautrioje socialinėje sferoje. Gal pagaliau apsispręs, kiek didinti minimalų mūsų atlyginimą, mažiausią visoje ES - profsąjungų reikalaujamą 50 eurų, ar piestu stojančių darbdavių – 20 eurelių (nors pastarieji rudeniop žada sukelti kainas savo valdomose parduotuvėse, prekybos centruose vos ne dvigubai jų siūlomai sumai). Įstatymo priėmimas parodys, kuri pusė daugiau “pamokėjo” įstatymų leidėjams. Matysim: Lietuva – švogerių ar kapitalistų šalis.

2018-08-17Dainius Ručinskas: Seimas ketina uždrausti loti šunims ir kniaukti katėms (1)

Šios sudėties Lietuvos Seimas mėgsta imtis netikėtų sprendimų. Jau užregistruota įstatymo pataisa, kuri numato tildyti lojančius šunis ir kniaukiančias kates. Numatoma, kad už ilgesnį nei 10 minučių lojimą šuns šeimininkui grės bauda iki 300 eurų.

2018-07-04Dainius Ručinskas. Replika: senjoras su bedante burna ir labdariniais makaronais (2)

Lietuvos kalbininkų grupelė rengia straipsnį “Gimtosios kalbos“ žurnalui, renka duomenis apie visuomenės požiūrį į du žodžius: pensininkai ir senjorai.Manau, kad mūsų pagyvenusius žmones nevertėtų vadinti “senjorais”. Tikrai tai skamba kaip patyčios iš vargšo žmogaus su bedante burna, godžiai srebiančio nemokamai dalijamą maltiečių sriubą ir į krepšelį dedančio labdarinius makaronus...

2018-06-20Seimo narė Agnė Širinskienė diktuoja temas, kuriomis 15min turi pasisakyti

Seimo narė Agnė Širinskienė savo „Facebook“ paskyroje diktuoja temas, kuriomis 15min turi pasisakyti. Sunku suvokti, kad demokratinėje šalyje politikai gali nurodinėti žiniasklaidai, į kokius klausimus ji turi atsakinėti, kuo domėtis ir ką rašyti. Tai yra tiesus kelias į autoritarinį valdymą - būtent tokiais principais politikai veikė Sovietų Sąjungoje.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media