2018 m. gegužes 22 d., Antradienis

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas

 

2018-05-04Antanas Šimkūnas: TURGUS LUKIŠKIŲ AIKŠTĖJE (1)

Kiek gali tęstis šis turgaus šurmulys, nesugebėjimas apsispręsti, stumdymasis vieni nuo kitų, neatsakingumas, nesuvokimas, kad mes jau iškovojome laisvę ir esame verti Laisvės paminklo svarbiausioje sostinės aikštėje. Būtent Laisvės monumento, o ne kokio nors vieno kovos už laisvę simbolio.

2018-04-25Širvintų laikraščio “Krašto naujienos” vyr. redaktorės Neringos Tuškevičienes laiškas (1)

Gerbiami kolegos žurnalistai. Kreipiuosi į Jus norėdama pranešti, kad Širvintų rajono savivaldybėje nuolat ribojamos žurnalistų teisės nekliudomai rinkti informaciją ir noriu paprašyti Jūsų palaikymo ginant spaudos ir žodžio laisvę. Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė uždraudė žiniasklaidai pasirinkti sėdėjimo vietą Tarybos posėdžių metu, neva taip reikalaujama Širvintų rajono tarybos reglamente, kurį jie patys pasitvirtino.

2018-04-24LRTK svarstys klausimą dėl baudos skyrimo UAB „Init“

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos posėdyje balandžio 25 d. 15 val. Šeimyniškių g. 3A bus svarstomas klausimas dėl baudos skyrimo UAB „Init“ už Visuomenės informavimo įstatymo pažeidimus. Kviečiame dalyvauti ir žurnalistus.

2018-04-16Kelių visuomeninių organizacijų kreipimasis dėl Nacionalinio transliuotojo misijos

Šią savaitę LRT Tarybos pirmininkui Ž. Pečiuliui ir Generalinei direktorei M. Garbačiauskaitei-Budrienei buvo įteiktas raštiškas kreipimasis dėl Nacionalinio transliuotojo misijos, kurį pasirašė Sąjūdžio trisdešimtmečio minėjimą rengusių ir kitų visuomeninių bei pilietinių organizacijų atstovai.

2018-04-10Viešas profesoriaus Vytauto Radžvilo laiškas (1)

Drįstu teigti, kad Sąjūdžio minėjime iškelti kai kurie svarbūs valstybei klausimai ir geopolitiniais bei nacionalinio saugumo argumentais pagrindžiama būtinybė telktis esminėms permainoms šalyje. Būtų gerai, kad atsikvošėjimas, kol nevėlu, vyktų sparčiau:

2018-04-10Romualdas Ozolas: Tauta kryžkelėje (1)

Minėdami Romualdo Ozolo trečiąsias mirties metines, kviečiame skaitytojus prisiminti Kovo 11-osios Lietuvos kūrėją ir dalinamės neblėstančio aktualumo jo tekstu.

2018-03-25VRK įvertino laikraštį „Naisių žemė“ – politinės reklamos nėra nė pėdsako

Laikraščio pavadinimas tas pats, maketas tas pats, jį redaguoja ta pati redaktorė, bet už leidybą rinkimų metu moka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, o kitu laiku – Naisių bendruomenė. Taip leidžiamas laikraštis „Naisių žemė“, bet Vyriausiosios rinkimų komisija (VRK) politinės reklamos nerado nė viename pernai išleisto laikraščio straipsnyje.

2018-03-20Forumas „Naujos kompetencijos, užimtumas ir ekonominės perspektyvos. Ar sukursime išmanią visuomenę?“

Kviečiame žurnalistus į Lietuvos darbo biržos drauge su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu kovo 22 d. 13.00–15.45 val. rengiamą forumą „Naujos kompetencijos, užimtumas ir ekonominės perspektyvos. Ar sukursime išmanią visuomenę?“. Renginys vyks ISM Inovacijų bazėje (Arklių g. 18, Vilnius).

2018-03-18Kreipimasis dėl lituanistinių institutų jungimo (1)

Kovo 4 dieną Ministro Pirminiko sudaryta Darbo grupė pasiūlymams dėl valstybinių mokslinių tyrimų institutų veiklos kokybės gerinimo parengti pateikė savo veiklos ataskaitą. Joje siūloma „sutelkti H[umanitarinių] M[okslų] institutų mokslinį potencialą į Lietuvos humanitarinių tyrimų centrą“. Šiuo siūlymu faktiškai užsimota panaikinti keturis lituanistinius valstybės mokslo institutus – Lietuvos istorijos, Lietuvių kalbos, Lietuvių literatūros ir tautosakos, Lietuvos kultūros tyrimų – bei Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrą. Tokiu būdu naikinamas nacionalinės tautos kultūros mokslinio tyrimo branduolys, ištisas valstybės mokslo segmentas.

2018-03-14Konferencijos „Žiniasklaida audiovizualinėje komunikacijoje“ kreipimasis “Dėl žiniasklaidos laisvės ir Nacionalinio transliuotojo veiklos”

Konferencijos „Žiniasklaida audiovizualinėje komunikacijoje“ kreipimasis “Dėl žiniasklaidos laisvės ir Nacionalinio transliuotojo veiklos”

2018-03-14Prezidentei, Seimo Pirmininkui ir premjerui – EBU laiškas dėl LRT daromo politinio spaudimo

Europos transliuotojų sąjunga (EBU, angl. European Broadcasting Union) atsisakė dalyvauti LRT veiklą tiriančios Seimo laikinosios komisijos veikloje ir kreipėsi į Lietuvos Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį ir Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį dėl Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai daromo politinio spaudimo. Lietuvos vadovai raginami nesiimti veiksmų, galinčių pažeisti nacionalinio transliuotojo institucinį bei turinio nepriklausomumą.

2018-03-11Kovoja vertybės ir pinigai – žiniasklaidos kritika

Šiais laikais žurnalistikos studentai mokomi objektyviai informuoti visuomenę, laikytis profesinės etikos normų ir principų, dirbti sąžiningai ir kokybiškai. Tačiau, žvelgdami į dabartinę Lietuvos žiniasklaidos situaciją, pastebime, jog jai tenka susidurti su daugybe iššūkių. Kalbėti apie padorumą, profesinę etiką Lietuvoje labai keblu, nes vertybės žiniasklaidoje pasikeitusios.

2018-02-28Keletas publikacijų apie Seimo laikinosios komisijos, tiriančios LRT finansinę veiklą, darbą, ir komentaras tuo klausimu

Kolegė Virginija Bunevičiūtė atsiuntė LŽS svetainei kolegių Laurynos Vireliūnaitės (15 min) ir Dalios Plikūnės (BNS) publikacijas apie Seimo laikinosios komisijos, tiriančios LRT finansinę veiklą, darbą ir komentarą tuo klausimu.

2018-02-222017-ųjų METŲ ŽODIS ir METŲ POSAKIS – jau išrinkti

Vasario 21 d., Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, paaiškėjo pirmą kartą Lietuvoje surengtų Metų žodžio ir Metų posakio rinkimų rezultatai. Kandidatai dalyvauti šiuose rinkimuose buvo siūlomi nuo praėjusių metų birželio. Už organizatorių atrinktus žodžius ir posakius nuo sausio 10 d. buvo balsuojama portale www.lzinios.lt. Internetiniame balsavime daugiausia balsų gavo žodis ŠVAISTUOMENĖ ir posakis LAIKAUSI KAIP… GEDIMINO KALNAS.

2018-02-15Laikinai sustabdytas televizijos programos „RTR Planeta“ laisvas priėmimas Lietuvoje

2018 m. vasario 14 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą 12 mėn. sustabdyti televizijos programos „RTR Planeta“ laisvą priėmimą Lietuvos Respublikos teritorijoje dėl šioje programoje besikartojančių Europos Sąjungos Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos ir Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo pažeidimų – programos laidose nuolat kurstomo karo, nesantaikos ir tautinės neapykantos.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media