2017 m. vasario 25 d., Šeštadienis

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas

 

2017-01-30Krescencijus Stoškus: tai signalizuoja apie sisteminę sąžiningumo, teisingumo ir demokratiškumo stoką  (1)

Neseniai rašytojas Liudvikas Jakimavičius „feisbuke“ rašė: „Neatsakinga žiniasklaida stumia Lietuvą į pilietinį konfliktą. Griovys tik gilėja, nes niekas su niekuo nenori taikytis nuo Vilniaus iki Vašingtono. Kas stovi už šito karo kurstytojų, kieno tai interesas?“ Šia ir kitomis temomis žurnalo „Pozicija“ redaktorius, LŽS narys Vytautas Budnikas kalbina filosofą, Lietuvos kultūros kongreso tarybos pirmininką Krescencijų Stoškų.

2017-01-18Seimo nario A. Anušausko pranešimas: „Atnaujinta Nacionalinio saugumo strategija – atsižvelgiama ir į Rusijos agresyvumo keliamas grėsmes“

Dabar susiduriame su agresyvia Kremliaus politika, konvencinio karinio konflikto bei naujomis – hibridinėmis, informacinėmis, kibernetinėmis – grėsmėmis. Krymo aneksija, prie Lietuvos ir kitų šalių sienų sutelkta Rusijos ginkluotė ir organizuojamos puolamojo pobūdžio pratybos, nesaugios branduolinės energetikos plėtra netoli Lietuvos – tai tik dalis iššūkių nacionaliniam saugumui. Ir svarbu, kad strategijos nuostatų vykdymą užtikrintų Vyriausybė“, – teigia Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas.

2017-01-16Česlovas Skaržinskas: geriausios metų vaikams ar suaugusiems knygos rinkimai - tikras farsas (5)

Geriausios metų vaikams ar suaugusiems knygos rinkimai - tikras farsas! Jau tokio konkurso pradžioje pateikiamas savotiškas akibrokštas: skaitytojams ar žiūrovams rinktis tik, pavyzdžiui, iš 5 kažkieno atrinktų knygų. Kokiais kriterijais vadovautasi atrenkant knygas, kas jas atrinko – konkurso dalyviai ir nesužino. Pasižiūriu į kažkieno konkursui atrinktas knygas – ir dažnai nejaukiai pasijuntu.

2017-01-12LRTK svarstė laidų „Atspėk dainą“ turinį

Sausio 11 dieną Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) svarstė televizijos programoje „LRT TELEVIZIJA“ sausio 6 d. transliuotą muzikinę laidą „Atspėk dainą“, kurios metu aktorė Asta Baukutė demonstravo Hitlerį šlovinantį pasveikinimo gestą.

2016-12-23Socialiniai tinklai keičia tradicinę žiniasklaidą: metai „Linkedin“, arba KAS KĄ skaito?  (1)

Jau metus esu aktyvus „Linkedin“ vartotojas, deja, per juos taip ir nesuradau laiko padaryti įdomesnių įžvalgų ar apibendrinimų. Nors žinau, kad yra žmonių, kam tai įdomu. Atsiprašau, mano kaltė. Keiskimės. Kadangi pats mėgstu studijuoti panašias kitų žmonių patirtis, esu skaitęs ne vieno „Linkedin“ vartotojo pastebėjimus, nesikartosiu su patarimais. Veikiau bandysiu apžvelgti tai, kas buvo įdomu ir naudinga.

2016-12-08Kolegos Apolinaro Juodpusio replika: Laikraštis pasmirdo... (1)

Daugelį metų prenumeruoju ir skaitau „Lietuvos rytą“. Dažniausiai pradedu nuo antro ar trečio puslapių, kur spausdinami šmaikštūs, kartais aštroki publicisto Aido Puklevičiaus, rašytojo Sigito Parulskio ir kitų autorių rašiniai. Itin patinka diplomato ir politikos analitiko Mečio Laurinkaus pastabos „Be kaukės“. Bet štai 2016 m. gruodžio 6-osios antras „Lietuvos ryto“ puslapis... pasmirdo!

2016-12-04Pasipriešinimas neturi nutrūkti nė vieną akimirką

Deja, 26-aisias Lietuvos nepriklausomybės metais žmonės ir vėl pasigenda teisingumo: Lietuva dar nesukūrė geros teisinės sistemos – iki šiol neturime nei teismo tarėjų instituto, nei teismuose visuomenės atstovų, todėl visuomenė negali kontroliuoti teismų. Šalies rinkimų sistema nėra demokratiška – dominuoja politinių partijų ir pažeidžiamos nepartinių asmenų teisės, piliečiai neturi realios savivaldos. Beveik trečdalis visuomenės gyvena skurde, vyrauja didžiulė socialinė atskirtis – pagal nelygybę matuojantį GINI koeficientą Lietuva lygintina su Lotynų Amerikos šalimis, todėl per tuos 26-erius Nepriklausomybės metus valstybė neteko trečdalio savo gyventojų (beveik milijono piliečių).

2016-11-22Žurnalistai kviečiami dalyvauti diskusijoje „Atminties politika / „Klaidingi atminties kodai“

Gerbiamieji, Lenkijos institutas Vilniuje kartu su Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetu maloniai kviečia dalyvauti diskusijoje „Atminties politika / „Klaidingi atminties kodai“.Diskusija vyks 2016 m. lapkričio 30 d., 18 val., Atviros Lietuvos fonde, Didžioji g. 5, Vilniuje

2016-11-10Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas: Viešas kreipimasis dėl politinės kultūros nuosmukio ir patyčių kulto viešoje erdvėje

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas atsiuntė Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkui Dainiui Radzevičiui VIEŠĄ KREIPIMASĮ DĖL POLITINĖS KULTŪROS NUOSMUKIO IR PATYČIŲ KULTO VIEŠOJE ERDVĖJE

2016-11-02Gediminas Griškevičius: apie eurochamizmą ir satyriką Albertą Skyrelį

Alberto Skyrelio, kurį ir aš pažinau „Šluotos“ satyrinio žurnalo redakcijoje Vilniuje kūryba šiame laikmetyje yra vertinga kaip rentgenas, tomografas, nes jautriai, meistriškai paprastai, - tik niekad ne prastai! – išsakytos mūsų „nulietuvėjančios“ – godėjančios visuomenės ydos, moralinis nuosmukis, ogi, visas laikotarpio po 2000-ųjų „Eurochamizmas“, kur žmogus žmogui... retas linki vienas kitam gero.

2016-10-16Krescensijus Stoškus. Mes gąsdinami savo Tėvyne (2)

Apie tautą ištikusią dilemą – susitaikymą ar priešinimąsi emigracijai, galimas išeitis iš susidariusios kritinės padėties žurnalo „Pozicija“ redaktorius, žurnalistas VYTAUTAS BUDNIKAS kalbina filosofą, humanitarinių mokslų daktarą, Lietuvos kultūros kongreso tarybos pirmininką KRESCENCIJŲ STOŠKŲ.

2016-10-16Algimantas Zolubas:Kad juos kur perkūnas! (2)

Šiuos „linkėjimus“ siunčiu Delfi.lt redakcijai, Vaikų teisių apsaugos tarnybai, ŠMM-jai, Lygių galimybių kontrolierei ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai už ištisinį, nevaržomą ir nekontroliuojamą lytinio gyvenimo viešinimą, skatinimą, propagavimą žiniasklaidoje per visas 24 valandas paroje su beveik pornografiniais paveikslėliais ir nešvankiomis antraštėmis. Panašu, kad ši redakcija išgyvena sekso badą, nes masturbuojasi tokiais rašinėliais ir paveikslėliais.

2016-09-19Silpnų studentų Vyriausybė ir brangus jų darbo brokas (1)

Nors šalies valdantieji skambiai pasisako už pažangą, kuo patrauklesnes sąlygas verslui, elgiasi priešingai. Politinis blaškymasis ir akis badantis kompetencijos trūkumas daro didžiausią žalą šaliai. Prezidentės veto atmestas ir naujas Darbo kodeksas priimtas tokiu pačiu stiliumi kaip 2002-aisiais. Tai yra visuomenei itin svarbus ir jautrus įstatymas, bet abu kartus, vos tik jį priėmus, iš karto paskelbta apie laukiančius pakeitimus ir taisytinas klaidas. Taip pademonstruojamas paprastas dalykas: priimamas įstatymas – brokuotas produktas. Ar čia šitaip tapsime patrauklesne šalimi investicijoms?

2016-09-14Mini komentaras: Sveiki, sulaukę auksinio rudens!

Tiesa, pamiršau priminti, kad ruduo - viščiukų skaičiavimo metas. Spalio 9 dieną suskaičiuosime, kiek tų viščiukų (partinių rinkėjų) turime. Jaučiu, kad kai kurios partijos (o jų rinkimuose dalyvauja net 12) ir partijėlės gali pasigesti dalies savo viščiukų… Kurie iki šiol ieško pokemonų…

2016-09-08Seimo narės Marijos Aušrinės Pavilionienės pranešimas (1)

Seimo narės Marijos Aušrinės Pavilionienės pranešimas: „Dėl nesąžiningo reportažo apie M. A. Pavilionienę įspėta LNK teigia, kad melagingą informaciją jiems pateikė Seimo narys Povilas Urbšys“.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media