2021 m. kovo 4 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas

 

2021-02-09Kaip aš buvau protestuotoju taikiame mitinge už laisvą žiniasklaidą demokratinėje Lietuvoje

Parašysiu iš savo karčios patirties, kokia pamoka man buvo dalyvaujant tikrai taikiame mitinge, kuriam buvo duotas valdžios leidimas. Tai 2018 m. vyko Vilniaus mero leistas mitingas už tikrai laisvą visuomeninę LRT prie LRT pastato.

2021-02-05Dėl neapykantos kalbos ir žodžio laisvės suvaržymų  (2)

Atrodo, Lietuvos visuomenė jau susitaikė, kad mokesčių mokėtojų išlaikomas nacionalinis transliuotojas nepaiso žmonių įsitikinimų laisvės ir įvairovės, neleisdamas kitaminčiams išsakyti TV laidose savo nuomonės apie valdžią, kuri negerai elgiasi su mūsų šeimomis, valstybine lietuvių kalba, valstybės istorine atimtimi ir kitų pamatinių vertybių apsauga. Susidaro įspūdis, kad paskutiniai pilietinės visuomenės likučiai subyrėjo pasibaigus Seimo rinkimams ir į valstybės valdžią sugrįžus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijai (TS-LKD), nes pastarajai perėmus valstybės valdymą, keli Laisvės partijos išsišokėliai sugebėjo primesti visuomenei asocialų gyvenimo būdą – tariamą laisvę tapti narkomanais (saikingai vartoti narkotikus). Daugelis įsitikinę, kad prie įstatymų leidybos pripuolę „išlaisvintojai“ sugebės priversti ilgametę krikščioniškųjų vertybių saugotoją TS-LKD priimti įstatymus, įteisinančius prievolę žudyti negimusius kūdikius, skambiai pavadindami abortus žmogaus teisę į kūną, o estetišką neįgaliųjų ir senelių naikinimą, teikiant jiems pagalbą nusižudyti, pastarųjų teise į eutanaziją, juolab, kai panašių patirčių esama jau kai kuriose ES valstybėse. Ir tai bus daroma prisidengiant šventu žmogaus teisių vardu.

2021-02-04POZITYVISTŲ KLUBO seminaras-diskusija NERIMAS – (NE)MANO PALYDOVAS. Kviečiame registruotis (5)

Vasario 19 d. 15 val. nuotoliniu būdu įvyks Lietuvos „Žinijos“ draugijos POZITYVISTŲ KLUBO seminaras-diskusija NERIMAS – (NE)MANO PALYDOVAS. Lektoriai VU doc. dr. Artūras Bautrėnas, LŽS ir NŽKA narys, rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius.

2021-02-03Seimo narė Ieva Pakarklytė: „Žiniasklaidoje turi atsispindėti visuomenėje vykstantys pokyčiai“

Laisvės frakcija susitiko su Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) komanda. Susitikimo metu buvo aptarta visuomeninio transliuotojo pastangos bei didžiausi iššūkiai, siekiant užtikrinti įvairovės ir lyčių lygybės principus kuriamame ir transliuojamame turinyje.

2021-02-02Vidmantas Valiušaitis: Juditos kalavijas

Mūsų kolega Vidmantas Valiušaitis išleido knygą „Ponia iš Venecijos tavernos“ (2018). Skelbiame šios knygos įvadinį straipsnį „Juditos kalavijas“, kuris, mūsų nuomone yra aktualus ir šiandien.

2021-01-28Visuomenės informavimo etikos komisija: Dėl teismų sprendimų

Vilniaus apygardos administracinis teismas sausio 20 dieną nagrinėjo bylas, susijusias su Visuomenės informavimo etikos komisijos sprendimais, kuriais viešosios informacijos rengėjai buvo pripažinti pažeidę Visuomenės informavimo etikos kodeksą.

2021-01-23Pirmajame darbo grupės posėdyje pradėta diskusija dėl galimybės atverti Registrų centro duomenis žurnalistams

Sausio 21 d. įvyko pirmasis nuotolinis Seimo valdybos sprendimu sudarytos darbo grupės posėdis dėl Visuomenės informavimo įstatymo Nr. I-1418 pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIIIP-2675. Projekto Nr. XIIIP-2675 tikslas – sudaryti sąlygas žurnalistams laisvai ir nevaržomai viešojo intereso tikslais gauti duomenis iš registrų ir valstybės informacinių sistemų, taip užtikrinant visuomenės teisę gauti informaciją.

2021-01-22ŽEIT pasisakė dėl 5 Lietuvos ryto publikacijų – pažeistas Visuomenės informavimo įstatymas

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba (ŽEIT) priėmė tris sprendimus dėl penkių publikacijų apie Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), kuriais konstatavo, kad UAB „Lietuvos rytas“ bei UAB „Lrytas“ pažeidė Visuomenės informavimo įstatymą.

2021-01-15Česlovas Skaržinskas: Būti savimi (3)

Sakoma, lengviausia – plaukti pasroviui, kai ne pats bent makaluoji kojomis ir rankomis, o tave neša stipri laiko srovė ar apglėbusi, pagavusi triukšminga minia. Nesvarbu, kur neša. Lai neša... Lyg ir lengviausia tada, kai toks laikas, kaip motina, tave glosto, ramina, užliūliuoja. Ir kuo tave anksčiau tokia srovė, minia pagauna, vis mažiau lieka galimybių tapti savimi. Niekieno neblaškomam, nenešamam.

2021-01-11Arminas Lydeka: Žiniasklaidos etika: gėdos nedaro, garbės irgi (2)

Lietuvos žiniasklaidą galima laikyti jau subrendusia – redakcijos vis rečiau parodo iššaukiančių vaizdų, vis atsakingiau vertina poreikį išklausyti visas puses. Nors su turiniu situacija nėra bloga, bet vis tiek laikas nuo laiko visuomenei atsiranda poreikis patikrinti vieno ar kito straipsnio ar reportažo santykį su profesine etika. Ir tada mes susiduriame su iki šiol pilnai neišspręstu klausimas – kas ir kaip turėtų vertinti žiniasklaidos etiką? Dabartinė sistema primena banaloką posakį “devynios auklės, vaikas be galvos”.

2020-12-25Kodėl galimų nacionalinio transliuotojo LRT pažeidimų ateityje nebegalėtų vertinti Visuomenės informavimo etikos komisija (3)

Prezidentūros atstovai stebisi svarstymais Seime, kad galimų nacionalinio transliuotojo LRT pažeidimų ateityje nebegalėtų vertinti Visuomenės informavimo etikos komisija. Prezidento Gitano Nausėdos patarėja kultūros klausimais Jolanta Karpavičienė sako, kad etikos reguliavimo klausimai turi būti išsamiai aptarti žiniasklaidos bendruomenės viduje ir su visuomene, o LRT turi būti taikomi aukšti etikos reikalavimai. Jos teigimu, siūlomi pakeitimai dėl LRT priežiūros įtraukti paskutiniame etape, nors įstatymo pataisos rengiamos visai kitu tikslu, siekiant perkelti ES teisės nuostatas į Lietuvos nacionalinę teisę.

2020-12-23Lietuvos Respublikos Seimo kultūros komiteto pareiškimas (2)

Lietuvos Respublikos Seimo kultūros komiteto atsakymas Internetinės žiniasklaidos asociacijai, Lietuvos kabelinės televizijos asociacijai, Lietuvos radijo ir televizijos asociacijai, Lietuvos regioninių radijo stočių asociacijai, Lietuvos žurnalistų draugijai, Lietuvos žurnalistų sąjungai, Nacionalinei miestų ir rajonų laikraščių leidėjų asociacijai ir Regioninių televizijų asociacijai.

2020-12-21Visuomenės informavimo etikos asociacija: Visuomeninis transliuotojas LRT negali užsidaryti nuo visuomenės ir reikalauti išskirtinumo kitų žiniasklaidos priemonių atžvilgiu (3)

Visuomenės informavimo etikos asociacija ragina Seimą, Prezidentą ir kitas visuomeninio transliuotojo LRT tarybą formuojančias organizacijas atsakingai žiūrėti į šalies žiniasklaidos savireguliacijos sistemą ir skubotais sprendimais nesukurti visuomeniniam transliuotojui galimybės nepaisyti visuomenės informavimo etikos standartų ir visuomeninės priežiūros.

2020-12-15Bijai viešumo – neik į teismą: bylinėjimosi komunikacija Lietuvos žiniasklaidoje

Bijai viešumo – neik į teismą, nes kas papuolė į teismą, taps vieša, Ryšių su visuomene agentūrų asociacijos (RSVA) renginyje „Bylinėjimosi komunikacija“ juokavo asociacijos Tarybos pirmininkas Artūras Jonkus. Pasak jo, dažnai rinkos dalyviai painioja sąvokas „bylinėjimosi komunikacija“, „krizių komunikacija“ ar „reputacijos valdymas“ ir dėl to pasirenka klaidingas strategijas. Todėl verta šiai nišinei bylinėjimosi komunikacijos temai skirti daugiau dėmesio.

2020-12-11Kviečiame kolegas į apklausą: VALSTYBĖS PRIPAŽINTO MENO KŪRĖJO IR MENO KŪRĖJŲ ORGANIZACIJOS STATUSAS. Ką apie tai žinote?

Kviečiame kolegas į apklausą: VALSTYBĖS PRIPAŽINTO MENO KŪRĖJO IR MENO KŪRĖJŲ ORGANIZACIJOS STATUSAS. KĄ APIE TAI ŽINOTE? Atsakymus prašome atsiųsti iki gruodžio 16 dienos. Anketas siųsti į LŽS būstinę E.p. info@lzs.lt
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media