2024 m. birželio 13 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Apie klubą

*print*

Klubo istorija

Klubo įkūrimo data 2007 m. gegužės 16 diena. Klubas buvo pavadintas Kelionių ir pramogų vardu. Pradžioje bandėme pateisinti savo pavadinimą ir nemažai laiko skyrėme turiningam laisvalaikio praleidimui. Buvo organizuojami žygiai baidarėmis, dviračiais, su žirgais, paspirtukais, pėsčiomis, išvykos į pramogų parkus, pažintinės ekskursijos.
Pirmasis tolimas žygis buvo „Nuo Žemynos iki Anapurnos" į Nepalą 2008 m. Pirmoji klubo suorganizuota ekspedicija buvo "Filipinai'11 Matui Šalčiui atminti" 2011 m.; antroji - „Indija'13 Antano Poškos keliais" 2103 m.; trečioji - „Prof. K.Pakšto „Dausuva" - Belizas‘15" 2015 m.; ketvirtoji - „Baltoscandia 2016"; penktoji - „Brydė per pasaulį 2018". Paskutines tris ekspedicijas buvo organizuota kartu su partneriais: Lietuvos keliautojų sąjunga, „Klajūnų" klubu, Lietuvos geografų draugija.
Klubo nariai kuruoja tarpukario keliautojo ir žurnalisto Mato Šalčiaus vardo konkursą - ne vienus metus trunkantis bendradarbiavimas su Prienų rajono savivaldybe, iš kurios kilęs M.Šalčius, davė rezultatą - jie tapo šios premijos mecenatai.
Nuo 2014 m. kasmet organizuojame Nacionalinį aktyviausių keliautojų ir kelionių istorijų konkursą „Kolumbas LT", kurio metu renkami labiausiai motyvuoti keliautojai, nebijantys iššūkių ir geriausiai pasidalinę savo įspūdžiais su kitais. Tai kūrybinis, skatinantis žurnalistinį raštingumą, populiarinantis kelionių žurnalistiką, pasaulio pažinimą ir sveiką gyvenimo būdą, konkursas. Per penkerius konkurso metus jame dalyvavo 207 dalyviai, atsiuntę 350 darbus.
Didelę įvairovę į klubo gyvenimą įneša ne tik LŽS nariai, tačiau pagal klubo nuostatus numatyti nariai - rėmėjai, o jų apie 40. Tai nėra žurnalistai, tačiau jiems artimos mūsų idėjos. Į visus renginius yra kviečiami šeimos nariai, draugai, bendraminčiai, taigi bendras klubo veikloje dalyvaujančių narių skaičius siekia apie 100 žmonių.
Per pirmuosius penkerius metus vyko 123 renginiai, per sekančius penkis metus 245, viso per dešimtmetį 368 renginiai. Dešimtmečio proga sueigoje nuspręsta pakeisti klubo pavadinimą nauju „Kelionių žurnalistų klubo" vardu.
Klubo tradicija yra klubo vėliavą, kurioje pavaizduota oranžinė, su kuprine Sraigė - visur iškleisti ir atstovauti ne tik klubą, tačiau ir visą Lietuvos žurnalistų sąjungą: klubo vėliava keliavo po Himalajus kartu su legendiniu keliautojų, buvusiu klubo nariu Pauliumi Normantu; Vytauto Bukausko dėka buvo išskleista daugelyje pasaulio kalnų viršūnėse, o Gerimanto Statinio iškelta netgi naujai įkoptoje Lietuvos 1000 - mečio viršūnėje Tian Šanio kalnuose. Su klubo vėliava dalyvaujama ekspedicijose, parodose, iškylose ir tarptautiniuose žurnalistų renginiuose.  
 

 


 

 

Klubo himnas

(parašytas prieš žygį Nemunėlio upe, prikurtas Kuršių nerijoje ir Labanore)

 

Tikri keliautojai mes esame,
Ir pramogauti visi mėgstame,
Kuprines susikrovę jau pilnai,
Į gamtą traukiame linksmai.
 

Negąsdina mus nei blogi orai,
Nebaisūs mašalai ir net uodai,
Sau susikūrę laužą paupy,
Užtrauksim dainą mes visi.


Pried. Ech dunda, giružė dunda,
Kai pramogaujame, ir kai keliaujame,
Ech dunda kelelis dunda,
Kai mes keliaujame ir pramogaujame.

 

Per kopas einame kaip briedžiai mes,
Didžiulį gintarą banga išmes,
Kuprinėj mūsų kliunksi šis bei tas,
Ir Juodkrantė visai arti.

 

Miškuose Labanoro rudenį
Ant laužo riebią avį skrudinam,
Pakelkim vyno taurę slidiną -
Kelionės iš miegų pabudina!


Pried. Ech dunda, jūružė dunda,
Ir visos plekšnės dugne pabunda,
Ech dunda, giružė dunda,
Kai Labanoro dūda pabunda.

 

2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media