2024 m. birželio 24 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

KRONIKA

*print*

Įkurta LŽS Etikos komisija

2009-03-26
 

Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) valdyba 2009 m. kovo 21 d. įkūrė Etikos komisiją, kurioje dirbs 7 įvairiems Lietuvos regionams atstovaujantys žurnalistai. LŽS etikos komisija siekia sukurti realią žurnalistų savitvarkos sistemą, pirmiausia patiems žurnalistams vertinant savo organizacijos narių etiką.

 

LŽS etikos komisijoje visuomeniniais pagrindais dirbs Aurelija Arlauskienė, Austė Korbutė, Vita Morkūnienė, Vidmantas Matutis, Viktoras Trofimišinas, Jonas Vėlyvis ir Aušra Žalytė.

 

Naujoji komisija ne tik nagrinės skundus dėl LŽS narių etikos, bet ir prevenciškai patars kolegoms iškilus probleminėms ar neaiškioms situacijoms, rūpinsis žurnalistų profesinės etikos ugdymu.

 

Lietuvos žurnalistų sąjungoje ne kartą diskutuota ir pažymėta, jog šiandien veikianti viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų savitvarkos institucija - Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija (ŽLEK), sudaryta iš įvairių visuomenės grupių, o ne vien iš žurnalistų atstovų, labiau primena žiniasklaidos kontrolės instituciją. LŽS valdybos narius netenkino nuostata, kad ŽLEK etikos klausimus paprastai nagrinėja tik gavusi skundus, t. y. reaguodama į problemas iniciatyvos pati nerodo.

 

Naujoji komisija nepretenduoja konkuruoti su ŽLEK, o siekia prasmingai ir naudingai bendradarbiauti.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2010-11-05 22:39
 
Share |
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media