2024 m. birželio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

KRONIKA

*print*

Komisijos veikla įteisnta LŽS Įstatuose

2010-12-15
 

LŽS suvažiavimui pakeitus Įstatus, juose atsirado naujas skyrius, skirtas LŽS Etikos komisijai. Iki šiol galiojusiuose LŽS Įstatuose apie Etikos komisiją buvo tik užsimenama.

 

Atskirame Įstatų skyriuje rašoma:

 

„LŽS Etikos komisija rūpinasi LŽS narių profesinės etikos ugdymu, nagrinėja skundus, pareiškimus, kreipimusis dėl LŽS narių etikos, LŽS įstatų pažeidimų, LŽS valdymo organų sprendimų nevykdymo, ginčus, kylančius tarp LŽS narių, skyrių, klubų ir LŽS valdymo organų. Komisija šiais klausimais teikia išvadas, siūlymus, priima sprendimus.

 

Komisija gali savo iniciatyva pareikšti viešąją nuomonę (poziciją) dėl visuomenės informavimo principų laikymosi ir etikos pažeidimų žiniasklaidoje.

 

Komisiją sudaro 7 nariai, kuriuos ketverių metų kadencijai tvirtina LŽS Taryba per pirmąjį posėdį po Suvažiavimo. Komisija iš savo narių renka pirmininką ir sekretorių, pirmininko teikimu tvirtina pavaduotoją (-us).

 

Komisija savo veikloje vadovaujasi reglamentu, suderintu su LŽS įstatais.

 

Komisijos pirmininkas kiekvienais metais atsiskaito už atliktą darbą LŽS Valdybai, o už visą kadenciją - LŽS Tarybai.

Komisijos posėdžiai yra uždari. Dėl viešo posėdžio Komisija privalo priimti atskirą sprendimą.

 

Nustačiusi, kad LŽS narys pažeidė profesinę etiką ar nusižengė LŽS Įstatams, komisija priima įspėjimą ar sprendimą. Įspėjimas taikomas konkrečiam LŽS nariui dėl neesminių visuomenei ar asmeniui didelės žalos nepadariusių etikos pažeidimų. Dėl etikos pažeidimų, kurie pripažįstami esminiais, padariusiais visuomenei arba fiziniam ar juridiniam asmeniui moralinę žalą, Komisija priima sprendimą. Pasiūlymai dėl įpareigojančio sprendimo (LŽS narystės sustabdymo ar pašalinimo iš LŽS) taikymo LŽS nario atžvilgiu teikiami LŽS Valdybai.

 

Komisijos sprendimai gali būti skundžiami Valdybai, pastarosios sprendimai yra galutiniai. Komisija sprendimą gali peržiūrėti tik paaiškėjus naujoms aplinkybėms, bet ne vėliau kaip per vienerius metus nuo sprendimo priėmimo dienos."

Paskutinį kartą atnaujinta: 2011-02-23 17:01
 
Share |
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media