2024 m. liepos 18 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

KRONIKA

*print*

Senjorai mokosi žiniasklaidinio raštingumo

2017-12-04
 

Dėl sparčiai kintančių žiniasklaidos priemonių naudojimo būdų ir informacijos srautų vyresnio amžiaus žmonėms būtina mokytis raštingai naudotis žiniasklaidos priemonėmis. Mokant vyresnius žmones žiniasklaidos priemonių naudojimo raštingumo, jiems padedama suvokti žiniasklaidos ir informacijos reikšmę ir svarbą, skatinama atsakingai ir aktyviai dalyvauti visuomenės komunikacijos procesuose.

 

LŽS Etikos komisijos pirmininkas V. Trofimišinas ir Regioninės žiniasklaidos ir agrožurnalistų klubo nariai dalyvauja Kauno rajono švietimo centro vykdomame projekte „Senjorų žodis", kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Žurnalistai moko senjorus kritiškai vertinti informaciją, savarankiškai kurti žiniasklaidos turinį, jį skleisti, perprasti žiniasklaidos funkcionavimo principus, supažindina su visuomenės informavimo etikos standartais.

 

Kauno rajono švietimo centro Trečiojo amžiaus universitete mokosi 630 vyresniojo amžiaus žmonių. Universiteto veiklos koordinatoriams nėra galimybių dalyvauti visuose renginiuose, o skirtingų fakultetų studentams dažnai vykti į kitas seniūnijas, tačiau poreikis skleisti gerąją patirtį fakultetų bendruomenėse išlieka. Tad šis projektas sudaro sąlygas senjorų saviraiškai, padeda skleisti informaciją apie organizuojamus renginius.

 

Teoriniuose užsiėmimuose vyresnio amžiaus žmonės supažindinami su žiniasklaidos funkcionavimo principais, žurnalistinių kūrinių turinio bei reklamos kūrimo principais ir poveikiu, redakcinio darbo ypatumais, visuomenės informavimo etikos standartais, ugdomi jų gebėjimai kritiškai analizuoti ir vertinti žiniasklaidos informaciją, racionaliai ir atsakingai ja naudotis, kūrybiškai naudotis skaitmeninėmis technologijomis, socialiniais tinklais.

 

Paskaitos ir užsiėmimai jau vyko aštuoniuose Kauno rajono trečiojo amžiaus universiteto fakultetuose: Babtuose, Domeikavoje, Garliavoje, Karmėlavoje, Lapėse, Raudondvaryje, Vilkijoje ir Zapyškyje.

 

Kauno rajono švietimo centre surengtuose praktiniuose mokymuose buvo tariamasi dėl vyresnio amžiaus žmonių interesams skirtos interneto svetainės įkūrimo, kurioje jie galėtų skelbti savo pačių parengtą informaciją, propaguodami pozityvią ir aktyvią senjorų veiklą, kūrybiškumą, informuoti kitais jiems rūpimais klausimais, reikšti savo nuomonę.

 

Įgytos kompetencijos leidžia mažinti senjorų komunikacinį pasyvumą, didina socialinį aktyvumą, pilietiškumą.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-12-18 11:36
 
Share |
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media