2024 m. balandžio 21 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

KOMENTARAI

*print*

Dėl dalyvavimo rinkimų komitetuose

2015-01-30
 

Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija, atsakydama į LŽS skyrių paklausimus dėl žurnalistų dalyvavimo visuomeninių rinkimų komitetų veikloje bei kandidatavimo į atstovaujamosios valdžios institucijas šių komitetų rinkimų sąrašuose vertinimo, dar kartą pabrėžia, kad nepriklausoma ir skaidri žurnalistinė veikla įmanoma tik tuo atveju, jeigu žurnalistas neprisiima jokių kitų įsipareigojimų, išskyrus profesinius įsipareigojimus viešosios informacijos rengėjui.

 

Politinė partija ir visuomeninis rinkimų komitetas skiriasi statusu, steigimo tikslais, veiklos pagrindais ir jos trukme. Tačiau visuomeninių rinkimų komitetų nariai ir politinių partijų nariai yra lygiaverčiai subjektai teikti kandidatų sąrašus rinkimuose. Politinių partijų ir rinkimų komitetų teisės ir garantijos nesiskiria, nes abu subjektai vienodomis sąlygomis gali teikti visuomenei informaciją apie savo veiklą, vertybes, požiūrį. Partijos ir visuomeniniai rinkimų komitetai, keldami kandidatus ar jų sąrašus dalyvauti rinkimuose, įsijungia į konkurencinę kovą dėl politinės atstovaujamosios institucijos formavimo.

 

Todėl žiniasklaidos priemonėse dirbantys žurnalistai neturėtų dalyvauti nei politinių partijų, nei visuomeninių rinkimų komitetų veikloje, nes tai neišvengiamai ves į interesų konfliktą.

 

LŽS Etikos komisija

Paskutinį kartą atnaujinta: 2015-01-30 08:37
 
Share |
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media