2024 m. liepos 17 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Apie skyrių

*print*
 

 

Klaipėdos žurnalistų profesinė sąjunga: mums smagu kartu


Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos skyrius buvo įkurtas 1932 metais ir veikė iki tol, kol hitlerininkai neokupavo Klaipėdos.
Šiuo metu LŽS Klaipėdos apskrities skyrius vienija 58 narius ne tik iš Klaipėdos, bet ir Kretingos, Gargždų, Palangos, Vilniaus, Jungtinės Karalystės, Ispanijos... Net ir išvykę svetur mūsų nariai nori būti LŽS gretose, pagal galimybes dalyvauja skyriaus veikloje.
Skyriaus narių amžius siekia nuo 26 iki 89 metų amžiaus. Senjorai žurnalistai turi neformalų savo klubą skyriaus sudėtyje (vadovė Adelė Žičkuvienė). LŽS Klaipėdos apskrities skyrius - tai aktyviai veikianti profesinė kūrybinė organizacija, kuri patraukli tiek vyresniems, tiek jaunesniems kolegoms. Skyriaus nariai - tai profesionalūs spaudos, radijo, televizijos, interneto portalų žurnalistai, fotoreporteriai. 
LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus narių skaičius per pastaruosius metus išaugo dvigubai. Žurnalistai stoja į skyrių viliojami draugiškos ir veiklios bendruomenės vykdomų renginių, kelionių, galimybės tobulinti profesinius, kūrybinius gebėjimus, o svarbiausia - dėl garantijos, jog LŽS apgins savo narį nuo galimų neteisėtų darbdavio veiksmų.
2018 sausio 12 d. skyriaus ataskaitiniame - rinkiminiame susirinkime atnaujinta skyriaus vadovybė - naujai kadencijai išrinkta skyriaus pirmininkė Jolanta Beniušytė (vadovauja nuo 2008 m.) bei skyriaus taryba: Žydrūnas Naujokas, Gediminas Pilaitis, Paulius Matulevičius, Asta Kažukauskienė, Giedrė Vaičekauskienė ir Laura Sėlenienė.
LŽS Valdybos narė yra Jolanta Beniušytė, LŽS Tarybos nariai - Jolanta Beniušytė, Žydrūnas Naujokas, Gediminas Pilaitis. 
LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus per metus surengia nemažai renginių: organizuoja ir dalyvauja profesinio tobulinimo seminaruose, kūrybos vakaruose, vykstama į edukacines keliones po Lietuvą, organizuojami sportiniai žygiai, išleistas ne vienas leidinukas ir kt. 2018 m. skyrius planuoja išleisti knygą apie uostamiesčio žurnalistikos istoriją.
Skyrius turi savo juridinį savarankiškumą, paramos gavėjo statusą, todėl pagrindinius renginius, pavyzdžiui, Spaudos dieną, rengiame su rėmėjų pagalba. Kelionėms panaudojame 2 proc. paramos lėšas nuo mokesčių, pervedamų skyriui.
Pagrindinis skyriaus renginys yra gegužę Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti organizuojama šventė „ŽENIA" - Žurnalistų Entuziastų Nepriklausomų Informatorių Apdovanojimai. Tai šventė, skirta žurnalistų bendruomenei, yra įsteigti apdovanojimai už kūrybiškumą, pagrindinis prizas „Metų žurnalistas" , skiriamas už profesionalumą ir aktyvų dalyvavimą žurnalistų bendruomenės veikloje.
ŽENIA - ne tik linksma šventė. Jos dėka siekiame skatinti žurnalistų profesionalumą, kūrybiškumą, visuomenėje populiarinti žurnalisto profesiją, didinti žurnalistų solidarumą.
Skyriaus nariai yra kūrybiškai aktyvūs, talentingi, ne vienas apdovanotas prestižinėmis LŽS ir kitomis premijomis už parašytas knygas, straipsnius, radijo ir televizijos laidas, reportažus, taip pat yra žurnalistų apdovanotų LŽS įsteigtais mūsų gildijos apdovanojimais - medaliais „Už nuopelnus žurnalistikai".
LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus kontaktai: Vilties g. 6, Klaipėda, tel.8 685 66167, el. paštas: benijola67@gmail.com, facebook profilis „Klaipėdos žurnalistai".

LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus informacija
 

 

 

 

2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media