2024 m. birželio 20 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Apie projekto eigą

*print*

Archyvas :: Konstitucijos egzamino startas- mokyklose

2009-10-23
 

Konstitucijos egzamino startas duotas. Šiandien žinias apie svarbiausią valstybės dokumentą - Lietuvos Respublikos Konstituciją - pasitikrins beveik penkiasdešimt tūkstančių šalies moksleivių.

 

Konstitucijos dienos šventė mokyklose - tradicija, kurią noriai ir aktyviai tęsia daugiau nei 400 šalies švietimo įstaigų.

 

Konstitucijos egzaminą vykdanti Lietuvos žurnalistų sąjunga jau treti metai bendradarbiauja su didžiausiu šalyje visuomeniniu projektu "Drąsinkime ateitį". Jiems ir patikėtas Konstitucijos egzaminas mokyklose.

 

Projekto rengėjai  jau trečią kartą pakvietė šalies mokyklų bendruomenes spręsti Konstitucijos žinių testą. Šiemet prie prasmingos pilietinės iniciatyvos prisijungs ir jauniausi mūsų piliečiai - vaikų darželių ir pradinių mokyklų auklėtiniai, kurie Konstitucijos dienos proga dalyvaus kūrybinių darbų konkursuose.

 

"Reikėjo ne vienerių metų kryptingo ir nuoseklaus darbo, kad jauno žmogaus pilietinio sąmoningumo ugdymas būtų ne tik bendrojo ugdymo programų prioritetu, tačiau rastų realią vietą mokyklos gyvenime. Konstitucijos diena mokyklose - vienas realiausių pavyzdžių, kaip mokymosi turinį galima papildyti prasmingomis pilietinėmis iniciatyvomis ir iš tikrųjų sudominti jauną žmogų", sakė Agnė Zalanskaitė, viešosios įstaigos "Drąsinkime ateitį" projektų vadovė.

 

Aktyviausiai Konstitucijos dieną švenčia Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus apskričių mokyklos.

 

Konstitucijos žinių testo sprendimą mokyklose inicijuoja Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-10-23 10:09
 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media