2020 m. liepos 4 d., Šeštadienis

LŽS ir NŽKA renginiai

*print*

Archyvas :: Ekspedicija”Brydė per pasaulį 2018” pasiekė Havajus

2018-08-07
 

Gerimantas Statinis

Lietuvos žurnalistų sąjungos Kelionių žurnalistų klubo nariai, kartu su Lietuvos geografų draugija, išvykę į ekspediciją „Brydė per pasaulį 2018" pasiekė Ameriką, kur Čikagoje, Los Angeles ir San Franciske ieškojo lietuvybės pėdsakų, lankė lietuviškos spaudos redakcijas, parapijas ir bendruomenes. 
Įspūdį paliko netikėtai ir neplanuotai sutikti lietuviai ar lietuviškų šaknų turintys žmonės. Holivude sutiktas Michael Machanis sakė, norintis atgauti senelių žemę Lietuvoje. 
Hualapai indėnų genties rezervvate dirbanti Elisabeth Alden seneliai atvykę iš Lietuvos, tačiau lietuviškai ji nebekalba. Jos svajonė atvykti į Lietuvą ir įsigyti tautiškus drabužius su kuriais ji puikuosis indėnų švenčių proga. 
Havajuose ekspedicijos priėmimu rūpinosi „Brydė per pasaulį 2018" ekspedicijos globėja, poeto Kazio Bradūno dukra Elena Bradūnaitė-Aglinskienė. 
Šiose JAV priklausančiose salose gyvena nemažai mūsų tautiečių. Gražiausiame Havajų Kailua paplūdimyje sutikta Vilija Bukėnaitė-Payne sakė, kad jos nufotografuota prieš tris metus nuotrauką su trispalvėmis ant vandenyno kranto visuomet liepos 6 d. rodo per LRT eleviziją, reportažuose apie JAV lietuvių išeiviją ir ji tuo labai didžiuojasi. 
Rašytojo ir keliautojo Kazio Almeno dukra Vija Almėnaitė-Shegal savo namuose apgyvendino ekspedicijos dalyvių grupę, jos bibliotekoje nemažai lietuviškų knygų ir gintaro iš Lietuvos. 
Ekspedicijos ir jos rėmėjų „Vilniaus kredito unijos" ženklus ant automobilių ir marškinėlių matantys žmonės teiraujasi apie mūsų ekspediciją ir jos tikslus, o jie - skleisti Kazio Bradūno paliktą poetišką lietuvybės brydę pasaulio dausose. 
Ekspedicijos dalyviai po Havajų keliauja į rytus - Japoniją ir Singapūrą, kur stengsis atrasti ir užfiksuoti lietuviškų pėdsakų ženklus.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-08-07 11:43
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media