2024 m. liepos 14 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Spaudos konferencijos

*print*

Archyvas :: Spaudos konferencija: Dėl mokestinės naštos didinimo privačių miškų valdytojams: Ar rengiamasi galutinai išguiti „privatininkus“ iš miškų ūkio (o verslą - trauktis iš Lietuvos?

2014-01-21
 
LMSA Valdybos pirmininkas dr. Algis Gaižutis

LMSA Valdybos pirmininkas dr. Algis Gaižutis

 

Naujienų agentūros BNS spaudos konferencijų salėje (Jogailos g. 9/1, Vilnius, 4 aukštas) antradienį, sausio 21 dieną, 11.00 val. Lietuvos miško savininkų asociacija (LMSA) rengia spaudos konferenciją tema "DĖL MOKESTINĖS NAŠTOS DIDINIMO PRIVAČIŲ MIŠKŲ VALDYTOJAMS: Ar rengiamasi galutinai išguiti „privatininkus" iš miškų ūkio (o verslą - trauktis iš Lietuvos)?".

Konferencijoje bus kalbama, kaip nepamatuoti atskirų politikų pasiūlymai mokestinės politikos srityje veda prie privataus miškų ūkio žlugdymo.

Dabartinė valdančioji koalicija žadėjo atsisakyti nepagrįsto apmokestinimo, tačiau šiuo metu, priešingai visiems deklaruotiems tikslams, LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto iniciatyva užsimota ženkliai padidinti mokestinę naštą privačių miškų valdytojams.

Privačių miškų savininkai (~800 tūkst. privačių miškų savininkų ir jų šeimos narių) yra šokiruoti užmojo skubos tvarka, be platesnės diskusijos, nekreipiant dėmesio į LR Vyriausybės išvadą naujojo mokesčio klausimu, ne per mokesčių įstatymus, o Miškų įstatymo 7 str. 2 d. pataisa XIIP-1092(2) įvesti naują privačių miškų savininkams ir valdytojams mokestį - 5% įmoką nuo visų gaunamų pajamų už nenukirstą mišką ir medieną bendrosioms miškų ūkio reikmėms (papildomai prie šiuo metu miškų savininkų mokamo 15% gyventojų pajamų mokesčio). Siūlomas medienos žaliavos apmokestinimas iš privačių miškų savo esme yra analogiškas 5% akcizo mokesčio nuo apyvartos įvedimui. Negi privataus miškų ūkio veiklą tokiu drastišku apmokestinimu norima prilyginti alkoholio, cigarečių ar degalų verslams?

Nei Aplinkos ministerija, nei LR Vyriausybė tokio siūlymo dėl naujo mokesčio įvedimo privačių miškų valdytojams neteikė. Naujų mokesčių įvedimo iniciatorių išsakomi argumentai neatitinka tikrovės.

Konferencijoje dalyvaus miškų savininkai, 2014-01-21(antradienį) 08.00 -12.00 val. rengiamo piketo prie LR Seimo dalyviai ir organizatoriai. Žada atvykti buvę miškų žinybos vadovai.

Spaudos konferencija vyks).

Kviečiame dalyvauti!

 

Kontaktinis asmuo:

dr. Algis Gaižutis

LMSA Valdybos pirmininkas

tel./fax: 8 - 5-276759, mob.: 8-687-95113

www.lietuvosmiskai.lt; el.pastas: algis@forest.lt

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-01-21 07:19
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media