2023 m. gruodžio 9 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

KOMENTARAI

*print*

Žurnalistas gavo paramą: kur skelbti?

2011-01-24
 

LŽS Etikos komisijos pirmininkas kreipėsi į Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją, prašydamas išaiškinti Etikos kodekso 27 straipsnio kai kurių nuostatų praktinio įgyvendinimo galimybes.


Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 27 str. nurodoma, kad „žurnalistas neturi teisės priimti dovanų, mokamų kelionių, apmokamų atostogų ir kitokio įsiteikimo, kuris gali pakenkti jo nepriklausomumui. Žurnalistas kiekvienu atveju privalo pranešti visuomenei apie gautą bet kokią paramą, išskyrus viešosios informacijos rengėjo, su kuriuo žurnalistą sieja darbo ar kūrybiniai santykiai, mokamą atlyginimą ar suteiktą paramą".


LŽS Etikos komisija buvo gavusi paklausimą, kokiu būdu žurnalistas privalo pranešti visuomenei apie paramą (dovanas, mokamas keliones ar kitokį įsiteikimą), gautą ne iš viešosios informacijos rengėjo, su kuriuo žurnalistą sieja darbo ar kūrybiniai santykiai. Kur toks pranešimas turi būti paskelbtas? Į ką orientuotis, norint nustatyti, ar toks pranešimas visuomenei padarytas tinkamai?


Apsvarsčiusi šį klausimą 2011-01-10 d. posėdyje, Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija rekomenduoja žurnalistams ir redakcijoms informaciją apie gautą paramą skelbti savo interneto svetainių puslapiuose arba leidiniuose. Taip pat informaciją galima pateikti Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai ir ji bus patalpinta Komisijos interneto svetainėje.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2011-02-02 14:07
 
Share |
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media