2024 m. liepos 18 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

SPRENDIMAI

*print*

Dėl „Lietuvos ryto“ publikacijos „Prezidentės globotinė teisėja - jos varžovė?

2011-10-24
 

LŽS Etikos komisija išnagrinėjo Algirdo Patacko skundą dėl žurnalisto Arūno Karaliūno rašinio„Prezidentės globotinė teisėja - jos varžovė?", paskelbto dienraštyje „Lietuvos rytas" (2011.08.27).

 

A. Karaliūno straipsnyje, remiantis „Lietuvos ryto" šaltinių, artimai bendravusių su naujos politinės jėgos kūrėjais, duomenimis", rašoma apie planus kurti naują partiją „Drąsos kelias", kuri turėtų dalyvauti 2012 m. rinkimuose į Seimą: „Jau šį pavasarį buvo beveik sudarytas išankstinis 40 kandidatų sąrašas dalyvauti Seimo rinkimuose. Pirmajame dešimtuke turėtų atsirasti N.Venckienė, S.Stoma, T.Skučas, Kovo 11-osios Akto signataras Algirdas Patackas [pabraukta Komisijos], trys žurnalistai, geras teisėjos draugas žinomas Kauno plastikos chirurgas."

 

A. Patackas skunde nurodo, kad žurnalistas A. Karaliūnas su juo bendravo telefonu: „Jis [A. Karaliūnas] klausė, ar tiesa, kad partijos kūrėjai yra kalbinę mane dalyvauti rinkimuose jų sąraše ir kad aš sutikau dalyvauti. Aš nedviprasmiškai paneigiau, kad buvau kalbintas ar kitaip kontaktavau su partijos kūrėjais, tad ir sutikimo negalėjau duoti". Straipsnyje šis pokalbis ir A. Patacko nuostata neatsispindi.

 

A. Patackas siuntė paneigimą „Lietuvos ryto" dienraščiui, taip pat delfi.lt (persispausdinusiam šią informaciją), bet redakcijos jo nespausdino.

 

Žurnalistas A. Karaliūnas Komisijai patvirtino, kad kalbėjo su A.Patacku telefonu ir suprato, kad jis neturėjo kontakto su partijos kūrėjais. Žurnalistas teigia per pokalbį su A. Patacku nieko naujo nesužinojęs, dėl to apie jį straipsnyje neužsiminęs. A. Karaliūnas pabrėžia, kad straipsnyje nėra parašyta, jog A.Patackas bendravo su partijos „Drąsos kelias" kūrėjais ir sutiko būti jos nariu.

 

KOMISIJA KONSTATUOJA:

 

Teiginys „Pirmajame dešimtuke turėtų atsirasti N.Venckienė, S.Stoma, T.Skučas, Kovo 11-osios Akto signataras Algirdas Patackas [pabraukta Komisijos], trys žurnalistai, geras teisėjos draugas žinomas Kauno plastikos chirurgas" pasako, kad išvardytos personos būsimos partijos dešimtuke atsiras, jeigu bus tam tikros sąlygos. Kokios tos sąlygos, nepasakoma.

 

N. Venckienė, S. Stoma publikacijoje paneigia „Lietuvos ryto" šaltinio teiginius dėl jų ketinimo dalyvauti partijos veikloje. Apie tai straipsnyje parašyta. A. Patackas pokalbyje su straipsnio autoriumi paaiškino, kad nebuvo kalbintas ir nekontaktavo su partijos kūrėjais („Aš nedviprasmiškai paneigiau, kad buvau kalbintas ar kitaip kontaktavau su partijos kūrėjais, tad ir sutikimo negalėjau duoti".). A. Patacko pozicija publikacijoje neatsispindi. Tai sukuria dviprasmišką situaciją: galima suprasti ir taip, kad straipsnyje išvardytos personos, kurios nepaneigia dalyvavimo partijoje galimybės (T. Skučas, A. Patackas), sutinka dalyvauti jos veikloje.

 

A. Karaliūnas paaiškina: „Tačiau, mano žiniomis, šios kuriamos partijos steigėjai pageidautų [pabraukta Komisijos], kad p. A. Patackas ir kiti straipsnyje išvardyti žmones prie jų prisijungtų". Šis teiginys yra konkretus ir aiškus, atspindi partijos kūrėjų pageidavimus ir paaiškina konkrečių pavardžių atsiradimą minėtame sąraše, tačiau autorius, rašydamas straipsnį, pasirinko kitą formuluotę.

 

KOMISIJA PRIMENA, kad žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas turi skelbti tikslias žinias, kritiškai vertinti savo informacijos šaltinius.

 

KOMISIJA MANO, kad „Lietuvos ryto" redakcija ir straipsnio autorius, netikslindami informacijos, elgiasi priešingai negu to reikalauja Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas.

 

LŽS Etikos komisijos pirmininkas Viktoras Trofimišinas

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2011-10-24 11:33
 
Share |
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media