2024 m. gegužes 30 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

SPRENDIMAI

*print*

Dėl žiniasklaidos atstovų etikos rengiant reportažus, kuriuose dalyvauja neįgalieji

2011-11-17
 

LŽS Etikos komisija išnagrinėjo Neįgaliųjų reikalų departamento prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2011-05-05 raštą Nr. (1.13.)-SD-352 „Dėl žiniasklaidos atstovų etikos rengiant reportažus, kuriuose dalyvauja neįgalieji".

 

Komisija preziumuoja, kad LNK televizijos laidos „KK2" kūrėjai nežinojo ir negalėjo žinoti apie skunde minimo R. K. psichikos sveikatos sutrikimą. Komisija neturi duomenų, kad Neįgaliųjų reikalų departamentas ar kita institucija, įžvelgusi, jog laida „KK2" eksploatuoja psichikos negalią turintį asmenį ar piktnaudžiauja jo nesuvokimu, informuotų apie tai laidos kūrėjus.

 

Komisija mano, kad minėtu atveju LNK televizijos laida „KK2" nepažeidė Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 57 str. nuostatų.

 

Komisija primena LNK televizijos laidos „KK2" kūrėjams, kad žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas privalo gerbti žmogaus teises ir laisves net ir tais atvejais, kai asmuo nežino ar nesuvokia savo teisių.

 

Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas neturi piktnaudžiauti asmens silpnybėmis ir nebrandumu, nesuvokimu apie jo turimas teises ir laisves, skatinti asmenis atlikti žeminančius veiksmus ar poelgius, vaizduoti situacijose, kurios pažeidžia žmogiškąjį orumą.

Komisija siūlo Neįgaliųjų reikalų departamentui, atstovaujančiam neįgaliųjų interesams, įžvelgus panašaus pobūdžio pažeidimus, operatyviai susiekti su žiniasklaidos atstovais ir informuoti juos apie situaciją.

 

LŽS Etikos komisijos pirmininkas Viktoras Trofimišinas

Paskutinį kartą atnaujinta: 2011-11-17 17:02
 
Share |
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media