2023 m. gruodžio 9 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Sporto žurnalistai teisėjavo futbolo rungtynėms

2010-06-07
 
Nežinomo autoriaus nuotraukoje: Tautvydas Vencevičius savo kailiu pajuto futbolo teisėjui tenkančią atsakomybę

Nežinomo autoriaus nuotraukoje: Tautvydas Vencevičius savo kailiu pajuto futbolo teisėjui tenkančią atsakomybę

Iš sporto žurnalistų sudaryta teisėjų brigada vadovavo futbolo rungtynėms. Žurnalistai Tautvydas Vencevičius ir Vytaras Radzevičius bei komentatorius Maksimas Vojevodinas teisėjavo Sekmadienio futbolo lygos (SFL) susitikimui. Debiutas teisėjams nebuvo lengvas, rungtynėse neapsieita be geltonų kortelių ir vienuolikos metrų baudinių.

 

Vilniuje vykusiame „ZPL“ ir „Setas“ susitikime komandas į aikštę išvedė aikštės teisėju tapęs T.Vencevičius ir jo asistentai V.Radzevičius ir M.Vojevodinas. Jau pirmo kėlinio pradžioje teisėjams teko priimti svarbius sprendimus. Krisdami varžovų baudos aikštelėje futbolininkai bandė išprovokuoti debiutuojančius teisėjus skirti vienuolikos metrų baudinį, bet arbitrams pavyko objektyviai įvertinti situaciją.

 

Antrame kėlinyje pagrindinio teisėjo švilpuką perėmė V.Radzevičius. Jam teko raminti aistras ir parodyti geltonas korteles nesportiškai pasielgusiems varžovams bei skirti vienuolikos metrų baudinį. Rungtynes rezultatu 6:1 laimėjo „ZPL“ komanda.

 

„Prieš artėjantį pasaulio čempionatą norėjome, kad sporto žurnalistai iš arčiau susipažintų su teisėjo darbo specifika. Teisėjais tapę žurnalistai rungtynių tikrai nesugadino, priėmė teisingus sprendimus ir kontroliavo žaidimą. Teisėjų darbą vertinčiau stipriu aštuonetu, o gal net ir daugiau. Manau, kad ir ateityje rengsime panašias akcijas“, - sakė Sekmadienio futbolo lygos prezidentas Paulius Malžinskas.

 

„Buvo be galo įdomu. Prieš rungtynes buvo šioks toks jaudulys, nes iki tol nebuvau teisėjavęs, bet manau, kad visai neblogai susitvarkėme su mūsų darbu. Po rungtynių išgirdome pagyrų ir iš futbolininkų, svarbiausia, kad negirdėjome kritikos ir iš tribūnų. Jeigu būčiau anksčiau išbandęs labai įdomų teisėjo darbą, nežinau kur būtų pakrypusi mano karjera, gal dabar jau A lygoje švilpčiau“, - juokavo T.Vencevičius.

 

„Buvo nauja įdomi patirtis pažvelgti į futbolą iš kitos pusės. Sužinai daugiau subtilybių, nes pačiam žaidžiant viena ar kita situacija atrodo vienam, teisėjaujant ją vertini kitaip. Teko skirti vienuolikos metrų baudinį, buvau šimtu procentų įsitikinęs, kad pražanga buvo, todėl sprendimas dvejonių tikrai nekėlė“, - teigė V.Radzevičius.

 

„Futbole reikėtų įteisinti vaizdo įrašo peržiūrą, bent vieną kartą per kėlinį, ar per rungtynes, nes pasitaiko tikrai ginčytinų epizodų, kai teisėjas negali visko pamatyti ir objektyviai įvertinti“, - patirtimi dalijosi M.Vojevodinas.

 

Teisėjų darbo paragavę sporto žurnalistai patirtimi ketina pasidalinti ir su kolegomis, nes pasaulio čempionate sirgalių aistros verda ne tik dėl gražių įvarčių ir pergalių, bet ir dėl teisėjų sprendimų.

 

LŽS Sporto žurnalistų klubo inf.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2010-06-08 12:35
 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media