2024 m. liepos 18 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

2024-07-06Apolinaras Juodpusis: Skambantis Vilnius, skambanti visa Lietuva

Aš pirmą kartą į Dainų šventę Vilniun važiavau su Viekšnių vidurinės mokyklos choru, kuriam tada vadovavo šviesaus prisiminimo nusipelnęs muzikas Vincas Deniušis. 1950-ieji metai, palyginti neseniai buvau priimtas į chorą, vyresniųjų klasių moksleiviai choristai mane paauglį vadino „pieška“, bet lygiai su visais repetuodamas išmokau visą tuometinį repertuarą ir prekiniu traukiniu, kurio atviruose vagonuose buvo tik lentos susėsti, dundėjome nuo Mažeikių, Viekšnių per visą Lietuvą iki Vilniaus.

2024-07-05“Atspindžių” redaktorė Virginija Šimkūnienė apie jubiliejinę Lietuvos dainų šventę jos dalyvio akimis

Šimtmetį mininti Lietuvos dainų šventė, kurioje dalyvauja 37 tūkst. dalyvių ,- visos šalies žmonių susitikimo vieta. Tai puiki proga susitikti ir daugybei žurnalistų, filmuojančių, fotografuojančių šį svarbų kultūrinį įvykį ar rašančių apie jį. Tačiau yra žurnalistų, kurie šioje šimtmetį mininčioje Lietuvos dainų šventėje ne tik dirba, bet yra ir jos dalyviai. Pakalbinome vieną tokių, ilgametę Kaišiadorių rajono laikraščio "Atspindžiai" (www.atspindziai.lt) redaktorę Virginiją Šimkūnienę, dainuojančią Kaišiadorių kultūros centro kameriniame chore "Do-diez" .

2024-06-20Henrikas Kurauskas - scenos riteris

Henriko Kurausko kambaryje, jo atminimą atsidavusiai saugojančios jo žmonos Elenos namuose, tebekaba penkiasdešimtmečio proga Lietuvos nacionalinio dramos teatro kolegų jam skirtas sveikinimo adresas: „Geriausiam visų laikų Lietuvos artistui Henrikui Kurauskui. Dabar ir visados“. Man jis irgi buvo visų geriausias ir mano atmintyje toks išliko.
Archyvas (1088)Naujienų prenumerata 
 

2024-07-14Sporto žurnalistus išvijo... iš sportui skirto renginio

...po trumpų, bet skambių valdžios moterų kalbų, sporto žurnalistus ministerijos klerkai IŠVIJO IŠ SALĖS. Išvijo iš renginio, į kurį pati ministerija ir kvietė sporto žurnalistus.
Archyvas (339)Naujienų prenumerata 
 

2024-07-12Spaudos konferencija: Kaip pinigų „įsisavinimas“ darko Trakų veidą

Pirmadienį, liepos 15 d., 10 val. K. Vilkauskas Seime rengia spaudos konferenciją „Kaip pinigų „įsisavinimas“ darko istorinio miesto veidą: liūdnas Trakų atvejis“, kurioje kalbės karaimikos tyrėja, diplomatė dr. Halina Kobeckaitė ir karaimų bendruomenės atstovė Tina Lavrinovič.

2024-06-26Jubiliejinė Dainų šventė prasideda

Birželio 29-liepos 6 Lietuvoje vyks šiemet šimtmetį mininti Lietuvos dainų šventė, kurioje laukiama net 37 tūkstančių dalyvių. Šventės įvykius nušvies per 230 spaudos centre akredituotų žurnalistų ne tik iš Lietuvos, bet ir kitų valstybių. Jiems buvo surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo jubiliejinės Dainų šventės organizatoriai, susijusių institucijų ir organizacijų atstovai.
Archyvas (2952)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-07-01Sveikiname LŽS Senjorų klubo narius, gimusius liepos mėnesį

LŽS Senjorų klubo Tarybos vardu nuoširdžiai sveikinu Kolegas, žinomus žurnalistus, liepos mėnesį švenčiančius savo Gimtadienius.

2024-06-21Alytaus žurnalistų Metų žmogus – Arūnas Grigaitis

LŽS Alytaus skyrius tradiciškai per Dzūkijos sostinės gimtadienio šventę, minimą birželio viduryje, paskelbė išrinktą Metų žmogų ir jį apdovanojo simboline Auksine plunksna. Už drąsą, pilietiškumą, principingumą, už sąžiningai atliktas pareigas, už apgintą Alytaus senamiestį nuo vietinės valdžios sumanymų sudarkyti jį daugiaaukščiais pastatais 2024-ųjų Metų žmogaus titulas suteiktas buvusiam Alytaus miesto savivaldybės vyriausiajam architektui Arūnui Grigaičiui.

2024-06-20Gintaras Kralikauskas – LŽS narys. Sveikiname kolegą!

„Neseniai priėmau sprendimą įstoti į Lietuvos Žurnalistų Sąjungą. O šiandieną man oficialiai įteiktas LŽS nario pažymėjimas, tiesiai iš pirmininko Dainius Radzevičius rankų, - sako kolega Gintaras. - Taip pat užsisakiau ir Tarptautinės Žurnalistų Federacijos pažymėjimo variantą "raudoną knygelę", kuri atkeliaus netrukus“.
Archyvas (418)Naujienų prenumerataRSS
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media