2024 m. liepos 17 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

2024-07-06Apolinaras Juodpusis: Skambantis Vilnius, skambanti visa Lietuva

Aš pirmą kartą į Dainų šventę Vilniun važiavau su Viekšnių vidurinės mokyklos choru, kuriam tada vadovavo šviesaus prisiminimo nusipelnęs muzikas Vincas Deniušis. 1950-ieji metai, palyginti neseniai buvau priimtas į chorą, vyresniųjų klasių moksleiviai choristai mane paauglį vadino „pieška“, bet lygiai su visais repetuodamas išmokau visą tuometinį repertuarą ir prekiniu traukiniu, kurio atviruose vagonuose buvo tik lentos susėsti, dundėjome nuo Mažeikių, Viekšnių per visą Lietuvą iki Vilniaus.

2024-07-05“Atspindžių” redaktorė Virginija Šimkūnienė apie jubiliejinę Lietuvos dainų šventę jos dalyvio akimis

Šimtmetį mininti Lietuvos dainų šventė, kurioje dalyvauja 37 tūkst. dalyvių ,- visos šalies žmonių susitikimo vieta. Tai puiki proga susitikti ir daugybei žurnalistų, filmuojančių, fotografuojančių šį svarbų kultūrinį įvykį ar rašančių apie jį. Tačiau yra žurnalistų, kurie šioje šimtmetį mininčioje Lietuvos dainų šventėje ne tik dirba, bet yra ir jos dalyviai. Pakalbinome vieną tokių, ilgametę Kaišiadorių rajono laikraščio "Atspindžiai" (www.atspindziai.lt) redaktorę Virginiją Šimkūnienę, dainuojančią Kaišiadorių kultūros centro kameriniame chore "Do-diez" .

2024-06-20Henrikas Kurauskas - scenos riteris (1)

Henriko Kurausko kambaryje, jo atminimą atsidavusiai saugojančios jo žmonos Elenos namuose, tebekaba penkiasdešimtmečio proga Lietuvos nacionalinio dramos teatro kolegų jam skirtas sveikinimo adresas: „Geriausiam visų laikų Lietuvos artistui Henrikui Kurauskui. Dabar ir visados“. Man jis irgi buvo visų geriausias ir mano atmintyje toks išliko.
archyvas (1088)Naujienų prenumerata 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media