2024 m. liepos 14 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: Apdovanojimai M.ir J.Šlapelių muziejuje: kultūros asmenybėms- medaliai

2013-09-18
 
Kornelija Ežerskytė

 

Rugsėjo 20 d. (penktadienį) 15 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40, Vilniuje) rengiama iškilminga apdovanojimų ceremonija. Medaliai „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai" bus įteikti iškilioms kultūros asmenybėms - aktoriui ir diplomatui Juozui Budraičiui, džiazo muzikantui, pedagogui Vladimirui Čekasinui ir dainininkui Stasiui Povilaičiui.

 

Iki šiol šiuo medaliu jau apdovanota nemažai visuomenės veikėjų, nusipelniusių Vilniui ir Tautai. Tarp jų tokios žinomos mūsų visuomenėje asmenybės, kaip poetas Justinas Marcinkevičius, ilgametis Vilniaus universiteto rektorius, Vilniaus Garbės pilietis akademikas Jonas Kubilius, Atkuriamojo Seimo pirmininkas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis ir daugelis kitų.

 

Šio renginio sumanytojai - Apdovanojimų "Už nuopelnus Vilniui ir Tautai" komisija - nusprendė tokiais apdovanojimais kasmet pagerbti ir kultūros bendruomenės pasiūlytas iškilias asmenybes.

 

Vladimiras Čekasinas - saksofonistas, kompozitorius, pedagogas, klarnetininkas ir multiinstrumentalistas. Tai viena ryškiausių Lietuvos džiazo asmenybių, formavusi ir dariusi įtaką šalies džiazui ir visai muzikai. Viena svarbiausių V.Čekasino veiklos sričių - pedagoginė veikla, kuriai jis atsidavęs jau kelis dešimtmečius.

 

„Jis yra originalios džiazo dėstymo metodikos autorius, išugdęs kelias Lietuvos džiazo muzikų kartas. Čekasinas yra lietuviškojo džiazo guru, išskirtinis pedagogas, kurio tiesioginę ar netiesioginę įtaką patyrė dauguma Lietuvos džiazo muzikų," - teigiama Lietuvos džiazo federacijos rekomendacijoje.

 

Lietuvos kinematografininkų sąjungos rekomenduojama asmenybė - kino ir teatro aktorius Juozas Budraitis. Apie šimtas vaidmenų, sukurtų Lietuvos bei užsienio šalių filmuose, pažymėtų premijomis tarptautiniuose festivaliuose, vaidmenys spektakliuose Vilniaus nacionaliniame ir Kauno dramos tetaruose. Dar viena svarbi jo veiklos sritis - 14 metų veikla dirbant Lietuvos Respublikos ambasados kultūros atašė Rusijos Federacijoje.

 

Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejus apdovanojimui teikia dainininko Stasio Povilaičio kandidatūrą. Lietuviškų šlagerių karaliumi tituluojamas ir gyva Lietuvos popmuzikos legenda vadinamas S.Povilaitis yra tapęs Lietuvos populiariosios muzikos skiriamuoju ženklu bei įtakojęs šio muzikos žanro vystymąsi Lietuvoje. Nuo 1988 m. iki dabar rengiantis autorines programas ir keliaujantis po visą Lietuvą S.Povilaitis taip pat populiarina lietuvišką muziką ir užsienyje. Per 50 metų jis yra surengęs keliolika tūkstančių koncertų ir išleidęs 22 solinius albumus.

 

Renginio organizatoriai kviečia pabendrauti su kultūros asmenybėmis ir pasidžiaugti jų sėkme. Lauksime Jūsų jau šį penktadienį 15 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje (Pilies g. 40, Vilniuje).

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2013-09-23 20:01
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media