2024 m. liepos 14 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: „Auksiniame balse“ varžysis ir alternatyviosios muzikos atstovas Germanas Skoris

2013-09-05
 
Alternatyviosios muzikos atstovas Germanas Skoris. LRT nuotrauka

Alternatyviosios muzikos atstovas Germanas Skoris. LRT nuotrauka

 

Virginija Bunevičiūtė

LRT atstovė ryšiams su visuomene

 

Šį šeštadienį - antrąjį sezoną pradedančio vienintelio Lietuvoje tikro garso vokalistų konkurso „Auksinis balsas" pirmasis koncertas, kuriame pasirodys visi aštuoni dalyviai, pasiryžę išmėginti jėgas gyvai pritariant orkestrui. Tarp jų - ir alternatyviosios muzikos atstovas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventas Germanas Skoris.

Nors scenoje Germanas jau dešimtmetį, su grupe „The Perfect Pill" koncertuojantis atlikėjas plačiosioms masėms nėra pažįstamas. „Auksiniame balse" esu savotiškas „tamsus arkliukas", nedaug pažįstamas, bet kartu, tikiuosi, nesugadintas, - sako Germanas. -  Atstovauju alternatyviai ir šiek tiek netradicinei, per televiziją mažiau girdimai muzikai. Į projektą tėjau išbandyti ir kartu parodyti save, įrodyti, kad lietuviška muzika nesibaigia tuo, kas rodoma per TV, ir kad yra dėmesio vertų atlikėjų ir už pop muzikos ribų."

Pretendentas į „Auksinio balso" savininko titulą prisipažįsta, kad dalyvavimas projekte jam yra didžiulis iššūkis dėl daugelio priežasčių: „Pirma - gyvai grojantis orkestras. Dažnai mano pasirodymai scenoje būna su roko grupe, ar solo su gitara rankose. Antra - kitų autorių kūriniai. Aš esu įpratęs atlikti savo kūrybą ar labai stipriai aranžuoti kitų autorių kūrinius, t.y. juos paversti „mano dainomis". O čia juk originalus kūrinys pritaikytas orkestrui ir balsui, kur būtina greita adaptacija. Trečia, tai - televizija. Nors esu dainavęs ir pasirodęs gyvai ne vienoje radijo ir TV programoje, gyvai įrašiau vieną albumą, vis dėlto ši aplinka nėra man įprasta. Ir, galiausiai, ketvirta - tai žanrų platumas. Man niekada neteko dainuoti, pvz. operos arba disko... "

Rimtesnė Germano muzikinė veikla prasidėjo 2003-aisiais, su draugais įkūrus alternatyvaus roko grupę „IR". Grupė netrukus nuskynė naujų grupių konkursų laurus ir buvo vadinama Lietuvos roko viltimi. Per aštuonerius gyvavimo metus „IR" išleido 3 albumus ir grojo daugybėje koncertų ir festivalių Lietuvoje bei užsienyje, nufilmavo ne vieną vaizdo klipą, kurį rodė Baltic MTV.

Baigęs magistro studijas LMTA, Germanas susikoncentravo ties dar viena muzikine veikla - įkūrė nedidelę įrašų studiją „107Studios", kur be savo muzikos pradėjo įrašinėti ir kolegų dainas. Nuo 2008 metų įrašė, prodiusavo bei dalyvavo kaip multi instrumentalistas ir pritariantis vokalistas įrašant daugiau negu 10 albumų - iš jų keturis 2013 m.

Praėjusiais metais Germanas su būgnininku Josh McClung pristatė „IR" reinkarnaciją - naują grupę „The Perfect Pill". Šios grupės pagrindas yra poližanrinė muzika - čia rokas skamba kartu su elektronika, indie, avangardu, akustine, kamerine, klasikine ir kitais stiliais. Grupė patraukė melomanų dėmesį dėl savo energija trykštančių gyvų pasirodymų, o kritikai Lietuvoje ir užsienyje įvertino grupės potencialą, originalumą ir inovatyvumą. „The Perfect Pill" buvo numinuoti bei pasirodė M.A.M.A. ir T.Ė.T.Ė. apdovanojimuose. Per metus įrašė ir pristatė dvigubą albumą „The Wake & The Wolf", išleido daugiau negu 10 video klipų.

Pirmasis Germano Skorio pasirodymas - jau šį šeštadienį „Auksiniame balse" 21 valandą per LRT televiziją.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2013-09-05 21:01
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media