2024 m. liepos 14 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: „Europos literatūros naktis“ – jau ir Lietuvoje . Lenkijos prezidento Bronisławo Komorowskio senelės Magdalenos Komorowskos atsiminimai „Sugrįžimas į Žemaitiją“

2013-08-31
 
„Europos literatūros naktis“ Prahoje.

„Europos literatūros naktis“ Prahoje.

 

Rugsėjo 12 d., 18.30-21.00 val., Vilniaus senamiestis

„Europos literatūros naktis".

Rugsėjo 12 d., nuo 18.30 val., Vilniaus paveikslų galerija (Chodkevičių rūmai, Didžioji g. 4). Lenkijos prezidento Bronisławo Komorowskio senelės Magdalenos Komorowskos atsiminimus „Sugrįžimas į Žemaitiją" skaitys aktorė Dalia Michelevičiūtė.

Skaitytojų ir kritikų įvertintų knygų ištraukos skambės teatre, Vilniaus universiteto bibliotekoje, jaukiose senamiesčio kavinėse, meno galerijose ir net miesto požemiuose, o specialiai lankytojams sukurtas žemėlapis padės atrasti visas 8 erdves.

„Europos literatūros nakties" skaitymai prasidės tuo pačiu metu ir truks nuo 18.30 iki 21 val., ištraukos bus skaitomos po penkiolika minučių kas pusvalandį, kad visi norintys galėtų lengvai atrasti erdves ir pasiklausyti kitų kūrinių ištraukų. Tekstus skaitys poetas ir žurnalistas Mindaugas Nastaravičius, semiotikas prof. Kęstutis Nastopka, aktorės Nelė Savičenko ir Dalia Michelevičiūtė, eseistas, dramaturgas Rolandas Rastauskas, žurnalistas Rytis Zemkauskas, kino režisierius Gytis Lukšas bei dainininkė Alina Orlova.

Organizatorius: Tarptautinių kultūros programų centras.

Žinomi Lietuvos kultūros atstovai pristatys ištraukas iš aštuonių kūrinių: Nobelio premijos laureatės H. Muller romano Amo sūpuoklės, pasaulinės šlovės sulaukusios knygos Pirminių skaičių vienatvė, kuri rašytojui Paolo Giordano atnešė svarbiausią italų literatūros apdovanojimą „Strega". Taip pat bus skaitomos Lenkijos prezidento senelės Magdalenos Komorowskos atsiminimų Sugrįžimas į Žemaitiją, Jenso Christiano Grondahlio knygos Spalio tylėjimas, pagal šį kūrinį režisierius Gytis Lukšas parašė scenarijų kino filmui, žymios latvių novelistės Ingos Abeles kūrinio Ugnis nepabudins ištraukos. Renginio lankytojai turės galimybę susipažinti ir su didelio populiarumo Europoje sulaukusiu, į lietuvių kalbą šiuo metu verčiamu Davido Michello romanu Debesų žemėlapis bei ES literatūros apdovanojimą pelniusios, lietuvių rašytojos Giedros Radvilavičiūtės esė rinkiniu - Šiąnakt aš miegosiu prie sienos. Simboliškai paminėsime ir Marcelio Prousto knygos Prarasto laiko beieškant išleidimo 100-tąsiais metines, su kūriniu lankytojus supažindins Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas prof. Kęstutis Nastopka.

„Europos literatūros naktis" - tai didelio pasisiekimo Europoje sulaukęs renginys, kurio idėjos autoriai - Čekų centrai Prahoje - jau daugiau nei aštuonerius metus viešais skaitymais džiugina Čekijos ir kitų Europos šalių miestus. Literatūros skaitymais siekiama skatinti domėjimąsi įvairių šalių literatūra unikaliu ir kūrybišku būdu, stiprinti bendradarbiavimą tarp kultūros įstaigų Europoje, atveriant vertingo tarptautinio bendradarbiavimo galimybės ir patirtis.

Šiais metais Čekų centrai kartu su partneriais iš Airijos, Lenkijos, Rumunijos, Portugalijos ir Lietuvos pristato tarptautinę projekto „Europos literatūros naktys" versiją, kurią remia Europos Sąjungos programa „Kultūra".

Projektą Vilniuje organizuoja Tarptautinių kultūros programų centras bendradarbiaudamas su EUNIC klasterio Lietuvoje nariais: Italų ir Danijos kultūros institutais, Lenkijos, Prancūzų ir Goethe‘s institutais, Britų taryba bei Latvijos literatūros centru Rygoje. 

Projekto koordinatorė (LI): Barbara Orszewska.

Daugiau informacijos: Eglė Vitkauskaitė, egle.vitkauskaite@koperator.lt, tel. +370 5 2127187, www.koperator.lt

 

Įėjimas nemokamas.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2013-08-31 10:43
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

pasipiktinau

2013-09-10 20:28

Kas deda tokias nemokšiškai fotografuotas nuotraukas!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media