2021 m. balandžio 17 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA renginiai

*print*

Archyvas :: J. F. Kelkio medalis – už nuopelnus Klaipėdos krašto žurnalistikai

2020-10-11
 
Johanas Ferdinandas Kelkis

Johanas Ferdinandas Kelkis

Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyrius įsteigė Johano Ferdinando Kelkio, lietuviškosios žurnalistikos pradininko (1801-1877 ) vardo medalį. Šio apdovanojimo iniciatorių nuomone, J.F. Kelkio vardo medalis bus tinkamas pagarbos ir padėkos ženklas Klaipėdos krašto žurnalistikai nusipelniusiems asmenims, kartu primins ir įprasmins lietuviškosios spaudos ištakas. Medalis bus teikiamas profesionaliems spaudos, TV, radijo, interneto portalų žurnalistams už ryškius nuopelnus ir kūrybinius darbus. Medalis taip pat gali būti teikiamas ir kitų profesijų atstovams už išskirtinius nuopelnus žurnalistikai. Iš pasiūlytų kandidatų apdovanojamuosius atrenka LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus taryba.
Šiemet įsteigtas J. F. Kelkio medalis pirmiesiems laureatams bus įteiktas ateinantį penktadienį, spalio 16 d. žurnalistų bendruomenės tradiciniame renginyje Klaipėdoje. 
Medalio autorius - skulptorius Robertas Guoba, mecenatas - Lietuvos žurnalistų sąjunga.
J .F. Kelkis Rytprūsiuose redagavo ir leido religinės krypties laikraštį „Nusidavimai apie Evangelijos prasiplatinimą tarp žydų ir pagonų" (1832-1875), kuris išgarsėjo kaip pirmasis periodinis leidinys lietuvių kalba. Šio švietėjo veikla siejama su lietuviškos spaudos ir žurnalistikos pradžia, vietinių krašto gyventojų lietuvininkų kova už savo pilietines teises, taikiu pasipriešinimu germanizavimo politikai.
Lietuviškosios žurnalistikos pradininkas palaidotas Mažosios Lietuvos etnografinėse kapinėse Kisinių kaime, Klaipėdos rajone.
LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus informacija
Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-10-21 12:44
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media