2022 m. spalio 1 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA renginiai

*print*

Archyvas :: Išrinkti žurnalistų kūrybinio konkurso „Organų donorystei – taip!“ konkurso nugalėtojai

2020-10-08
 
Konkurso rengėjai ir laureatai

Konkurso rengėjai ir laureatai

2020 m. spalio 7 d. baigėsi kelis mėnesius vykęs Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos organizuotas žurnalistų kūrybinis konkursas „Organų donorystei - taip!" Išrinkti ir apdovanoti konkurso nugalėtojai. 
Siekiant viešinti ir atkreipti Lietuvos gyventojų dėmesį į organų donorystės ir transplantacijos temą, visos šalies žurnalistai kviesti asmenine iniciatyva kurti publikacijas bei reportažus, nuotraukas šia tema. Sukurti darbai skelbti nacionalinėje, regioninėje ir rajoninėje spaudoje, radijuje ir televizijoje, taip pat interneto leidiniuose ir portaluose. 
Konkurso premiją steigia Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM (NTB), bendradarbiaudamas su Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) bei Nacionaline žurnalistų kūrėjų asociacija (NŽKA). Konkurso nugalėtojus išrinko bendra LŽS ir NŽKA komisija, sudaryta iš penkių LŽS ir iš penkių NŽKA atstovų. Darbai vertinti pagal kūrybiškumo, originalumo, raiškumo bei aktualumo kriterijus. 
Susumavus rezultatus, vertinimo komisija konkurso nugalėtoja paskelbė Vaidą Milkovą („Kauno diena"), antroji vieta skirta Kristinai Čepukaitytei („15min"), trečioji - Daivai Červokienei („XXI amžius"). Joms įteikti NTB įsteigti piniginiai prizai.
„Labai džiugu, jog šio konkurso tikslas - paskatinti žurnalistus nušviesti ir atkreipti visuomenės dėmesį į organų donorystę, pasiteisino su kaupu, o pati organų donorystės tema pasirodė artima bei aktuali ir patiems žiniasklaidos atstovams. Graži pirmą kartą organizuojamo konkurso pradžia leidžia daryti drąsią prielaidą, jog konkursas taps tradiciniu" - konkurso sėkme džiaugėsi NTB direktorius Artūras Bagotyrius.
Vertinimo komisijos narys, žinomas žurnalistas Henrikas Vaitiekūnas, pasidžiaugė, kad toks konkursas radosi. „Neabejoju, - sakė jis, - kad plačiau konkurso mintį paskleidę, būtume gavę ir dar 20 ar 30 darbų. Nes tema kiek pamiršta, o Geri Darbai nelabai mėgstami aprašyti. Be to, tai nėra lengva."
Šiais metais konkursas organizuotas pirmą kartą. Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius tikisi, kad jis taps kasmetinis. Konkurso nugalėtojai apdovanojami Europos ir pasaulio organų donorystės dienos išvakarėse, kuri šiemet minima spalio 10 d. 
Daugiau informacijos:
Lukas Vosylius
Komunikacijos skyrius 
Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM
Tel. 8 686 13 942
El. paštas: lukas.vosylius@transplantacija.lt 
Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-10-08 10:47
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media