2023 m. gruodžio 5 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Spaudos konferencijos

*print*

Archyvas :: Spaudos konferenciją: „Pieno krizės ignoravimas, konfliktas su ūkininkais būtų lemtinga klaida, įspėja socialdemokratai“

2023-03-20
 
Tęsiantis Vyriausybės konfliktui su ūkininkais dėl situacijos pieno sektoriuje, Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija antradienį, kovo 21 d. 9 val. Seime kviečia į spaudos konferenciją, kurioje apžvelgs savo rekomenduojamas priemones gelbėti padėtį.
„Vyriausybės ir asmeniškai Ingridos Šimonytės požiūris į pieno krizę niekuo labai nesiskiria nuo jos požiūrio į visas kitas opiausias ūkio problemas - esą krizę lėmė natūralios išorinės priežastys, valdžia čia niekuo dėta ir nieko negali padaryti, rinka pati susireguliuos. Mums toks požiūris visiškai nepriimtinas", - pažymi Seimo narys socialdemokratas Kęstutis Vilkauskas.
Smulkiesiems ir vidutiniams ūkininkams siunčiant SOS signalus dėl smarkiai kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų, socialdemokratai ragina nedelsiant įgyvendinti skubių priemonių kompleksą.
Pasak Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojo Vidmanto Kanopos, pirminės produkcijos (pieno) gamintojai tapo situacijos įkaitais. „Daugelį pieno ūkių atsidūrė prie bankroto ribos. Energijos kainos išaugo dvigubai, trąšų kaina - šešiagubai, elektros energijos ir kitų sąnaudų kainos kelia siaubą. Siekiant išvengti sukrėtimų - ne tik pieno rinkoje - būtina nedelsiant veikti. Savo šalies pieno ūkius privalome remti, kad išlaikytume darbo vietas, kaimo vietovių gyvybingumą ir apsirūpintume maistu, gaminamu mūsų ūkininkų. Vyriausybės užsidarymas savo bokštuose kelia nerimą", - įspėja V. Kanopa.
„Pieno įstatymo projektas buvo nukištas į stalčių, nors jo kūrimo procese dalyvavo pieno gamintojai, perdirbėjai ir prekybininkai. Buvo priartėta prie kompromiso, kuris galėjo išspręsti didelę dalį problemų. Ūkininkams, mažiesiems ūkiams būtina veiksminga parama, kad jie išgyventų ir tęstų veiklą", - sako LSDP Žemės ūkio komiteto pirmininkas Mindaugas Maciulevičius.
Spaudos konferencijoje dalyvauja: Seimo nariai socialdemokratai Vidmantas Kanopa, Kęstutis Vilkauskas, LSDP Žemės ūkio komiteto pirmininkas Mindaugas Maciulevičius, ūkininkų atstovai.
Daugiau informacijos:
Vidmantas Kanopa,
Seimo narys socialdemokratas
Mob. +370 698 42 186
El. p. vidmantas.kanopa@lrs.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-03-20 11:17
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media