2024 m. liepos 14 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Spaudos konferencijos

*print*

Archyvas :: Konferencija apie smulkųjį ir vidutinį verslą – Lenkijos patirties pritaikymo galimybės Lietuvoje

2023-07-16
 
Liepos 18 d., antradienį, 10 val. Konstitucijos salėje (Seimo I r.) įvyks Ekonomikos komiteto organizuojama konferencija „Sėkmingai veikianti Mažų ir vidutinių įmonių ombudsmeno tarnyba Lenkijoje. Galimybės pritaikyti šią patirtį Lietuvoje".
„Smulkusis ir vidutinis verslas - sveikos ekonomikos stuburas. Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo problemos, kartu ir išlikimo klausimai, paaštrėja susidūrus su ekonominiais sunkumais, tačiau reiškiniai, neigiamai veikiantys smulkiojo verslo aplinką ir potencialą, vyksta jau daug metų. Dažnai lieka nutylėta valstybės institucijų ir verslo santykių sritis", - pažymi šio renginio iniciatoriai Seimo Ekonomikos komiteto vadovas Kazys Starkevičius ir šio komiteto narė Laima Mogenienė.
Pasak parlamentarų, Lenkijoje 2018 m. įsteigta Mažų ir vidutinių įmonių ombudsmeno tarnyba padarė didžiulį proveržį reguliuojant ir normalizuojant valstybės institucijų ir verslo santykius bei ginant verslininkų teises. „Veikdama kaip tarpininkė tarp valdžios institucijų ir verslininkų, ši tarnyba daro reikšmingą poveikį verslo sąlygų gerinimui, konfliktų mažinimui, korupcijos prevencijai", - tikina politikai.
Seime rengiamoje konferencijoje pagrindinį pranešimą skaitys ir savo šalies patirtimi pasidalins Lenkijos mažų ir vidutinių įmonių ombudsmeno tarnybos vadovas - ombudsmenas Adamas Abramovičius (Adam Abramowicz).
Po šio pranešimo renginio dalyviai aptars panašios institucijos įsteigimo Lietuvoje tikslingumą ir galimybes. Diskusijoje planuoja dalyvauti Respublikos Prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius, ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė, finansų viceministras Darius Sadeckas Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė, VšĮ Inovacijų agentūros Tyrimų ir analizės skyriaus vadovė Jonė Kalendienė ir kt.
Konferencijos transliaciją bus galima tiesiogiai stebėti Seimo „YouTube" paskyroje „Atviras Seimas".
Prieš renginio pradžią, 9.20 val., Spaudos konferencijų salėje (Seimo II r.) įvyks šiai konferencijai pristatyti skirta spaudos konferencija. Joje dalyvaus Ekonomikos komiteto pirmininkas K. Starkevičius, komiteto narė L. Mogenienė, Lenkijos mažų ir vidutinių įmonių ombudsmeno tarnybos vadovas A. Abramovičius.
Daugiau informacijos:
Seimo Ekonomikos komiteto biuro patarėja
Laura Jasiukėnienė
Tel. (8 5) 239 6753, el. p. laura.jasiukeniene@lrs.lt
Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro patarėjas
Rimas Rudaitis
Tel. (8 5) 239 6132, el. p. rimas.rudaitis@lrs.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-07-16 09:28
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media