2020 m. liepos 11 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Spaudos konferencijos

*print*

Archyvas :: Kviečiame žurnalistus į internetinę konferenciją “Karantinas. Kas apmokės sąskaitas?”

2020-06-03
 
Kaip vertinti šią koronaviruso sukeltą krizę, juo labiau - jos pasekmes, spręsti dar gerokai per anksti. Ko žmonės čia ras daugiau - grėsmių ar galimybių, parodys laikas ir istorija. Vis dėlto kalbėti apie tai reikia ir ne vien tik iš verslo pusės.
Konferencija COVID-19 kontekste darbuotojams ir apie juos - jau birželio 9 d., nuo 10 val. Stebėkite tiesioginę transliaciją LPSK feisbuko paskyroje.
10.00 val. „Ar ši krizė - kitokia?" Priešingai nei 2008-2009 m., šį kartą, atrodo, ir valdžia nenusigręžė nuo žmonių puldama gelbėti tik verslo. Kategoriškai neatmetamas net ir pasiūlymas trumpinti darbo savaitę. O gal tai tik priešrinkiminė iliuzija? Ir kaip bus toliau? Ar išaugusios valstybės skolos vėliau nenuguls ant darbuotojų pečių? Ar šios krizės pasekmės bus kitokios? Diskusija su valdžios atstovais.
Pašnekovai: socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Seimo nariai: Tomas Tomilinas (Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija), opozicija - Monika Navickienė (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija); Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė, ekspertas - ekonomistas Vaidas Navickas. Moderatorius - Aurimas Perednis.
11.35 val. „(Ne)pasitikėjimas darbo santykiuose". Kaip atsiranda abipusis pasitikėjimas? Ar šio tipo santykiuose apskritai jis reikalingas? Ar ieškant bendrų sprendimų sukuriama nauja vertė, ar pakanka darbuotojus tik informuoti apie darbdavio sprendimus? Kokios nepasitikėjimo vieni kitais darbo rinkoje ilgalaikės pasekmės? Diskusija du darbdavių atstovais.
Pašnekovai: UAB „Ignitis grupė" valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas, Prekybos įmonių asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Vainienė, Maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė, Pramonės profesinių sąjungų federacijos laikinoji vadovė Dalia Jakutavičė; ekspertas - „Versli Lietuva" vyriausias analitikas, socialinio dialogo tyrinėtojas Marius Kalanta. Moderatorius - Dainius Radzevičius.
13.05 val. „Kaip toliau ginsime savo interesus?" Istorija rodo, jog darbuotojai pasiekia pergalių tik tuomet, kai organizuotai stoja ginti savo interesų. Kas šiuo metu kelia jiems didžiausią nerimą? Kaip nesitaikstyti su neoliberalia darbotvarke? Kokį kelią rinktis norint kovoti už savo interesus? Diskusija su darbuotojų judėjimo atstovais.
Pašnekovai: Maistininkų profesinės sąjungos pirmininkės pavaduotojas, buvęs AB „Švyturys" profesinės sąjungos pirmininkas Raimondas Tamošauskas, Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė, Gegužės 1-osios profesinės sąjungos pirmininkas Jurgis Valiukevičius. Moderatorius - Rytis Juozapavičius.
14.30 val. Pabaiga.
Konferencijai reikia registruotis nurodant vardą, pavardę, el.paštą, 
Konferenciją "Karantinas. Kas apmokės sąskaitas?", rengia Fridricho Eberto fondas ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija.

 

Daugiau informacijos:
Ramunė Motiejūnaitė-Pekkinen 
Viešųjų ryšių specialistė
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija
J. Jasinskio g. 9,
LT-01112 Vilnius
Tel. +370 5 2496921
Tel.: +370 684 81573
E-mail: komunikacija@lpsk.lt
www.lpsk.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-06-03 18:45
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media