2021 m. spalio 23 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Spaudos konferencijos

*print*

Archyvas :: Seime vyks romų konferencija „Skirtingos tautybės - vienodos vertybės!“

2021-09-16
 
Lietuvos romų bendruomenė (LRB) daugelį metų organizuoja renginius, mažinančius socialinę atskirtį ir diskriminaciją, skatinančius tautinių mažumų - romų - integraciją į visuomenę. Žinomiausias LRB organizuojamas renginys - GYPSY FEST. Reportažai apie šventę transliuojami žiniasklaidoje, skamba plačiai ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Viena renginio GYPSY FEST sudėtinių dalių yra kasmetinė konferencija Seime, rengiama kartu su Seimo Žmogaus teisių komitetu. Šiais metais organizuojamos konferencijos pavadinimas ir GYPSY FEST renginio šūkis „Skirtingos tautybės - vienodos vertybės!".
Konferencija vyks rugsėjo 17 d., penktadienį, Seimo Spaudos konferencijų salėje. Renginio pradžia - 13 val.
Konferenciją moderuos Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius. Konferencijos pranešėjai: T. V. Raskevičius, Žmogaus teisių komiteto pirmininkas; Ištvan Kvik, Lietuvos romų bendruomenės pirmininkas; Daiva Januškienė, Lietuvos romų bendruomenės atstovė; Renata Vanegelienė, Lygių galimybių kontrolieriaus Teisės grupės vyresnioji patarėja; Vaiva Vėželytė Pokladova, Tautinių mažumų departamento Tautinių mažumų politikos analizės ir informacijos skyriaus vedėja.
Festivalis GYPSY FEST yra socialinės pakraipos ir kasmet turi specialų šūkį. 2019-aisiais sakėme: „Romas - ne džinas!" ir kvietėme susipažinti su romų tauta, nevengti, nesibaiminti romų. 2020-aisiais skelbėme - „Be etikečių!", kviesdami neklijuoti prie žmonių ar tautos etikečių. Šiemet sakome - „Skirtingos tautybės - vienodos vertybės!", norėdami priminti, kad išorė gali būti skirtinga, tačiau žmogiškosios vertybės yra visiems vienodos.
Prisijungti prie renginio nuotoliniu būdu per Teams programą galima paspaudus nuorodą Skirtingos tautybės - vienodos vertybės!
Renginį galima stebėti ir nuotoliniu būdu.
Informaciją parengė ir daugiau informacijos suteiks:
Žmogaus teisių komiteto biuro patarėja
Eglė Lukšienė, tel. (8 5) 239 6809, el. p. egle.gibaviciute@lrs.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-09-16 22:02
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media