2018 m. birželio 23 d., Šeštadienis

Spaudos konferencijos

*print*

Archyvas :: Spaudos konferencija: „Audiovizualinės žiniasklaidos reguliavimo naujovės ir žiniasklaidos svarba vis intensyvėjančio informacinio karo fone“

2017-09-12
 
 

Per keletą paskutinių metų Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) surengė nemažai išvažiuojamųjų posėdžių į Lietuvos regionus. Siekdama kelti žiniasklaidos raštingumą bei ugdyti sąmoningą informacinę visuomenę, paskatinti ją kūrybiškai ir kritiškai vertinti žiniasklaidoje pateikiamos informacijos turinį, organizavo paskaitas ir spaudos konferencijas aktualiomis temomis įvairiuose Lietuvos miestuose. Siekdama susipažinti su Lietuvos audiovizualinės rinkos dalyvių veiklos problemomis ir pasiekimais, lankėsi pas vietos transliuotojus ir retransliuotojus. Matydama, kad tokia praktika pasitvirtino, LRTK tęsia šią tradiciją ir šiais metais.

2017 m. rugsėjo 14 d. 12 val. viešbučio „KLAIPĖDA Amberton hotel" konferencijų salėje „Klaipėda" LRTK nariai surengs spaudos konferenciją tema „Audiovizualinės žiniasklaidos reguliavimo naujovės ir regioninės žiniasklaidos svarba vis intensyvėjančio informacinio karo fone". Jos metu LRTK nariai kalbės apie audiovizualinės žiniasklaidos reguliavimo naujoves - pristatys planuojamus įstatymų pataisų projektus; nuostatas, numatančias praplėsti LRTK įgyvendinamas funkcijas. Kai kurios netrukus įsigaliosiančios Seime registruotos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos numato LRTK suteikti teisę duoti privalomus nurodymus informacijos prieglobos paslaugų teikėjams riboti įvairių subjektų internete vykdomą nelegalią veiklą; galimybę riboti draudžiamos informacijos platinimą ne tik retransliuojamose programose bet ir atskirose programose; siekti, kad televizijos programos oficialiomis Europos Sąjungos kalbomis sudarytų ne mažiau kaip 90 procentų programų kiekio pagrindiniuose retransliuojamų programų paketuose ir kt.; Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pataisos numato įpareigoti LRTK prižiūrėti kaip laikomasi šio įstatymo nuostatų viešai platinamose televizijos programose internete. Be to, LRTK nariai diskutuos apie propagandos įtaką ir grėsmes, žiniasklaidą kaip politinį ginklą, papasakos apie LRTK priimtus sprendimus siekiant užkirsti kelią neapykantos ir karo kurstymui rusų kalba Lietuvoje retransliuojamose televizijos programose.

 

Kontaktinis asmuo

Birutė Keršienė

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos

Visuomenės informavimo skyriaus vedėja

Lietuvos radijo ir televizijos komisija

(8 5) 2330 660, 8 616 18549

birute.kersiene@rtk.lt

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-09-12 19:48
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media