2020 m. rugsejo 20 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Sporto renginiai

*print*

Archyvas :: Seime paroda „Sporto akimirkos Lietuvos spaudos fotografijoje“

2020-01-20
 
Astos Markevičienės nuotrauka

Astos Markevičienės nuotrauka

Sausio 17-31 dienomis Seimo narės Virginijos Vingrienės iniciatyva Seimo III rūmų parodų galerijoje (2 a.) eksponuojama Lietuvos spaudos fotografų klubo parengta paroda „Sporto akimirkos Lietuvos spaudos fotografijoje".Parodos pristatymo renginys - sausio 23 d. 13 val.
Parodoje pristatomos nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija", organizuojamo kelerius metus, geriausios fotografijos, atrinktos ir įvertintos tarptautinių vertinimo komisijų. Jose atsiskleidžia sporto gyvenimo aktualijos, varžybų akimirkos Lietuvoje ir užsienio šalyse bei sportininkų, trenerių ir sporto aistruolių portretai.
Nacionalinis konkursas „Lietuvos spaudos fotografija" propaguoja aukščiausius vizualinės žurnalistikos standartus. Fotožurnalistika - dokumentas, kuriuo gyvenimo realybė ir spalvos atskleidžiamos vizualiniais sprendimais. Žiūrėjimas į paprastus bei įprastus dalykus ir sugebėjimas juos atskleisti naujai - vienas fotožurnalisto uždavinių.
Fotožurnalistika svarbi šalies kultūrai ir istorijai ne tik jos suteikiama vizualine informacija apie įvykius, naujienas ir kasdienį gyvenimą, bet ir kvietimu į kritinį diskursą apie vizualinės kultūros įtaką pasaulio pažinimui bei suvokimui. Tai pirmasis ir kasdienis susitikimas su vizualiuoju menu, kuris pasiekia mus žiniasklaidos priemonėmis, pasitelkiančiomis vis naujesnę mediją. Šiandien įprastą kalbą dažnai keičiame kalbėjimu vaizdu, juo perteikiame emocijas ir jausmus.
Fotografijų parodą pasiūlė surengti VšĮ „Sportas ir poilsis". Paroda apima daugelio žinomų šalies spaudos fotografų darbus, įvertintus nacionalinio spaudos fotografijos konkurso temoje „Sportas". Tai fotografijos, bylojančios ne tik apie sportą ar sportininkus, bet ir apie visus mus. Juk spaudos fotografija turi sudominti tuo, kas vyksta mūsų pasaulyje, atskleisti gyvenimo problemas bei įvykius, juos perteikdama subtiliais ir daugiasluoksniais vaizdais. Šiandien profesionalaus fotožurnalisto vaidmuo svarbesnis nei bet kada anksčiau - jis turi eiti pirma kasdienio gyvenimo įvykių, fiksuodamas tai, ko žmogaus akis kasdieniame gyvenime nemato arba nepastebi.

Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė
Asta Markevičienė, tel. (8 5) 239 6202, el. p. asta.markeviciene@lrs.lt

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-01-20 15:30
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media