Sporto renginiai

*print*

Veteranų velykiniame slalome varžėsi ir žurnalistai

2024-04-15

Žurnalistų įskaitos nugalėtojas ir prizininkai (iš kairės) V. J. Vilūnas, A. Karčiauskas ir M. Žilionis  .Algimanto Brazaičio ir Mindaugo Tito nuotr.

Žurnalistų įskaitos nugalėtojas ir prizininkai (iš kairės) V. J. Vilūnas, A. Karčiauskas ir M. Žilionis .Algimanto Brazaičio ir Mindaugo Tito nuotr.

Savaitgalį Kaune dviejose aikštelėse šalia Žemės ūkio akademijos varžėsi tradicinio, jau pusę amžiaus gyvuojančio velykinio automobilių slalomo varžybų, kurias rengia Tarptautinė automobilių sporto veteranų asociacija (TASVA), dalyviai.
Slalomo fiesta paviliojo rekordinį, net 117 automobilių sporto veteranų ir svečių būrį, kuriam šios varžybos tapo neatskiriama prasmingo, adrenalino nestokojančio laisvalaikio dalimi.
VARŽĖSI IR ELEKTROMOBILIŲ VAIRUOTOJAI
Varžybų atidaryme dalyvavę Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas ir Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas Egidijus Janavičius pasidžiaugė vis populiarėjančiu velykiniu slalomu, kurio programą kasmet praturtina ir įvairina organizatoriai.
Didelio susidomėjimo susilaukė istorinių automobilių ekspozicija, kurios „vinimi" tapo neseniai garsiajame Monte Karlo ralyje dalyvavęs SAAB-96 V4, kurį ten vairavo ir nuolatiniai šių slalomų dalyviai Tadas Vitkevičius ir Feliks Krivickij.
Tačiau neabejotinai didžiausia naujiena, o, gal būt, net ir savotiška sensacija tapo pirmąsyk slalomo varžybose dalyvavę keturi elektromobiliai. O juos išbandyti pasišovė septyni veteranai, anksčiau pasiekę įspūdingų laimėjimų daugelyje ralio bei žiedinių lenktynių trasų.
Kad jų patirtis ir meistriškumas nedingo, pirmasis įrodė vienas tituluočiausių šalies automobilių sporto meistrų Eugenijus Tumalevičius, su „Renault Megane" elektromobiliu greičiausiai, per 1 min. 03,513 sek., įveikęs trasą.
„Su elektromobiliu - nauji patyriai, o rungtyniauti su juo labai patiko. Ir jis neabejotinai tinka slalomo varžyboms", - įveikęs trasą kalbėjo nugalėtojas.
E. Tumalevičius išsivežė ne tik laimėtojo taurę ir diplomą, bet ir „Auto Bild Lietuva" prizą, kurį leidinio redakcija įsteigė pirmajam elektromobilių varžybų nugalėtojui.
Antrąją vietą užėmė žinomas vairavimo instruktorius, žurnalistas Artūras Pakėnas, pranokęs svečią iš Latvijos Andrį Stals.
Trečiasis prizininkas ir Andrius Čygas užfiksavo absoliučiai vienodą, itin retą automobilių sporto varžybose - 1 min. 22,306 sek. - rezultatą.
Trečiąją vietą svečiui, kaip paaiškino varžybų sporto komisarų kolegijos pirmininkas Gražvydas Smetonis, garantavo jo užfiksuotas geresnis pirmojo važiavimo laikas.
Visas šis ketvertukas važiavo jau minėtu „Renault Megane".
Trys elektromobilių vairuotojai varžėsi nuosavomis transporto priemonėmis, kurias vairuoja kasdien. Čia nugalėjo su „Tesla 3" važiavęs Artūras Stelionis, pranokęs antrąjį prizininką Zigmantą Ivančiką su „Nissan Leaf" ir „Renault Zoe" vairavusį Sergejų Zverevą.
VETERANAI DEMONSTRAVO DAR TURĮ PARAKO
Atkakliai tarpusavyje varžėsi ir šalies veteranai, anksčiau Lietuvos vardą garsinę įvairiose respublikos ir užsienio trasose.
Sporto meistrų veteranų 76 m. amžiaus ir vyresnių grupėje pergalę iškovojo Vilniaus pirmosios komandos narys Juzef Malevski, mažiau nei 3,5 sek. pranokęs Kauno pirmosios ekipos atstovą Raimundą Adinavičių ir šio miesto antrajai komandai atstovavusį Vytautą Kisielių.

66 m. ir vyresnių sporto meistrų grupėje pirmuoju smuiku griežė tauragiškis Algimantas Mozūraitis. Antroje vietoje liko sostinės antrosios komandos narys Mindaugas Karklys, o ant trečiojo nugalėtojų pakylos laiptelio užkopė Kauno pirmosios komandos atstovas Gintautas Ramanauskas.

Jauniausių, tačiau jau veteranais tituluojamų 50 m. amžiaus ir vyresnių grupėje pirmąsias dvi vietas iškovojo Vilniaus pirmosios komandos atstovai Ruslanas Malinovskis ir Jurij Sepov, o trečiąją vietą dviejų kauniečių dvikovoje laimėjo Laimonas Latvėnas.

Velykinis veteranų slalomas paviliojo ir daugkartinį garsiojo Dakaro ralio dalyvį Artūrą Adinavičių su sūnumi Nikita, kurie džiaugėsi pergalėmis savo klasėse.

Gražia tradicija tapo ir žmonių su negalia dalyvavimas TASVA rengiamuose veteranų slalomuose. Kaip ir tikėtasi, rankinio valdymo automobilių klasėje įtikinamą pergalę iškovojo širvintiškis Algimantas Kojis, pranokęs Haroldą Tukaną ir Raimundą Dabužinską.

Dalinio rankinio valdymo automobilių klasėje šįsyk nugalėjo Tadas Makūnas, aplenkęs Povilą Valaskevičių.

LENKTYNIAVO IR ŽURNALISTAI

Tradicija tapo ir žurnalistų, besivaržančių svečių teisėmis, dalyvavimas veteranų slalomuose.
Šįsyk po atkaklios kovos pergalę šventė Almantas Karčiauskas, 1,5 sek. pranokęs „Lietuvos ryto TV" žurnalistą Valdą Juozą Vilūną.

Trečią vietą laimėjo Mindaugas Žilionis, kuris mikroskopinį, vos 0,16 sek. pranašumą įgijo prieš A. Pakėną, o penktas liko Antanas Andrijonas.

KOMANDINĘ ĮSKAITĄ LAIMĖJO KAUNIEČIAI

Nemažiau atkakli kova vyko ir komandų, suskirstytų į dvi grupes, įskaitoje. Surinkę 68 taškus, ją laimėjo Kauno miesto pirmosios ekipos atstovai, aplenkę Vilniaus pirmosios ir antrosios komandų narius, iškovusius atitinkamai 60 ir 48 taškus.

Ketvirtoje vietoje su 45 taškais liko Kauno antrosios komandos sportininkai.

Mažesnių miestų ir regionų įskaitoje pergalę šventė tauragiškiai, pelnę 54 taškus.

Antra liko Šakių miesto komanda (18 taškų), o trečia - Kauno rajono komanda, kurios atstovai pelnė 8 taškus.

Varžybų spaudos centras - Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus"