2023 m. birželio 5 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Apie žurnalistiką ir žurnalistus

*print*

Archyvas :: Danielė: „Net nežinojau, kad toks klubas yra“

2021-05-18
 
Sustabdytas kadras iš Danielės kurto video

Sustabdytas kadras iš Danielės kurto video

Girmantė Zolubaitė

 

Danielė – viena aktyviausių Jaunųjų žurnalistų klubo narių. Nors prie klubo veiklos prisijungė tik šį pusmetį, dvylikametė jau yra išbandžiusi ne vieną žurnalistikos sritį ir tai parodo jos darbo greitį ir kokybę. Danielė yra vilnietė, nors ateityje norėtų gyventi toli už Lietuvos Prancūzijos sostinėje Paryžiuje, apie kurį daug žino iš mamos pasakojimų.

 

Apie savo pasiekimus Jaunųjų žurnalistų klube Danielė Voloncevičiūtė dalinasi šio pokalbio metu. Beje, klubo vadovė labai gyrė jos sukurtą vaizdo siužetą apie kėdes.

 

Daniele, kas tave paskatino ateiti į Jaunųjų žurnalistų klubą? Ko tu tikėjaisi čia užsirašydama?

Visų pirma, man labai patiko žurnalistika. Ten visi rašo tekstus, galima imti interviu. Kodėl mane tai labai sudomino? Na, iš tikrųjų, jau pakankamai ilgą laiką buvau ieškojusi kokios nors popamokinės veiklos, susijusios su žurnalistika. Ir vieną dieną mano mama surado štai šį Jaunųjų žurnalistų klubą, tai aš ir užsirašiau.

 

Tu šį klubą pradėjai lankyti tik šį pusmetį. Kas sutrukdė tau prisijungti prie klubo mokslo metų pradžioje? Dvejojai, o gal net nežinojai, kad toks klubas egzistuoja?

Iš tikrųjų, prisipažinsiu, kad net nežinojau, kad toks klubas yra. Bet jeigu būčiau sužinojusi apie jį anksčiau, tikrai būčiau žymiai anksčiau prisijungusi prie jo veiklos.

 

Ar tau patinka užsiimti žurnalistika? Kas tau šioje veikloje įdomiausia?

Žurnalistika užsiimti man tikrai labai patinka, tai yra vienas iš mano hobių. O labiausiai man patinka rašyti straipsnius, imti interviu, nes užsiimant tokia veikla galima sužinoti labai daug įdomių faktų.

 

Kokia per klubo užsiėmimus mokytojos duota užduotis tau labiausiai patiko, o kokia pasirodė nepakenčiama?

Man labiausiai patiko užduotis, kai reikėjo parašyti kūrybinį tekstą apie marsietį, nes tikrai buvau sugalvojusi daug įdomių minčių ir šiaip tekstas labai gerai pavyko. O labiausiai man patiko rašyti interviu, kurį ėmiau iš tavęs, Girmante. Nepakenčiamiausios užduoties dar kol kas nebuvo.

 

Ar planuoji ateityje savo gyvenimą sieti su žurnalistika? Kas gali tai nulemti?

Aš manyčiau, kad vis dėlto planuoju savo gyvenimą sieti su žurnalistika. O kas tai nulemia? Nes žurnalistika pati mane įtraukia.

 

Ar dažnai skaitai įvairius straipsnius, klausaisi radijo laidų, žiūri televizorių? Kuri iš šių žurnalistikos formų tau labiausiai patinka?

Aš dažniausiai žiūriu žinias per televizorių. Tačiau kartais, kai kažkur važiuojame automobiliu, klausausi radijo žinių. Dažniau su radiju nelabai tenka susidurti, nes žiūrėti žinias per televizorių man labiau patinka. Jeigu siečiau gyvenimą su žurnalistika, norėčiau dirbti televizijoje.

 

Daniele, ar rekomenduotum savo bendraamžiams įstoti į Jaunųjų žurnalistų klubą? Kodėl?

Manau, kad tikrai rekomenduočiau, nes čia tikrai yra daug įdomių veiklų, visada rasi ką veikti, apie ką įdomaus parašyti.

 

 

/Tekstas sukurtas Jaunųjų žurnalistų klube, vad. Erika Straigytė; teksto autorei 12 m./

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-05-18 17:39
 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media