2021 m. kovo 8 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: Vieša paskaita „Kaukolė Mazepai“, arba pažintis su „Bibliopolio“ žvaigždyno eksponatu

2020-01-28
 
2020 m. vasario 6 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje, Žygimantų g. 1, vyks pirmoji paskaita iš ciklo „Bibliopolio" žvaigždynas". Paskaitą „Kaukolė Mazepai" skaitys LMA Vrublevskių bibliotekos Retų spaudinių skyriaus darbuotoja Violeta Radvilienė.
Lietuvoje knygų muziejaus neturime. Lietuvos knygos, o kartu per ją ir plačiau - tautos, valstybės istoriją bus siekiama atskleisti Lietuvos knygos ir mokslo minties muziejuje, pavadintame „Bibliopoliu", kuris įsikurs restauruotuose LMA Vrublevskių bibliotekos rūmuose.
Šiais 2020 metais lektoriai penkių paskaitų cikle „Bibliopolio" žvaigždynas" pristatys keletą įdomesnių istorijų apie išskirtinius kuriamo muziejaus eksponatus. Pirmoji paskaita - Violetos Radvilienės apie „Kaukolę Mazepai" - tai pažintis su knyga, kuri turėjo būti sunaikinta, bet jau 330 metų tęsia kelią į amžinosios šlovės Kapitolijų. Tai proginis kūrinys, panegirika, aukštinanti 1690 metais į Kijevą įžengusį Kairiakrantės Ukrainos Zaporožės kazokų kariuomenės etmoną Ivaną Mazepą. Vrublevskių bibliotekoje saugomas vienintelis pasaulyje visas išlikęs leidinys "Amžinosios šlovės kapitolijus". Apie šį leidinį daugiau sužinota palyginti neseniai, pildant elektroninį katalogą, o pradėjus gilintis, paaiškėjo, kad jis yra bibliografinė retenybė.

LMA Vrublevskių bibliotekos Komunikacijos skyrius,
tel. 8 687 88685


Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-01-28 13:11
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media