2024 m. vasario 21 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: Prasmingas renginys Lentvario pradinėje mokykloje

2022-05-11
 
Lentvario pradinės mokyklos mokslieviai. Alfonso Kairio nuotrauka

Lentvario pradinės mokyklos mokslieviai. Alfonso Kairio nuotrauka

Alfonsas Kairys,
Lietuvos žurnalistų sąjungos narys

 

„Esame kartu" - tokiais žodžiais prasidėjo Lentvario pradinėje mokykloje vykęs renginys Ukrainos drąsai, ištvermei, gyvybingumui palaikyti.
Į aktų salę, papuoštą Ukrainos valstybine vėliava, rinkosi mokyklos pradinukai, o juos sveikino specialiai parinktos muzikos garsai, primeną karo siaubą. Teatro studijos „Fėja" (vad. Angelė Šakalienė) vaikai deklamavo eiles apie karą. Mokinių lūpos kartojo Volfgango Borcherto ,,Chrestomatines istorijas", zongus iš vokiečių rašytojo, teatro kritiko, režisieriaus.Bertoldo Brechto dramos ,,Motušė Kuraž ir jos vaikai".
Antrojoje renginio dalyje pasirodė mokyklos Jaunųjų žurnalistų būrelis (vad. Alfonsas Kairys). Akrostichu užšifruotame žodyje KARAS, teigta, kad raidė K- kraujas, raidė A - atakos, raidė R - raketos, raidė A - aviacija, raidė S - sprogmenys. Būtent šis žodis pasitiko ukrainiečius vasario 24-ąją dieną.
Šis žodis ir jį lydintys veiksmai: kaukiančios sirenos, patrankų gausmas, kulkos, bombos, griūvantys namai, deganti žemė, žmonių, niekuo nekaltų žmonių klyksmas ir mirtys, šimtai nužudytų, skeveldromis sudraskytų vaikų, vaikų, likusių be tėvų, tęsiasi jau daugiau nei du mėnesius.
Jaunieji žurnalistai skaitė savo savo rašinius apie tai, kaip atrodo karas su Ukraina jų akimis. Vieną kitą verta pacituoti. Antai trečiokė Viktorija Alkauskaitė 3b kl.: ,,Karas yra labai baisu. Jame miršta žmonės... Nuo Rusijos bombų, tankų, raketų...Griaunami namai, butai... Mamos ir vaikai bando slėptis požemiuose. Ukrainiečiai kovoja, kad jų šeimos būtų laisvos, kaip paukščiai danguje. Padėkime Ukrainai, nes ji - mūsų šeimos narė".
Danielius Aleksas Vencius, 3c kl.: ,,Manau, kad karas Ukrainoje yra siaubas. Juk dabar XXI amžius: mes turėtume galvoti apie ateitį, o ne apie karus. Tas putinas (parašiau mažąja raide iš nepagarbos šiam žmogui, jeigu jį dar galima vadinti žmogumi) išprotėjo: pulti nekaltus žmones, skandinti juos kraujyje - nenormalu. Tagi, mes turime padėti Ukrainai, kas kuo galėdami".
Danielius Pilžis, 3c kl. : ,,Aš noriu, kad karas kuo greičiau pasibaigtų (manau, kad ir visi mes to norime!)".
Gintarė, Akvilė, 3b kl : ,,Kare su Ukraina putinas susivienijo su lukašenka, ir dėlto žūva niekuo nekalti žmonės. Lietuva ir kitos Europos, ir ne tik Europos, šalys siunčia viską, ką gali: tankus, lėktuvus, kitokio tipo ginklus bei teikia humanitarinę pagalbą. Mes palaikome ukrainiečius, suteikdami čia pabėgusiems būstus, maitiname ir, jei reikia, rengiame juos. Norėčiau, kad karas kuo greičiau baigtųsi, kad būtų griežčiausiai nubaustas putinas ir jo pakalikai.
Tikiu, kad Ukraina laimės."
Renginys, po prasmingos mokyklos direktorės Onos Ramanauskienės kalbos, priminusios Zelenskio patarėjo Arestovičiaus žodžius ,,Paklauskite bet kurio ukrainiečio - jie pasakys, kad lietuviai yra mums broliška tauta" baigtas šūkiais: SLAVA UKRAINI! HEROJAM SLAVA!
Renginį organizavo mokyklos teatro studija „Fėja", Jaunųjų žurnalistų būrelis, padedami mokyklos direktorės Onos Ramanauskienės. Dėkotina ir LR Seimui, parūpinusiam ženkliukus su Ukrainos herbu (jie buvo įteikti renginio dalyviams), taip pat Ukrainos vėliavą parūpnusiam edukologijos magistrui Romui Adomui Vorevičiui.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-05-11 08:36
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Christy Walton

2022-05-22 22:33

Sveiki visi,
Aš esu privatus skolintojas, siūlau paskolą 2% tai yra teisėta įmonė su garbe ir skirtingumu, mes esame pasirengę padėti jums išspręsti bet kokias jūsų finansines problemas, siūlome visų tipų paskolas, taigi, jei jus domina šis paskolos pasiūlymas susisiekite su mumis mūsų el. pašto adresu (christywalton355@gmail.com) Taip pat pateikite toliau pateiktą informaciją, kad galėtume nedelsiant tęsti paskolą.

Vardas:
Reikalinga suma:
Trukmė:
Šalis:
Paskolos paskirtis:
Mėnesinės pajamos:
Telefono numeris:
Susisiekite su mumis ir nurodykite aukščiau nurodytą informaciją mūsų el. pašto adresu: christywalton355@gmail.com
Pagarbiai jums visiems.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media