2024 m. gegužes 25 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: L.Šepkos drožinių ir fotografijų paroda – M.ir J.Šlapelių muziejaus galerijoje

2013-06-25
 
Rimtauto Šilinio nuotraukoje: garsiausias Lietuvoje dievdirbys Lionginas Šepka

Rimtauto Šilinio nuotraukoje: garsiausias Lietuvoje dievdirbys Lionginas Šepka

Kornelija Ežerskytė

 

Šiuo metu Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje eksponuojamą grafikos parodą „Randai“ iš parodų ciklo „Kūnas. Lietuvių grafika 1980-2013“ jau liepos 8 d. pakeis kita, ne mažiau įspūdinga ekspozicija.

 

Vilniečiai ir miesto svečiai galės susipažinti su unikalių drožinių kūrėjo Liongino Šepkos kūrybiniu palikimu. Parodoje „Pažįstamas ir nepažįstamas Lionginas Šepka“ bus eksponuojami garsiausio Lietuvoje dievdirbio drožiniai ir fotografijos. Unikali jo drožinių kolekcija nuolat eksponuojama Rokiškyje, kūrėjo gimtajame krašte.

 

M.ir J.Šlapelių muziejaus galerijoje bus eksponuojama fotografijos, parodančios Liongino Šepkos kasdienę aplinką, ir drožiniai, kurie netilpo į didžiulę jo drožinių ekspoziciją Rokiškio krašto muziejuje.

 

L. Šepkos drožiniai pasižymi savo originalumu, neįprasta atlikimo technika, savitu siužetų traktavimu. „Laiminga tauta, turėdama tokių talentų“, – įrašė muziejaus atsiminimų knygoje Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus.

 

Liongino Šepkos (1905-1985) asmenybė domino daugelį menotyrininkų, rašytojų, fotografų, žurnalistų, menininkų, žygeivių. Dar jam gyvam esant parašyta daugybė straipsnių apie jo kūrybą ir gyvenimą. 1972 m. Lietuvos kino studija sukūrė dokumentinį filmą „Pasirašau – arkitektas“ (režisierius Rimtautas Šilinis). 1984 m. išleista Zitos Žemaitytės knyga „Lionginas Šepka“. 1998 m. pasirodė „Baltų lankų“ leidyklos albumas „Šepka“ (sudarytoja Giedrė Jankevičiūtė). 2007 m. Rokiškio krašto muziejus išleido knygą „Pažįstamas ir nepažįstamas Lionginas Šepka“, kurioje publikuojama drožėjo laiškų, rašytų būsimai žmonai Danutei, ištraukos, fotografijos, jį pažinojusių žmonių atsiminimai.

 

Paroda  „Pažįstamas ir nepažįstamas Lionginas Šepka“ – tai tarsi kvietimas atvykti į Rokiškį ir pamatyti originalią Liongino Šepkos drožinių ekspoziciją, kuri lankytojams palieka neišdildomą įspūdį…

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2013-06-25 13:54
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media