2023 m. gruodžio 5 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: Pažintis su Vilniuje gyvenančia prozininke L.Eltang

2012-04-18
 

Kornelija Ežerskytė

 

Balandžio 20 d., 18 val. Vilniuje, Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g.34), įvyks rašytojos Lenos Eltang romano „Akmeniniai klevai“ sutiktuvės.

 

Knygą į skaitytojų glėbį perduos poetas, šio romano vertėjas Vladas Braziūnas bei knygos komentarų autorius profesorius Vladimiras Korobovas. Meninę kompoziciją iš L.Eltang tekstų kurs aktorė Birutė Mar, muzikuos Vladimiras Čekasinas, Klemensas Šimelis, dainuos Indrė Launikonytė. Vakarą ves profesorė dr. Lilija Duoblienė.

 

Beje, nuo 1991 metų Lena Eltang gyvena Vilniuje.

 

Lenos Eltang proza – unikalus Europos modernizmo tradicijų tąsos rusų literatūroje reiškinys. Savita romano „Akmeniniai klevai“ kalba, kalbėsena, daugiasluoksnės poetinės aliuzijos tai praskleidžia pridengdamos, tai pridengia praskleisdamos – grakščiai tiesiog skaitytojo akyse kloja vienas ant kito apžavius gyvenimo ir sąmonės realybės siužetus, laiškų ir dienoraščių kiauraraščius, nutviekstus skaudaus ir skaidraus ilgesio.

 

Lena Eltang gimė tuometiniame Leningrade. 2003 m. išėjo pirmas jos eilėraščių rinkinys (jo įvadą parašė Tomas Venclova), vėliau dar keli, veikiai poetė ėmėsi ir prozos. Kaip prozininkę ją išgarsino jau pirmas romanas „Gervuogės ūgis“ (patekęs į premijos „Nacionalinis bestseleris“ trumpąjį sąrašą), o parašiusi antrą – „Akmeniniai klevai“ – autorė tapo pirmąja premijos „Naujoji rusų literatūra“ laureate.

 

Iki šiol Lietuvoje skelbta tik jos eilėraščių ir jų vertimų – „Poetinio Druskininkų rudens“ ir „Magnus Ducatus Poesis“ almanachuose.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2012-04-18 15:57
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media