2024 m. gegužes 25 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: Tradicinės Vaižgantinės šiemet vyks rugsėjo 14-ąją

2024-04-04
 
2023-ųjų metų jubiliejinių – 15-ųjų Vaižgantinių akimirka. Simonos Bagdonaitės nuotrauka

2023-ųjų metų jubiliejinių – 15-ųjų Vaižgantinių akimirka. Simonos Bagdonaitės nuotrauka

Tradicinio respublikinio renginio - Vaižgantinių - organizatoriai : Anykščių kultūros centras, Svėdasų seniūnija, asociacija Vaižgantiečių klubas „Pragiedrulys" ir Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejus jau iš anksto dėlioja būsimosios šventės scenarijų, aptaria kai kurias detales.
Tradicinė, jau 16-oji, Vaižgantinių šventė vyks į prastoje vietoje: Anykščių rajono Svėdasų seniūnijos Malaišių kaime - lietuvių literatūros klasiko, visuomenės veikėjo, kanauninko Juozo Tumo-Vaižganto gimtinėje 2024 metų rugsėjo 14 dieną, šeštadienį.
Malaišiuose turėtų būti įteikta 23-oji respublikinė literatūrinė Vaižganto premija ir 16-oji Vaižganto mažoji premija „Už nuopelnus Svėdasų kraštui", pagerbti naujieji laureatai, veiks fotografijų parodos, susirinkusius erdvioje aikštėje prie Juodžiaus kelmo linksmins meno mėgėjų kolektyvai, po oficialiosios dalies šalia Vaižgantinių laužo bus galimybė visiems pabendrauti prie suneštinių vaišių stalo. Renginio metu bus pristatyta žurnalisto Vytauto Bagdono naujausia knyga, skirta Vaižgantinių 15-ąjam jubiliejui „Rugsėjo takais - į Vaižgantines ". ( Knyga bus platinama už aukas). Malaišiuose taip pat bus prekiaujama suvenyrais ir knygomis Vaižgantiška tematika.
Prieš prasidedant renginiui, kaimyniniame Kunigiškių kaime bus galimybė aplankyti po renovacijos atnaujintą, neatpažįstamai pasikeitusį Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejų.
Organizatoriai laukia pasiūlymų, minčių dėl Vaižgantinių organizavimo, teikia informaciją tel. +370 682 33024, el. p-tu: vytautas.bagdonas51@gmail.com arba kunigiskiu.muziejus@gmail.com
Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-04-21 10:59
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Tadas

2024-04-05 10:13

Kaip gerai, kad apie šį renginį skelbiama iš anksto, bus galima užsiplanuoti išvyką į Vaižganto kraštą. Ne kartą ten buvau, įdomi šventė, sutraukianti daugybę žmonių.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media