2021 m. lapkricio 27 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: Berniukų ir jaunuolių chorui „Ąžuoliukas“ – 60!

2021-10-21
 


Rita Aleknaitė

 

Spalio 30 d. berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas" 60-mečio sukaktis bus paminėta ypatingu koncertu, atliekant Georgo Friedricho Händelio oratoriją.
Šventinis choro koncertas buvo planuotas 2021 m. pavasarį. Deja, dėl pandemijos teko sumanymą atidėti. Dabar, artėjant Vėlinėms, choras atliks Georgo Friedricho Händelio oratoriją „The ways of Zion do mourn" („Taip gedi Zionas") solistams, chorui ir orkestrui. Koncerte dainuos solistai Ieva Gaidamavičiūtė-Barkauskė (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas), Rafailas Karpis (tenoras), Nerijus Masevičius (bosas-baritonas), gros Lietuvos kamerinis orkestras (LKO), diriguos „Ąžuoliuko" meno vadovas ir vyr. dirigentas Vytautas Miškinis.
Ši Händelio oratorija pirmą kartą suskambėjo 1737 m. Londone, Vestminsterio abatijoje (Westminster Abbey), mirus karalienei Karolinai. Kūrinio atlikimu „Ąžuoliuko" choras atmins Lietuvos menininkus, „Ąžuoliuko" mokytojus ir dainininkus, išėjusius amžinybėn nuo COVID-19 rykštės.
„Ąžuoliukas" - tai ne tik gražiausi Lietuvos balsai, bet ir unikali tradicija, jungianti didžiausio meistriškumo chorą ir profesionalią muzikų lavinimo mokyklą. Suburdamas pirmąjį Lietuvoje berniukų chorą, iškilus choro vadovas Hermanas Perelšteinas jau tuomet, sovietmečiu, patvirtino, kad esame Europos kultūros dalis, sekame geriausiais Europos berniukų ir vyrų chorų pavyzdžiais.
1959 m. rugsėjo 12 d. tuometiniame Vilniaus ryšininkų klube įvyko pirmoji repeticija. Į ją susirinko apie 30 Vilniaus mokyklose maestro H. Perelšteino atrinktų 8-12 metų berniukų. 1961 m. surengtas pirmas svarbus choro koncertas Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Ilgainiui iš berniukų kolektyvo išaugo visa berniukų, jaunuolių ir vyrų balsų sudėtis, tinkama mišraus choro muzikai atlikti. 1964 m. sausio 20 d. su S. Sondeckio vadovaujamu LKO choras pirmą kartą dainavo stambios formos kūrinį - Giovanni Battista Pergolesi „Stabat Mater".

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-10-30 11:07
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media